Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

veverysiak

Príjemne streštený príbeh o kúzle španielskeho ovzdušia, vína a bohémstva, ktoré zbavujú "serióznych" ľudí zmyslov a zábran, chvíľami som mal pocit, že je to reálne, chvíľami že je to bláznivá hyperbolizujúca fikcia, niektoré majstrove ťahy boli vskutku parádne, ale ako celok to na mňa zanechalo prekvapivo slabší dojem, takže 65%. ()

lehkoživka

Dost z toho bylo cítit, že ty všechny ty situace vznikají přesně tak, jak se režisérovi hodí do krámu. Postavy nezajímavé, erotické scény neerotické, ale přes to všechno ten film docela příjemně plyne. Oceňuji roli vypravěče, díky němuž byl některý balast zkrácen na velmi přijatelnou míru - např. Bardemovy balící proslovy. V druhé půlce se objevuje první a jediná postava, která má koule - pošahaná exmanželka Maria, kterou nádherně vydupala ze země Penelope Cruz. Jak na sebe řvali s Bardemem, jak ignorovala jeho požadavek mluvit anglicky - paráda. Ještě jeden člověk mě pobavil - Vickyin toporný manžel. Celkově je to taková příjemná oddychovka, se slabším začátkem a docela dobrou druhou polovinou. ()

wray

jednym slovom - pekne. jeden z tych feel-good filmov a vobec tomu nechyba happy end. skor to potom pripada take "naozajstnejsie". cele v rezii znamej osobnosti, a plno zmanych osobnosti medzi hercami, prijemny soundtrack, a hlavne - vela tej katalanskej atmosfery - proste pekne, a myslim ze si uzije rovnako bezny aj narocnejsi divak. (a aspon polhviezdicky navrch za Penelopu) ()

kotyzji

Pro mne jeden ze slabších kousků od mistra Allena, nicméně film má úžasný soundtrack a když člověk vidí bohémský život umělců, atmosféru Barcelony a Španělska, temperament postavy Penelopé Cruz, dým cigaret, sklenky vína...rád se nechá strhnout do milostného propletence. ()

malamia

S trochou štěstí a blbosti by si někdo mohl myslet, že Allen se zbláznil... ale probleskuje tam s parádním humorem..... scéna: "Juan Antonio zažíval opravdu plodné období" a on tam cáká barvu na plátno... ceé to je prostě parádní humorná kritika červené knihovny ()

vancho

Pre mňa najlepší film Woodyho Allena, keďže sa tak nešpára vo vlastnej neuróze a mikrokozme newyorských židovských intelektuálov ako v jeho dávnejších filmov. Citlivo vykreslený trojuholník až štvoruholník citlivých a excentrických ľúdí. Almodóvarovská farebnosť, vynikajúce využitie hudby. Okrem zdôrazňovaných fantastických výkonov Penelope Cruzovej, Javiera Bardema, Scarlett Johanssonovej na mňa v tomto filme najviac zapôsobila Rebecca Hallová, ako herečka aj postava, ktorú stvárnila. Erotika v tomto filme je naozaj erotická a nie "neurotická". Bravo Woody, čím starší, tým lepší. ()

reiser

Vicky Cristina Barcelona? Ľahký letný vánok, ktorý človeka ovieva na terase starého podniku pri pohári podvečerného vína. ()

dzejnyka

V porovnaní s mnohými ďalšími majstrovými dielami sa mi tento Allenov film zdá trochu slabší. Atraktívni hlavní predstavitelia tomu dávajú síce erotickú šťavu, ale to je spolu s peknými exteriérmi a atmosférou Barcelony asi tak všetko. Málo humoru a aj ten koniec vyznie dosť do prázdna. ()

taupobraf

citim sa ako v inej realite .. v rozpravkovom svete kde je vztah niečim inym ako ho všetci pozname .. som uneseny a vdačny za tento farbisty film...pripomina mi Pedra, ktoreho zboznujem. Som ako 13 ročne dievča, zamilovane do svojeho spevaka, tajne dufajuc že raz sastane jeho zenou. Ja tajne dufam že zažijem to leto v Barcelone.......................a teraz spať na zem .. 98,98% ... strhol som že som nevidel nahu scarlet :D:D ()

Z0ltar

popravdě ani nevím, kolik tomu dát hvězd.. asi jsem čekal něco jinýho. řekl bych, že tohle je film spíš pro holky. ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že je to nadhodnocený. pořád jsem čekal na nějakej dějovej zvrat, něco, co by tomu všemu dalo větší hloubku, ale ono se tam v podstatě furt jen řeší kdo s kým.. takže tohle nebyl zrovna můj šálek. na druhou stranu je to místama dost vtipný a má to dobrý obsazení. chci říct pěkný obsazení. jen ta penelope už trochu stárne ()

ethel91

Woody Allen má svůj rukopis, to je bez debat. a ač jsem Woodyho věcem nikdy nepřišla úplně na chuť, u Vicky... je tomu naopak. film bych shrnula asi takto: krásná atmosféra (mimořádně na mě dýchá autentičnost Barcelony!) příjemné vyprávění (možná právě díky vypravěči absence hluchých míst), krásná Scarlett, poetičnost, lehkost a skutečně mimořádně otřesný český dabing s velkým "o" a třemi vykřičníky!!! ()

markepocha

Pseudointelektuálny žvást, ktorý sa hrá na viac. Po každej stránke povrchné, celkovo vykonštruované a režijne neoslovujúce. Chabé ako tuctová hollywoodska rozprávka, plné bohémskych klišé a bez momentov, ktoré by chytili za srdce. Oživila to jedine P. Cruz, ale to tiež len preto, lebo hrala vyšinutú postavu. Ešte ani tie erotické scény nefungovaly. ()

LilDevil

Zozaciatku to slo pomaly, tak som tomu trochu pomohla, potom ma to vcelku zaujalo a cakala som ako to dopadne a zrazu koniec. Wtf? Jedine co sa mi nakoniec pacilo, ze inymi slovami hovori "nikdy nehovor nikdy". ()

dank011

Pohodová komedie o slunci, Barceloně, krásných tvářích, temperamentní hudbě a nikdy nekončících vztahových peripetiích a " falling in love" navzdory rozumu a svým vlastním očekáváním. Nic víc, nic míň - skvělé. Woody na lehké struně turistického opojení, nezapomínajíce na veškerou moudrost svých dnes již klasických filmů. ()

sasabetak

Krásný román z prostředí barcelony. Prolínaní vztahů mezi Juanem, Cristinou a Vici. Nádherné prostředí Barcelony. Gaudího stavby. To vše zrežíroval Woody Allen. Velmi dobrý film. ()

gpx

Na můj vkus poněkud nudnější počin. Ale pro milovníky filmů řešících všemožné absurdity mezilidských vztahů to je jistojistě velká paráda. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti