Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Swansea

Výborně obsazené a zahrané dětské role jsou alfou a omegou filmů, kde děti hrají důležitou součást příběhu. Mohou totiž film úplně shodit, diváky citově vydírat a falešně dojímat. V tomto případě se nestalo ani jediné. Dětské představitelky malých dcerušek jsou naprosto vynikající. ()

TomStall

Emocionálně mě to zasáhlo daleko výrazněji než Hurt Locker. Jinak skvěle zrežírováno, zahráno a celkově odprezentováno. ****+ ()

Doudis19

I když všichni zůčastnění hrají, jako o život, první půlka je příliš utahaná. V té druhé se naladí na temnější notu a atmosféra začně být až thrillerová. Jenže do průměru film opět ztáhne, nic neříkající ukončení/neukončení.. ()

Lamprea

4 hvězdy a to hlavně za posledních 45 minut, co se Sam vrátil. Do tý doby mě to totiž moc nebralo, dialogy mi nepřišly moc chytrý a hlavně Tobey Maguire byl divnej už předtim než odjel, takže ta proměna pro mě nebyla tak zjevná. Celkově by se mi film líbil víc, jak to říct? Agresivnější? Prostě důraznější a možná i trochu kratší. Ovšem, těch posledních 45 minut byla fakt bomba! Obzvlášť se mi líbila scéna při večeři. P.S. Původní film jsem neviděl. ()

chelseaman22

Prdlajz těžká psychóza. Byla to jedna velká nuda se šokujícím zjištěním - Spider-Man už není asketik, ale mlátička Talibánců. Natálku má člověk povětšinou v oblibě, ale v tomto filmu působila otravně jako chlápek v metru prodávající sušenky z celozrnné mouky. 37% ()

David.Darco

Silné 4*. Nevidel som Dánsky originál, no remake sa podaril. Dej sa síce nevyvíja tak, ako by si väčšina priala, no svet nie je čierno-biely. Je ťažké zabudnúť keď miluješ, je ťažké odpustiť keď miluješ. Emóciami preplneným scénam sekunduje na vysokej úrovni skvelý herecký výkon ústrednej trojky, najmä Tobey ma prekvapil a predčil môjho obľúbenca Jakea Gillenhaala. ()

Lachtaan

Jsem z těch jedinců, které válka na Blízkém Východě ve filmech láká mnohem více, než oslavovaná válka ve Vietnamu či ta samosebou nejpodstatnější - 2. světová. Ve chvíli, kdy do více než válečného spíše psychologického filmu obsadíte ty vůbec nejsympatičtější herce po boku jedné z nejkrásnějších tváří Hollywoodu, tak máme téměř vyhráno. Nebýt odbytého konce byli by Bratři snad vůbec nejlepším filmem onoho již vzdáleného roku 2009. ()

Script

Ze začátku bylo pro mě těžce uvěřitelné výkony herců. Dále jsem měl za to, že Tobey Maguire se na tu roli vůbec nehodil, ale následující druhá polovina filmu dokázala pravý opak, že nikoho lepšího na tohle opravdu vybrat nemohli. Všichni to zahráli skvěle. Nemám co moc vytknout. Hlavně musím vyzdvihnout proměnu postav. Závěr udělaný dokonale. Máte pochopení pro hlavní představitele. Prošli si peklem jako spousta rodin, které ovlivní válka. ()

Sonnik

There are two sides to every family. Nedívat se na trailer! Mě i přes obrovské antipatie k Tobeymu strašně navnadil, ale bohužel obsahuje všechny dramatické scény a tak nějak snižuje prožitek. Obsahově Bratři nijak nevyčnívají, všechno stojí na výborných hercích v čele s úchvatným MacGuirem, který je také možná největším záporem, jelikož na sebe po hodince strhne pozornost a všechno ostatní přestane existovat. Klidně bych snesl o půl hodinky delší druhou pasáž a myslím, že Tobey taky, protože by mu z toho kápla minimálně nominace na plešouna. "You are my brother." ()

st.jim

Jake, Natalie na jedničku a Tobey..... když zrovna nestřílí z rukou pavučiny, tak jsou jeho herecké výkony neuvěřitelné. Bratři jsou toho rázným důkazem. Od filmu jsem čekal, že se bude vyvíjet trošku jinak a jeho průběh byl pro mně zvláštní. To nejlepší ořechové to nebylo, jenže na druhou stranu není mnoho, co tomuto snímku vytknout. ()

markuc

Oproti Danskemu originalu mnohem horsi, i hure zpracovane - zbytecne americke (oni proste remaky neumi). Bylo to ale i horsi po herecke strance (ta Natalie Portman fakt hrat neumi teda). ()

Kamkon

Když jsem mluvila o tom, že na to půjdu do kina, moje sestra mi řekla:"Ale víš, že je to další americká kopírka severského filmu? Proto se to zdá tak dobrý..." Originál si zkouknu taky, ale hlavně mě lákalo herecké obsazení, kde hrají mí oblíbení herci. Ještěže jsem šla již ve čtvrtek, protože jsem akorát doplnila osazenstvo kina do požadovaného počtu šest. Film jsem měla "zhlédnutý" již od začátku, neboť hodně prozradí trailer a pokud již máte něco nakoukáno, tak to poměrně lehce předvídáte. Ale konec zůstává nejistý, takže posloucháte velmi kvalitní a přijemnou hudbu Thomase Newmana a U2 a sledujete opět skvělé herecké výkony (obzvláště Jake Gyllenhaal, který po ztvárnění různý klaďáků a vzorných hrdinů perfektně pasuje do role kouřícího! (v americkém filmu teď asi smí kouřit jen ti špatní) syna, který sešel z cesty. Nebylo to možná pouze vlastní vinou, třeba se chtěl jen vzbouřit proti otci? To se bohužel nedozvíme, ale jisté náznaky tu jsou.) I role obou malých dcer jsou velmi reálné, holčičky mají talent, ta starší trošku víc a v některých situacích jsem poznala i své vlastní zážitky, pohnutky a chování. Dialogy jsou povětšinou velmi jednoduché až fádní občas, ale film není uměle natahován, jen poklidně popisuje realitu rozporů v kteréholiv rodině. Smířlivě otevřený závěr je na každém, jak si ho vyloží-nerozpoutávat dlouhodobé války, které později ztrácí smysl a pokud ano, tak si nebrat vojáka. ()

ivan_drago

Jak sem Tobeymu na začátku toho mariňáka nevěřil, tak ke konci sem se toho magora bál. Jinak pěknej psychologickej film se skvělou Portman, aneb jak z milujíci otce válka udělala vyšinutýho magora a rozvrátila mu rodinu. ()

DaUr

Už dlouho se mi nestalo, abych se s nějakou filmovou postavou sžil jako s Tommym Cahillem (Gyllenhaal). 80%. ()

Mrkvič

Nebýt ošklivé protivné malé holky a jednoho z nejhorších herců Tobeyho Maguirea, který vedle Gyllenhaala působí hodně komicky, byl by to hodně zajímavý zážitek. Maguire je stejný jako ve spidermanovi - s debilním zadumaným výrazem vypadá od začátku do konce jako retard. Ke konci filmu by takový asi i být měl, ale on je takový pořád. Jinak jde ale o hodně silný příběh s ostatními dobrými herci. ()

Bobik9

Silný příběh a silná herecká trojice. Jim Sheridan udělal skvělý remake skandinávského filmu, který jsem znovu neviděl jako první, takže nemůžu posoudit, jestli je lepší než americká verze. Ale skoro bych věřil tomu, že nebude, protože Gyllenhaal, Portman a především Maguire posunuli tento snímek ještě výš. Drsný a smutný příběh, u kterého do poslední scény čekáte, kdo to odnese nakonec. Nevím co tomu vytknout, ale zase nechci dávat 5*, protože přeci jen se nejedná o nějaký extrémně výjimečný film. Je to klasický příběh, bez větší originality, ale jeho obsazení, hudba, atmosféra a vše je zkrátka na vysoké úrovni. ()

Jizni Tlapa

Slabůtka s nevěrohodným dětským ksichtíkem Maquirem, kterému mariňáckou image né a né věřit. Skvělý Gyllenhaal a svůdná Portman jsou tak tím nejlepším,co může Brácha nabídnout. Povedená hudba a naprosto odfláknutý scénář jsou pak další vyčtené protiklady. ()

kinghome

Celej den přemýšlím jak tenhle úžasný film okomentovat, tohle se prostě musí vidět. Nebudu řikat, že Jake a Natalie hráli božsky, protože to je klasika a už je to takový trapný je zmiňovat v každém filmu. Všechno bylo skvělý, ale je tu jedna věc, která mě překvapila nejvíc, a to byl výkon Tobeyho Maguire. Nikdy bych ho netypoval na tak vážnou a drsnou postavu, jako je Sam. Konečně ukázal co v něm je, ve spider manovi to moc vidět nešlo. Ze začátku otcův miláček a voják a ke konci se to trochu zvrhne.Umí zahrát jak psychouše, tak normálního klasickýho manžela od rodiny, hrozně u mě stoupl. Další věc je příběh, který je dokonalí od začátku do konce. Jde tu vidět co člověk udělá aby přežil a jak někoho taková situace sežere za živa. Celý film jsem nevěděl co se stane za 5 min a jak bude děj probíhat dál, strašně jsem si ten film užil a zaslouží s 5*. ()

Javad

BROTHERS stavia príbeh na bohužiaľ už okukanej ale aktuálnej téme vojny na blízkom východe, jej dopade na ľudí v nej zapojených a ich rodín. V tomto prípade mi to ale nevadilo, pretože príbeh je vyrozprávaný jednoducho, citlivo a nenudí. Ústredná trojica hercov dokonalá (casting). Veľmi vydarené! ()

uiu

Tobey Maguire potěšil a dokázal, že není jenom Spiderman a dokáže také velice přesvědčivě hrát v dramatu. Příběh o lásce, bratrství, ale přede vším o tom, jak se hodný veselý táta změní v paranodiního podivína. Perfektní herecké obsazení. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)