Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

EdaS

Precizní (a snad proto trochu chladné) drama, které vám nenabídne komfort snadného závěrečného rozhřešení (což by při názvu Pochyby asi člověk čekat neměl) a které vám v hlavě bude možná vrtat ještě nějakou dobu po závěrečných titulcích. Divadelní původ je zřejmý, ale špičkové obsazení (kupodivu včetně Amy Adams) je nepřekvapivě lahůdkové. ()

H34D

I ta nejsilnější a nejsebejistější osobnost může po unáhleném a radikálním úsudku pocítit silné pochyby, neboť zdaleka ne vždy se věci mají, tak jak se na první pohled zdá. Lidské vztahy a zejména výchova dětí je příliš komplikovaná, Doubt však nepřichází s žádným rozhřešením, moralizováním, či doslovností, jen inteligentně a minimalisticky poukazuje na problém střetu názorů - síla je v dialozích a tedy i vskutku perfektním scénáři. Doubt, jakožto divadelnímu dramatu jsou také velkou (přímo stěžejní) oporou bravurní herecké výkony, jak charismatický P. S. Hoffman, přísná M. Streep, tak překvapivě i dobrosrdečná A. Adams... Podívaná je to kvalitní, snad jen díky té skromnosti, umírněnosti, nebo jak jinak to nazvat, nebyl můj divácký požitek až tolik ohromující. 7/10 ()

xxmartinxx

Zajímavý komorní film s mnoha skvělými hereckými výkony. Bohužel děj je dost zvláštním způsobem až moc realistický. Pokud čekáte nějaké drama s vypjatými okamžiky, tak budete možná zklamaní - hlavní hrdince se, dalo by se říct, podaří vše, co chce, a to na první pokus a bez sebemenších překážek. To nic nemění na skvělých hereckých výkonech a zajímavé atmosféře, která to drží pohromadě. Slabší čtyři hvězdy. ()

dobytek

Čekal jsem spíš něco jako Skandál v katolické škole a dostal jsem příběh o tom, jak nějakej ouchylnej farář obtěžuje ministranta. Doporučuju spíš South park 6. řada 8. díl - Vášnivá katolická láska, protože to je mnohem zábavnější. Tohle je tak trochu nuda. Ale musim uznat, že Meryl Streep i P.S. Hoffman hrajou fakt dobře. ()

Djoker

Pochyby celou dobu jen naznačují a odkazují na události, které se možná staly, ale možná taky ne. Kdo čeká, že kontroverzní církevní tabu bude náležitě rozmáznuto, je na špatné adrese. Shanley slušně vyždímal všechny herce, posbíral nominace na Oscara a u toho taky zůstalo. ()

M.a.t.t.

Po skončení filmu na ovládli pochyby. Tento príbeh patrí do divadla, rovnako ako kvalitné no stále divadlom zaváňajúce herecké výkony trojice Hoffman/Streep/Adams. Ako filmová adaptácia totiž pôsobí mierne ťažkopádnym dojmom, čo umocňuje aj dej, v ktorom je skutočne silných momentov poskromne a dopredu sa posúva len veľmi pozvoľným spôsobom. Aj keď oň tu určite nejde v prvom rade, prvoradé su pochyby. To mi však ani zďaleka nestačí. ()

gudaulin

Komorní psychologické drama líčící nekompromisní střet mezi bigotní řádovou sestrou, která jako by se zapomněla duchem v 19. století, a knězem, který vnímá jednak to, že moderní doba žádá nové myšlenky a metody, jednak i to, že láska k Bohu nesmí být překážkou pro vztah k lidem. Spor se nevede jen o metody pedagogického působení na místní církevní škole a výkladu náboženských hodnot, ale postupně přerůstá v hlubokou osobní antipatii řádové sestry, která získá pocit, že zájem kněze o jednoho z jejích svěřenců nemusí být tak nevinný, jak si okolí myslí. Ten, kdo nemá pochyby, může být přesvědčivější, a tím pádem i úspěšnější, jenže některá vítězství jsou jako ta Pyrrhova... Kladem filmu je poloha, která vlastně až do konce nechává diváka v nejistotě, jinými slovy na pochybách, jak to ve skutečnosti bylo, dále emocionálně působivý konflikt dvou vyhraněných osobností, zdařilé dialogy a ze všeho nejvíc špičkové herectví dvou velkých hvězd současné americké kinematografie. Celkový dojem: 90 %. ()

Gilmour93

Tak sáhl malý Donald otci Flynnovi na jeho dlouhé…nehty, nebo ne..? Pěkně divadelně a Deakinsovou precizní optikou nechat diváka na mučivých pochybách až do samého konce. Ne snad proto, abychom věděli, že pochyby mohou být stejně mocným a vytrvalým poutem jako jistota, ale proto, abychom poznali, že když už jednou na střeše rozříznete polštář naplněný peřím obvinění, vítr ho tak rozfouká, že jej už nikdy nesesbíráte a to je myslím i vzhledem k současné popularitě honů na všemožné čarodějnice velmi naléhavá myšlenka. Apropo, sice to není podstatou Shanleyho komorního dramatu, ale mám pocit, že k „poklesku“ došlo. Modus operandi s posunutím o obci dál a povýšením tomu napovídá.. ()

Psema

Herecký koncert utopený v houšti konzervativního scénáře, který rámuje rádoby odvážná kamera. Jako dobrý, ale kromě Streepovic "mám veliké pochyby" a pod vrstvou černé sutany ukrytého diblíka Amy Adams mi v hlavě nezůstalo vůbec nic. 7/10 ()

Hal_Moore

Příběh, přenesen z divadelních prken na veliká plátna ne vždy dopadne přesně dle očekávání a mnohdy je úspěch převedených divadelních her v temném stínu předloh samotných. Tohle však díky bohu není ten případ, což při pohledu na herecké obsazení zahřeje na duši. "Letošní" nejúspěšnější herecké obsazení co se oskarových nominací týče hraje jako o závod, co však naprosto nechápu je nominace Violy Davis, která se ukáže v pouhopouhých dvou scénách, z toho ta druhá je jen desetivteřinová a Viola v ní nemá žádný mluvící part. Amy Adams se překonala, její nominaci stejně jako Philipovu chápu, Meryl už je v nominaci podle mě jen za zásluhy a protože je to Meryl. Shanleyovi se podařilo probudit ve mně pochyby, jak to vlastně s postavou Hoffmana je a přemýšlel jsem o tom ještě hodnou chvíli po skončení, nakonec jsem se přiklonil na jeho a Amyinu stranu. Za ty pochyby ale přičítám režisérovi velké plus a filmu přidávám jednu hvězdičku. ()

somnar

Občas mi připadalo, jako by se Shanley bál plně využít filmového média a oprostit tak Pochyby od divadelního odéru. Toť jediná výtka, jinak samozřejmě overkill na všech frontách! 90% ()

Kryšpín

Mám jisté pochyby. Ani nevím, jak mám na tento film pohlížet. Podobnou látku jsem doposud neviděl a tak to bylo pro mě něco úplně nového. A byl jsem za to velmi rád. Příběh je hodně komorní a děj plyne stejně pomalu jako roční období. Přestože jako hlavní role mají Meryl Streep a Philip Seymour Hoffman, pro mě je ústřední postavou filmu Amy Adams, která zahrála roli na výbornou. Avšak neodvážím se říct, že by odtlačila ostatní herce do ústraní. Je na stejné úrovni. Pro mě je to první film, co jsem viděl od režiséra Johna Patricka Shanleyho a myslím, že když se bude držet téhlé cesty, tak má nakročeno na zajímavou filmografii. ()

TeeAge

|| Scenár: John Patrick Shanley | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Scott Rudin | Distribúcia: Miramax Films | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 67,309,677 $ || ()

Aluska88

Velmi chladné, prázdné a ploché. Zpracováním, obsahově i emočně. Během těch sto minut mi přišlo, že se děj nikam neposunul ani nerozvíjel. Nemá snad jediný záchytný či výrazný bod. Vše plyne bez jakékoliv hloubky či emocí, kterých by se mi během sledování dostalo. Meryl je jako přísná ředitelka výborná. Ale její postava je také to jediné, co mi uvízlo v paměti. ()

genetique

Bez pochýb jedna z najlepšie vykonštruovaných point a jedny z najlabužníckejších dialógov, akými som mal tú časť byť kŕmený. Herci hrali čítankovo, réžia mala pod palcom každý detail, zostáva už len krútiť hlavami nad nepremenenými nomináciami. Navyše prirovnanie s klebetami a rozfúkaným perím bolo znamenité. 90%. ()

Madison

Meryl Streep som už videla v najrozporuplnejších úlohách a ničím ma nemôže prekvapiť. Tak ako bodovala v Mamma Mia svojou nespútanou povahou, v Doubt je stelesnením ráznej, nepríjemnej a predsudkami zahrnutej mníšky, ktorá maximálne zničí nevinný život. Film si udržiava pomalé nerušené tempo a hoci je námet pomerne ,,odpozeraný", nemal šancu ma nudiť. Okrem toho, Meryl je najlepšia z najlepších. ()

Botič

Pochyby jsou snímkem, který jakoby se neustále pohyboval na váhách. Pochybnosti Meryl Streepové na jedné straně a přirozená obrana Philipa Seymoura Hoffmana na té druhé přičemž Amy Adams se stává vrtkavým jazýčkem neschopným pevného rozhodnutí ke které straně se přiklonit. John Patrick Shanley převádí divadelní hru minimalistickým způsobem do filmové řeči a Pochybám tak nelze upřít jejich divadelní původ, neboť i přes umístění hlavního čtyřlístku do uvěřitelnějších kulis nedaří se mu pevně odbourat onen ráz. Ačkoliv v tomto případě to není na škodu, poněvadž to jediné o co tu opravdu jde je dialog a není se čemu divit, že všichni hlavní aktéři byli nominovaní na Oscara. Příjemné překvapení u něhož mně nemusí tížit svědomí z mého hodnocení. Bez pochyb 8/10. ()

Lavran

Losos pochybnosti. Tak tohle tedy určitě ne! Bohapustý výsměch diváctvu všech vyznání. Nechce se mi věřit, že tu neuvěřitelnou absurditu a prázdnotu vidí tak mizivé procento lidí. Já se musel po zatažení opony za závěrečným dialogem smát jako u vytržení. A nechtělo se mi přestat. ()

Krouťák

No pane jo... tenhle snímek mi dal při hodnocení zabrat. Tahle ( jistým způsobem ) zvláštní podívaná nese název '' Pochyby '' . Nevím , zda- li to byl účel, ale nic jiného ve mně ani tenhle film nezanechal. Už od prvních minut divák váhá, jestli má ten, či onen dialog pochopit tak, či jinak... nic není řečeno jasně a Vy prostě musíte přemýšlet, kdo je vlastně ten ' špatný ' a kdo má vlastně pravdu. Úsměvné ale je , že se to ani do závěrečných titulků nedovíme. Jak už jsem řekl, rozhodování-se při hodnocení tohoto filmu mi dalo hodně práce a ani teď si nejsem jist... Jedno vím ale jistě. Nebýt skvělého výkonu Meryl Streep, šel bych určitě o hvězdu níž. Nakonec tedy lehce nadprůměr. ()

Falko

BAFTA Awards - 3 nominacie: Herecka v hl. ulohe Meryl Streep / Herec vo vedl. ulohe Philip Seymour Hoffman / Herecka vo vedl. ulohe Amy Adams _______ Tak ja neviem. Meryl Streep chrli film za filmom s uplne rozdielnymi zanrami a charaktermi a vzdy ma dostane. V tomto filme je jednoducho odporna, asi ako aj vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006), len tu zase inak. Je uplne jedno, ci je tento film zly alebo dobry, (mna bavil) a hlavne vsetko sa drzi na hereckych vykonoch. Rovnako aj Philip Seymour Hoffman dokaze zahrat bestialneho teroristu spomeniem napriklad MISSION: IMPOSSIBLE 3 (2006) a teraz dobrackeho Brendana Flynna. Asi aj preto mal tento film 5 nominacii na Oscara z toho 4 su za hercov, ale ani jeden z nich Oscara nedostal. Meryl Streep nominovana za hlavnu ulohu, Oscara dostala Kate Winslet za dramu PREDCITAC (2008), Philip Seymour Hoffman za vedlajsiu ulohu, Oscara dostal Heath Ledger za akcneho TEMNEHO RYTIERA (2008) a Amy Adams a Viola Davis za vedlajsie ulohy, Oscara dostala Penelope Cruz za dramu VICKY CRISTINA BARCELONA (2008). ________ Meryl Streep - (Sestra Aloysius Beauvier) +++ Philip Seymour Hoffman - (Otec Brendan Flynn) +++ Amy Adams - (Sestra James) +++ Viola Davis - (Pani Millerová) +++ Alice Drummond - (Sestra Veronica) +++ Audrie J. Neenan - (Sestra Raymond) +++ Susan Blommaert - (Pani Carsonová) +++ Carrie Preston - (Christine Hurley) +++ Hudba: Howard Shore +++ ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014