Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Petoss1

Aj v skutočnosti vyzerajú tí dvaja ako bratia. Film to len podčiarkol. Natalie Portman, krásna manželka vojaka vracajúceho sa zo zajatia, ktorý skrýva ťažké tajomstvo. Nechýba veľa dramatických momentov, ale trošku ma sklamal záver. Čakal som niečo iné. 80% ()

joker.george

Silné citové drama, které je postaveno na zajímavém a silném hereckém triu, které se jen tak nevidí. A to byl právě hlavní důvod, proč jsem chtěl film vidět a zhlédnutí se vyplatilo. Přesto mi chvílemi přišlo, že se film občas drží u zdi a nevydá ze sebe maximum, což platí u souznění Portman s Gyllenhaalem a trochu moc zrychlenému konci, ale třeba scénám z Afghánistánu nemůžu nic vytknout. A vůbec by mi nevadilo, kdyby byl film o 15 minut delší, aby nemusel nikam spěchat a mohl se v divákovi o něco déle rozležet. ()

Streeper

Hodně mi film připomínal seriál Ve jménu vlasti a řekla bych, že tam možná nějaká inspirace nebo prvky budou. První polovina filmu je trochu utahanější, ale velmi emotivní. Bylo skvělé sledovat Jakea Gyllenhaala jak se postupem filmu vyvíjel díky vytvořené tragické situaci, aby ho již rodina nevnímala jako toho nezodpovědného kriminálníka, ale jako zodpovědného muže, který se dokáže postarat o rodinu. Tobey Maguire svou roli zvládl úžasně, skoro jsem ho ani nepoznala a scéna v Afghánistánu byla nejlepší na celém filmu. ()

zuzinka2

Velmi dobré drama, ale po pravdě řečeno jsem očekávalo něco víc. Celý mi to přišlo trošku nedotažený a podle mě se dalo z tohoto námětu a s tímto hereckým obsazením vytěžit víc. Právě herecké výkony jsou hlavním tahounem tohoto snímku, neboť všichni tři hrajou skvělě, i když Tobey Maguire vypadá na svou roli trochu mladě (přestože ji obzvlášť v druhé půlce odehrál skvěle). 7/10 ()

Amroth666

Je rok 2010 a datum 10.1. a já si pouštím film Brothers, s kterým musí člověk počítat do absolutní světové špičky. Nevyspitatelný milostný trojúhelník podle psychicky odrovnaného Sama tak nabírá pořádné obrátky. Hrozně se mi líbila atmosféra, kdy zajali v Afghánistánu Sama a on pořád hučel do jeho kolegy, že nesmí nic říct a prozradit a přitom nebyl žádný hrdina. Jake Gyllenhaal mě také velmi překvapil s tím, jak vycházel s Maguirem(ve filmu i během natáčení). Ten konec byl opravdu skvělý a jedinečné zahrání Maguireho v kuchini a vzápětí venku před domem s policií je podle mně tady na csfd dost nedoceněné. ____ EDIT po druhém shlédnutí. Ještě 2x silnější než shlédnutí první. Více obdivuju herecký galavečer a TROJKA GYLLENHAAL, PORTMAN, MAGUIRE jsou momentálními mými oblíbenci v Hollywoodu a každý jejich výkon netrpělivě očekávám a těším se, protože si mě s postupnými roky získali. ____ ()

ifa

Je až děsivé, jakým mrazivým způsobem funguje trojúhelník Jake, Tobey a Natalie. Nejde o žádné průlomové drama, absolutních situací, kde přestanete dýchat se nedočkáte. Jde však o čistě a citlivě zpracované téma, které se dá nasadit na různá prostředí. Avšak herecký úhel, jakým je pojat, je naprosto dokonalý. Nejlepším výkonem je Sam v podání Tobeyho Maguira, kdy mu v očích a na všech mimických svalech vidíte bolest a utrpení, a to víc než dokonale. Pozn. Ovšem zarážející trochu je, že trailer prozradí celkem dost z děje, míň je někdy pro divácký zážitek víc. 80 % ()

Džef!

Milující se manželský pár aneb spiderman v Afghánistánu. Velmi zajímavý a napínavý příběh, u kterého budete čekat na každou další minutu s žaludkem v krku. Jen škoda, že v České republice měl tento film slabou reklamu, ale někdy i slepý prase dokáže vyčmuchat lanýže. ()

wohna

Velice emotivní film. Jake Gyllenhaal, Natalie Portman a Tobey Maguire. Oni tento film dělají tím čím je. ()

Wladi.mir

Čekal jsem spíše něco ve stylu Pearl Harbor, ale toto je zcela jiné. Příběh ze začátku klasický, ale co se děje potom, jsem nečekal. Perfektní drama, které se odehrává uvnitř celé rodiny. Jeden bratr válečný hrdina, druhý vyvrhel a jedna žena, která vše změní. Fakt se mi to líbilo, jen konec mohl být lepší. ()

vykur!

Who was that said only the dead have seen the end of war? I have seen the end of war. The question is, how do I go on living? ()

dubinak

Brothers je hodně silné rodinné drama s herci první třídy a velmi znepokojivým, leč předvídatelným scénářem. Věřím, že mnohem stravitelnější než dánský originál je tato americká produkce v čele s mým oblíbencem Jakem a výborně přesvědčivou a přirozenou Natalií Portman. Ale úplně nejlepší věc na tomto filmu je rozhodně výkon malé Bailee Madison, která mi doslova vyrazila dech a několikrát mi díky jejím skvěle zahraným pocitům vyhrkly slzy. ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Tobey Maguire, Nejlepší filmová píseň - "Winter" - Hudba U2, text Bono ()

Morzael

Film celkem dobrý, emotivní. Dá se velmi dobře vžít do pocitů postav a zajímavá zápletka, ale zdálo se mi to všechno takový nějaký moc rychlí... Podle mě by se z toho dalo dostat daleko víc, škoda. ()

pakobylka

Všechno už bylo řečeno. Naprosto strhující, syrové drama nejenom o psychických následcích zajetí v Afghánistánu - a o dost děsivém okamžiku volby, který nejde vrátit ani vymazat z paměti. Válečné tažení ve jménu boje proti terorismu se nesnaží za každou cenu obhájit ani odsoudit - každá válka přináší smrt, brutalitu, bolest a strach a nutně poznamená všechny, kterých se týká, kteří se v ní dobrovolně i nedobrovolně ocitnou. Celý příběh je postavený na úžasně přirozených hereckých výkonech - včetně těch dětských (!) - a je z něho prakticky už předem vyloučený happy-end … protože nic už nemůže být takové jako dřív. Přitom je natočený civilně, ale zdaleka ne odtažitě - a vzbuzuje velice silné emoce bez jakéhokoli citového vydírání. ()

Wormboy

Pociatocna obava z predvidatelnosti pribehu sa sice s pribudajucimi minutami potvrdila, avsak len ciastocne, no v konecnom dosledku mi ani dejova okukanost tak velmi nevadila. Dovodom je predovsetkym viac nez vydareny casting hlavnych postav, ktore su bezproblemovo uveritelne a do prerozpravanych udalosti vnasaju punc obycajneho zivota. Brothers je filmom lahko nadpriemernym, no pre mna urcite nepatri k tym vynimocnym. 3,5/5* ()

Andre3000

Perfektně herecky vyvážený snímek. Jake a Natalie patří k mým nejoblíbenějším hercům a jen to potvrdili. Tobey hrál "zápornou roli", ale zhostil se toho opravdu neotřele, přesto se mi do armády nehodil. A zbytek obstaraly dvě malé roztomilé holčičky (herečky), opravdu smekám. Cekový příběh byl dost zajímavý, bohužel docela čekaný (až na tu vraždu, která zase ale byla dost zásadní pro děj). Prostě ať žijí zamotané rodiné vztahy a jeden šíblej voják. ()

pufina

Původně jsem chtěla vidět, jak bude hrát Jake Gyllenhaal, ale jakmile jsem viděla v hereckém obsazení Maguireho a Portman, tak bylo rozhodnuto. Gyllenhaal samozřejmě skvělý (jde vidět že dokáže zahrát prakticky cokoliv), přesto mě zklamal v tom, že i když byl jednou z hlavních postav, neudělal tam nic zásadního (a nudili mě části s nim). Nebýt brilantního Maguireho, tak by to možná dopadlo jako pouhé průměrné válečné drama. Po té co se vrátil z Afgánistánu, tak jsem se ho bála, šel mi až mráz po zádech z toho, co bude. Celý psychický obrat po jeho zážitcích (a hlavně v podání Maguirea) bylo něco neskutečného a hodně to působilo na emoce. Je pravda, že se dá několik situací dopředu odhadnout, ale na mě to dost zapůsobilo a ta menší předvídatelnost mi vůbec nevadila. Konec byl dechberoucí. Nevím kdo řekl, že jen mrtvý uvidí konec války. Já jsem viděl konec války. Otázkou je, můžu se vrátit do života? ()

Gaaron

Hollywood mě do těch stereotypů v hodnocení prostě musí tlačit, i kdybych se sebevíc bránil... Ano, Amíci si hrají na (psychologické?) drama. Dopadá to dle očekávání a ani Jake s Natálkou to nezachrání, zvlášť když Tobey srdnatě dokazuje, že zvládá maximálně Spidermanův oblek, protože ten má masku. Doufám, že původní film je o dost lepší, potenciál má téma obrovský, zabit je s opravdovou péčí. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)