Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy o rozpade vzťahov a hodnôt, o miznutí elementárnej slušnosti z nášho života. Sympatickí a úspešní štyridsiatnici sa v zajatí každodennej banality s ľahkosťou a šarmom – akoby mimovoľne – dopúšťajú drobných podrazov, klamstiev a nevier, až sú náhle konfrontovaní s neúprosným odhalením. Autor s jemnou iróniou a humorom zachytáva rôzne bizarné, smutnosmiešne, provokujúce i nebezpečné pokusy ako prekryť utajované pocity úzkosti a nespokojnosti s osamelým, vyprázdneným životom. A pritom niekde celkom blízko nich uteká pred skutočným násilím nelegálna imigrantka z Arménska...

Majiteľ prosperujúcej firmy Viktor náhodou zachráni mladú ženu pred utopením. Vysvitne, že zachránená Mia len experimentovala s fotografovaním svojho autoportrétu vo vlnách Dunaja. Ženatý muž sa do nej zamiluje, hoci študentka fotografi e žije s výstredným muzikantom a ošetrovateľom laboratórnych zvierat Konzim a je pritom aj rebelujúcou dcérou Viktorovho priateľa z mladosti Patrika a jeho ženy Bibi. Hlavný hrdina sa zapletá do nerovného vzťahu stále viac, zatiaľ čo jeho osamelá, bezdetná manželka, bývalá lekárka Karla hľadá východisko z depresie, ktorú jej komplikuje oddané dvorenie neúnavného Valéra ako aj kleptomanské výstrelky problematickej mamy, snažiacej sa takto upútať jej pozornosť. Viktorov únik zo zabehaných vzťahov potvrdzuje aj odchod obchodnej partnerky, niekdajšej milenky z firmy. A tak sa mu postupne „zosúva“ jeho schizofrénny život až po nečakane definitívne finále... (oficiální text distributora)

aggatka

Ach jaj...komédia?to ako vážne?Ani raz som sa nezasmiala...nad trápnymi dialogmi som mala chut plakat. A ten koniec?hotový masaker :D Hambím sa za tie naše slovenské filmy. Nevedieť v tomto storočí natočiť aspoň jeden normálny na úrovni je na zaplakanie. K tomu sa roky musíme pozerať na tých istých 20tich hercov a pritom v malých divadlách máme neskutočné talenty, ktoré ani nedostanú šancu si zahrať vo filme. Alebo že by ani nechceli v takýchto sračkách hrať?Fisher sa i snažil ale čo z toho keď scenár je hrozný a niektoré dialógy úplne zbytočné, čo z toho keď z týchto hercov má už slovenský národ pupence a to poniektorí ani hrať nevedia. Taktiež vytvoriť normálny príbeh je pre našich vzdialený sen. Hlavne, že na Slovensku je každý druhý herec dcéra- syn hentoho režiséra, tento nový objav je strýko zas scenáristu, tamtá je zas nevlastná dcéra herca....tak čudujme sa, že naše filmy nedosiahnu normálnu úroveň. ()

megajalec

Veľa rovín sa snažil predostrieť a riešiť Polčas rozpadu, logicky niektoré nevyznievajú tak, ako by mali (Arménka). Do vernisáže funguje film vcelku dobre, dej nenudí, ale po spomínanej akcii to ide dolu vodou, klobúk tomu nasadil hrozný záver. Postavy boli dobre zahraté, vulgarizmy mi nevadili, až na niektoré (dodrbaná pleť...), niektoré dialógy škrípali v ušiach...Napriek tomu hodnotím Polčas rozpadu skôr pozitívne. ()

pierre9

Celkový dojem z tohto filmu trochu pokazila scéna s výbuchom, pri ktorom sa na Bažant Kinematografe spustil dusený smiech. Hlavne som nejak nepochopil, kto by utekal k odistenému granátu... Na konci však zaznel veľký potlesk, ktorý podľa mňa, vraví za všetko. Pauhofová je suverénne najkrajšia herečka akú poznám. Pesnička Silhouettes od Oskara Rózsu je navyše nie za 5, ale min. 7* ()

feefoo

Najviac to vystihla kamarátka, keď asi v tretej štvrtine filmu zahlásila: "Veď tam sa vôbec nič nedeje!" Pravda, pochybná zlátanina, príšerné dialógy, Ján Króner v hlavnej úlohe (čo je samo o sebe zárukou toho najhoršieho), akože trendy ladenie hlavnej predstaviteľky do gotičky, nakrúcanie v Subclube... Mordor. ()

bonovox

Pre mňa sklamanie. Slovenskí Á - čkový herci sú v poriadku ale celkovo nie sú príliš uveriteľní. Výber hudby a strih sú síce na naše pomery netradičné, ale počase je to všetko dosť otravné. ()

sahier odpad!

Neprišlo mi to ani komické ,ani tragikomické ,ale tragické áno , po všetkých stránkach ....nezachránila to ani taká herečka akou je Janžurová. Škoda času , materiálu a peňazí , radšej ste ich mohli rozdať chudobným deťom v Afrike ....výsledný efekt by bol rovnaký , len niekomu by ste aspoň na chvíľu urobili radosť ... ()

ostre_pero

Skvelá práca. Vtipné, poučné, ale najmä realitstické a príjemne moderne spracované. Som hrdý na to, že je to slovenský film a rád si ho pozriem znova. Jediným slabším článkom bol dosť strnulý herecký výkon Janka Krónera. Od neho som čakal viac. Mal dosť priestoru prejaviť sa, no nestálo to za veľa. Chýbala mi v jeho výkone šťava. Inak veľmi vydarený film! ()

knoxville

Narodna hrdost ani sialena laska k Pauhofovej to u mna nezachranili - toto obcas sklzavalo na uroven beckoveho nemeckeho porna z 80-tych rokov...skoda! Ale zaverecny song (Oskar Rózsa - Silhouettes) ma uplne dostal... ()

jenerikku

Ukecané, produktové, afektované. Miestami celkom prirodzeným "ľudským" spôsobom vyššej strednej triedy súčasného Slovenska (ale možno len snívam s otvorenými očami, 7 rokov prichádzam len na návštevu), sem-tam tak umelo, ako by ste strčili jazyk hlboko do vrecka s E251. Viacero hercov by možno malo i na viac, keby ich neťahali dole jednorozmerné a klišé postavy (Janžurová, Kroner, Pauhofová); príjemne sa svojich vedľajších rolí zhostili Halčáková, Hajdu a Turjanová, u ktorých plochosť vďaka občasnejšiemu výskytu až tak neprekáža. Mórová sa mi zdala úplne neznesiteľná, ale možno bola v skutočnosti len skvelý cast pre danú postavu... Raz za čas čosi pobaví, keď sa dialógom podarí prestať vyznievať tak drevene ("s rozhovorom ma poslal do pekla" a pod.), presvedčí však len máloktorá dramaticky (či snáď morálne, ako tvrdia iní recenzenti) motivovaná scéna, takže by filmu asi osožilo, keby sa z neho tvorcovia nesnažili mať všetko naraz. Vďaka hluchým a/alebo celkom predvídateľným koncom vyznieva naprázno i snaha mať rozohraných viacero "závažných" príbehových línií naraz, a smrť Mie sa nedá hodnotiť inak ako slabo odôvodnený a bezmyšlienkovitý pokus vyvolať u diváka primárnu citovú reakciu (tzv. slzičky). Mal som pôvodne v úmysle zhodnotiť 3/5 za remeselne vydarenú, zľahka "reklamnú" kameru a strih, lenže vyššie uvedené spolu s prevažne stupídnou až nevkusnou hudbou mi nakoniec velí dať 2/5. Nabudúce buď bez pózičiek, alebo v lepšom obale. ()

vlnka

Napodiv to nebolo ani také trápne ako som očakávala. Aj keď Jano Króner v úlohe zvodcu a vášnivého milenca mi až tak nesedí. Bolo tam síce zopár, nazvime to, príliš silených scén s malou dávkou neprirodzenosti ale ako celok to bolo dosť znesiteľné. Jednoznačne najlepšia bola Pauhofová, ktorá to tam (nielen nahotou) oživila a dodala trošku dynamiky, lebo inak by sa to asi zvrhlo na nejakú telenovelu pre geriatrické oddelenie. Aj keď na druhej strane pozorujem v slovenskej "kinematografii" akúsi tendenciu všade strkať erotické scény, asi po vzore Halyvúdu, lebo bez nich by bol tento film plochý. Všetko na jednej hladine, nič čo by vás oslovilo, nič čo by ste si zapamätali. A teraz si zapamätáte aspoň nahú Pauhofovú:) Ale na slovenský film (je mi ľúto, že to musím takto povedať) to bolo celkom fajn. ()

Monkys

Síce som vydržala až do konca filmu, ale to len pre v komentároch avizovanú záverečnú skladbu. Už v polovici som to chcela vzdať, ale neverila som, že to bude také trápne až do konca. Nezachránilo to ani herecké obsadenie, Táňa Pauhofová ma ešte stále nepresvedčila ako herečka dramatických rolí, možno rozprávkových... Tá druhá hviezda je za snahu natočiť ďalší slovenský film, ale to je asi tak všetko. ()

joywork

Přehlídka známých herců ( i českých - Trojanová,Janžurová) ještě nikdy nezachránila film, u kterého byl slabinou děj. Poněkud nudná variace na tisíckrát jinak natočené a lépe zpracované téma mužské krize středního věku a neujasněných hodnot mladé generace.Byly tu vidět i zbytečné a nelogické dějové linie - viz sestra z Arménie.Dal bych 2 a půl, jelikož nemohu, tak se přikláním k slabé trojce. ()

zipS

Taky brainOff slovensky film. V podstate som ani nevimal o co vo filme ide, ale Tani P. prsia ma vzdy prebudili :) Film urcite zabudnutelny a druhykrat nepozeratelny, ale na sobotu v noci, kde nic ine nejde len Stevo Segal, je to ideal. Ow teraz spoiler > vybuch granatu na konci to trosku mierne zabil, cele to pokojne odsypanie, sa pekne doebalo amatersky spracovanym vybuchom, nevidanim mozno ani v starych filmoch s Chuckom Norrisom ()

chemo

Nebol to dobrý film, pomeru Kronera s Pauhofovou som neveril ani na sekundu, vlastne skoro žiadnej postave som nič neveril. Muzika je tisíckrát lepšia. ()

kvocoDH

POZOR SPOJLER V KOMENTARI. Zbytocne boli moje ocakavania. Aj ked zoberie najkrajsiu slovensku herecku a date ju dokopy so vsetkymi hercami co dabuju telenovely nevyjde to! Dokonca ani ked tuto herecku ukazete nahu, ani ked ju akoze prekvapujuco nakoniec zabijete :-) Nebude to fungovat ani ked pouzijete vsetky reziserove oblubene songy a dokonca ani priblbe fory v style opitych ci hysterickych ludi. Zase sa raz divadelni herci hrali ze tocia film... ()

-Mates-2 odpad!

Mne tento "film" pripada ako keby sa producent a reziser stretli v kine na Amores Perros a povedali si "to bol fasa film podme aj mi take daco spravit". Vznikla z toho totalna hovadina, mala by sa premietat studentom rezie ako urobit film, v ktorom je zobrazenie cliche a patosu hlavnou pointou. Tvorcovia si asi mysleli, ze kazdy nas bude obdivovat za to ze sa odvazime dat samoucelne nadavky do kazdej sceny. A nezabudnutelna scena s granatom a slow motion "made in slovakia" to bol cisty koniec. Horsi film som este nevidel, uprimne. ()

wayne_79

Janko Kroner mi v tejto úlohe milovníka akosi nesadol. Výnimočne, pretože v jeho generácii asi nemá konkurenciu. Milostné scény s čoraz menej zaujímavou Táňou Pauhoffovou vyznievali neuveriteľne, priam trápne. Vývoj milostného vzťahu je taký nemastný, neslaný...vlastne ako keby žiadny vývoj nebol. Jediná vec , ktorá sa mi na tomto filme akotak páčila, bolo pársekundové vystúpenie Juraja Kemku na začiatku filmu. Malý zaujímavý štek ()