Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

Lucius.15

Myslím, že dobrý nápad na děj, jen se tam toho mohlo trošku víc dít. Nicméně konec se mi líbil. Na 4* tomu ale něco chybělo. ()

schindler

Pokus o český horor dopadl tak napůl. Atmosféra zatuchlého baráku kdesi na konci světa byla slušná, ale scénář, herecké výkony dopadly hůře. Bůhvíproč, ale hlavně že se ve filmu ukázaly 3 odhalené ženy. ()

kecka007 odpad!

tak jsem se na to těšila! trailer a všechno okolo vypadalo skvěle,tak jsem vyrazila do kina. Když jsem vycházela chtělo se mi brečet vzteky.... ()

Andy.222

Líbily se mi psychadelické malby, atmosféra taky slušná (v tom domě bych nevydržel déle než jednu noc), ten medailon by se mi jako přívěšek líbil hodně a erotické scény, taky nebyly úplně na škodu. Na druhou stranu jednání jednotlivých postav bylo místy tak nelogické, až to člověka nutilo zvednout tázavě obočí a úplné rozzuzlení bylo trochu mimo a ze závěru hodnotím kladně pouze prozářené malby. ()

pidla odpad!

Scénář je neuvěřitelná slátanina. Ani takoví mistři jako jsou Juraj Herz a Jiří Macháně nemůžou z tak špatného textu udělat slušný film. Co je platné, že kamera kouzlí působivou atmosféru, když diletentsky vyprávěný příběh nudí, postavy jednají zkratkovitě a nelogicky, obligátní hororová klišé jsou použita bez nápadu a nadhledu, stále se zbytečně tlačí na pilu, rozuzlení je trapné, směšné, debilní. P.S. Ivan Franěk je zajímavý typ, ale bohužel hrát neumí. ()

Naby

Celkem me prekvapilo, ze je u nas mozne tocit i zajimavy horrory. Bal jsem se u toho a zapletka nebyla nesmyslna, jak tomu u jinych hororu obcas byva. Rozhodne zajimavy pocin pro ty kterym nebude vadit ta mysteriozni zapletka. Mnohem lepsi nez ty klasicky "cesky" filmy, ktery zaberou 90% kino-kinematografie u nas. Celkem 3,3* ()

turektureck

Neskutečná T.M.A. Horor, jak se to stěží dá nazývat je velmi nudný, pořádná atmosféra někde v čudu. Prostě tohle nedoporučuju ()

JJaannee

Zajímavý film,ale horor?Tak to ne...chybí napětí a strašidelná je možná akorát hudba z rádia a nacistické záběry, a pak taky sadistické řezaní nohy...jinak je to brak...škoda, celkem jsem se těšila na pěknou podívanou. Spalovač mrtvol je jiný odvar. Vypadá to bohužel jako práce amatéra a ne profíka. ()

Memfiska

Koukat se na to po půlnoci na chalupě, kde v okolí není ani živáčka, není asi nejlepší nápad. Ale zase to velmi umocnilo atmosféru filmu, jen jsem se bála potom jít spát a zhasnout, protože pak byla všude t.m.a :) Film je to pěkný, zajímavý a rychle utíká, jen mě trochu zklamal závěr. ()

Pesamenteiro

Děs běs a strašná hrůza. Bohužel, jen ta filmová. Nefungující herci (Lenka Krobotová přehrává o život, ale amatérský výkon Fraňka nemá nejmenší šanci vyvážit), amatérský scénář, samoúčelné směšné erotické scény, které notabene nepřidávají jinak mizernému příběhu vůbec nic, nulová atmosféra a vyloženě odláknutá kamera. Proč toto Herz označuje za jedno ze svých nejpovedenějších děl mi zůstává záhadou. A dost možná je to tak lepší. ()

a-ja

Amatérské. Krkolomné. Nedrželo to pohromadě nejen díky lapsům v logice a tomu, co asi mělo být nějak dořečeno (třeba postižený Lojzík nebo kde se vzal u hlavního hrdiny pes, kterého navíc i pošťačka znala jménem)... Hodně to připomínalo dort, který vařili pejsek s kočičkou, tady se prostě pan režisér nemohl rozhodnout, o čem to bude - jestli o přízracích dětí zavražděných nácky, pošahaných sourozencích nebo psychopatce, co vraždí ostatní milenky svých milenců (to už nemluvím o nablblých a samoúčelných intermezzech s přitroublými policajty a přízračným hospodokrámem). No a tak to tam namíchal všechno, naštěstí se to ´odhalilo´ až v poslední třetině, která teprve do té doby snesitelný thriller s temnou atmosférou dokonale zabila... A samotný ´slunečný´ konec byl tak do Anděla Páně 2... Franěk mi do hlavní role vcelku sedl, i když je trochu prkenný, nesnesitelná Krobotová hraje všechny svoje role stejně (afektované hysterky - stejně mám podezření, že hraje jen díky protekci svého fotříka), ´erotické scény´ vypadaly jako kdyby je točili panicové a panny, co předtím jen přečetli příručku dospíváte v muže/ženu a nevěděli, co před kamerou teda mají předvádět (jo, byla to křeč, kdy mi přišlo, že jsou překvapení, že vlastně maj nohy a tak)... Hmm... Škoda... Mohlo to být fajn...  Za film 50 %. K tomu ale skvělá hudba Lili Marlene s podmanivým hlasem Dáši Součkové, za tu bych 100 % dala... ()

mirror79 odpad!

Dlouho jsem neviděl větší sračku. Herecky, scenáristicky, vizuálně i hudebně naprostý odpad. Připadá mi, že to celé natočili během jednoho odpoledne a namísto herců vzali náhodné kolemjdoucí (soudě dle jejich hereckých výkonů) a celé to režíroval Pavel Dorotka. Opět další z mnoha potvrzení, že Češi posledních min. 10 let neumí natočit kvalitní film. O hudbě platí totéž. Low-cost střídá trapnost. ()

Nick321

Hororové to nebylo, mysteriozní už teprve ne, ale dramatické ano. Ten námět není mizerný (ba naopak), zato provedení ano. No zkrátka Schwarzstein je takový sudeťácký Amityville, s tím rozdílem, že tady nevraždil pošahaný hippík, nýbrž SSáci a později zlou energii přiživovala i pošahaná ségra. Musím ocenit dobrý soundtrack, kameru, i volbu prostředí (zapadlá horská vesnička s nerudnými i zvláštními obyvateli, z nichž každý má svůj příběh). Konec je dost rozpačitý. A v neposlední řadě film s takovou tématikou by si zasloužil lepší název než něco, co zní jako s.r.o. ()

flyer.nick

Z domácí hororové tvorby to je bezesporu to lepší, pořád to ale patří k těžkému podprůměru. A výjimečně to není proto, že by tam čeští herci, snad kromě Radka Holuba, působili komicky nebo že by filmu chyběla jakákoli atmosféra. Ale proto, že tam věci navzájem nefungují. Příběh nedává moc smysl, dialogy občas působí jak z ochotnického divadla a chybí tomu nějaký koncept, troška duchařiny, troška šílenství, troška vražd, ale nic co by neslo celý film a drželo ho to pokupě. ()

soud90

Sice jsem tento film ještě neviděl, zato jsem viděl ukázky a jakýsi trailer. Sestříhaná upoutávka by měla na film nalákat a ne od něj odradit. Ten sestřih byl zkrátka strašný. Je tam krásně vidět, jak se režisér snažil napodobit americké děsivé horory a zkrátka, jak je to se všemi českými projekty, mu to nevyšlo. Jestli pro tuto upoutávku vybírali ty nejlepší záběry filmu, nechci vidět ten zbytek. Samozřejmě, že nemůžu soudit pouze podle ukázky, ale podle hodnocení, které zde vidím, je to myslím zcela dostačující. ()

RADUNA

Přiznám se že krapet nechapu kritiku tohoto filmecku,určitě nejsem specialista na horory.....přímo tuto tematiku nevyhledávam.Ale označit tento film za odpad,tak to je silný čaj.....kdyby se mi takto libil každý český film tak budu nadšen,hrozně me to bavilo i když to bylo krasně pruhledné.....doporučuju všem kteří nejsou odborníci na horory.... ()

Boj@n_05 odpad!

Umění hororu je v tom že se člověk bojí i když nic nevídí. Nevidět znamená nejistotu a strach a to tento snímek nesplnuje ani za nic. Na Herze je to potupný snímek. ODPAD. ()

corax8

No Spalovač mrtvol to tedy není. Ale musím filmu přiznat, že splnil to co jsem od něj očekával. napětí a hororová atmosféra je celkem věrná. Hlavní hrdina je v první půlce filmu hodně slabí, ale druhá půle ujde. Chvíli jsem uvažoval i o 4 hvězdách, ale to bylo opravdu moc. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc