Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

*Elfík*

Pokud to byla komedie, tak pro někoho, kdo vše bere na lehkou váhu a nemá city. Nebo je má a zjistil, že v tomto filmu nic vážného není. Tak já tedy mám city (doufám), pak také doufám, že to, co se má brát na lehkou váhu, to dělám a tam, kde je potřeba se nad fakty zamyslet (a nejen nad fakty), tak tam se zamyslím. Stručně řečeno, tohle nebyla komedie! Tohle bylo psychologické drama a jestliže nebylo dost jasné, co vlastně bylo s Larsem, měl by ho prozkoumat odborník. Samozřejmě jeho a dřevěnou bednu, v níž byl ukryt celý nástroj léčby. Zastávám názor, že tento mladý (a velmi, velmi pohledný) hoch potřeboval léčbu. Ale jelikož k sobě nikoho nechtěl připustit, natož aby se ho někdo dotýkal, třeba jen ruky, rozhodl se, že si pomůže sám. A asi si pomohl. Sice zvláštním způsobem, ale ano. Nějaký smysl celá ta věc měla... Teď by zajímalo, z čeho se tento kníratý jinoch léčil. Depresivní otec? Úmrtí matky a následně i otce? Či ho snad někdo psychicky a fyzicky týral? Bohužel, jen samé otázky a film nám je nezodpoví. Nechá nás tápat v nevědomosti a příčiny Larsovy podivuhodné choroby jsou nám neznámé. Tvůrci zřejmě chtěli, aby byly neznámé. Pokud ovšem tu není jedna možnost a to ta, že jsem film prostě a jednoduše nepochopila. Ano i to se může stát... Tak mi nikdo nezazlívejte, když řeknu, že tento způsob léčby by možná někomu pomohl. Případů by (snad!) bylo málo, ale i tak by mě výzkum zajímal... Nu což, nebudu plácat hlouposti a raději si jdu pohovořit s nějakým neživým předmětem. Mám ještě jednu otázku. Když něco podobného dělají děti (s plyšákem, samozřejmě, nejsem úchyl!), jsou proto nemocné? Není to to samé, jen potom o pár let později? Třeba se také cítí osamělé. Každá z nás se někdy cítí osaměle. Ale pravda je ta, máte potřebu si kupovat něco nafukovacího? Vážně?? ()

Frenegonda

Geniální myšlenka o lidskosti, toleranci, lásce a pohledech na realitu z jinéhu úhlu. Ten úhel je mírně mimo naše všední pohledy... ale jak to vidí Lars to musíte zjistit sami ()

d-fens

závidím Larsovi, že má okolo seba toľko chápavých, ochotných a milích ľudí, ktorí mu dokázali pomôcť aj v takomto, vskutku vážnom, probléme.... a ako komédiu som to moc nebral, možno ako tragikomédiu.... no najskôr by som to nazval "romanticko-psychologický film o samote".... proste krásny nezávislý film '-) ()

Petroff

O lidech, toleranci a taky jistým způsobem o tom, že cokoli bereme dostatečně vážně, stává se to realitou (nebo možná její jistou formou). V závěru filmu má krátkou promluvu kněz - mluví o "hlavní postavě", o jejím vztahu k lidem v městečku, o vztahu jich k ní... říká to vlastně i nám divákům - a povídá to moc pěkně!! Sympatičtějšího duchovního jsem neviděl, ani nepamatuju. Tohle je ostatně vůbec dost vtipný - většina postav filmu si pohodlně věří v Boha, ale mezi sebou si ukazujou na Larse, kterej si povídá s anatomicky věrnou pannou - kdo je větší magor? Davem přijatej blud přestává bejt bludem? ()

Carlossss

Film Lars and the Real Girl není nic jiného, než citové vydírání. Larse vám prostě musí být líto i když byste s ním zrovna na pivo nešli... Ryan Gosling se role zhostil skvěle. Pár scén bylo vážně silných, hudba byla skvělá... ale kdyby jen celý snímek nehrál na tu citlivou strunu tak tvrdě a okatě. Já měl totiž celou dobu pocit, že se mě Gillespie snaží rozbrečet. A tenhle pocit mi prostě nedá možnost dát vyšší hodnocení než tři. Bohužel... ale námět je zajímavý. To se musí nechat. ()

Fíla

Není každý, jako každý. Někomu tenhle film nemusí sednout a může na něho působit dojmem neinteligentního humoru. Na druhou stranu může zapůsobit pozitivně, právě v humoru, jakým se Lars prezentuje. Já v tom vidím nějaký střední bod, kde se film zastavil a setrval tam. Možná, že i postupem času se ten humor vytrácí. Ryan Gosling se do natáčení musel hodně vžít, jestli chtěl dokázat zahrát roli Larse, pro někoho podivína, pro někoho miláčka. Chce to i hodně trpělivosti si přijít na své. ()

easaque

-5* tato srdcovka, kterou jsem už víckrát viděl, mi přináší dobrý pocit, že lidi nejsou jenom zlí a blízkým by se mělo pomáhat. Prostě takový malý milý optimistický film, který je vlastně strašně naivní a k realitě má hodně daleko, ale dokáže mi povzbudit vždycky mysl. A i když je to americká produkce, tak z něho dýchá severská mentalita a možná proto, je mi tak blízký. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Reziser Craig Gillespie /Pan telocvikar, Noc Hruzy/ natocil nudny film, v ktorom sa objavil zbytocny Ryan Gosling. Nehorazna sucharina : 10 % ()

shyster

Jeden z dalších filmů, kdy se hlavní hrdina snaží vyrovnat se svoji minulosti. Tady skvělému Ryanu Goslingovi pomáhá nafukovací Anča. Bohužel to ale má parametry jen na zapadnutí do průměrnosti. ()

Agoran

Vážná komedie jak má být. Výprava do lidské mysli a citů, ve které jsem často netušil, co se odehraje v příštím okamžiku. Stojí za to vidět, už kvůli roztomilé Emily Mortimer, či Biance:) (figurína). Scény s ní a ostatními lidmi v městečku jsou kouzelné. ()

4daPeace

Verdikt: Nemůžu uvěřit, že Bianca nebyla nominována na žádnou cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Takové trpělivé, procítěné, avšak nevtíravé herectví se jen tak nevidí. Pro zájemce o objednávku je to nejspíše face 5 či 13 :o) Ryan je jako vždy výborný, škoda jen, že se několik scénaristických nápadů nerozvinulo poněkud více do hloubky. ()

Crawler-D

Komorní, ale emocionálně silný pohled na ožehavou problematiku socializace dnešních dnů. Japonci vědí své. Skutečně krásný film, který se sice rochní v klišé milého maloměsta, ale má své opodstatnění v pohledu na skvěle zahranou postavu Ryana Goslinga. ()

cubajz

poměrně nenápadnný a vcelku příjemný snímek s výborným Ryanem Goslingem a sexy Biancou v hlavní roli:). ()

C0r0ner

Na povídku by to bylo ideální, ale po nějakých třiceti minutách to nejenom sklouzlo do stereotypu, ale navíc mě to přestalo i bavit. Herci, především samozřejmě Gosling, byli špičkoví, k tomu zajímavý námět a občas nějaký ten fór, ale to prostě bez pořádného scénáře nestačí. 55% ()

Flynn

Zvláštní, docela originální nápad, skvěle zahrané v podání Ryana Goslinga. Na druhou stranu jsou tam dost hluchá místa.... škoda, mělo to mnohem větší potenciál a kdyby se to z kategorie drama/komedie přesunulo do žánru komedie a potenciál to na to mělo, nikdo by se možná nezlobil. Takhle je to spíše drama, než komedie.... ()

pakobylka

Mnozí z nás mají svůj malý komplex, který ztrpčuje život a obtížně se překonává. A hodila by se nějaká berlička ... k překročení zábran, které má každý jenom ve své vlastní hlavě - a přesto mnohdy fungují spolehlivěji než nejpevnější plot. "Problém" Larse má dost velké rozměry, na druhou stranu Bianca je nádherná holka s širokým milujícím srdcem, i když je celá z plastu (vážně NENÍ nafukovací - jak jste na to přišli ?!?) ... a tak Lars nemusí být ještě docela ztracený případ. Hodně zvláštní film o tom, že někdy je třeba na čas "přijít o rozum", aby se myšlenky osvobodily a správně se srovnaly … Vidím to tak, že ve skutečnosti by se na celém širém světě nepodařilo najít městečko, kde by všichni byli tak vstřícní, ohleduplní a laskaví a nezištně se zapojili do hry o Larsovu duši, ale uznejte - je to velká škoda. ()

Wormboy

Velmi prijemny, usmevny a citlivy maly film o viere v ludsku toleranciu, o ktoru sa v tazkych chvilach mohol Lars (skvele stvarneny cim dalej tym vyraznejsim Ryanom Goslingom) opriet a ktorej by malo byt na svete pre kazdeho viac. 3,5/5* ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky