Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

venca163

Woody dospěl, ale pořád má mokrý sny. Navzdory sexem nasáklýho hávu, do kterýho je to zabalený, se mi líbí ty myšlenky =). Pro mě velký překvapení. (85%) ()

Heraldika

Postavou vypravěče mi to velmi připomnělo můj milovaný film "Amelie z Montmartre". Jinak se jedná o úžasný pohled na spletitost lidských vztahů, zahraný výbornými herci v nádherných reáliích. Prostě po delší době zase příjemný a milý film. Co víc si přát. Snad jen druhé shlédnutí? :-) P.S. Barcelona je nááádherné město. ()

Soweek

Že jsou Allenovo filmy o ničem jsem už pochopil, ale v tomto přápadě mi i unikla pointa a nějak jsem nepochopil, co tím chtěl básník říci. První půlka filmu je podle mne na Allena až moc romantická a v druhé už nestačí držet tempo. Nejkrásnější z filmu tedy byl polibek Scarlett a Penelope :-) ()

answer

Milostný mnohoúhleník, který vystihuje lidskou touhu po nedosažitelných věcech. Bohaté dialogy, slunečná Barcelona plná letní lásky a poměrně zajímavý propletený příběh. Až by si jeden jel do Katalánska, které nám Woody tak pěkně zpropagoval. ()

NALBERTik

Hehe snad první film co sem od W. Allena viděl ( předchozí sem vypnul kdysi dávno, pže se mi nelíbil, a od té doby filmy Allena tak nějak ignoruju a zjistil jsem, že se na některé určitě podívám), a uplně sme si u toho s mou ženuškou mlaskali :) Výborný film !!! ()

Looser

Allen pokračuje dál ve svých "normálních" filmech. Bohužel tahle červená knihovna mně uplně neučarovala. ()

MaxipesFik

Schází tomu Allenovská lehkost a nadhled. Ale i v "čistě závažných" tématech má Woody určitě lepší období přelomu 70. a 80. let - Annie Hall, Manhattan, Hanna a její sestry... Stejně jako u Match-pointu nebo Cassandřina snu musíme při vniknutí do děje přistoupit na režisérovu hru s osudy postav. V Matchpointu mi to vůbec nevadilo, ale v Cassandřině snu už to lehce drhlo a tady je z toho klišé, které nefunguje. Nejvíc se mi na filmu líbila Barcelona v pozadí a Penélope Cruz - vůbec tu nevypadá jako mondénní krasavice z magazínu, ale jako správná mediterránní dračice. ()

fruitbueno

Woody to má u mě jisté. Ví, že ho můžu a ani dalším evropským počinem nezklamal. Jeho recept? Vem kus toho nejkrásnějšího ze Španělska, přimíchej ovíněnou atmosféru, špetku katalánských rytmů, pořádně provař a vyždímej neurotickou hysterku Penélope, smyslnou Scarlett a větrem sakra ošlehaného Javiera, na zamotaném a chaotickém příběhu ukaž, jak ohavné a nežádoucí jsou zažité stereotypy, strach vzít život do svých rukou i hledání sebe sama. Navíc: ten příběh je tak dobře napsaný, že mě prostě bez dalších průtahů dostal. ()

ZkuKol

Woody není můj kůň, toť třeba říci především. Prosluněnou Barcelonu mám spolu s Berlínem z Evropy asi nejraději, španělská kytara mě baví a pro Scarlett Johansson mám typicky mužskou slabost. Jenže je to zase Allen a zase je to o hovnu, hodinu a půl se tam kecá a souloží na různých místech na různé způsoby, ale defacto se nic nestane, nic k ničemu nevede a a já ani nejsem sto postavy a jejich motivace příliš pochopit. Kamera je stejně jako hudba moc pěkná a všichni hrají velmi příjemně odlehčeně a uvěřitelně, jenže mě to prostě vůbec nebaví a nezajímá. Sorry mr. Allen, ale na víc než "dobré" to nebude... 50% ()

sedm.1

Pravdou je,že Woody Allen mi svou tvorbou nikdy nebyl blízký a jeho dílo jsem začal více vnímat až "odchodem z Manhattanu",filmem z roku 2005 Match Point,který mě velmi zaujal,stejně jako pak jeho zbytek mimoamerických děl.S Vicky Cristina Barcelona opustil Londýn,přesídlil do dalšího evropského velkoměsta a vytvořil další velezajímavé vztahové dílko.Sice mě dějově nějak tento film neohromil,ale pro mě velmi těžko popsatelně mě do kolotoče všech těch vztahů tak vtáhnul,že už dlouho mi nějaký film takhle rychle neutekl.Krom režiséra má na tom velký podíl především obsazení.Jak Scarlett Johansson,tak Penélope Cruz pro mě zatím vytvořili své nejlepší role,kapitolou sama pro sebe je ale především Javier Bardem,jehož charisma mě naprosto rozdrtilo a právě on je tou hvězdou celého snímku.Úžasný herec s fantastickým a neodolatelným charismem!Vicky Cristina Barcelona se stal pro mě velmi zvláštním filmovým zážitkem.Jde o film,který by mě asi normálně neoslovil,Woody Allen má ale nejspíš nějaký trik,kterým své diváky okouzlí,vtáhne je do svých her a ani na vteřinu je z nich nepustí.A mě nejspíš očaroval nadvakrát. ()

mohamedsfinger

Ano, není to ten starý newyorkský Woody, ale tenhle evropský nádech mě překvapivě oslovuje. Dialogy jsou jako vždy perfektní a herci to jen podtrhují (zvláště pak šílená Penelope). A dokonce, si myslím, že ta kritika snobství je tady někde mimoděk ukryta. Normálně by to bylo za lepší čtyři, ale za to, co s mou fantazií provedl vztah Penelope a Scarlett si tu jednu navíc zaslouží (ano mé pudy jsou mrské a nízké). ()

Ferinka

Americký konzervatismus versus španělský temperament a volnomyšlenkářství, Gaudí na každém rohu a pocit nevratnosti okamžiků - to jsou moje dojmy. Jinak tu parádu, co předváděla Cruz s Bardemem (hlavně při španělských dialozích) si nemůžu vynachválit, vedle nich by byl malý každý, nejen Scarlett. ()

femme fatale

Moc mi to nesedlo a to i přesto, že svět umělců ztvárněný na filmovém plátně zbožňuju....ale tohle se stalo asi každému, že mu film nejdříve nesednul a pak na podruhé, se mu líbil jako nic předtím. Uvidíme. ()

Endorfinka

Pe jsem nikdy moc neměla v lásce, ale zde mě táák moc překvapila, že jedině kvůli ní se mi ten film tak líbil. Úplně jsem na ní změnila názor a toho Oscara si zasloužila!! :) ()

Cejny

Tak tohle byl naprosto úžasný a dokonalý film, plný španělské vášně, vztahů a lásky. Miluju Barcelonu, miluju Gaudího a miluju španělskou kytaru. Hudba byla famózní, stejně tak jako všechny hlavní herečky, Penelope Cruz byla naprosto omrařující a úchvatná - španělština je nádherný jazyk. Z filmu však plyne i jedno malé, vtipné ponaučení - nikdy nenechte svou přítelkyni samotnou jet do Barcelony. ()

OughJay

Možná jsem do jistý míry ovlivněnej tim, že jsem delší dobu neviděl vysoce nadprůměrnej film, možná jsem ovlivněnej tim, že miluju Barcelonu, ale každopádně dávám 5 hvězd. Neni to romantickej film jako moře ostatních, který jsou na jedno brdo. Tady je vážně zajímavý sledovat, jak se všechny ty vztahy vyvíjej, začínaj a končej. Něco působí jako ze života, něco (teď mám na mysli zejména tu bohémskou část) trošku nereálnějc - nebo takhle: ta představa je fakt super, ale myslim že málo lidem se podaří dát něco takovýho dokupy -, dohromady to ale do sebe perfektně zapadá a pracuje jako švajcarské hodinky. To, že se místama ozvala i španělština, která mimochodem od Penéope zněla fakt blahodárně, už jenom přidalo na atmosféře a prožitku z filmu. Jen mi malinko nesedla Rebecca Hall, ale naštěstí ve filmu nehrála prim. To však ani Penélope, což je podle mě hooooodně veeeeeelká škooooooda... :)) Oskar byl v jejím případě opět zaslouženej... Jinak ale nemám co vytknout - pohodovej film pro pohodovej večer, skvěle natočenej a neni bezduchej a o ničem. Co víc si přát? EDIT: Hodnocení jsem po druhym zhlídnutí snížil na 4*, je to film co se snadno okouka. :) No na IMDb jsem snížil z 9 na 8, takže to pořád považuju za dost nadprůměrnej film. :) ()

ranp

Slušný film s Javierem Bardemem v dobré formě. Obě hlavní představitelky tu vypadaly velice pěkně. Jo být tak umělec a vypadat jako Bardem, to by byl život :-) ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti