Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy o rozpade vzťahov a hodnôt, o miznutí elementárnej slušnosti z nášho života. Sympatickí a úspešní štyridsiatnici sa v zajatí každodennej banality s ľahkosťou a šarmom – akoby mimovoľne – dopúšťajú drobných podrazov, klamstiev a nevier, až sú náhle konfrontovaní s neúprosným odhalením. Autor s jemnou iróniou a humorom zachytáva rôzne bizarné, smutnosmiešne, provokujúce i nebezpečné pokusy ako prekryť utajované pocity úzkosti a nespokojnosti s osamelým, vyprázdneným životom. A pritom niekde celkom blízko nich uteká pred skutočným násilím nelegálna imigrantka z Arménska...

Majiteľ prosperujúcej firmy Viktor náhodou zachráni mladú ženu pred utopením. Vysvitne, že zachránená Mia len experimentovala s fotografovaním svojho autoportrétu vo vlnách Dunaja. Ženatý muž sa do nej zamiluje, hoci študentka fotografi e žije s výstredným muzikantom a ošetrovateľom laboratórnych zvierat Konzim a je pritom aj rebelujúcou dcérou Viktorovho priateľa z mladosti Patrika a jeho ženy Bibi. Hlavný hrdina sa zapletá do nerovného vzťahu stále viac, zatiaľ čo jeho osamelá, bezdetná manželka, bývalá lekárka Karla hľadá východisko z depresie, ktorú jej komplikuje oddané dvorenie neúnavného Valéra ako aj kleptomanské výstrelky problematickej mamy, snažiacej sa takto upútať jej pozornosť. Viktorov únik zo zabehaných vzťahov potvrdzuje aj odchod obchodnej partnerky, niekdajšej milenky z firmy. A tak sa mu postupne „zosúva“ jeho schizofrénny život až po nečakane definitívne finále... (oficiální text distributora)

baruss

Rozpočet: 27,5 mil Sk (v porovnaní so slovenskou tvorbou minimum, keďže priemerný film na Slovensku sa mi vidí že stojí 80 000 000 (nemam to overené), scenár: Viliam Klimáček, na motívy divadelnej hry divadla GuNaGu: Gotika. ()

ecceHOMMO

Konečne.....konečne som sa dočkal pozeratelného slovenského filmu (v novodobej historii). V prvej polhodinke som mal síce problém zvyknúť si na trošku divoký strih a v závere mi prišla scéna s granátom máličko infantilná, ale inak to bola paráda. Film spestrený skvelými hláškami a jemne humornými - úsmevnými scénkami....vhodne a vtipne doplnenou ( a skvelou ) Janžurovou. Oči sa mohli kochať nádherným obsadením nežnejšieho pohlavia v podobe Pauhofovej a Pollertovej-Trojanovej, ktorým sekundovali Mórová s Halčákovou. A nesmiem opomenúť ani Janka Krónera, ktorého som síce doteraz vnímal viac v rolách vtipnejších (v TV), ale v tomto snímku som nemal žiaden problém v žiť sa do jeho postavy vo filme a to aj napriek tomu, že ide o postavu ktorá je "v polčase rozpadu"....ale takých je tam viac.... ()

Mihail123

Príjemné prekvapenie, len neviem či by som mal taký dobrý dojem aj keby som mal ze tento film platiť (videné na Bažant Kinematograf 2008 Nitra). ()

horacko

Zo začiatku úbohý pokus zaujať veľkým množstvom vulgarity a erotických scén, neskôr to vyzeralo, že by sa mi to mohlo aj celkom páčiť. No čo ma vážne dorazilo bol ten hlúpy koniec, keď sa niekto rozbehne k odistenému granátu a pred výbuchom si pred ním ešte zastane, tak sorry ale to mi príde vážne veľmi hlúpe. Čo touto hlúpou smrťou chceli tvorcovia dokázať vážne netuším. Určite sa jej smrť dala spracovať lepšie a hodnotnejšie. Film to nebol až tak zlý, no konečný výsledok mohol byť o mnoho lepší. ()

Autogram

Má to spád, dej slušne odsýpa, stále sa niečo deje a keď sa nedeje, tak sa sexuje, len zmysel toho celého mi akosi uniká. Za slušné herecké výkony by bolo čo pochváliť a nielen za ženské odhaľovanie, ale aj Kroner svojim výkonom nezaváhal. Keby sa ku koncu scenáristi snažili niečo rozumné z toho vytlačiť a nezavádzať diváka mimo deja arménskou drámou, tak by som pridal aj ďalšiu hviezdu. Aspoňže vernisáž sa vydarila a splnila očakávania. –––– Srnka ušla, ujo horár. Z jebačky nič nebude. ()

JančiBači

Tak ledva som tento náš zázrak dopozeral. Kroner je meravý a na postavu sa typovo nehodí. Vedlajšie postavy boli celkom dobre zahrané ale nedotiahnuté a vo výsledku to skôr to pôsobí ako panoptikum. Kameň úrazu slovenskej filmografie je to že každý jeden film ktorý ledva-ledvy vznikne je pomaly o bohatstve, kurvení sa a neviem čom všetkom. Pritom keby natočí niekto obyčajný ludský príbeh o normálnych ľuďoch malo by to väčší úspech. Spravit k tomu fajn pesničku a film si cestičku nájde. Braky ako Ostane to medzi nami a O dve slabiky po zadu ludí nechytia za srdce a ani za iný orgán. Koniec tohto filmu by kľudne mohol ašpirovať na titul "najdebilnejší filmový záver". Táňa Pauhofová zahynula po tragickom páde na granát.Amen - tma ()

Houda666

Polčas rozpadu ma príjemne prekvapil. Film ma na hodinu a pol do seba vtiahol a tento čas rozhodne pokladám za príjemne strávený. Určite sa nejedná o klenot kinematografie (najmä čo sa týka scenáru: na mňa príliš veľa erotických scén a niekoľko hluchých miest filmu), no herecké výkony boli slušné a niektoré scény boli spracované veľmi originálne. Pri hodnotení takýchto filmov ma vytáča 5 bodový systém zavedený tu na ČSFD ... udelil by som totiž 3* a pol. Spočiatku som sa chcel vyjadriť aj k niektorým cudzím komentárom filmu, no už ma to prešlo :). Hodnotenie: 70% ()

Bobek15

Konečne som po viacerých filmoch slovenskej produkcie zaoberajúcimi sa rôznymi historickými námetmi narazil aj na film, ktorý riešie bežné životné problémy, situácie, odohráva sa v nám všetkým dobre známych exteriéroch a s množstvom známych a obľúbených hercov. Viliam Klimáček je uznávaný tvorca a tu to opäť potvrdil neštandardným príbehom vymykajúcim sa z bežných rámcov. Takže u mňa príjemná oddychovka, často vtipná, no občas aj kvalitne zvrátená. ()

Lookass

Ďalší rozporuplný slovenský film. Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy, ktorá je vo viacerých momentoch skôr "tragickou" komédiou a k poriadnej melodráme má ďaleko. Najväčší problémom filmu nie sú herci - naopak, väčšina z nich predvádza veľmi zaujímavé výkony počnúc Táňou Pauhofovou, alebo Klárou Trojanovou (podobná herecká rola ako v prípade Ondríčkovej Jednej ruky netleská) Dialógy nebijú do uší, kamera štandard. Tak kde je problém? V scenári. Ten sleduje viaceré príbehy, ktoré sa postupom času snaží prepojiť a čiastočne skombinovať - robí to ale násilnou formou, umelo vykonštruovaným, ťažko uveriteľným spôsobom. Príbeh nelegálnej imigrantky z Arménska je úplne mimo, vôbec nezapadá do kontextu. Postavy sú až na jednu výnimku napísané plocho, ťažko sa s niekým stotožniť. Niektorí herci vo filme imho nemajú čo robiť, nemajú tam žiadne opodstatnenie (napr. Iva Janžurová) - napriek tomu že odvádzajú nadštandard herecký výkon. Škoda že Fisher sa ešte aj v závere filmu pokúša o akýsi "revival" - scéna s granátom - mal som slzy v očiach. Bohužiaľ od smiechu. Škoda ďalšej premrhanej príležitosti. 5/10 ()

dehlie

zariskoval som a pozrel som si 2 slovenské filmy po sebe. ženy môjho muža nestáli za veľa. polčas rozpadu ma však veľmi prekvapil a som naozaj šťastný, že som videl slovenský film, ktorý by som rád videl znova. dobrý scenár, herecké výkony, skvelá hudba vo filme, záver ktorý si človek zapamätá. krásna táňa pauhofová, už len kvôli nej je sa oplatí točiť slovenský film, krónerovi som tie erotické scény doslova závidel:-) ešte raz- som strašne rád, že som polčas rozpadu videl. ()

Marys

Ach jaj, na Slovensku sa zriedkakedy podarí spraviť niečo fakt dobré v modernom filme. Ale s takýmto obsadením a takouto formou natáčania dovrzať celý "pokus" takou nelogickou "nápaditosťou" a skutočne nenormálnym scenárom, tak to je u nás vyslovene typické. Som myslel, že naša VŠMU vychováva talenty všetkého druhu, že tam pracujú odborníci, ktorí by mali usmerňovať mladých tvorcov, ale nie, máme film, jasne, treba tam dať napínavé zápletky, aj keby sa tam akokoľvek nehodili, samozrejme sme na Slovensku, alkohol nechýba, nezaobídeme sa aj bez nadávok a sexuálnych narážok, samozrejme prsia nejakej mladej herečky nesmú ostať schované pod tričkom a pod rúškom kvázi napínavého príbehu plného zvratov to zakončíme úplne "najlepšie" ako sa dá. Veď granáty v Bratislave vybuchujú študentom pod nohami zhruba každú hodinu, nie? Dve hviezdičky len za to obsadenie a vybraný spôsob, ktorým je film natočený. ()

mira007

Celkem zajímavý vztahový film ze Slovenska, který zabíjí naprosto stupidní konec ( co na Slovensku berou? to je po několikáté) Body dávám za Pauhofovou a její hlášku: Můžu ti sáhnout na ptáka? Tady? No v autě sis ho snad nezapomněl. ()

JohnFarst

Nie podla mňa to stále nie je ono. V prvom rade chcem pochváliť tvorcov Polčasu, že sa neboja dnes na Slovensku takto ambiciózne natáčať a chcú pozdvihnúť našu skomierajúcu filmografiu. Na druhej strane však film samotný dopadol až príliš podpriemerne. Vykresluje sice každodennú realitu života vo viacerých formách ako jazyk, sexuálny život, podvádzanie alebo kleptomániu ale všetko je to podané neosobnou a pochvíli nudnou formou. Keď sa schiluje už k tretej súloži začína to liezť na nervy a to z ďaleka nie je všetko.. Taktiež všadeprítomné nadávky sú sice dnešnou realitou ale vo filme ich počuť toľkokrát až sa nám to zdá neprirozdené a iba to podtrhuje scénaristickú neschopnosť napísať vačšiu scénu bez šťavnatej nadávky.Taktiež nechápem načo scénarista spájal do jedného filmu dve dramatické línie ako sú emigrácia a milostný trojuholník, ktoré spolu nemajú nič spoločné. Premostil ich uplne tupo pomerom Krónera s Madonnou a chcel asi ukázať na dva veľké problémy v jednom filme čo hraje v konečnom dôsledku proti nemu. Čo sa týka hudby tiež nič moc. Nečakajte filmovú komponovanú hudbu, ktorá by sa do filmu na viacerých miestach skutočne hodila, všetko doprevádza akási totálne nehodiaca sa čudná kompozícia, ktorá filmu ešte viac uberá na pútavosti. Herci si odohrávajú svoje party bez výraznejších výstrelkov ale spojeniu Króner - Pauhofová som nezožral ani jeden vzájomný zamilovaný pohľad. Strih je na viacerých miestach bláznivý akoby film strihal robot bez rozmýšlania. Ach áno máme sa stále veľa čo učiť ale som rád, že existujú aj aspoň takéto chabé náznaky, že sa náš film raz preberie z večného spánku. Ako slovák nechcem film úplne zhodiť tak dávam dve * ale ... ()

BathoryMan

Všetkým Slovákom ,ktorý ešte stále rovnako ako ja veria v zmrtvýchvstanie Slovenského filmu odporúčam dať od tohoto braku ruky preč a scénaristovi Klimáčkovi prezmenu odporúčam aby sa vrátil do divadla a písanie filmových scenárov prenechal skúsenejším jedincom!Premna absolutne neprijatelná záležitosť,ktorá sa snaží zobraziť súčastnú spoločnosť očami horných desaťtisícov,ktorý majú všetko!Drahé auta,skvelý život ,zástupy milencov/mileniek.Ale mi čo žijeme na opačnom konci spoločenského rebríčka na tieto epizodky plné klišé ale niesme zvedavý!V tomto filme nefunguje absolutne nič od trápnych hereckých výkonov počnúc až po novátorsky sa tváriacu réžiu končiac!A jednu hviezdičku dávam iba zo súcitu,pretože Slovenskému filmu aj ked je ako velmi zlý nemám to srdce udeliť odpad!Ale na druhej strane som prezmenu rád že som Poločas Rozpadu vydel až po Nedodržanom Sľube!Pretože keby som ho videl predným,tak by som už možno nadobro nadobudol pocit že naša súčastna kinematografia je už nadobro v hajzli!!! ()

analog

pauhofová-momentalne najkrajsia slov.herecka-co je maly,to je mily... ale aku funkciu mali vo filme madonna a jej sestra? mimochodom,ak vas pri projekcii prekvapil mikrofon v hornej casti obrazu,vedzte,ze sa jedna o chybu premietaca,ktory z nedbalosti nepouzil pri projekcii prislusnu masku/film je obrazovo komponovany do formatu 1:1,85/a premietol policko cele. ()

Ducky

Iritoval ma len Kroner, ktorý mi do filmu absolutne nezapadal. Bol celý akýsi nedôveryhodný a na tu rolu sa vôbec nehodil. No kvôli Táňi Pauhofovej a Marekovi Geisbergovi ma film o * viac . ()