Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

hous.enka

I když to celé zezačátku vypadá jako komedie, postupně se Lars a jeho vážná známost změní spíě v lehké drama o člověku, co si vybudoval vztah k někomu, koho nikdo nečekal. Scény z kostela a z večírku jsou úsměvné, ale když film spěje ke svému finále, neubránila jsem se hořkému pousmání. Ale to byl asi záměr. Tahle civilnost, kdy se film nesnaží patřit do jediné škatulky, se mi moc líbí. Ryan Gosling je jako Lars uvěřitelný - včetně těch pejzů a krátkého knírku, které jako by k němu patřily odjakživa. Scéna, kdy oživuje oběšeného medvídka, se mi vryla do paměti :-) ()

schizmo

Mohlo to být pětihvězdičkový drama, ale díky tomu neustálému sebeironizujícímu odéru film celou dobu vytváří potřebu konečného wtf momentu pro celkové ztotožnění se jak s hrdinou, tak s celým příběhem. Nic takového se však nestalo, takže i přes docela silný závěr, je snímek o klukovi a jeho lásce k píchací panně docela kontroverzní záležitostí, stejně jako celá Goslingova úloha v něm. ()

ladko

Po prečítaní námetu som čakal celkom iný film, akého sa mi nakoniec dostalo. Prvých 25 minút má našliapnuté na výbornú komédiu. Potom však film naberá viac na vážnosti, ale stále sa nájdu aj veľmi vtipné momenty. Je to taký príjemný, hrejivý, dojímavý a hlavne ľudský film. Gosling hraje výborne, s jeho postavou súcitite, doslova cítite emócie, ktoré ním lomcujú(scéna na bowlingu je vynikajúca) a zároveň mu držíte palce. Pred tým, než som začal písať komentár, mal som nastavené 4 hviezdy. Ale teraz komentár končím a uvedomil som si, že vlastne nemám filmu čo vytknúť. V niektorých momentoch síce je možno trochu predvídateľný - to však ale nevadí, keď ten film smeruje tam, kam chcete aby smeroval. Neviem, možno som mal na film správnu náladu. Každopádne takýchto zaujímavých a originálnych filmov sa veľa netočí, preto si tých 5 hviez zaslúži. ()

Defaultovna

Zvláštne bizarný film. Ryan v polohe, v akej ho nepoznám (kontrast o to silnejší, že naposledy som s ním videla Drive), trochu mi vadil ten jeho mustáž ale herecký výkon opäť va výbornú, spolu s Emily Mortimer. Rada by som tiež vyzdvihla melancholickú hudbu, ktorá sa nevtieravo potulovala pomedzi jednotlivé scény a dotvárala inak veľmi príjemne komornú atmosféru. 7/10 ()

zlabus

Celkem příjemný nezávislák. Nic objevného a úžasného se sice nekoná, ale hezky se na to kouká a uteče to jako voda. Ryan Gosling znovu dokazuje, že je herecký talent nevídaných rozměrů (i když svůj výkon z Half Nelson tímto IMHO nepředčil). Bohužel mám ale dojem, že z daného námětu se dalo vytěžit mnohem víc, než tvůrci nakonec předvedli. Leč i přes záverčnou výtku je to solidních 70%. ()

Freemind

Originální drama, které naštěstí nezkyslo u dvouhodinového rozpitvání jednoho vtipného nápadu. Už dlouho jsem neviděl tak přirozené herectví u všech obsazených rolí, samozřejmě mě zcela rozkopal Ryan Gosling, který roste do pana herce. Ono zahrát idiota nebo psychicky postiženého dokáže každý pablb (a několik jich už za to dostalo i Oscara), ale udělat to s citem a invencí, to už chce fištróna a um. Výtečně jsem se bavil. ()

lestyna

Bylo to divné! Opravdu nevím,jak jinak to říct.Byla jsem trošku na vážkách,jak film ohodnotit,nakonec jsem se rozhodla pro čtyři hvězdičky.Důvod je takový,že ten námět je tak...tak..originální.A nejspíš už se s něčím podobným dlouho nesetkám.Ryan Gosling to odehrál dobře,ale pro mě je a asi i bude Lars prostě nepochopen.Bianca,z které se pomalu stávala plnohodnotná lidská bytost u mě nenacházela jakékoliv citové souznění.Stejně tak konec filmu u mě nevyvolal,žádné bujaré emoce.Ačkoliv jsem teď vlastně popsala jak se mi snímek nelíbil,zařadila jsem si ho do těch jedinečných a neopakovatelných zážitků,u kterých nemůžu dát míň jak čtyři hvězdičky,jelikož se mi to prostě příčí. ()

kaylin

I když se ten snímek tváří jako něco divného, a ono to vlastně něco divného je, tak vás to dovede docela snadno získat. Pokud vám nevadí menší bizarnosti, trochu divní hrdinové, ale přitom zajímavé rozkreslené vztahy a originální příběh, tak si v případě snímku "Lars a jeho vážná známost" skutečně přijdete na své. ()

anniehall

Objektivně je ten film tak na čtyři hvězdičky, ale kombinace vynikajících hereckých výkonů všech zůčastněných, zajímavé téma a atmosféra "make-you-feel-good-movie" prostě zapříčinila, že jsem prožil krásné a časné nedělní ráno. Ale co bych se ospravedlňoval za své subjektivní hodnocení, že? Nakonec jsem byl vždycky fanouškem komorních a vztahových filmů. Je ale nade vše jasné, že v reálu by spousta věcí fungovala naprosto jinak. Takhle idylickou vesničku byste na mapě stěží pohledali. Vedení příběhu a jeho zakončení je taky předem očekávatelné, ale co naplat, když se zadními vrátky neustále vkrádá pocit pohody a vůně babiččiny bábovky. Navíc je to celé podpořeno půvabnou a přesnou hudbou a precizními hereckými výkony. Takže se vlastně není čemu divit, že se scénáristovi a režisérovi odpustí i to, co byste jinde neodpustili. A tak sympaticky podaný "weird-o" se jinde nevidí. (PS: rozhodně doporučuju nečíst si obsah snímku, neboť Larsova známost je skutečně pikantní.) ()

rt12

Po shlédnutí Moniky musím dát pouze tři, protože Monika je lepší film se stejným námětem. Lars je ponurejší a myslím, že se na odlehčené ztvárnění daného ulítlého tématu, lépe dívá. ()

Damiel

85 % - Podobné téma řeší franbcouzská Monique, ale tohle je úplně jiná třída. Zajímavější a působivější. Naprosto mě odrovnal Ryan Gosling, kterého jsem v roli dlouho nepoznával :-) Konec je trochu mainstreamově pojatý, ale i tak je to film, který mě mile překvapil. Nečekal jsem totiž od něj nic než americkou slátaninu. ()

Duotone28

Ryan Gosling sa uz davnejsie dostal do mojej TOP 5, a film co film...svoju poziciu len utvrduje. Nedavno perfektny vykon v Half Nelson, a tentoraz opat 5/5 aj v Lars and the Real Girl !!! Co sa tyka filmu...nedalo mi nevsimnut povacsine len priemerne hodnotenie...ale ak ho pustite v spravny cas a dobu...nebudete od neho nic velke a zazracne ocakavat...urcite potesi a da viac, ako nejaky dlho ospevovany a ocakavany kino projekt....nazdar ()

Murrro

Citlivý film s nádhernými momentami, ktorý sa ale nevyhol návalom sentimentu. Najväčším plusom je Ryan Gosling, mínusom príliš pomalé tempo a absencia odvahy scenáristov rozvinúť výborne načrtnutý námet. Dialógy výborné, ale so situáciami sa dalo (a malo) pohrať. ()

togaf

Seznamte se s Larsem: je alergický na lidský dotek, má zvláštvní vkus na svetry a miluje erotickou pomůcku. Na druhou stranu je osamělý, citlivý a umí to s hračkama. Moc se mi líbily reakce lidí z městečka a samozřejmost, s jakou Lars Biancu představoval známým. Gosling byl jako Lars moc dobrý, obličejové tiky, které se projevovaly, když byl nervózní k němu přesně seděly. A doktorka, která ošetřovala Biancu byla hned po Larsovi tou nejlepší postavou. Její citlivý přístup a léčení Bianci i Larse bylo obdivuhodné. ()

Dont

Čekal jsem něco nestandardního, ale tohle byla opravdu hodně zvláštní podívaná. Ze začátku to vypadalo na slušnou komedii, pak ale úsměv vystřídal údiv a nakonec se dostavilo i dojetí. Příběh o osamění, deziluzi a o pochopení, který plyne v hodně pomalém tempu, ale za to nabízí nevšední zážitek. Vynikající Ryan Gosling, dobré byly i ženy - Bianca v první řadě samozřejmě :), ale vážně se mi líbily výkony Patricie Clarkson i Emily Mortimer. Nejlěpší byl první Larsův hod na bowlingu. ;) ()

Aleee89

Tohle je film, který mě svým námětem zaujal už hodně dávno. Pak jsem na něj zapomněla, a když jsem teď hledala filmy, na které bych se ráda podívala, opět mi padl do oka. Není to komedie, jakou jsem čekala, byly tam místy úsměvné momenty, které ale byly stejně nahořklé. Celý film je zvláštní, cítíte úzkost, často i rozpaky. Je to milé, dojemné a laskavé, ale vyvolává to ve vás i opačné pocity. Vše najednou. Ryan Gosling v hlavní roli byl skvělý. Filmu přičítám k dobru i to, že dal nahlédnout pod pokličku duševní chorobě. Celkově musím říct, že se mi to líbilo a rovněž oceňuji originální námět. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky