Reklama

Reklama

Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

teutates 

všechny recenze uživatele

O čom to vlastne bolo? Asi mi ušli podstatné súvislosti, pretože prelínanie dejov tuna je, ale podľa mojích odhadov to v konečnom výsledku nemá zmysel... zbytočne "hviezdne" obsadenie, chaotické prevedenie bez hĺbšej myšlienky, kde každý "šuka" každého na vrchole potravinového reťazca plného drog a iného rôzneho "fetu"... 3/10 ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Ach ty mozaikové filmy... Člověka to vláčí od ději k ději, a to nejspíš jen proto, aby bylo zapřeno, jak útržkovité a málomluvné ty děje jsou, jak málo lze do člověka za tu chvilku nahlédnout, zvlášť když mnohdy hledíme na stále stejný aspekt. Všechno to víří a míří k jednomu středobodu, do kterého to všechno vteče. Tento film je výjimkou v tom smyslu, že než k tomu došlo, vrazil na místo středobodu kdosi špunt a. Snad se to tak více podobá životu, ale dopad i sdělení mizí - vždyť život aby něco sdělil, potřebuje víc než A x B = 94 minut - život nemluví úsporně. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Příběh, který byl natočen podle literární předlohy, se odehrává v Los Angeles, konkrétně v roce 1983 a je zahlcen takovým množstvím různorodých postav, že se v něm divák ztrácí a hůře orientuje a hlavně je to velmi zvláštní film už svým pojetím i vyzněním. Nevázaný sexuální i bisexuální život, drogy, rocková hudba i hrozba choroby AIDS jsou zde předvedeny v dekadentním stylu a divák si nemůže najít k žádné postavě ani špetku sympatie, protože vlastně proč sympatizovat s feťákem, násilníkem, nevěrným manželem,, nebo věčně nadrženou mladou courou, co má smrtelnou nemoc a ještě ani o ní neví. Nutno však dodat, že tyto postavy hrají samí dobří herci a zjištujeme zde u nich následující: Kim Basinger to pořád sluší, Jon Foster nemá charisma a tudíž se pro hlavní roli nehodí, Mickey Rourke má násilníky v krvi, Rhys Ifans nemá v roli manažera kapely Informers chybu, Winona Ryder nám dost zestárla, zesnulý Brad Renfro, kterému je film věnován, byl docela talent, Amber Heard to nejvíc sluší, když toho na sobě moc nemá a Billy Bob Thorton se moc herecky nepředvedl, ale není divu, když dostal tak málo prostoru. Režisér Gregor Jordan to neměl s převodem náročné knihy na plátno vůbec lehké, ale jeho snahu je třeba ocenit, i když to není moc výrazný film, ale přesto mírně provokativní film to je určitě. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

S filmy, kde se prolíná desítka příběhových linií je potíž - buď je musí rejža pekelně udržet v rozumných mezích (např. Láska nebeská nebo Intermission), nebo zde nemusí být žádný velký příběh, ale postava, která diváka zaujme a přinutí film dokoukat až do oknce (třeba Samotáři). Ale Gregorovi Jordanovi se nepodařilo ani jediné - sice je hezké, že chtěl natočit svůj pohled do zákulisí New Kids On The Block (nebo nějaké takové boys kapely), a dokonce se mu podařilo si sehnat pekelně dobré herecké obsazení (Billy Bob Thorton, Kim Basinger, Winona Ryder, Rhys Ifans či Mickey Rourke), jenže tím to končí. Ani jedna z příběhových linií není nikterak dotažená, jednotlivé postavy se jen tak míjejí, interakce mezi nimi (či dokonce mezi jednotlivými příběhy) je takřka nulová. Takže to zachraňuje jen četnost obnažených těl (ženských i mužských, každý si může vybrat)... ()

honajz odpad!

všechny recenze uživatele

Hollywood 80. let - sex, drogy a násilí. Deprese, drogy, sex, depka, žádná naděje... Tím je řečeno šest osudů tohoto rádoby uměleckého díla. Nihilismus je základem už knih autora předlohy, B. E. Ellise. A skutečně záleží na vašem světonázoru - pokud plujete rovněž ve vodách nihilismu, asi budete nadšeni. Ostatním tato skládanka nudných, znuděných a nudících se postav, které z nudy vytrhne trocha koksu, sexu nebo chlastu, může přijít nejen nudná, ale o přes držku. Děj to v podstatě nemá žádný, vztahy se zde ani nijak nevyvíjejí, jde prostě o popis mraveniště, kde se páří každý mravenec s každým a dokonce jeden unese druhého a nakonec jeden onemocní a vzdychá na pláži... Poslyšte, mně to přišlo jako jeden díl seriálu Beverly Hills 90210 s opačným znaménkem, jen ty atributy, na kterých to stojí, zůstaly stejné a stejně pitomé. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Do role Christie, kterou ve filmu ztvárnila Amber Heard, byla původně obsazena Ashley Olsen. Nakonec ale z natáčení odstoupila. (Fenk)
  • Mickey Rourke a Kim Basinger se spolu během natáčení vůbec nesetkali. K tomu došlo až na samotné premiéře filmu. Od jejich posledního společného setkání uplynulo neuvěřitelných 23 let. Naposledy se viděli v roce 1986 při natáčení snímku 9 a 1/2 týdne. (Agatha)

Reklama

Reklama