Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy o rozpade vzťahov a hodnôt, o miznutí elementárnej slušnosti z nášho života. Sympatickí a úspešní štyridsiatnici sa v zajatí každodennej banality s ľahkosťou a šarmom – akoby mimovoľne – dopúšťajú drobných podrazov, klamstiev a nevier, až sú náhle konfrontovaní s neúprosným odhalením. Autor s jemnou iróniou a humorom zachytáva rôzne bizarné, smutnosmiešne, provokujúce i nebezpečné pokusy ako prekryť utajované pocity úzkosti a nespokojnosti s osamelým, vyprázdneným životom. A pritom niekde celkom blízko nich uteká pred skutočným násilím nelegálna imigrantka z Arménska...

Majiteľ prosperujúcej firmy Viktor náhodou zachráni mladú ženu pred utopením. Vysvitne, že zachránená Mia len experimentovala s fotografovaním svojho autoportrétu vo vlnách Dunaja. Ženatý muž sa do nej zamiluje, hoci študentka fotografi e žije s výstredným muzikantom a ošetrovateľom laboratórnych zvierat Konzim a je pritom aj rebelujúcou dcérou Viktorovho priateľa z mladosti Patrika a jeho ženy Bibi. Hlavný hrdina sa zapletá do nerovného vzťahu stále viac, zatiaľ čo jeho osamelá, bezdetná manželka, bývalá lekárka Karla hľadá východisko z depresie, ktorú jej komplikuje oddané dvorenie neúnavného Valéra ako aj kleptomanské výstrelky problematickej mamy, snažiacej sa takto upútať jej pozornosť. Viktorov únik zo zabehaných vzťahov potvrdzuje aj odchod obchodnej partnerky, niekdajšej milenky z firmy. A tak sa mu postupne „zosúva“ jeho schizofrénny život až po nečakane definitívne finále... (oficiální text distributora)

Darckol

V rámci slovenskej produkcie konečne po dlhšom čase pozerateľný film - herci aj situácie sa dali bez problémov pozerať, pri niektorých slovných potýčkach som sa aj pobavil, ale vadil mi na tom akoby ,,rozháraný" dej - mal som zo toho miestami hotový guláš. A Kronerovi som toho neverníka veľmi neveril (na rozdiel od Kramára v Nesmrteľných). 5,0/10 keďže na slovenské pomery celkom podarené (Geišbergov vzhľad - palec nahor :)) ()

guri

Tento film som naozaj tazko predychaval.. Utahany a nezaujimavy dej, otrasna hudba a hlavne neskutocne ploche postavy, ktorym ich herecki predstavitelia v ziadnom pripade nepomohli - snad s vynimkou Pauhofovej a Trojanovej. Des a hroza... ()

Slavomír

Predtým než som na to šiel mal som plnú hubu toho, ako to Fischer "určite" sprasil. CHYBA! K scenáru mám pár výhrad, ale v podstate na stredoeurópsky film veľmi dobré. Kamera super, postavy udržia vaše oči na plátne/obrazovke a ich predstavitelia to rozhodne neodflákli. Niekedy mi atmosféra pripomínala staré čínske filmy, jednoduchá no efektná. Verdikt: 90% ()

pabelito

Asi prvý slovenský film, ktorému sa dá veriť. Áno, voči plytkému vykresleniu postáv aj výberu témy môže mať človek výhrady, ale rozhodne ide o veľmi svieže a zábavné (to je fakt tuzemský šok) dielko. Slabinou našich filmov boli vždy neuveriteľné dialógy, ktoré akoby boli vystrihnuté z nejakého tajovského eposu. Polčas rozpadu však aj vďaka skvelým hereckým výkonom (Táňa Pauhofová, Iva Janžurová) týmto neduhom netrpí. Audiovizuálna stránka je pre mňa ešte väčším prekvapením, kamera je príjemná, občas aj úžasná a hudba je k nej absolútne kompatibilná. Zhrnutie: Nie je to veľdielo, ale rozhodne ide o zaujímavý a kvalitný polo-mainstreamový filmík. Po Šulíkovej Záhrade konečne dielo, ktorému netrčí slovenská filmárska amatérska slama z čižiem. ()

Laborant

Film který na filmovém festivalu v karlových varech 2007 uváděl osobně režisér Vladimír Fischer a hlavní představitelé. Fischer o něm mluvil jako o filmu,který rozhoupal po 5letech Slovensko k tomu aby opět začali navštěvovat kina. Za skouknutí rozhodně stojí ale jinak je to spíše slabší průměr. ()

Monggol

Na slovenský film to ušlo. Ano, koniec mohol byť premyslenejší (tie konce robia problém), ale dejová línia s tou arménskou utečenkou bola samoúčelná a zbytočná. Za to o bod menej. ()

sigi2

Nemôžem inak. Ako tu bolo viackrát povedané, výkony hercov sú v tomto filme naozaj na úrovni (azda až na Halčákovú), vizuálna stránka je v poriadku a príbeh dostatočne zaujímavý na to, aby udržal divákovu pozornosť po celú stopáž. Jediné, čo mi na tomto filme vyslovene prekážalo, bola hudba. Tá bola občas v príkrom rozpore s tým, čo sa odohrávalo na plátne, niekedy dokonca sledovanie filmu znateľne rušila. Ale v celkovom kontexte sa aj tento nedostatok dal prepáčiť. Možno nie som vzhľadom na krajinu pôvodu úplne objektívny, ale mne sa to naozaj páčilo. ()

wito

je pravda, ze slovenske filmy ma nepritahuju tak, ako by to malo byt. azda preto, ze ich kvalita vacsinou nie je zavratna a ich frekventovanost zriedkava. napriek tomu som bol na polcas rozpadu zvedavy. a v ramci danej situacie som jeho vzhliadnutie vobec nelutoval. vykreslenie spolocnosti, charakterov postav bolo zaujimave. nie je zvykom pozerat sa v kine na prostredie, ktore je vam zname. o to atraktivnejsie je sledovat vztahy, ktore vychadzaju z urciteho autentickeho prostredia. myslienky odcudzenia, lahostajnosti, experimentovania, hry v dnesnej uvolnenej spolocnosti v kontrastne s prazdnotou, samotou, psychickou narusenostou, ci rozpadom hodnot boli jasne, no zaroven sa snazili vyhybat samoucelnosti. herci na platne posobili prirodzene. mozno nie dokonaly film, ale pre mna zaujimave slovenske filmove osviezenie. 3 1/2 * ()

husoko

skoda, ze sa ten film v poslednych troch minutach snazi dramatizovat vsetko, z coho sa v ostatnych 100 minutach dramu "vyrobit" nepodarilo... ale aj tak by mali veduci pamatat, ze *CHCEME V KINACH VIAC SLOVENSKYCH FILMOV* ()

monikka87

V rámci večera domácej tvorby na STV som sa po znechutení z Žien môjho muža predsa odhodlala ešte na tento počin. Prinajmenšom sa to dalo bez ujmy sledovať... väčšina hercov je už prevarená (ale na Táničku sa rada pozriem) a Kroner mi tam nesedel. Dej celkom schopný, hudba ma zaujala... 2* stačia. ()

Wooke

Typické slovenské, nezmyselné dielo, ak to tak možno nazvať, pretože snaha nadviazať na dávne časy, keď ešte sex vo filme ľudí možno bavil, je citeľná, no bez vyššieho významu. Marek Geišberg pobehujúc s granátom v ruke je vtipný, Ján Kroner ako zvodca žien tiež. Jedine Táňa znova upútala moju pozornosť, pretože ona to dokáže. Ale žeby sa nechala zviesť takýmto slabým príbehom ? Škoda, preškoda. ()

Weirdman

4/10... Sorry, ale nemôžem inak... Súhlasím s tým, že Polčas rozpadu je po audio-vizuálnej stránke natočený veľmi pekne a hodí sa do kina, ale obsah, ktorý ponúka mňa osobne takmer vytáčal. Je to len typická zbierka divných postavičiek, ktoré ako také samotné existujú, ale sotva by ich niekto niekde na svete našiel v tejto zostave a sú medzi nimi šibnuté vzťahy jak z argentínskej telenovely. Nič rozumné tento film nerieši, nič alegoricky nekamufluje, ukazuje priamočiaro v podstate len to čo dennodenne môžme v menej prehnanej forme aj sami zažiť... A to ja naozaj nemusím. Od filmu očakávam, že ma unesie do iného sveta, ukáže mi niečo čo na vlastné oči nemôžem vidieť alebo, že mi podá skutočnosť nejakou zaujímavou formou alebo rozprávaním, ale nezaujíma ma fiktívny príbeh kde to funguje jak v nejakej nasprostastej reality show... ()

Deathproof

Po pozretí tohto filmu si položíte otázku, či je to naozaj slovenský film, lebo na naše pomery je to veľmi kvalitný kúsok. Pán Fisher a jeho štáb previedli perfektnú robotu. Filmu by som vytkol občasnú predvídavosť, aj keď koniec bol šokujúci a osobne by som vynechal scénu so sanitkami a policajtmi tesne pred koncom filmu, ale inak je to v film na výbornú. Pozitívne hodnotím používanie vulgarizmov, ktoré by sa v našich filmoch mali objavovať častejšie, aby potom nezneli v ústach hercov smiešne. Veľké plus má scéna, kedy sa spovedá utečenkyňa a zároveň vyplakáva Króner, tvorca sa tu pekne pohral a ukázal ľudskú aroganciu v jasnom svetle. Táňu Pauhofová sa samozrejme tiež nedala prehliadnuť, je to nádejná mladá herečka. Celkovo si myslím, že celý film má vysokú úroveň a môžeme len snívať aby sa takýchto filmov u nás natáčalo viacej. ()

dsaiko

Vizuelně zajímavá podívaná, obsahově exitenčně se tvářící nic. Do dvou třetin filmu jsem čekal na pointu, pak jsem se smířil s tím, že to je vše. Škoda hereckého talentu. ()

michaux

Potencial! Ale nevyuzity :( Klimackovu poeziu a la E.E. Cummings mozem, no pri proze a filmovych scenaroch to stale akosi skripe. Inak by film mal nieco do seba - minus obsadenie a herecke vykony. A hlavne by sa to zaobislo bez granatu a utecencov - to je sem vstrihnute z nejakeho ineho filmu, ako keby vam niekto prepinal pocas pozerania kanaly v telke. Detto vyborna hudba, ale pricasto pouzivana az kym nestrati caro a naboj, a tym aj cela hudobna dramaturgia ide do...le vodou. Zopar uprav na filme, a bol by skutocne vyborny. Zatial teda prvenstvo ostava "Muzike" a na kolene natocenemu, ale zato fungujucemu "Velkemu respektu". Slovenske snimky sa skutocne zacinaju prehrabavat naspat do kategorie FILM, drzim palce. POZOR SPOILER: - film obsahuje aj jednu specificku filmarsku nepristojnost najhrubsieho zrna, vrcholnu neprofesionalitu ked najdramatickejsia scena filmu: dievca zavrete vlastnym frajerom v komore s odistenym granatom v ruke, ostane nedopovedana a nedoriesena medzi postavami!!!! dalej na danu situaciu nikto z paru nereaguje, akoby sa nic vazne nestalo, len preletela vcielka.... zeby bolo bezne pre "gotikov" kazdy den byt v ohrozeni zivota - "lubi ma, tak sa ma snazi zabit" :) po takejto brutalite by sa aspon rozisli a pohadali do krvi, je to najvacsi zlom v deji filmu, ktory autori presli ignorantskym mlcanim, a to je tvrdou ranou pod pas dramaturgii. az na konci filmu granat - aby sa nepovedalo - teda radsej aj nechaju vybuchnut, a to len uplnou nahodou, nepodstatnym zakopnutim opitej postavy. ufff. ufff. takuto vynaliezavost a originalitu len stazka predychavam. ()

erapo

Na začiatok pár faktov: Film sa mi páčil. Na slovenské pomery je to skvelý film. Paradoxom je, že slovenské filmy padajú na tom istom, zlý scénar, zlá hudba, zlé herecké výkony, zlé dialógy, katastrofálne vžitie sa do postavy. Tento filmy je absolútne (na slovenské pomery) perfektný po týchto stránkach. Hudba je vážne dobrá, i keď miestami až moc akčná a miestami nevie kedy má prestať. Dialógy sa dajú počúvať aj so záujmom, a tak ďalej. AVŠAK aj tento film na niečom padá. Jednak dej, ktorý je buď na Slovensku tak obohraný, že sa na to nedá pozerať, alebo to proste nemá žiadnu veľkú myšlienku (možno aj má, ale vonkoncom nie pochopenú). A záver je buď veľmi preplácaný, alebo najviac odfláknutý. Musím priznať, že film ma bavil, ale ten záver som už len tak pretrpel. Každopádne som zistil, že dnešná herecká scéna na Slovensku sa delí na "Slovenské herečky" potom "Dobré slovenské herečky" a "Tánička Pauhofová". Ale celý výber hercov musím pochváliť, a to ani Ady Hajdu (ktorého moc nemusím) tam zahral veľmi dobre. Každopádne kvôli Táni si to pozriem ešte niekedy. ()

Prubner

Další z řady slovenských filmů, které ukazují prázdnotu a odcizení v životech dobře situované vrstvy lidí. Je až zarážející, jak je tento film podobný filmu Ženy mého muže. I tady je nefungující manželství boháčů, běženkyně z Východu, televizní moderátorka, v obou Táňa Pauhofová tragicky umře... Ovšem je fakt, že Polčas rozpadu je mnohem lépe natočený, zahraný i napsaný a má dobré dialogy. Ale stejně si myslím, že 80 procent lidí má úplně jiné starosti, než hrdinové podobných filmů. ()