Temný bojovník

Když je na korunního prince spáchán pokus o atentát, za kterým se skrývá jeho vlastní bratr, musí mladý následník trůnu opustit království a hledat útočiště v cizích krajích. Jedinou nadějí na návrat domů je pro něho dvojice, kterou tvoří rytíř Jacob, znavený křížovou výpravou (Hayden Christensen), a legendární zbojník Gallain (Nicolas Cage). Musí bojovat svorně, bok po boku, aby princi pomohli získat zpět jeho místo na trůně, které mu právem náleží. (AMC Czech)

Johnny.ARN

Ten pocit, keď zistíte, že účesy, ktoré sú moderné teraz, boli moderné v 12.storočí. Inak oveľa lepšie ako som čakal. Cage dostal konečne úlohu, ktorá bola ako stvorená pre neho. Neukazovať sa počas celého filmu a ak áno tak len tam, kde to bolo nutné. Vystupovať len ako šedá eminencia v pozadí. Ale bojové sekvencie mal parádne. Malo to slušné tempo, súboje očistené od krvi, ktorá by sa tam ale hodila, dialógy a dejové linky predpotopné. Výprava mohla byť viac výpravnejšia, veď sme predsa v Číne! Nečakajte od toho historický veľkofilm, skôr moderný akčňák zasadený do hlbokej minulosti, kde namiesto samopalov používali meče a ópium. Ale príjemne ma to prekvapilo. Čakal som väčšiu tupotu. 3 z 5 ()

ivan bohatyr

Nebylo to úplně zlé, šlo vidět, že rozpočet nebyl zrovna velký a dějově nic moc. Nicolas Cage byl ok, ale Hayden Christensen tam vůbec neseděl, takový klučina, pár chmíří na bradě místo vousů, no taková bábovka od pohledu, rozhodně žádný bojovník. ()

Trustme

David Beckham putuje Čínou a předvádí, že meč křižácký je rychlejší než ten čínský. Nicolas Cage v další roli mentora přicmrndávače, který mumlá z cesty, ale naštěstí jen pár minut filmu. Pěkný nápad - Zbloudivší křižáci na Dálném východě ochraňující Malého prince před Zlým princem - je natočen bez špetky diváckého zaujetí a fanoušek čínsko/hongkongských historických eposů zívá nudou, neboť tohle je slabý vývar tisíce podobných asijských spektáklů a cizokrajníci by do toho neměli zasahovat. Bojová kamera a střih je inspirován současným trhavým (nepřehledným) trendem v akčních scénách (viz The Expendables). Je smutné, že jméno a filmové obsazení Nicolase Cage je v poslední době varovným signálem pro podprůměrné filmy i když postavy, které hraje jsou docela šarmantní. ()

VanTom

Neslanému, nemastnému (a 100% klišovitému) exotickému dobrodružství dodává šťávu snad jen další "pamětihodná" kreace Nicolase Cage. Jeho jednookého banditu ovšem nasadí až na závěrečnou třetinu, do té doby jsem trošku klimbal. Jinak bych řekl, že režisér se celkem snaží, avšak akční bitky (a že jich je hodně) si do bláta sráží roztřepanou kamerou a zmatečně rychlým stříháním. ()

Ravi

Nějak podobně to dopadá, když se sežene k hroznému scénáři za pár šlupek kameraman a režisér. Po stránce výpravné, soubojové, kostýmové, zvukové a námětové to není žádné céčko, ale slušné béčko, jenže snad v každém záběru divák trpí a skřípe zuby nad nijakými zkratkovitými dialogy a natáčí hlavu, aby mohl vnímat obraz nějak normálně. Dialog z očí do očí točený z deseti metrů a podobné nesmysly diváka jen odrazují. Outcast je zajímavý svým nápadem, ale provedení je tragické. Tady nezmůže nic ani Cage, ani nad svým standardem vyhoupnuvší se Christensen. 20% = 1/5 ()

blackJag

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával :-) Samozřejmě, film má hned na začátek poměrný handicap (Christensen je ukázkový případ špatného herce a Cage si do svého seznamu bizarních výkonů připsal další štaci), přesto přežít se dá bez nutnosti aktivace dávivého reflexu. Příběh prostý, filtr všudypřítomný, nedostatečný rozpočet maskovaný záběrovou fašírkou, etc. ALE (!), nějaký ten solidní exteriér tu je, i ta výprava nakonec není tak hrozná a pokud bych měl dát tomuto odpad, nesměl bych vidět věci jako LEGENDA O ČTYŘECH BOJOVNÍCÍCH nebo libovolný díl série MYTHICA. 40% ()

Ironfood

Začátek nevypadá až tak tragicky, bohužel postupem času se čím dál více ukazuje, že scénář je naprostá slátanina. Cage tu má v podstatě pouze vedlejší roli, po úvodu na dlouhou dobu zmizí ze scény. Člověk pak trochu doufá, že se vrátí, ale o to víc pak lituje, když se tak skutečně stane. ()

sedm.1

Outcast je dalším z řady případů lživé praxe béčkových produkcí, kteří nalákají publikum na svůj film uvedením někdejší akční hvězdy, která se tam ve skutečnosti nakonec ale ukáže jen v několika scénách a tím její účinkování v daném snímku končí. V tomto případě jde o Nicolase Cage, který se tu objeví chvíli hned na začátku a pak o malinko déle zas až v úplném závěru. Ovšem tentokrát to bylo možná ale i dobře, neboť Cage je tu i v těch pár minutkách vážně trapnej a zcela mimo mísu a navíc Hayden Christensen v hlavní roli je naopak natolik osobitý, že toho Nicolase za prdelí fakt nepotřeboval. Jinak film na mě celý působil hodně laciným a až televizním dojmem, bez čehokoliv zajímavějšího, či výraznějšího. Zápletce tedy nemohu určitě upřít spád a dostatek akce, co je to ale platný, když je to celý tak strašně tuctový, nepřekvapivý a ve spoustě momentech až trapný a ona akce je pak zpracovaná fakt hodně špatně, a to jak po choreografické, tak po efektní stránce. Outcast nedisponuje ani atmosférou, na historickou podívanou se tvůrcům nepodařilo film ani jakoliv stylizovat, prostě jde opravdu jen o slaboučký, nepůsobivý béčko, u kterého sice nebudu tvrdit, že jsem u něj usínal nudou, ale za nějakou výraznější diváckou pozornost tedy rozhodně nestojí. ()

Benedygtus

Rad jsem se podival opet na H. Christensena s mecem, ikdyz uz nebyl svetelny. Bohuzel nesmrtelnost hlavnich postav, me na techto filmech asi nikdy neprestane iritiovat. Na zacatku prijizdeji templari, kteri seknou a protivnici lehnou. Pak se role otoci(temer na konci filmu) a nejmenovany "templar" uz je, jak cednik nemluve o secnych ranach a porad ma dost sil na to, aby zabil dalsi 2 protivniky a jeste si pokecal. Nic prevratneho se nestane a nicim prevratnym ani neohromi. Nebylo to zle, ale mohlo to byt podstatne lepsi - 60%. ()

DavidS.

Cage už je dávno v situaci, kdy jeho jméno neláká, ale odrazuje...Tady není naštěstí přítomen většinu stopáže a film se tak dotáhne, zejména díky slušným soubojům, do neurážejícího béčkového průměru... ()

Seti

Majstrštyk s přímo skvostným dějem : zfetovanej křižák Darth Vader zachraňuje čínskýho prince, po cestě ho učí válečnýmu a bojovýmu umění (tam se totiž zřejmě nikdy nebojovalo), při jeho záchraně ztluče nebo pobije asi tak stovku elitních královských stráží, dál potkaj vožralýho Nicka Cage s palmou na hlavě, kterej se celou dobu jen parodicky šklebí a pitvoří a nokonec se z něj stane Avatar. A to všechno se děje v Číně 12. století, kde se naštěstí všichni domluvěj univerzální angličtinou :-) Tak už se i americký béčkaři rozhodli využít čínskej filmovej boom a penetrujou pěkně do zadku a s přírazem! Bravo hoši, jen víc podobnejch západo-východních kulturních průniků, nejsou totiž vůbec trapný a člověk si aspoň ujasní, jak má vypadat pořádnej historickej akčňák. ()

666Carnage

Viděl jsem horší béčka takže se to docela dalo překousnout. Ale co nepřekousnu je hraní Nicolase Cage. Ten hrál naposled dobře snad před deseti lety. Škoda býval dobrej. Film má jednoduchou tématikou prostě samí žně. Starší brácha se nasere zabije tátu, hodí to na mladšího bráchu a ségru. Sestra najde fetáka co je zachrání, sestra se zamiluje do fetáka co všechny zachrání. Je fakt, že se Hayden Christensen tím mečem ohánět uměl to mu asi zůstalo z temné strany síly. Akorád koukám, že se mu zlepšilo dýchání. 50% ()

filipvrbik

Začátek velmi špatný, poté se to docela zlepší, ale patrně jako pokus o kopii gladiátora nic moc, dokoukal jsem,ale nadšením neskáču metr vysoko :-)....40% ()

Matli

Nicolas opět šlápnul trošku vedle a to se snažil. Alespoň to nebylo jen o něm, každopádně hroznej střih, divná kamera a ta čínská angličtina mi byla hodně proti srsti, když už čínskej film, tak bez američanů. Akce tam sice nějaká byla, ale žádnej extra zázrak. 28% ()

Bozvav

Slušná nálož bojové akce, zajímavé i když výpravou poněkud chudé propojení několika odlišných kultur od blízkého po vzdálený východ. Hlavní protagonisté veskrze sympatičtí, děj slušně odsýpal a krajina krásná. Pokud trochu přivřu obě oči nad stupidním scénářem, mohu dát čtyři hvězdy. Je to nadhodnocené, ale mám dobrou náladu a z Cage asi lepší film v nejbližší době nevydřu. Za mne tedy 65%. ()

Untentrauer

Film, na který se podíváte jen jednou a už stačí. Pro mě je to vlastě doteď rozporuplné. Začátek filmu mě navnadil - prvních 5 minut, kdy křižáci dobývají pevnost bezvěrců. Pak najednou šlus a ocitáme se v Číně. Krom toho, že se mi líbí Asiatky má film ucházející in/exteriéry dali si záležet na soubojích i na kostýmech....No film mě pobavil, ale nenadchnul. Jednou a dost. 2,5 zaokrouhluji nahoru kvůli těm Asiatkám, zdařilým soubojům a Anakinovi….a Ghost Riderovi. ()