Temný bojovník

Když je na korunního prince spáchán pokus o atentát, za kterým se skrývá jeho vlastní bratr, musí mladý následník trůnu opustit království a hledat útočiště v cizích krajích. Jedinou nadějí na návrat domů je pro něho dvojice, kterou tvoří rytíř Jacob, znavený křížovou výpravou (Hayden Christensen), a legendární zbojník Gallain (Nicolas Cage). Musí bojovat svorně, bok po boku, aby princi pomohli získat zpět jeho místo na trůně, které mu právem náleží. (AMC Czech)

Hapretor

Podprůměrný film se slabými výkony jak HejGeje PrstimSebe, tak Nikoláče Pláče. Dějově dobré. Zahrané však chudě, bez emocí. Tady se sešli opravdu dva ne-schopní herci. Své si odehráli herci/čky z (Middle a Far) východu. Jinak na zabití času dostačující. ()

Ombak▼Penari

Tak nic, nedopadlo to dobře. Nakonec je to jen taková dobrodružná šermovačka s dost plytkým příběhem a naprosto nezajímavými hrdiny. Od Cagea a Christensena by se dalo čekat leccos, no nakonec jsem dostal jen jednoho cvoka a jednoho věčně zfetovaného, kteří filmu spíš pomohli do hrobu. Nezachraňuje to valně ani pěkné prostředí příběhu ani nenápadité bitevní scény s příliš rychlým střihem. Dohromady prostě nuda. ()

BOURQUE

Tento film určite patrí medzi tie lepšie filmy „staršieho“ N. Cage. H. Christensen a jeho hra je podobná k tomu, čo sme videli v SW. Bojové scény sú priemerné. Každopádne však réžia by mohla byť lepšia (podobne ako ten záver). Osobné hodnotenie: 69% (***) ()

MickeyStuma

Dějově zajímavá vize, která samozřejmě z historií nemá nic společného, ale v rámci dobrodružného spektáklu, proč ne. Ryze popkornový historický příběh přinášející děj plný drsných hlášek, bojů a zábavy. Po delší době se jedná dokonce i o emočně pohnutý akční film. Příběh bývalých ´křížáků´ a boje o trůn není nijak špatným filmovým přírůstkem. Temná stránka věci je dodržena, akční scény vydařené, dokonce je obsažen i hlubší podtext. Pravda, jen to prostředí je poněkud neobvyklé. Nicolas Cage opět v jiné charakterové rovině a nezdá se že by to nezvládl. A Hayden Christiansen? No, u něj takový standard. Snímek se v žádném případě nemůže brát vážně. Proč také. V knižní a komiksové podobě je takových halda, tak proč ne i ve filmu? Tento je příjemně sebevědomý a takových není zase až tak moc. ()

ludva10

Tento film hodnotím trochu s nadhledem tuctovéhofilmu - solidní děj, pěkné kostýmy, slušné herecké výkony a výborná atmosféra. ()

Torgal

Dôležité upozornenie pre fanúšikov Nicka Cagea: Okrem úvodu sa objaví až v poslednej štvrtine a vďaka tomu, že jeho postava má vypichnuté oko sa neustále šklebí ako by mal už-už stratiť svoj shit (k čomu ale napokon bohužiaľ nedôjde). Vďaka čínskym prachom nevyzerá akcia vôbec zle a aj kulisy sú na úrovni, všetkému ale láme väz stupídny príbeh, ktorého stredobodom je šikmooký herecký antitalent ako právoplatný kráľ ríše, ktorého chráni toporný Christensen (skutočný hlavný hrdina filmu). 5-/10 ()

Acrobat odpad!

Zlyháva príbeh, ktorý nedrží emócie. Je to lacný Posledný samuraj o 400 rokov dozadu. Taktiež tu si ide na Východ liečiť komplexy mladý bojovník. A tu sa to dobre pozerá. Čo vlastne? No že američan s divným účesom kosí jedného šikmookého za druhým. Pozor, to nie je Američan, hoci som si to niekde v polke uvedomil, kvôli tomu štýlu... Zapadá boj, kanoe Mohykánov. Má viac ako 5,5 l krvi. Cage ako mentor sťaby vypadol z Marlona Branda kdesi vo Vietnamskej džungli. Variácie na variácie kdesi rozpovedaného. Nesedelo mi nič, iba nutkanie na to ópium. Zachrána mladého cisára ? Vzbuď sympatie ako tých 7 rokov v Tibete. Buď Cruiseom aby si chlapcovi povedal, že si sa vždy bál. Lebo ostane zhovadilý príbeh Jamesa Dormera, kde pohnútka je nemožná vec dezinterpretácie čohosi zle videného. Vojna svetov nehrozí a križiaci dostávajú zabrať. V bludoch čo sa v tomto šíria. Hayden! Zasuň meč do pošvy a príď späť! (videné 28.08.2016, JOJ) ()

RAFT odpad!

Zbytečná ztráta času,Cage nemastný neslaný,naprostá ztráta času,děj byl tam vůbec nějakej. 10% ()

H.I.T.M.A.N.

Nicolas Cage dobré. Role mu sedla a splnil si své, ale ten nagelovaný frajírek s moderním účesem v roli templářského rytíře? no ták.....!!! To tam nebyl někdo jiný??? Velké zklamání pro mě. Věřím, že kdyby na místo hlavního hrdiny vybrali jiného herce nebo tomu dosavadnímu změnili vizáž, tak tam bouchnu hvězdy 3. Ale tak to? No Cage se bude muset hodně snažit, aby se dostal zpět na vrchol. ()

beso74

Ale ba. Ja somár som si myslel, že prvý kto sa v stredoveku dostal k Číňanom, bol Marco z Polu. A ono to už minimálne storočie pred ním bola dvojica bledých tvári, ktorí boli kedysi templármi. Pseudohistorický paškvil, ktorý sa snaží pri svojom oklieštenom rozpočte (okolo 20 melónov) vyrozprávať o prvom pokuse Európanov zasahovať do behu udalostí v stredovekej Číne. Avšak, tie peniaze by tak stačili Schwarzennegerovi pred rokmi na to aby si pozrel scenár, tak žiadna sláva sa nekoná. Scenár plný slaboduchých konverzačných cvičení zachraňuje hojnosť akcie. Šermiarske súboje (aspoň väčšina z nich) sú však zredukované na veľmi blízke zábery mihajúcich sa paží a mečov a k tomu ešte podporené divokým strihov. Ale historické filmy mám rád (aj tie pseudo) a tak mierne nadsadím za 3. P.S. Od čias Gladiátora sa každý poriadny starobylý hrdina musí poprechádzať v láne obilia alebo aspoň vo vysokej tráve... ()

papadoce

Herecký výkon Nicolasa Cagea v pasáži s jedným okom bol neuveriteľný. Ja som sa skoro pošťal od smiechu. Je k neuvereniu, že tento človek kedysi získal cenu akadémie ty kokos. Inak začiatok bol celkom sľubný, nebyť blbého strihu jedno cez druhé, videl by som to možno aj na tri hviezdy, ale s pribúdajúcimi minútami mizla akcia, celé sa to začalo hrať na film v ktorom o niečo ide a prúser bol na svete. Niečo mi hovorí, že Nicolas nám prinesie ešte omnoho väčšie skvosty. ()

Scraffy

Celkom nuda na to, že je to akčný film. Čakal som od toho viac, ale dostal som len nudu a sem-tam nejakú tú bojovú scénu. Inak nič moc. ()

eagles22

Mám tenhle typ filmů moc rád. Další kvalitní středověká řežba s podle mě velice dobrým příběhem. Hayden mě hodně překvapil svým výkonem a jako křížák a mistr meče a luku, byl parádní. Po Skywalkerovi jeho nejlepší role. Naopak Cage, ač ho mám rád, tak tady předvádí svůj asi nejslabší herecký výkon. Chvílemi je i docela vtipný, což ale zjevně nebyl záměr :) Nicméně mi to film nepokazilo, spíše jsem to bral s nadhledem. Film mě prostě bavil a rád ho zase někdy zkouknu. Poctivých 75%. ()

XXXXXXXX

Vždycky jsem si říkal, co že to ty Evropany popadá, že se vždycky nechají zaplést do bitvy, která se jich ani v nejmenším netýká. Občas víra, častěji krásná žena, a ve vzácných případech i touha po odpuštění násilí, páchaného ve jménu křesťanského boha. Akční rubačka, jejíž největším tahounem je Cage, v roli desperáta Galahanna. Zase jedno přestárlé eso, které by už mělo to herectví hodit na hřebík... ()

johnsnow

Nemôžem povedať, že to bol zlý film aj keď isté chybičky sa nájdu. HERCI: Cage po dlhšom čase v dobrej úlohe a navyše má málo priestoru, takže aj tých čo ho nemajú radi nebude toľko srať (môj to neni ja ho mám rád) Skywalker si tiež našiel výbornú roľu ale jeho vykreslenie postavy sa mi už nepáčilo, aziatské obsadenie v pohode. AKCIA: Slušná, síce bčas je trochu chaotickejšia ale je dobrá, akurát zamrzí minimum krvi. Ale hviezdičku sťahujem za hlavného záporáka, nie je vúbec zle zahraný, aj herec je fajn ale nato aký to bol vycvičený fighter tak zdechol podľa mňa až extrémne rýchlo. ()

SirMaty

Od Anakyna, Cage a templářské tématiky jsem čekal hodně. Marně. Má radost z toho ,že jsem objevil další film o templářích mě po prvních 10 minutách přešla, protože to s nimi nemá NIC společného. Děj by se dal shrnou stylem ,,zfetovaný Anakin se prosekává stovky asiaty kteří asi drží zbraň v ruce poprvé za život". ()

sodomex

50 %. Cage tu hraje vedlejší roli, skoro na place není. Střih a kamera občas na pěst, ale i tak mě to tak nějak neurazilo. ()

blazma

Trošku zklamání, Nicolase mám rád stejně tak i ''Anakina Skywalkera'', tady ale ani jeden nezaválel. Hayden tady až přihloupě ztvárnil postavu která je nejspíš nejlepší mečíř který kdy kráčel po světě a s lukem to umí stejně. Křižáci, kteří se vzepřou všem těm vraždám za boha, takové příběhy už jsem slyšel i viděl několikrát, utéct na východ a čirou náhodou narazit na dědice království. Zkrátka jsem v tomto filmu nenašel nic co by zaujalo.. napětí, originalita, ani ten románek vás nejspíš nepřesvědčí, že tohle stojí za to si zkouknout vícekrát. ()