Sandlar poslední dobou vaří ze stejného těsta pokaždé trošku jinou buchtu (ehm... divná metafora, ale je to tak). Vezme obyčejného chlapíka, kterého si sám zahraje, trochu mystické atmosféry a přidá ponaučení navrch. Nic zvláštního, ale na mě to prostě vždycky zabere a dokážu si takový film užít. POHÁDKY možná nejsou taková pecka jako KLIK, ale zasmál jsem se, na hodinku a půl zapoměl na to jaká je svět svině a pokochal se pohledem na Keri Russell (a to se musí Sandlarovi vážně uznat, má zatraceně dobrý výběr hereckých parterek). Pěkné 4.(23.3.2009)

Skratkovita, ale chvilami napadita... rozpravka. :)(8.6.2009)

• Sobis87

Sandlerovy buranské komedie mám celkem rád a ať jsou sebevíc nevkusné, většinou mě dokážou solidně zabavit a rozesmát. Zároveň lze tohoto původně stand-up komika považovat za velmi kvalitního herce (nejen baviče) poté, co se angažoval do Andersenova Opilí lískou, Apatowových Komiků a Volání o pomoc Mika Bindera, kde s bravurou zvládl i dramatičtější herecké polohy. Další odchylku od pro Sandlera typické přisprostlé produkce představuje angažmá v nezávadném mainstreamu pro celou rodinu – a právě do této kategorie spadá právě film Pohádky na dobrou noc. Ačkoliv Sandler opět hraje arogantní postavu, které osud na konci uštědří morální lekci, tentokrát se něco ošklivě pokazilo (přesněji řečeno se podělal především scénář) a v zájmu rodinných hodnot tentokrát chybí humoru to správné „koření“ (přesněji řečeno je Sandler pod pantoflem u velkého studia a jede na půl plynu). Většina herců se zde jen pitvoří, jinak velmi kvalitní herec Guy Pearce je dokonce přímo na zabití a všichni po většinu času tahají z rukávů ohrané a infantilní vtipy (Sandlerův proslov s oteklým jazykem je téměř k nevydržení). Zápletce prakticky chybějí logické návaznosti a výchozí námět rozhodně nebyl využit natolik, jak by si průměrný divák přál. Ben Stiller si natočil Noc v muzeu a Sander si za zástupce nezávadných taškařic pro celou rodinu vybral zase Pohádky na dobrou noc, problém je v tom že i ta průměrná Noc v muzeu je o něco zábavnější než tahle blbina. Tohle je snad nejnudnější a nejotravnější film Adama Sandlera a že už tenhle párkrát šlápnul vedle.(16.8.2010)

• Gilmour93

Zdál se mi sen, v němž Guy Pearce jezdil na morčeti s vypoulenýma očima uvnitř pokladnice strýčka Skrblíka. Cpal si ty drobásky do kapes, z nebe pršely žvýkačky, R.Schneider kolem procválal na červeném koni a nikdo se nesmál. A pak jsem usnul..(1.7.2012)

55%(31.8.2009)