Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Thomassi

Drama o dvou bratrech, kteří žijí rozdílným životem. Jeden je mariňák, který v Afgánu padne do zajetí a doma je prohlášen za mrtvého. Druhý je propuštěn z vězení a snaží se zařadit do normálního života. Bratr mariňák se pak vrátí domů, ale úplně s jiným chováním, protože aby přežil, musel zabít svého vojáka. Válka je holt svině. V takovýchto případech si Amíci hodně libujou. To je prostě jejich povaha a ta tady bude pořád. Nicméně film je to skvělý. Líbil se mi Tobey Maguire, jeho postava byla vykreslena dokonale, na konci pak vypadal jako psychouš. Jake a Natalie nezaperlili, ale ani nezklamali. Z těchto backhome filmů je to na velké úrovni a proto dám 4*. ()

Helo

Nebylo to úplně dokonalé, ale! Hvězda navíc za: 1) skvělý konec, 2) scény z Afghánistánu, 3) skvělou trojici hlavních herců. ()

Damiel

Jak už to tak bývá, remake málokdy předčí originál. I v tomto případě platí, že remake nacpaný blyštivými hollywoodskými hvězdami není lepší než původní Brødre s neznámými tvářemi. Je to více sentimentální, americké, uhlazené, rozhodně mě to nedostalo tak jako Brødre. A U2 song Winter na závěr je tady také v horší verzi, než v jaké se objevil v Corbijnově Linearu... ()

salalala

Na to, že režisérem je Sheridan, mě to lehce zklamalo. Téma je strašně atraktivní a slibné, ale bohužel v tom filmu se de facto neděje vůbec nic. Celé je to olemované dvěma scénami u stolu - krátce po začátku a těsně před koncem - mezi kterými se fakt, ale fakt neděje nic. Jsou tu dvě vynikající scény (zabití kámoše v Afghánistánu a závěrečná scéna v kuchyni), ale jinak nic. Tvůrci si mohli odpustit až příliš afghánských vsuvek a dlouhou pasáž sbližování Portman s Gyllenhaalem, působí to celé jako vata. Víc pozornosti mělo podle mě být věnováno návratu ztraceného syna domů a tomu, co se dělo potom. On se totiž vrátí a vše spěje k vyvrcholení, jenže je najednou konec. To je strašná škoda. Jinak ústřední trio je naprosto vynikající a každý ve svých rolích odvádí absolutorium. Líbil se mi zejména Maguire, který mi připomínal De Nira z Taxikáře. Bratři jsou dobrý film, kterému ale hodně chybí, což je vzhledem ke jménu režiséra škoda. 60% ()

FilmFan24

Působivé rodinné drama s výbornými hereckými výkony všech zúčastněných. Závažné téma, zaobírající se návratem vojáka, který zažil hrůzy během služby v Afgánistánu zpět do normálního života. Film klade spoustu otázek, scénář podle dánského filmu je výborně napsaný a tím, jak jej Jim Sheridan převedl na plátno, je uvěřitelný v každém okamžiku. ()

hunty

Tak na tohle drama jsem s napětím vyčkával a nakonec přece jen potěšilo. Osvědčené herecké obsazení nezklamalo, pěkné vykreslení postav. ()

grogodil

Príbehovo tuctová predvídateľná hra na efekt, ktorej priebeh je od začiatku jasný ako facka. Všetko stojí na veľmi slušnej trojici hercov a dusne, ktoré režisér po Maguireho návrate z Afganistanu udržuje medzi postavami akosi príliš umelo, len aby to dotiahol nejako do vyhroteného konca. Nevravím, že Bratia nie sú v oných momentoch strhujúci, no chýba im niečo hlbšie, čo by ma presvedčilo o tom, že to nie sú len vymyslené postavy v príbehu o ideálnej americkej rodinke s čerstvo privezeným vojnovým syndrómom a preto dostať sa im (špeciálne Maguierovy) nejako pod kožu a porozumieť im alebo nebodaj s nimi súcitiť sa proste nedá. ()

TominoLa

Tenhle remake se určitě povedl hodně dobře. Herecké výkony taky hodně dobré. Nejlepší byla Natalie Portman. Dánské Bratři jsou o něco lepší. ()

Skip

Fyzická podoba Tobeyho Maguira a Jakea Gyllenhaala byla velmi dobře využita v tomto psychologickém filmu, který položí dost těžkou otázku, jak by kdo jednal pod drtivým tlakem. Vyrovnání se s vlastním svědomím je pak trestem možná na celý život. Velmi dobré herecké výkony a žádná velká patetičnost, ač by se k ní dalo lehce sklouznout. ()

Dont

Jelikož jsem viděl i původní verzi, těžko se ubráním srovnání. Zpočátku mi trvalo, než mě film „chytil“, takže celý úvod a jednoznačně také všechny scény z války v Afghánistánu se mi víc líbily v dánském filmu. Ale americká verze asi lépe a určitě silněji zachytila poválečný syndrom a neschopnost zařadit se zpátky do života. Velkou zásluhu na tom mají kromě obou bratrů i Natalie Portman, Sam Shepard a starší dcera. Americký remake v tomto případě vzhledem k prakticky totožným kvalitám dánského snímku poněkud ztrácí význam, ale téma je dost silné a nosné i na dvě verze filmového zpracování. ()

Aleee89

Další ze silných dramat, která by mohla letos na Oscarech a jiných filmových cenách bodovat. Jímavý příběh, velice ožehavé a aktuální téma afghánské války. Film vás za srdce chytne, ukáže, jak dokáže válka zacloumat lidskými osudy jako hadrovými panáčky. Tobey má konečně pořádnou roli po všech těch Spider-Manech. I Natalie Portman tu vypadá a působí nějak dospěleji. Malé holčičky byly roztomilé a celou rodinku dobře doplňují i bratr v podání Jacka Gyllenhaala a prarodiče. Nenechá vás to chladnými, naopak vás film asi chytne za srdce a donutí vás ptát se sami sebe, zda to má vůbec cenu, taková válka. A to je asi dobře. ()

Eldrick

Pár emocionálně silných scén ze strany vyzáblého Tobeyho Maguira, ale jinak hrozně chcíplej film bez posunu v ději. ()

Sheldra

Když je někdo tak skvělý režisér jako Jim Sheridan, musí počítat s tím, že od něj budou všichni (mě nevyjímaje) očekávat stejná veledíla, jako je třeba Ve jménu otce. To je možná důvod, proč ve mě shlédnutí Bratrů vyvolalo pocit mírného zklamání. Čekala jsem emocionální orgie, čekala jsem, že mě to složí, že budu unešená... To se bohužel nestalo. Cítím z toho spíš lehce promrhaný potenciál. Zpracování je kvalitní, ale mám dojem, že se z takhle silného příběhu dalo vykřesat mnohem víc citu. Bratři (film, ne ti dva) působí chladně, psychologie postav není tak propracovaná, jak by zasloužila, a i když se Natalie Portman a Jake Gyllenhaal snaží, seč jim síly stačí, nedotažený scénář nepřemůžou. Tobey Maguire předvádí pár excelentních scén, ale co je to platné, když ten chlap nemá sebemenší charisma! Kromě toho se první hodina filmu utápí ve sbližování Tommyho a Grace a katarze se pak odbyde v pěti minutách. A navíc ta debilní hudba (to snad byli Backstreet Boys nebo co!) Nezapomenutelné tady byly jen dvě věci: jistá scéna v Afghánistánu a dokonalý výkon Bailee Madison coby Isabelle. Celkově mě to nějak nepřesvědčilo...asi sáhnu po dánském originálu. ()

Kopik

Já jsem se bohužel na toto drama asi až přetěšil. Jednalo o velice silný příběh, který byl i zajímavý. Ústřední herecké trio též nezklamalo, ale nějak mě to i přes všechny tyto fakty nudilo. Navíc pro mě byl tento film naprosto otřesně zakončený. Takže pro mě bohužel jen průměr (Viděno 03.05.2010) ()

Mikarda

Jojo, drama s kvalitními hereckými výkony si nechám líbit. Jake, Natalie i Tobey zahráli skvěle (=> už jen pro ně ***** ), všem jsem jim to věřila a není jim co vytknout. Z herců také nesmím zapomenout na představitelku malé Izabelly, wow! Začátek byl lehce volnější, no v druhé polovině jsem seděla jak přikovaná a na 100% si užívala každou minutu. Perfekntí atmosféra, režie, soundtrack(!!!), ,,poselství" ohledně dopadu války na člověka, všechno! Maximální spokojenost. Btw, Tobey by si za scénu v kuchyni zasloužil Oscara, budu ji mít v hlavně ještě hodně dlouho. ()

JOHN.NY

Trojice velkých filmových jmen pod taktovkou Sheridana splnila veškerá očekávání. Z paranoidního Tobeyho jde s každým dalším záběrem větší a větší strach. Gyllenhaal mu zdatně sekunduje a drží si vysoký standard. Zajímavý příbeh, výborní herci, jasná spokojenost.. ()

Scylla

Ústřední trojice, kterou představuje Jake Gyllenhaal, Natalie Portman a Tobey Maguire hraje jako o život. Silný příběh diváky upoutá a zaujme. A přeci mi něco scházelo. Film na mě působil studeně, neosobně, neopravdově ... po citové stránce ve mně nezanechal žádnou stopu. Nevím, kde je chyba, ale Bratři mě nechali chladnou. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)