Pohádky na dobrou noc

Príbehy na dobrú noc

Bedtime Stories

Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 95 min

Celkem roztomilá klišoidní zábava především pro děcka.. Nevím, co kdo od toho čekal..nějakou intelektuální zábavu?..už jen jméno Adam Sandler je zárukou, že se ničeho takového divák nedočká. Bulva(morče) byl cool a ukradl si pro sebe tak půlku filmu, Keri Russell nádherná, Cox stále stejná a Pearce nesympatický. Sice už několikrát obehraný rodinný film, který nepřináší nic nového, klasické moralizování, ale něčeho jiného se v amerických rodinných filmech prostě nedočkáme.. Průměrná pohodovka, vhodná na sobotní podvečer v kruhu rodiny, nejlépe s dětmi, které to ocení.. Já nečekal víc, než mi bylo nabídnuto..(25.5.2009)

Mile ztřeštěná sandlerovka, která si na nic nehraje a přestože občas klopýtne nějakou tou trapností, většinu času baví. Je možná svým způsobem variací na Klik, ale funguje a člověk nemá pocit, že se opakuje. Hravá zábava s příchutí pohádkové atmosféry, ve které je Sandler dalším sympatickým loserem, který ke štěstí přijde, aby v závěru překonal sám sebe ve vydařené variaci klasického filmového finále "do výbuchu zbývá vteřina".(26.9.2013)

• rikitiki

Někdy mám pocit, že bych měla kulit oči, jako to nechutné animované morče, nad tím, že můžou mít Sandlerovy filmy takový úspěch. Jsou plné nevtipné nudy a pitvoření. A tenhle snímek je toho jednoznačným důkazem.(1.7.2012)

• Bluntman

Jak Pedestrian za pomocí Rob Roye porazil Silase a hirnlego. Ne, vážně - pokud si odmyslím podobnost, vrtá mi v hlavě otázka: Proč se v Hollywoodu padá vždycky nahoru? Sandler hraje další postavu, která je sobecká a nedospělá, bez píle a cíle, ale přesto sympatická. Film má zase nápaditý námět, ale jako u dalších sandlerovek doplácí na zcela nevyužitý potenciál. U ostatních rodinných komedí by mě jejich nevtipnost, rodinný apel a přehlídka klišé a schémat otravoval při nejhorším na průměrné hodnocení, jenže pohádky se musí umět vyprávět. Nejzajímavější je tak chvíle, kdy vševědoucí vypravěč (hrdinův zesnulý otec) zareaguje na svého syna, jehož příběh byl určován nenápaditým vyprávěním snesitelných fakanů. Ve výsledku 50% s tím, že morčata letos rulez (jsou novými tučňáky rodinných filmů)!(11.3.2009)

• Cervenak

Na staré kolená začínam znášať Sandlera. Ale okrem jeho sem-tam vydarených vtípkov (hlavne "mimozemský prejav", ktorý je tak neuveriteľne trápny a tak neznesiteľne naťahovaný, až začne byť naozaj zábavný) v tom filme nie je nič - len mizerne animované morča, digitálno-televízny look, nevyužítá Xena a o krutú smrť si koledujúci Guy Pearce. A neslýchane debilná zápletka (PREČO sa vlastne výmysly tých detí menili na realitu?), rozvinutá ešte debilnejších scenárom. Dúfam, že s prihliadnutím k tejto volovine už všetci pochopili, aká je Noc v múzeu vlastne výborná rodinná zábava.(25.4.2009)

• - Keri Russell a Lucy Lawless nadabovali krom svých rolí i Wonder Woman. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Buldog vystupujúci vo filme je pes Adama Sandlera a volá sa Meatball. (Flipper)

• - Malá holčička, která podá Sandlerovi klobouk (když spadne z koně v první pohádce), je jeho dcera Sadie. Nese ji Sandlerova manželka Jackie Sandler. (Baffer)