Mé srdce pohřběte u Wounded Knee (TV film)

Bury My Heart at Wounded Knee

Moje srdce pochovajte pri Wounded Knee

Western / Historický / Drama

USA, 2007, 127 min

Tuším, že jsem to před koncem vypla, protože mě to nehorázně nudilo..No, taky se mi nemůže líbit všechno..:)(6.3.2010)

Věrný a nepřikrášlovaný obraz jednoho masakru indiánů, krutě strádajících příchodem bílého člověka. Nic tu nechybí, nic tu není navíc. Na televizní film výborná záležitost.(19.2.2009)

Napíši hned zpočátku, že takových kvalitních filmů jako je volně vyprávěný příběh “Mé srdce pohřběte u Wounded Knee“ o skutečných indiánech je opravdu málo. Neskutečně smutný obraz černé kapitoly americké historie v televizním zpracování. Je třeba napsat, že jde o zcela výjimečný film a výsledný dojem, alespoň u mne, je ten nejlepší. Zaujalo mě to především pozoruhodným zpracováním děje a řadou působivě navozených detailů, které dobře kanadský režisér Yves Simoneau vystihl. Včetně skutečných postav potomků indiánských statistů z národa Siouxů. Co může konec konců jít na tak malém prostoru vytvořit o skutečném životě indiánů? Právě nad tímto příběhem mě napadlo, že tenhle film je nejen kus mimořádně odvedené filmové práce, ale dává poznat i v krásné přírodní kulise historii faktů Spojených států, která není vždy tak růžová.(19.7.2010)

Formálně velmi zajímavý film, kterému bohužel škodí přílišná lenivost vyprávění. Stopáž je přetažená, což vyniká tím spíše, že se jedná o televizní film. Ale že jsem fanda na indiány, dám čtyři hvězdy.(13.5.2008)

Dojemný a pravdivý film o pohnutém osudu amerických indiánů. Děj až občas nabírá dokumentaristických rozměrů, jak moc se drží faktů. Celý film doprovází skvělá hudba a krásné scenérie. Až na občasné nudné pasáže a malý prostor pro Annu Paquin nemám, co vytknout. Film, který člověka rozhodně nutí k zamyšlení.(22.8.2009)