Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

hazdrova

Videla som to znovu a aj po druhý krát som si potvrdila, že tento film spĺňa všetky kategórie, ktoré má film takéhoto typu mať. Prekvapivé nečakané zvraty, perfektné herecké výkony (Tobeyho zmenili úplne na nepoznanie) a skvelá práca aj s detskými hercami. 5* ()

wege

Neviděl jsem originál, někdy to snad doženu, ale taky jste měli pocit, že Tobey se na svou roli nehodil? V první půlce jsem mu to nemohl uvěřit, po návratu už vůbec ne. Celé to bylo takové strašně odfláknuté, dokázal byl si představit, že to téma využijí daleko více. To samé platí i pro konec. ()

RobbieM@N

Potenciál tří hereckých es zůstal nevyužit, Gyllenhall ani Natalie do své role nezapadají, věřit prvnímu zmiňovanému roli "outsidera" není jednoduché, ani Portman nesluší role obyčejné ženy vojáka bez větší charakterové hloubky, ve scénáři je to prostě blbě napsané . Film samozřejmě nepřekvapí počátečními přívaly "řiťolezectví" a typických cliché, které nastiňují ideální rodinu....manželku..děti a potom to v konečném důsledku působí velice nudně a okoukaně. A je to taky režijně rutinní sluší se říci, Jim Sheridan není žádnej kouzelník, pořádně posral tu nejdůležitější část filmu - Maguireovo zajetí. Bratři sice v druhé polovině šlapou na plyn, jenže i tak celkový dojem je nebývale umělý, uspěchaný a ultra-mainstreamový. ()

pepo701

Ked som si zapinal tento film, urobil som jednu velku chybu. Pravdepodobne zaslepeny platonickou laskou ku Natalie Portman som cakal romanticku zapletku ako hlavnu dejovu liniu. Tento film je vsak o dopade vojny na cloveka a iskrenie medzi Natalie a Jakeom je, az na par pohladov, nepodstatne. Striedaju sa v nom silne ale i slabsie scenhereckym vykonom niet co vytknut - drsnak v podani Jakea Gyllenhaala je dost zaujimavy. Kedze kvalita zvuku v mojej verzii nebolo velmi kvalitna, hudbu nemozem hodnotit. Celkovo hodnotim Brothers ako vydarenu dramu, ktorej vsak ku dokonalosti este nieco chyba. Ale skor to bude samotnym pribehom ako pracou ludi okolo filmu, ti robili co mohli. Mne asi ale nikdy vojnove dramy nebudu pochuti... ()

PetrC.

Snímek hodný zhlédnutí, především kvůli atmosféře vyvrcholení a výkonu Tobeyho Maguirea, jenž skvěle zahrál postavu člověka, který je nebezpečný tím, že u něj nikdy nevíte, co si právě myslí. Výborná práce, i na straně režie! 64 % ()

Mr.Roman

Tak ako som dávnejšie napísal v komentári k vynikajúcemu dánskemu snímku Brødre, niekedy je remake na mieste. Pôvodný snímok mal totiž určité nedostatky, ktoré mohli veľa divákov odradiť hneď na začiatku - otrasná kamera a vyložene na nervy idúca melódia sprevádzajúca celý film. Tieto dva nedostatky Sheridanova verzia nielen odstránila, ale ich premenila na cnosti. Najťažším úkolom však bolo dokázať podať príbeh rovnako intenzívne, nedať divákovi príležitosť odvrátiť zrak (hlavne v kľúčových momentoch). Príbeh je však opísaný takmer bezo zmien (samozrejme vojna sa presunula do aktuálnejšej oblasti Afganistanu) a výborné pôvodné herecké obsadenie ústrednej trojice upgradeovali sympaťák a môj veľký obľúbenec Jake Gyllenhaal (drsnejšia poloha mu mimoriadne sadla), ako vždy nádherná Natalie Portman (jediné čo som jej neuveril bolo, že je matkou dvoch detí ;) a hlavne brilantný, hrôzu naháňajúci Tobey Maquire, ktorému budem na Oscaroch fandiť asi najviac (nomináciu má hádam už istú). Veľa ľudom tento film bude pripadať zbytočný, budú naň nadávať a originál brániť celým telom, ja sám som si povedal, že aj keby sa mi veľmi páčil dám mu o hviezdičku menej, len za to, že opisoval od iného. Lenže ono to nejde, ten film je výborný a žiadnu chybu som nepostrehol. Pre mňa jeden z najlepších filmov (čerstvo) predošlého roku. ()

MarsVl

Nevím jestli je to Válečný v popisu na místě ... spíše takové rodinné drama. Gyllenhaala moc nemusím ale překvapivě mi nevadil zahrál dobře. Naopak Maguira jsem tu viděl poprvé jinde než ve Spidermanovi a nějak mi tam nesedl no. Tommy (J.Gyllenhall) , bratr vycházející z vězení je zastínem svým bratrem (T. Maguire), válečným hrdinou. Maguir odjíždí do Afganistánu zajmou ho, vrátí ale už to není jako dřív ... má problémy a Tommy se zblížil s rodinou víc než se dalo čekat. 4* možná bych dal i těch pět ale Maguire mi tam holt nesedl :( ()

jafuska

původně jsem ta tento film moc nechtěla jít vlastně jsem nevěděla, co od toho můžu očekávat, a byla jsem mile překvapena, super film, ukázka toho, co se stane s člověkem, kdy jde do nesmyslé války, kdy nikdo neví kdo bude vítězem nebo poraženým, voják, který žil pro rodinu a na druhou stranu se mu líbil život vojáka a než se člověk vzpamatuje nedobrovolně se z něho stane zajatec v afghanistánu, člověku se změní úplně osobnost, a už nejde žít normální život, následky si nesou už po celý život, v půlce filmu mě moje psychika zradila a já to těžko rozdejchávalal, moje psychika byla najednou nalomena, takže tento film je určitě jen pro psychicky odolné lidi, ale jinak stálo to za to, ()

Pharlap

Slušných 4,5*. Těžkej film.Drama.Téma válečných veteránů,posttraumatického stresu a neadaptabilitě mariňáků se táhne americkou kinematografií již léta. Jen když vzpomenu na Ramba.. Prostě to tu již bylo a je třeba brát na vědomí, že je to jen další pohled.. zas na jinej válečnej konflikt s jinejma hercema. Celá atmosféra ztěžkne po pádu vrtulníku a par se v tom divák celej film plácá spolu s protagonisty. Dokonce i můj neoblibeny herec Tobey MacGuire mne tentokrat presvedcil. Natalie P. asi nej herecký výkon z celého ansámblu. ()

Asdas

Herecky dokonalé, po všetkých stránkach ale len poctivé remeslo s dvoma skvelými scénami s Maguireom.(70%) ()

Cortesz

Příjemné drama, které je sice jen remakem dánského originálu, který jsem neviděl, ale v případě tohoto amerického kousku se jedná o opravdu výbornej snímek. Sice z něj dýchá nádech TV tvorby, avšak to zastiňují herecké projevy hlavních představitelů v čele s famózním Maguirem, který dokazuje, že je skvělý herec a nejen Spiderman. Ale i tak nedávám plný počet hvězd, a to díky jedinému důvodu, kterým je už zmiňované téměř televizní zpracování a občasná nuda. ()

Solverino

To bych nikdy neřekl do toho Spidermana, že je schopen zahrát i nějaký emoce (trochu mrňavej na vojáka, ale jinak dobrý)! ()

DJ Kritik

Silné emócie, dráma a patriotizmus, to všetko je cítiť z tohto filmu. Ale neviem sa zbaviť pocitu, že tu niečo nesedí. A mne skutočne nesadlo T. Maquire ostrihaný na amerického vojak mi pripadal ako "malý Frodo" strihnutý s mladý Spidermanom, ale nič viac. Pre mňa osobne sklamanie. Vtiahnutie do deja: **** Dramatičnosť:** Romatika: ** Akčnosť:* ()

Mykhaluu

Člověk by měl pocit, že když "Emérika" udělá remake evropského filmu, tak se notně jedná o zbytečný počin napchaný hollywoodskými klišé... Nu, tady jsme si užili drama, kde herci hrají skvěle, včetně dětí! Hudba (chvílemi ticho), která scény doprovází je nevtíravá a pěkně americká. Detaily amerického městečka i děsivé zajetí v Afgánistánu velmi uvěřitelné. Kamera mírně poetická. Toby Maguire vypadá úchylně, jen co je pravda a v rozbíjecí kuchňské scéně mi chlapa bylo skutečně líto! Ačkoliv měl Gyllenhaal nelehký úkol vybalancovat mladého vola, rodícího se v muže zvládl to! No a díky američanům nás to napadlo chtít vidět... :) ()

Romeroo

Kdyby to celé nebylo průhledné jako pojišťovací agent před dveřmi potencionálního zákazníka, bylo by to za čistých 5*….ta inovace, nějaký ten nápad navíc jsem prostě postrádal…ale jinak klobouk dolů, je to celé poctivé, dobře udělané, brnkající skvěle na city…kvalitně zahrané, nenudí to…84% ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)