poster

Bratři

 • USA

  Brothers

 • Slovensko

  Bratia

Drama / Válečný / Thriller

USA, 2009, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Skvělé herecké výkony, o tom to vlastně všechno je. Zkušený Jim Sheridan se narozdíl od autorky originální verze Susanne Bier jednoznačně rozhodl pro plynulý a ortodoxně melodramatický styl – Bratři jsou řemeslně vychytaní a dotažení, dokáží přesně zasahovat první signální, ale po po jejich shlédnutí zůstává podivná prázdnota. Ten film pod popově načinčanou fasádou totiž neskrývá nic než jakýsi opatrný pacifismus a jednoduchou psychologii. Hudba U2 se k něm hodí pěkně. Všechna ta učesanost a decentní morální apely je totiž snadno zaměnitelná s ideovou nevyhraněností.(7.2.2010)

 • Tosim
  ****

  Stále jsem si říkal, zda to vybočí ze zaběhnutých kolejí, jestli mě to překvapí a ani moc ne, je dobře, že ta citová stránka byla opravdu mocná. 70%.(29.3.2010)

 • AngelAngie
  ****

  Už původní dánská verze režisérky Susanne Bier mi dala jasně najevo, že tohle je téma silné, strhující, mrazivé a lze ho cítit jen s těmi nejlepšími herci. Hodně mě mrzí a vlastně tak trošku i opovrhuji, když někdo neviděl původní verzi a hnal se k DVDripu na Sheridanovu režii a herecké obsazení, přičemž původní verze je jen o 5 let starší. Když se natáčí remake filmu třeba 20 let starého, chápu, že ne každý se do něj hned hrne, ale v tomhle případě to mistrovské herectví bylo potřeba vidět v podání těch nejlepších dánských představitelů a až poté se vrhnout na americkou předělávku. Jeden z mála filmů, kteří to potřebují... a jeden z těch, kde nelze ani jednu verzi soudit, protože ačkoli jsou stejné, jsou tolik jiné... Líbí se mi, že i vzhledem se Sheridan držel předlohy a Gyllenhaala nechal zarůst a oblékl ho jako traktoristu zatímco Maguire vypadá prostě jako debil, to pohubnutí roli také sedlo a Natalie je krásná, avšak je otázka, jestli tady s takovou jistotou musela být? A také, jestli ten film vůbec musel znovu vzniknout.(3.1.2010)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.4/10] | me: Výborná dráma plná silných momentov a citlivých miest. Dej je zaujímavý, ale herecké prevedenie je to, čo tento film robí výborným filmom. Ústredné trio je fakt skvelé. Natalie Portman je krásna, pôsobí veľmi žensky a nežne a celkovo dodáva filmu ten špecifický nádych (mňa si totálne získala). Maguire a Gyllenhaal hrajú výborne (aj napriek tomu, že Tobey je po telesnej stránke skôr dobrý spiderman ako mariňák je veľmi presvedčivý) a práve vďaka hereckým výkonom (hlavnej trojky) sú jednotlivé scény dostatočne emotívne a vypäté. Film tečie, prechádza z jednej polohy do druhej a dej sa vyostruje ... až do silného záveru. U mňa zanechal pocity, ktoré pretrvali. (4 a pol *)(7.4.2010)

 • Zeck
  *****

  Mám rád filmy s kvalitním příběhem, "Bratři" mi ho nabídli. Nejedná se ani tak o originální příběh, který vyrazí dech. Milostné trojúhelníky nejsou nic zvláštního, tento se milostným ani nazvat nemůže. Je ale tak dobře natočený, že nedostatek originality neřeším. Režisér netlačil na pilu, celý děj se proto nese v poklidném a téměř pohodovém tempu, které na pár minut roztrhne až zajetí v Afghánistánu a závěrečných patnáct minut. Gyllenhaal má charisma a v tomto filmu mě bavil hlavně on. Maguire se snažil, občas mi přišel nepřesvědčivý a nehodící se do role mariňáka, o chvilku déle se mi líbil, každopádně slušný výkon podpořený totální ztrátou tělesné hmotnosti. Portman hrála svojí klasiku. Zajímavé rozhodně je, že ať se zde objeví jakákoliv herečka (i v té nejmenší roličce), je velmi pohledná, což se zase tak často nevidí. Pro ty, kdo viděli dánské bratry, byla tohle převařená omáčka hozená do jiného sáčku, ale s mnohem větším ziskem. Já je neviděl a proto nemohu posoudit, který z těchto dvou udělal stejnou věc lépe. Každopádně, Brothers se zařadil mezi to nejlepší, co jsem letos zatím viděl. 90% 30.01. 2010(30.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace