Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Tak tohle byla fakt bomba!!! :) Scéna, kdy Lars poprvé představuje svou novou přítelkyni svému bratru a jeho manželce a nikdo neříká ani slovo, jelikož nevědí, co na to říct - vynikající situace :) Ryan Gosling nám dokazuje, že je opravdu schopen zahrát zcela rozličné postavy - dnes v roce 2012 jsme o tom přesvědčeni již dalšími filmy, kde ztvárnil odlišné charaktery osob :) Blud, kterým Lars trpí je na jednu stranu vtipný, ale na druhou - smutný, jelikož se sám v sobě ztrácí a okolí si není zcela jisto, jak mu může pomoci :) Přístup městečka a mnoho jeho známých a přátel byl důkazem toho, že přistoupili na jeho "hru" a jsou ochotni to tolerovat s myšlenkou, že to snad jednou přejde :) Vtipných scén tam bylo několik, ale hlavně celé to téma filmu a jakým způsobem se ho režisér a celý filmový tým ujal, neudělal z něj žádnou přiblbou slátaninu, ale vzali to jako vážnou věc, která opravdu může nastat, to se mi na celém filmu líbilo nejvíc. Od ()

pytlik...

V tomto filmu se plně prokázala odůvodněnost mého dělení lidí na ty s logickým chováním, běžnými představami, touhami a sny, a na ty s knírkem. Chování Larse jsem poněkud nepobral, nevím, proč si nabrnknul tu umělou krasavici, když o něj měla neskrývaný zájem živá a celkem dost hezká dívka. Možná že byl poblázněný sledováním všelijakých seriálů a čtením bulváru, kde se to plastikami jen jen hemží. Dost mi vadí, že jak je film od začátku až do konce nerealistický. Ona živá a celkem dost hezká dívka ztvárněná Kelli Garner by se určitě ve skutečnosti nezamilovala do takového mimoně, to můžu dosvědčit, mám zkušenosti! No i když... pokud vezmeme v úvahu tu její medvídkovou aféru, vlastně se k sobě náramně hodili! No a kdybychom do té úvahy přibrali i jejich kolegu, který sbíral akční figurky a nafukovačku si nekoupil jen proto, že neměl peníze, nezbývalo by se nám než divit, co to vlastně bylo za firmu, kde všichni tři pracovali? Nějaká chráněná dílna? No ale oni tam přece nic nedělali, jen pořád koukali do počítačů! A propó ten kolega s akčními figurkami, dobře jsem si všiml jeho mlsného pohledu, doufám, že Lars (....................a teď bacha, prozradím konec celé detektivky!......................................) pohřbil svou vyvolenou Biancu hodně hluboko, aby se jednou nedivil, že si ten jeho kolega nabrnknul Biančino dvojče. Pravda, bylo by trochu od hlíny, ale to by se dalo vysvětlit třeba tím, že ráda ryje záhonky. Popř. by se kolega přiznal, že je nekrofil, okolí by určitě jeho úchylku přijalo s pochopením, bez okamrku. ()

Redi

První hodina uběhla opravdu rychle a dobře se zasmál... zbývající čas jsem už ale bohužel netrpělivě čekal a díval se, kdy to skončí. Ryan mě zase přesvědčil, že ty role tichošlápků jsou prostě jeho. ()

VasaX

Tento film se mi dostal do rukou s tím, že je to o komedie o týpkovi, který je tak mimo společnost že si jednoho dne vezme nafukovací pannu. To co jsem shlédl však bylo úplně jiné. Asi jako když si objednáte hamburger s hranolky a místo toho dostanete svíčkovou s knedlíkem. Komediální prvek, jestli vůbec nějaký byl, tak byl podán velice svérázným způsobem. Celý film je spíše takové hluboké vyprávění o osamělém samotářském Larsovi, který si svérázným způsobem podvědomě buduje cestu k ostatním lidem, společnosti a opravdovému vztahu. Pro vnímavé a citlivé lidi krásný a dojemný příběh možná i s pointou (záleží na vlastním výkladu), který si zaslouží čtyři hvězdičky. ()

Mihail123

Veľmi citlivý príbeh, ktorý zo začiatku nevie, ktorým smerom sa uberať – najprv komédia, potom dráma. Najmä Ryan Gosling ma milo prekvapil. Ale ani ostatní nezaostávajú. Príjemné prekvapenie. ()

Kicune

Lars je milý podivín. Přitom chodí do kostela a pracuje, bydlí v garáži u domu svého bratra a jeho těhotné manželky. Všichni ho mají rádi. A jednoho dne si pořídí přítelkyni z krabice, tedy plastovou pannu v reálné velikosti. Následující proces šoku, pochopení a přijetí se nemůže obejit bez šuškání za zády, ovšem je představen natolik civilně a jaksi téměř normálně, až člověk začne pochybovat o povrchnosti Američanů. Celý tenhle komorní snímek se zimní atmosférou (mně osobně připomínající o něco odlehčenou Ledovou bouři) je až neuvěřitelně pohlcující a řekla bych, že i minimálně předvídatelný. Když dojde na poodkrytí Larsových problémů a traumat i na laškování kolegů z práce upínajících se hračky, snímek padá do kategorie smutný až depresivní. Skvěle herecké výkony, režie a scénář. A pod povrchem silný příběh. ()

hroubek

Hodně zajímavá podívaná.Sám moc dobře nevím co jsem čekal, ale rozhodně to nebylo to co jsem viděl.Možná jsem čekal více komedie, než čisté drama.Ale na tom nezáleží jelikož film nabízí mnohem více.Jednoduše by se dalo říci, že je to příběh o tom, že každý někoho potřebuje, abychom nebyli sami a je jedno jestli jsou životní partneři, zvířata, hračky nebo nafukovací panna.Prostě mít někoho, nebo něco na čem Vám bude záležet mnohem více, než na sobě samém.A tohle film prodává dokonale.Režie Craig Gillespie je nenucená a dosti pomalá, a právě proto v některých okamžicích působí až mrazivě.Ryan Gosling je skvělý.Dokáže prodat každou svoji scénu a to ať už je vtipná, romantická nebo citlivá.Na něm stojí film.Tím nechci srážet ostatní herce, ale je to tak.Oni hrají moc dobře, ale prostě jejich postavy nemají takový emociální rozsah snad s vyjímkou Emily Mortimer a Kelly Garner.Stačí si třeba připomenout scénu, kde Lars seká dřevo a pohádá se s Karin.Z takovýhlech scén běhá mráz po zádech.Ke konci mě to přišlo malinko natahovaný, přesto konec je správný a nabízí naději pro Larse.Netypický, přesto velmi dojemný snímek. ()

jujec

Přiznám se, že moc nerozumím tomu, proč má film tak vysoké hodnocení a nese označení komedie/drama. Podle mě o žádnou komedii nejde, o drama taky ne, spíš jde o smutný příběh, bez nějakých dramatických a zásadních změn. Atmosféra snímku je sice výborná, příběh taky, ale je velmi rozvláčný - 100 minut je na toto téma příšerně moc, na jeho zpracování by stačila 20minutová bakalářská povídka. Takto je film nudný, rozvláčný a co víc - s očekávatelným vývojem. ()

sskrblik

Všechno v pohodě (herecky, námětem), jen nevím proč by to předstíral úplně každej ve městě, že mít nafukovací pannu je normální?! To se mi jaksi nezdá a hlavně je to dohnáno do extrému. ()

mirec88

Komédia je to možno len chvíľu, kým si uvedomíte, že Lars trpí psychickou poruchou. Potom vám to už nepripadá smiešne a skôr ho budete ľutovať. Inak príjemný komorný film, ktorý prekvapí aj fakt vynikajúcimi hereckými výkonmi VŠETKÝCH hercov, nielen Ryana Goslinga. A na konci možno vám bude v očiach trošku vlhko. ()

D28

Milé či roztomilé? Jemné či dojemné? To všetko, a hlavne optimistické. V tom, že i nesmelému,v sebe a garáži uzavretému chlapíkovi môžu pomôcť práve tí, kontaktu ktorých sa tak obáva.Nepochybujem, že takí ľudia existujú, tak ako už nepochybujem, že Ryan patrí medzi najlepších súčasných hercov.Lars ma o tom definitívne presvedčil, napokon predstaviteľka Bianci na tlačovke k filmu tiež nešetrila chválou. ()

Koryntos

Na film jsem hodně těšila, byla jsem zvědavá, jak se nechá zpracovat téma naivní lásky k plastové figuríně. Bohužel na mě film působil moc ideálním a až přehnaně tolerantním chováním postav v larsově okolí, což mi přišlo, tak neuvěřitelné řekla bych až stupidní, proto jsem film v půlce vypnula. Nejvíc mě zarazila scéna, když nějaká paní vyčítá Larsovi, že svoji plastovou polovičku nechce pustit samotnou se pobavit, protože ona má právo jet se bavit bez něho. Přirovnala bych to ke starání se o panenku pro děti, dohnané do největší absurdity. Chápala bych, kdyby film ukazoval, to že Lars je podivín naivně zamilovanej do ,,Anči“, pár lidí z okolí ho chápe, ale ostatní jsou proti němu a pošťuchují ho za to, nebo si z něj utahují. Asi je to divné, ale děsil mě ideální a tolerantní svět a děsila mě i psycholožka, která vypadala, že sama potřebuje psychologa. Docela by mě zajímalo, jak film skončil, ale nemám odvahu se na něj znova podívat.----Dostala jsem odvahu a film jsem viděla znova, musím o hvězdičku přidat, protože když jsem film viděla poprvé, neměla jsem tušení, kdo je Goslling, teď už to vím a v téhle roli mě opravdu příjemně překvapil. ()

MencaCZ

Originální, zajímavý film. Na zajímavosti pro mě získal ještě o to více, co jsem zjistil, že ta luxusní Anča co tam Rayan měl se fakt prodává, je to takový sen všech asociálních týpků. Problémem je to, že ta sranda vyjde v přepočtu na nějakejch 70 hadrů..... No nic, komentář má hodnotit film a ne "nafukovačky" a vzhledem k tomu, že nějak nevím co o něm napsat, (asi jsem ještě konsternován tou "Ančou") ale vyjádřit jsem se prostě musel, tak zkrátka a dobře slovy pět hvězd !!! ()

Kurikmoon

Pripravte sa viac na drámu ako komédiu. Skôr sa tu dočkáte situácii, ktoré Vás privedú k pousmiatiu namiesto záchvatov smiechu. Ak hľadáte pokojný, pozitívny oddych, Lars bude skvelou voľbou. Hlavne vďaka všetkým hercom, ktorí vytvorili príjemnú atmosféru porozumenia a dobroty v ich malom mestečku. To je dôvod, prečo sa tento počin oplatí vidieť a prečo som pridal ešte jednu hviezdičku. To, aký si vytvoríme svet okolo seba, bude vždy záležať od nás. Ak niekto povie, že to je nereálne, tak to pre neho bude nereálne. Ak sa však rozhodnete pre opak a začnete od seba, všetko okolo Vás začne mať príjemnejší nádych. "Ze svého kolečkového kresla Bianca natáhla ruku a dotkla se nás všech." ()

Stasz

K tomuto filmu jsem se dostal čirou náhodou a musím říct, že jsem se neskutečně bavil. Už přes parádní výkon "blázna" Larse (R.Goslinga) po infarktové gagy P. Schneidra. Scéna jak si Bianku přivedl na večeři ke svému bratrovi a pak bratrův výraz je k nezaplacení. Bianka byla prostě dokonalá. Nemluvila, nenadávala, neprovokovala, nechrápala. Naštěstí se pak z toho neštěstí Lars vzpamatoval. :) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky