Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

gutshoter

Natočeno tak trochu jinak. Od Allena jsem toho moc neviděl, ale něco mi říká, že právě tento režisér je tímto "jinak" specifický. Musím vyzdvihnout šílenou Penélopu, to bylo fakt psycho. ()

coscarelli

Druhe rande s Woodym, ale moje srdce si neziskal, tak to s nim nebudem natahovat. Podakoval som mu za dovolenku, no nesadlo mi nic akurat obrazky a priamociarost. Kecacky okolo toho a pribeh obidvoch skarednic ma nezaujali. Ani Penelope. Nie, nie. Obchadzam Woodyho, pre mna nezaujimave temy. ()

herr_carter

Co k tomu dodat no - Allen je prostě starý úchyl, který si vyloženě libuje ve vykreslování nestandardních vztahů, nevěr a podvodů - svou vnitřní zvrácenost ale dokáže většinou dobře převést na filmové plátno, tohle je další důkaz. Excelentní Cruz a její hystericky-bohémská povaha....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

velkyvezir

Woody Allen prostě nezklame. Poetické drama v Barceloně s výborným obsazením. Scarlett - není co řešit, Penelope - příjemné překvapení, že by přece jen nebyla jen hezkou tvářičkou?, pro mne dosud neznámá Rebecca je hezky rozhozená z jedné noci ... a Javier? Pro toho chlapa mám čím dál větší slabost už od Tahle země není pro starý; právě díky tomuto filmu si jej ale budu pamatovat jako toho drsňáka s příšerným účesem:-) ()

DavidS.

Rozkošná katalánská pohlednice namíchaná z ingrediencí, které mohly snadno sklouznout za hranici kýče. Naštěstí se všechny ty krásné cestopisné obrázky, romantická místa, svět za hranicemi všedních dnů a flamencovou hudbu podařilo vyvážit ironickými glosami vypravěče, inteligentními dialogy a bourákem Javierem Bardenem, který si celý film přivlastnil aurou svého neuvěřitelného charismatu... Kdyby čas od času nezaznělo z plátna slůvko "neurotik" (tentokráte patří tato charakteristika ženským postavám), tak bych neměl tušení, že se dívám na film Woodyho Allena. Vůbec by mě u titulků nezarazilo jméno Alfonso Arau, Alfonso Cuarón nebo v předchozích příspěvcích již zmiňovaný Pedro Almodóvar. Nenarážím tím jen na skutečnost, že děj není opět zasazen do New Yorku, ale hlavně na fakt, že žánr je téměř klasickou romantikou a je vyprávěn velmi zlehka až vymazleně. ()

wikus

Tak úprimne som nečakala nič iné, pretože zmes Woodyho Allena, temperamentných Penelope a Scarlett, výborného a okúzľujúceho Javiera nemôže skončiť inak, ako filmom, ktorý je plný vášne, temperamentu, irónie, osudov a humorných situácií. Naozaj film, ktorý stojí za to si pozrieť.A ak podobne ako ja, milujete Španielsko a všetko s ním spojené,neváhajte:). ()

Rudinsky

Afrodiaziakálny spletenec romantiky, erotiky a výborných, temperamentných hereckých výkonov obidvoch španielských predstaviteľov. Spočiatku patetická a nudná prvá tretina (stojaca hlavne na Bardemovi) sa s príchodom Penélope Cruz mení v dynamický a pozerateľný príbeh, ktorý nemá hlbší dej, ale jednoducho sa naň dobre pozerá. Je to ako umelecký obraz, nedáva vám hlbší zmysel, ale proste sa vám páči. Vykreslenie postáv bravúrne, obzvlášt tých ženských. Je to ako ukážka toho, akí dokážu byť ľudia, a určite sa v charakteroch nájde viacero z nás. Nákazlivé! ()

bari68

Hlavnými zbraňami Woodyho Allena sú herci a príbeh.Prví menovití snáď až na výnimku hysterickej Penélope Cruz predvádzali priemerné výkony .V ako už spomínanom príbehu ,čo sa týka rozprávania alebo prekvapivých momentoch film obstál znovu nadpriemerne.Hudba, soundtrack a pohľad na krásnu Katalánsku krajinu zážitok z filmu takmer vždy umocnia .Len škoda, že príbeh o milostnom štvoruholníku mi vyznel trochu chladne ako sa na správnu romantiku má. ()

Seti

Tak takovýhle vztahový uzel snad dokáže vymyslet jen Woody Allen. V prostředí umění, vína a volnomyšlenkářství se odehrávají dvě odlišná osobní dramata dvou přítelkyň, propojená jedním mužem a už od počátku jasným špatným koncem. Pro mě je jen záhadou, jak se spolu dokáží lidé takhle bavit. Tak jednoduše a přitom zajímavě. No budu se holt muset postavit faktu, že umění nevázané a zajímavé konverzace není zrovna mým talentem. ()

Roxan

Nemůžu si pomoct, ale čekala sem od Woodyho Allena víc. Děj se tak nějak pomalu vleče od ničeho k ničemu. První hodinu jsem se tak nudila, že jsem jenom doufala, že se tam potom alespoň postřílejí aby to mělo nějakej ráz.. Ovšem herecké výkony jsou vcelku dobré, ale přece jenom tomu prostě něco chybí. ()

Herráček

Nemá smysl si něco namlouvat. Klasický Woodyho počin to rozhodně není. Na druhou stranu na to, že si ten film stihl vykoledovat i nominaci na Oscara je naprosto vynikající. Taková letní oddychovka s troškou romantiky, spoustou vína a parnýma nocema. A pokud berete tu zlatou sošku ještě stále jako ocenění kvality, pak vězte, že paní Cruz ji má naprosto zaslouženě. Takovou nevinně neodolatelnou mrchu jsem snad ještě neviděl. ()

Michelle75

Kdybych nevěděla, že tohle natočil Allen, tak bych nevěřila. Přesto mě to vůbec nevadí, protože já se především bavila a příjemně jsem si u tohoto filmu odpočinula. Neočekávejte komplikované vztahy a pokud ano, tak jsou vyobrazené v takovém odlehčeném duchu se spoustou sluníčka -dopleněny příjemnou španělskou hudbou, že Vám tam ani nebudou chybět. Penelope se pořádně vyřádila a byla pro film příjemným zpestřením. Herci hráli asi tak, jak jim role dovolila.Pro mě velmi pohodový film. ()

Pollock

Docela těžká a složitá křižovatka osudů, životních lásek a vším co k tomu patří... Zkrátka jako ze života. ()

jondoe

Tento film siel absolutne mimo mna. Nebavil ma, nic mi nepovedal a vobec mi nazapasoval. Dve hviezdy davam za prijemne herectvo vsetkych zucastnenych a hlavne za hystericku Penelope Cruz, ktorej v poslednej dobe prichadzam na chut. ()

hefoo

... a to som si myslel, že premňa Woody Allen nenatočí film, ktorý by moje zložité myslenie zaujal ale stalo sa. Bol som týmto jeho režisérkym počitom nadšený! Takto dobre som sa dlho necítil, keď skončila posledná minuta filmu, bol som v plnej melancholickej nálade, a myslím, že som nebol jediný. Celý film má také pozvoľné tempo, není su tam zbytočné zábery naviac, všetko do seba zapadá, celkom zaujimavý námet a príbeh ala. "Donovi Juanovi" ala Javierovi Bardemu padli do oka dve krásne ženy, ktorými svojou priamosťou a charismou ohromil dve sexy kočky ,ktoré sa začali oňho zaujímať a nakoniec mu jeho úsmevu a gestám podľahli a to dokonca obe dve, toto by bolo snom väčšiny mužov :-)) vrátane mňa. Áno, som unesený! a nechal som sa filmom uniesť. A to som si myslel, že romatické filmy niesu premňa tak určite tento a mnoho ďaľších sú výnimky! Veľmi sa mi páči štýl akým to Woody podáva, na nič netlačí, pekne pozvoľna, skľudom, postupne odkrýva všetko. Ústrená štvorica (Bardem+Johansson+Hall+Cruz) najmä Cruz podali veľmi slušné herecké výkony, dievčatám to veľmi slušalo näjme Cristine (Scarlett) pre ktorú mám momentálne slabosť. Krásne scenérie, náhľad do sveta umenia, a všetko bolo jednoducho krásne , nejdem to viac rozpisovať, teším sa keď si tento film znova pozriem! Nemám mu čo vytknúť. 100% ()

Mistickzz

Zo začiatku som tomuto filmu absolútne neveril a vôbec som neočakával, že by ma nejak zaujal. Ale veci sa dejú a mňa si tento snímok proste získal. Chvíľu mi síce trvalo kým som sa naladil na vlnu Woodyho Allena a jeho rozprávania, no po chvíli som užíval krásy Španielska, atmosféru a skvelých hercov. Chlap sa musí pri sledovaní tohto filmu cítiť ako v siedmom nebi. Rebecca Hall, Scarlett Johansson, Penelope Cruz, všetky tri sú strašne sexi a strašne výborne hrajú a Javier Bardem je pre hlavnú mužskú rolu tohto filmu ako stvorený a bol výborný. Toľko krát som mu závidel, všetky tie úžasné ženy. Nečakal som, že ma tento film nejak ohúri, nie to ešte aby som si ho obľúbil. Ale stalo sa a som veľmi milo prekvapený. 82% ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti