Za roky práce jako ostraha v muzeu, si Roger, Charles a George vytvořili velmi osobní vztah k některým uměleckým dílům, která střežili. Jenže teď přišel nový kurátor a hrozí, že se staří pánové se svými milovanými díly už nikdy neuvidí...  Film Staří a neklidní vám představí nejroztomilejší zloděje, jaké si jen dokážete představit. Tři muži, kteří pracují jako ostraha v muzeu, si až dosud žili v poklidném zaujetí uměleckým světem. Každý z nich je okouzlen některým z uměleckých skvostů, jenž střeží. Roger (Christopher Walken), Charles (Morgan Freeman) a George (William H. Macy) jsou uměním a především preferovanými objekty zájmu zcela unešeni. Přestože společně pracují již desítky let, blíže se poznávají až nyní, když nastala v muzeu krize - přišel nový kurátor, který má v plánu zcela změnit vystavované předměty a tedy okrást tři stárnoucí obdivovatele umění o milovaná díla. Naštěstí v sobě navzájem našli spřízněné duše, a tak se zrodí důmyslný plán na záchranu oblíbených uměleckých předmětů. Do zločinců mají daleko, ovšem jejich srdce je nutí spáchat zločin z vášně. Budeme svědky nejodvážnější umělecké loupeže všech dob, jejíž výsledek dojme i rozesměje zároveň. (HBO Europe)

Pablinho

Kdyby v tom nebyli známí herci, může to jít rovnou do kelu. Takhle se to díky nim a pár napínavým či vtipným momentům víceméně drží. A líbila se mi část v parku, takoví paranoidní senilové :) ()

filipvrbik

Milá komedie se skvělým obsazením, je však natolik průhledná a je natolik jasné, jak to dopadne, že to ztrácí veškeré kouzlo...50% ()

Ricky_CZ

Další z řady filmů, které rozhodně neurazí. Kluci už nám holt zestárli, ale o to více jde znát, že si rádi hrají. Doporučuji navečer s trochou dobrého vína :) ()

1945

Nevím, proč má tak příjemný film natolik nízké hodnocení - zasloužil by si určitě minimálně 60%. Já jsem se bavil tak jak jsem předpokládal, proto dávám na podporu 4 * ;-) ()

rossi001

trošku slabší komedie, s dobrým obsazením. Moc jsem se nenasmál,ale , jako večerní jednorázová oddychovka se to dalo slabší 3* a 60% ()

mala_kea

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách. ()

Olík

Trojka postarších muzejních hlídačů se nehodlá smířit s převozem expozice do dalekého Norska a tak se rozhodne, že si své nejmilejší exponáty ponechá ke své potěše. Lidi, to byla ale nuda – respekt trojici hlavních představitelů, ale jak bych to celé řešil já: k Macymu byl vybral nějaké zábavnější patrony například Tima Allena, Robina Williamse nebo Martina Lawrence, přidal bych kopu jednoduchých gagů a snad by se z toho dala ještě zachránit průměrná komedie. ()

darkreider

Tak dobré obsadenie a tak nevyužité. Film obsahuje veľa výborných scén(plánovanie lúpeže, ako zlaniť stenu a hlavne buďme nenápadný), ale 50 percent je šedá nuda. Škoda, že iba William H. Macy ako drsný militant je poriadne využitý, zbytok moc nevyčnieva. Sem tam nuda, ale oplatí sa vidieť. ()

dakarin

Režisér si hraje, zkušení a ostřílení herci si hrají ... mě to nijak nedráždí, není to přímo můj šálek kávy, ale beru to a přeju jim to představení :-) vpohodě... ()

E lan

Velmi nepříjemné překvapení nebo spíše zklamání. Tak nadějné obsazení ničí neskutečně špatný, nevypointovaný a nudný scénář. Sem tam je hlavní trojice roztomilá, ale to je všechno, z nadějného námětu se dalo rozhodně vytěžit více. Tohle je takový lehce podprůměrný film pro sobotní novácký večer, dlouho dopředu ohlašovaný a jako vždy přinášející slušné zklamání. Jsem zvědavý kdy přijde:-) ()

sigf07

V podstatě to odpovídá tomu, co jsem od filmu o lupičích důchodcích očekával. Žádná krkolomná akce, spousta nostalgie, troška napětí a pohodová dvojka Walken-Freeman. Možná bych měl říct trojka, ale William H. Macy mezi mé oblíbence zrovna nepatří a ani zde mě nepřesvědčil o tom, že by tomu mělo být jinak. Zato strávil asi polovinu svého času před kamerou nahý… Na druhou stranu jsem čekal promyšlenější plán loupeže a při tak silném hereckém týmu i více legrace. ()

Shredder

Uprimne nase hlavne trio v tomto filme posobi ako partia starych senilnych dochodcov ktorych postavili pred kameru a nevedia co robit. Bohuzial cely film je nemastny-neslany bez akehokolvek dobreho napadu. Strata casu a dalsi film odsudeny na zabudnutie. ()

Mykhaluu

Zdá se, že i v Americe znají nějaké plánování v obdobě našich bývalých "pětiletek" (mladší ročníky případně naleznou význam slova na netu). Tak si naplánovali, že natočí neproblematickou komedii kombinující prvky krimi, ve které vsadí na silné herecjké obsazení a vyplní tak prostor ve výrobním plánu. Zdařilo se! Jen mi to kamarád nemusel doporučovat a mohlo být ušetřeno 90 minut života... :) ()