Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Kosmik 1

Strašná nuda a vůbec žádný vtip. Nebo alespoň mě to moc vtipný nepřišlo. Možná tak dvě tři scény, ale to na celý film nestačí. Nevím, co na tom všichni tolik vidí. Výkon Goslinga je tu navíc příliš přeceňován. Nápad s pannou asi dobrý, ale hodně utopený a přehnaný. A celé to na mě působilo strašně nereálně, až komicky ulítle. 30% ()

Roseinka

To byl takovej šáhlej film, že jsem nevěděla, co si mám o něm myslet. Nudný mi nepřišel, protože mě strašně zajímalo, jak to dopadne. Ale měla jsem u něj rozporuplný pocity, protože jsem se těm scénám s pannou fakt smála a vzápětí si uvědomila, že to vlastně není vtipný a není vhodný se smát. Nebylo to úplně špatný, ale stačilo mi to vidět jednou. ()

Jillian

Všetci máme svoj vlastný svet. U niekoho je to viditeľné menej u niekoho zas viac. Kiež by mal každý z tej druhej skupiny to šťastie, chápavého okolia, ktoré je ochotné prekročiť hranice tzv. normálnosti a stať sa súčasťou toho ich. (aj Ross mohol uveriť tomu, že tá mačka je naozaj Phoebina matka :D) Pozitívne hodnotím hudbu, ktorá síce bola nenápadná, avšak vhodne zvolená, čím nerušila, práve naopak vytvorila s filmom jeden príjemný pozerateľný celok. Film ma však napriek úctyhodnej presvedčivosti hereckého výkonu (nie len) Ryana Goslinga nedokázal citovo zasiahnuť až tak, ako to mal pravdepodobne režisér v úmysle. Na to, aby sa divák (alebo aspoň ja) dokázal lepšie vžiť do pocitov a myslenia danej postavy, potrebuje vedieť dôvody, ktoré ju/ho vedú k určitým reakciám a konaniam. Jednoducho povedané nie úplne domyslená psychologizácia hlavnej postavy a ešte jednoduchšie, prečo si preboha Lars myslí, že jeho "Real Girl" je vážne real? ()

jefff

Tenhle film byl vážně divný. Ale svým způsobem velmi milý a zapamatovatelný. Gosling opět skvělý a opravdový. Moc srandy si tu sice neužijete, ale není to vůbec na škodu, takhle z toho alespoň nevznikla laciná komedie. ()

Soweek

Ryan Gosling rozhodně neni žádný začátečník. I když bych zrovna neřekl, že patří do skupiny herců, kteří si už své role mohou vybírat, přesto patří k velmi seriózním hercům, což se potvrdilo i zde. Bohužel i když má film dobrý nápad, zpracování zůstává nemastné, neslané. Konec je velmi předvídatelný a celkově zápletka ve vás nezanechá žádný dojem. ()

ArdathBay

Předsudky o jisté sexuální pomůcce stranou (o olejíčku nemluvě :) a zkuste své srdce otevřít Larsovi a jeho citům. On i film si to zaslouží. Kvalitní a promyšlený scénář s pár scénami, kterým jsem neuvěřil ani náhodou ( jako vychovatelka ve školce ) jde o kvalitní podívanou. Téměř geniální Gosling ve své asi životní roli (no dobře Svatý boj je také bomba). Romantika jaká se jen tak nevidí. Jsem spokojený divák. ()

vitekpe

Hezkej film o zvlastnim vztahu samotare Larse a jeho Bianky. Neni sice moc uveritelnej, ale kouka se na nej krasne. Potesila tez ucast Patricie Clarkson. :-) ()

dita.krizova

Hezounek Gosling překvapuje! Ze začátku jsem si říkala, co je to za pošuka s knírkem, ale postupem času a děje jsem ho začala litovat. ()

Madluska

Přiznám se, že Lars mě docela dostal. Možná za to mohlo už jméno (znám nádherného hafana Larse - pyrenejského horského psa), možná Larsova (Ryanova) psí kukadla, možná příjemný a nevtíravý hudební doprovod (David Torn) a možná celá ta zvláštní atmosféra filmu, která mi z nějakého nepochopitelného důvodu (snad kvůli všudypřítomnému sněhu a sychravému počasí?) připomínala poetiku severských hořkosladkých "komedií". Celý příběh byl sice hodně přitažený za vlasy, ale myslím, že Larsovi musí fandit každý, kdo má aspoň kousek citu v těle. ()

noctambule

Ryan Gosling je výborný herec a mohla bych ho chválit nekonečně dlouho, i tento film pozvedá. Kdo ho viděl jen v jeho nejznámější roli v The Notebook dělá prostě velkou chybu. Hrát dobře, i když má za hereckou partnerku nafukovací pannu, není jen tak:-) Lars and the real girl je malý, milý film. ()

Mistickzz

O komédiu sa podla mňa nejednalo ani z ďaleka, vtipná scéna tam možno bola len jedna. Inak mi tento vcelku nudný a nerealistický film o nafukovacej panne, ktorá sa snažila zaradiť do života moc nesadla a nebyť skvelého Ryana Goslinga, tak by som nedal asi ani tri. 50% ()

Billie777

Hodně zajímavý a originální film, u kterého se občas moc hezky zasmějete a taky hodně dojmete. Je to moc krásný a smutný film. Celkově moc dobré herecké obsazení a Ryan Gosling byl trefa do černého a tady je opravdu roztomilý. Zahrál to naprosto perfektně a opět potvrdil, že je to herec s velkým H, který zahraje opravdu snad vše. Nejkrásnější na tomhle filmu bylo, jak celé městečko bylo ochotné hrát s Larsem onu hru a brát nafukovací pannu Biancu jako opravdu skutečného člověka. Čím víc se blížil konec, tím to bylo víc smutné a nezastírám, že mě to rozbrečelo. A za to nakonec i ten plný počet hvězd. ()

Seti

Film, jež je neuvěřitelný stejně jako jeho hlavní hrdina, a jež svou podivnost vyvažuje snad jen svojí zajímavostí. Musím se přiznat, že prvotní "společensky stěží únosné" situace mě málem zašlapaly pod stůl, protože podobně trapné okamžiky vážně nemám rád. Neustále jsem se však škrábal zpět na židli a pokračoval ve sledování Larsova příběhu, protože ať už se přede mnou děla sebevětší šílenost, tak jsem chtěl vědět, jak to tvůrci završí (vrchol byl mimochodem dost předvídatelný). Na konci si člověk uvědomí, že lidé se se svými problémy vyrovnávají různými způsoby, a ne všechno nestandadní musí být vždy špatné. Jo a výtečný Gosling jako bonus. A na úplný konec jedno varování - rozhodně to není komedie! ()

dris

Příjemně absurdní a dojemné. Hlavně netradiční Gosling. Závěr: Poměrně uklidňující podívaná. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky