Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

Dont

Komedie s prvky absurdního humoru od bratrů Coenů zní lákavěji, než jaký film nakonec je. I herecké obsazení slibuje hodně, ale nakonec to takový koncert zase nebyl. George Clooney si už střihnul lepší role, John Malkovich nebyl špatný, ale nejvíce mě asi pobavil Brad Pitt v roli natvrdlého cvičitele z posilovny. Občas mi přišlo, že se film topí ve vlastní bezradnosti kudy a jak dál a hlavně jak udržet na scéně vtip, což se ne vždy dařilo. Celkově takovej průměr, bratři Coeni už natočili spoustu lepších filmů. ()

radektejkal

"Informujte mě, až to bude dávat smysl", říká ve filmu jeden z šéfů CIA. "Jste tu za všechny ty idioty", říká někdo jiný... V poslední době jsem viděl několik filmů z možné budoucnosti, tento film je z možné přítomnosti. Přítomnost, která nedává budoucnosti žádnou šanci, neboť je totálně idiotská. Nakonec oceňuji svým způsobem dokonalou režisérskou kompozici bláznů v blázinci (onen "reálný svět") a v hodnocení přidávám hvězdičku. ()

Dubro

Majstri bratia v triku prichystali svojim fanúšikom delikatesu v podobe geniálne vybrúsených dialógov (hlavne tých odznievajúcich za múrmi CIA), elegantne nasratého Malkovicha, zrejme mierne prihriateho alebo retardovaného Pitta a neprestajne mrkajúceho cool Clooneyho. Pekné nervy vyrába svojmu okoliu aj plastikochtivá McFargoDormand a jednoznačne tak špičkovo, ako v úvode vyrazil dych Malkovich pri jeho „padáku“, sa v závere predviedli Rasche so Simmonsom. Celkový dojem však kazí strata tempa v polovici snímku, no aj tak nemôžem inak ako za štyri celé päť desatín. ()

Kopik

Já nevím, mě to přišlo takový hrozně přeplácaný, prostě divný. Podle hodnocení to nevypadalo tak špatně, ale já můžu říct že jsem se víceméně pronudil až do konce. Jediné co mě na tomto filmu potěšilo byl postřelený (lépe řečeno odvázaný) Brad Pitt. ()

d-fens

to čo je najsilnejším pilierom tohto filmu nie je ani tak scenár, réžia, ale najmä komediálne excelentné herecké výkony.... až v tomto filme ma Brad Pitt "zlomil", a začaql som ho považovať za naozaj dobrého herca :) George Clooney o svojej komediálnej potencii už pár krát presvedčil, Malkovich je vo svojej hystericko-cholerickej roli tiež len na smiech, a chudinka frustrovaná Frances McDormand je svojimi mindrákmmi tiež iba na smiech.... a skôr dramatická herečka Tilda Swinton? tá tam drží aspoň trošku latku "na úrovni", aby sa z filmu nestala úplná fraška (ktorou sa tak či tak nakoniec stane:)) ()

rastlinka

Pre mna velmi podarena parodia na cokolvek..:) Super humor, neuveritelne obsadenie+stvarnenie postav a paradny scenar (plny prekvapeni). 4,5*. ()

Fanucci

Absurdní, zamotané, klasicky vtipně-kritické...ale překombinované. Humor na sílu, chybí tomu lehkost a odstup. Moc mi to nesedlo. Určitě ale lepší než Tahle země neni pro starý. 70% - EDIT: Po druhém shlédnutí přidávám hvězdu. Nějak mi to celé zapadlo do sebe a na postavy Malkoviche a Pitta jsem se na podruhé vyloženě těšil. A nezklamaly:-) 80% ()

Frenegonda

No... ještě si stihnu zaběhat!!! Někdy se stane, že máte prostě kliku a narazilte na zlatej důl. Ten zlatej důl může mít klidně podobu CD s datama. Ale ono je to vlastně úplně jinak a on to zlatej důl není. Taky se občas stane, že i když jste vysoce postaveny špión CIA tak se znelíbíte a pošlou vás do kytek. A taky se sem tam stane, že špiclujete ve skříní, a pak máte zkrátka menší nehodu. Někdy se taky stává, že cílem vašeho života je zbavit se zadnice, kterou byste - podle svýho pohledu utáhli autobus - takže potřebujete plastiku. Do toho se může stát, že všechny tyhle střípky a postavičky se sejdou na jedné hromadě a zapadaj do sebe. VÍTE CO? Přijďte až to začne dávat smysl:-) a smysl tenle koment bude dávat jedině v případě, že Po přečtení spalte uvidíte. PS: závěrečný rozhovor jsem probrečel smíchy. ()

Eldrick

Styl humoru je místama úplně mimo, hvězdy hrajou tupá hovada, jež jsou taktéž často mimo, celý to závání přehráváním, a konec je těžce zkratkovitý. ()

Sheldra

Malkovich coby cholerický analytik, který má "problém s alkoholem", Clooney alias stihomamský blbeček, kterého zajímá jen, jakou má kdo podlahu, a místo myšlení si jde zaběhat, zamindrákovaná McDormand, která se kvůli plastické operaci dopustí třeba velezrady, Pitt v roli paka z posilovny s mentálem čtyřletého děcka (ty jeho výrazy už samy o sobě stojí za vidění) a "studená kráva" Swinton - tak to je Coenovic partička. Děj je tradičně po coenovsku spletitý, ale ne překombinovaný, zvraty nečekané a všechno to dává dohromady pěkný šmodrchanec. Jak říká šéfík ze CIA: "Co z toho plyne? Příště se musíme vyvarovat toho, co jsme udělali. I když vím hovno, co to bylo." Co se má podělat, to se taky podělá - no prostě klasa! ()

Bonaparte.

Tak tento film jsem měl tu možnost vidět dvakrát ve dvou odlišných verzích ... tedy Originální zvuk a český dabing. Ani nevíte, jak neskutečně tento film kazí český dabing. Přicházíte tak o opravdu vytříbené hlášky, hlavně v podání Brada. Já jsem se u tohoto filmu neskutečně bavil ... Obzvlášť, když Clooney rozbije Pittovi nos. 75% - "Osbourne Cox ? - ... yeah ? - I thought... you might be worried... about the security... of your shit !" ()

Scylla

Proč mám po Coenovic filmech (typu Big Lewboski) tenhle příšernej pocit marnosti? A ptám se Proč???? Proč to těm postavám děláte... ? Děj bych charkterizovala slovy: Blbci (nejen) ve filmu jsou čirý neštěstí... :) Mám-li vypíchnout obrovské klady filmu je to: dokonalé obsazení, dějové zvraty (nemáte šanci cokoliv předvídat) a celkový spád filmu. Tenhle film mě dostal a vřele (všem co mají smysl pro jejich humor) doporučuju!! ()

JOHN.NY

Coeni opět bodují!! Pěkná dávka černého humoru a výborné obsazení (výborný hlavně John Malkovich)..Pátou hvězdu nemůžu přidat jednoduše z toho důvodu, že bratři už natočili i lepší filmy, ale i tentokrát dokázali, že patří mezi nejužší špičku.. ()

Had6

Hodně rozporuplné, ale nakonec celé tak podivě zajímavé, že to na ty čtyři hvězdičky dá. Je to vlastně celé jeden velký nesmysl, ale naštěstí je podán tak dobrým způsobem, že se mi to nakonec celé zdálo jako poměrně povedená fraška ve stylu Duedovské paranoidní osy. ()

Carlossss

Tak se mi ti kluci Coenovic konečně trefili do noty. Myslel jsem, že po loňském vyčpělém a hojně přeceňovaném No Country For Old Man se jim to nemůže podařit, ale oni to poprvé dokázali. Zase abych jim nekřivdil... Pozvolna k tomu směřovali už v Big Lebowski, ale až v Po přečtení spalte jsem jim celý film sežral i s navijákem... totální provázanost všech postav, syndrom padajícího hovna a vynikající charaktery jednotlivých postav, to je jejich hlavní zbraň! Samozřejmě nesmím zapomenout na obrovské lákadlo v podobě zvučných, hereckých jmen. Všichni se vytáhli! Nejvíc asi Pitt a Clooney, ale to už není žádná novinka, že ti dva umí zahrát.... ()

SonG

Coenovský rukopis každým coulem.....První hodina jakoby rozhazovala sítě pro poslední zběsilou půlhodinku....Herecké výkony na jedničku, role Johna Malkoviche je prostě dokonalá....Parádní souhra hereckých výkonů a skvělého scénáře. ()

Violeta

Hm, taky za tři. Zřejmě mi vzniká averze k současným americkým filmům, precizně a dokonale zpracovaným do nejmenšího vizuálního i dějovýho detailu. Asi je to postavený na hlavu, ale mě tohle nudí. Jít do kina a dopředu vědět, že to bude perfektní. Tentokrát na to u mě Coen bros. dojeli (do budoucna na to zřejmě dojedu já). Film perfektní, smích samozřejmej a pokrčení ramen na otázku "Tak co??" ... Na sobotu mam domluvený dobrovolný znásilnění Benjaminem Buttonem :) ()

-Knight-

Rad absurdnych udalosti, odpaleny debilom v podani vynikajuceho Brada Pitta. Celkovo herecky velmi zaujimava, typicky Coenovska chutovka. ()

kagemush

Jsem nadšen. Až daleko za tímhle pro mě zůstávají některé jiné ,,odlehčené" cohenovky(i když taky vynikající Big Lebowski,Bratříčku kde jsi?,nebo i slabší Lupiči paní domácí,či Nesnesitelná krutost).Coheni tady pruděj a rejpaj jak ještě nikdy.Vynikající Pitt a Clooney hodně proti svým obvyklým rolím a John Malkovich( ,,....řekněme si to na rovinu,-co to jako kurva je??!!" ).Nechtěl bych být v jeho kůži,natož hlavě. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)