Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

mat.ilda

Poměrně nízkým hodnocením vyjadřuji i svoje pochyby... o zvládnutí tématu - navzdory velmi slušným hereckým výkonům svým odtažitým zpracováním k divákovi nepronikne, nu a konec neuspokojí přesně tím způsobem, jako nedokonaná facka... Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov - úkol č. 7, film s jednoslovným názvem. ()

KrestanFilms

Tento film je sice z církevního prostředí, ale s vírou nemá pranic společného. Ostatně o to se tvůrce dle svých slov snažil... ()

sharky

O tomhle hodnocení nemám vůbec žádné pochyby, i když jiní uživatelé nebyli tak velkorysí. Chtěl bych mít za babičku meryl strep - ona je prostě úžasná, jediným pohledem vyjádří tolik emocí jako máloktrerá herečka. Už dlouho jsem neviděl film, kdy jsem si do poslední chviliky nebyl jistý, co se stane a jak se vlastně skutečně věci mají. Hodně me to vtáhlo, režie mohla být místy nápaditější, ale to plně vynahruzuje výborný scénář (zejména dialogy, další přehmat oscarové akademie) a skvělé herecké výkony všech ostatních herců. ()

Flego

V každom z nás existujú pochyby. Stretávame sa s nimi pri rôznych životných situáciach a niekedy vedia byť riadne nepríjemné. John Patrick Shanley napísal scenár podľa vlastnej divadelnej hry a pustil sa do ožehavej témy. Herecké trio koncertuje na plné obrátky a hoci sa jedná o komornú konverzačnú drámu, napätie sa dá krájať. Tento film ozaj nie je pre diváka, ktorý potrebuje tempo a adrenalín. Tento film je len o obyčajných pocitoch v každom z nás. A pochybách. ()

Janek

Úžasné divadlo. Je z toho cítit ´sázka na jistotu´ - ovšem bez lóže a prken to zas tak nefunguje. Pochyby působí kultivovaně, ale sterilně. 70% ()

claudel

Je až neuvěřitelné, že režisér filmu Joe proti sopce natočil něco tak skvělého a nadčasového jako jsou Pochyby. Nad tím až zůstává rozum stát. I kdybych zapomenul na obsah celého snímku, nikdy nezapomenu na závěrečnou scénu, která se dá vztáhnout na spoustu životních okamžiků a událostí. Jo, jo, pochyby jsou jedním z nejstrašnějších pocitů, které může člověk zakoušet. ()

kajda.l

Určité pochyby mám nad svým hodnocením tohoto snímku, ale 70% mi opravdu přijde dostačující. Ovšem nad čím pochyby rozhodně nemám je to, že zbožňuju Amy Adams. Po jejím bezchybném ztvárnění mladičké, dobrosrdečné, uvědomělé a dokonale "čisté duše" jsem měl chuť filmu opravdu hodně nadsadit a když k tomu přidáme výtečné výkony obou hlavních hvězd(Streep, Hoffman), asi by se nebylo čemu divit, ale musím se přiklonit k názoru ostatních, že nadprůměrné(hodné mnoha ocenění) herecké výkony, nemusí automaticky znamenat výtečný film. A když k tomu připojím můj poněkud vlažný přístup k tématu(církev), vyjdou mi z toho nakonec hodně silné 3* a na film se rozhodně ještě někdy podívám(ústřední trojice si to rozhodně zaslouží). ()

mm13

Však veď hej, napísali to dobre, natočili zodpovedajúco a herecké výkony sú nad očakávania - teda, Meryl a Philip Seymour presne podľa očakávaní, avšak je to Amy Adams kto rúluje. No čo ma má čo trápiť, ako si čo medzi sebou poriešia černokňažníci? "Mám pochyby". Haleluja, ste objavili Ameriku, zadubenci. FUCK 'EM... YEAH! RIGHT IN THE EAR! ()

becki_tu

Skvěle napsané, skvěle zrežírované a hlavně skvěle zahrané komorní drama, které si všechny své oscarové nominace bezpochyby zasloužilo. „Pochyby mohou být stejně mocným a vytrvalým poutem jako jistota.“ 85% ()

Morholt

Pochyby - to je to, co jsem po zhlédnutí tohoto snímku cítil a to bylo zřejmě i režisérovým záměrem. Střet pokrokovější církve zosobňované otcem Flynnem s tou zkostnatělou starou v podání sestry Aloysius je tu vykreslen působivě a spěje k nezadržitelnému konfliktu, ve kterém je předem jasné, kdo bude mít navrch. Ale i přesto je člověk na pochybách, jaké jsou pohnutky k vyostření celé situace a je-li to všechno pravda. Meryl Streep podala fantastický výkon a stejně tak její protihráč Philip Seymour Hoffman, ale od těch se to víceméně čekalo. Kdo mě docela překvapil, byla Amy Adams, kterou jsem měl do této doby zafixovanou jako Kathryn z totálně nepovedených Velmi nebezpečných známostí 2, ale roli sestry James zvládla na jedničku. Zkrátka a jednoduše vynikající drama. 90% ()

Kimon

Tohle byl přímý zásah do mého srdce. Režisér John Patrick Shanley mířil přesně a mé srdce bylo na konci příběhu rozerváno jako cár papíru. Merylka je opravdu vynikající herečka. V tomto snímku ostrá jako žiletka, studená jako psí čumák a zakouslá jako buldok. Prostě konzervativní, zapšklá "svatá" puritánka. ... "Kde je Váš soucit?" ptal se jí ctihodný otec Flynn. "Tam, kde na něj nemůžete nikdy dosáhnout. ... A ostříhejte si nehty!" odsekla po chvíli. Jedním slovem odporná, a výborně zahraná postava "milosrdné" sestry (v tomto případě milosrdné opravdu v jen uvozovkách). Ale život jde dál !! ... Svědomí hryže. A člověk před ním nikdy a nikam neuteče. Tento film byl věnován Milosrdné sestře Margaret McEntee, dříve známé pod jménem Sestra Jamesová. Nabízí se úvaha, zda nebyl zfilmován podle skutečné události. Ve vynikajícím českém dabingu Zlaty Adamovské, Jiřího Hromady a dalších to pro mě byl opravdu jedinečný filmový zážitek. Děkuji. ... Škoda, že ohledně Oscarů zůstalo pouze jen a jen u nominací. A že jich nebylo málo. Dle mého soudu je to sice nejlepší snímek roku 2008 po všech stránkách, ale přece jen poněkud poškozuje obraz církve a církevních škol. A jako takový asi ani nemohl být předurčen do síně Oscarové slávy. Bohužel. Není totiž dostatečně "pozitivní". V tom roce nejvýše oceněný Milionář z chatrče, ta dojemná pohádka o chudákově náhlém zbohatnutí (tzv. americký sen) mě nedojímá. ()

BoPo

Herecké výkony sú určite kvalitné. Ale ja sa na filmy nepozerám kvôli hereckým výkonom, ale kvôli filmovému zážitku ako takému. A tento film mi neponúkol nič extra. ()

bouncer

K tomuto snímku jsem přistupoval jen se znalostí nominací na Oscara a byl tak pro mne nepopsanou knihou. Bohužel listy nepopsal podle mého gusta. Je to minimalistický film, neříkám, že je špatný, to určitě ne. Ale nedokázal mě zaujmout a docela nudil. Největším tahákem jsou zajisté herecké výkony, 4 nominace na Oscara v hereckých kategoriích mluví samy za sebe. I většina těch rolí je docela minimalistikcých, některé se ovšem postupně dramatizují až k "oscarovému pozlátku". Jednoduše mi to přijde, že se někdo hodně snažil zalíbit se akademikům a nakonec se mu to povedlo. Stačí opravdu několika minutový dialog a pár slz k nominaci na Oscara? (reakce na Violu Davis - její vystoupení ve filmu je spíš cameo než opravdová vedlejší role). Bohužel Pochyby na mě nezapůsobily a spíš ve mě vzbudily pochyby, že jsou filmem jen na jednu noc. Prvoplánovitým a snadno zapomenutelným. ()

Silence

Jako by autoři natočili film... film do televize... a když se na něj podívali, zjistili, že tomu nějak chybí šťáva... a tak dotočili závěrečnou Merylinu ventilaci... a poslali to do kin... 6/10 ()

Avalon820

I obstarožní paranoidní fanatičky mohou mít někdy pravdu :) Pochyby jsou už podle názvu jen a pouze o pochybách - pochyby vše způsobily, zhoršily a vyhrotily. Z toho také logicky vyplývá, že tento film je založen takřka výhradně na konverzacích, pěkně ostrých, s postupem času více a více nepříjemných a pichlavá atmosféra na církevní škole je chvílemi skoro hmatatelná. Trio Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman a Amy Adams je naprosto skvělé a těžko by bylo možné vytvořit lepší sestavu. Přesto všechno mi tam ale něco chybělo, něco... opravdu zlomového. Ačkoliv konec mě skutečně dostal, to se musí nechat. ()

Terva

Pochybnost může být poutem, jež je stejně mocnou životní oporou, jako jistota sama. Krasopis v této zemi vymírá. ( já bych řekl, že vymírá všude ) ()

moviesfan

Na tento film jsem se těšil. Těšil jsem se především na Meryl Streep v roli sestry Aloysius. A výsledek? Meryl mě velmi potěšila. Roli ztvárnila velmi přesvědčivě s velkou jistotou. Hraje zde velmi suverénní sestru, která si stojí za svými názory. Název tohoto drama ,,Doubt - Pochyby" velmi přesně vystihuje samotný film. Téměř od samého začátku do konce budete mít pochyby. Vlastně i po jeho skončení. Osobně jsem pochyboval jestli je to tak či onak. To filmu jednoznačně prospělo. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014