G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2009, 85 min

Hlodavce sú háveď..., väčšinou. V rozprávkach sú ale vždy za hrdinov a v tomto menšom odvare Transformerov sú ich schopnosti nadpozemské. Predvídateľnosť deja nevadí, no akčnosť ma prekvapila. Až v záverečných titulkoch pri prečítaní mena J. Bruckheimer mi došlo, prečo boli akčné scény o triedu lepšie, ako v iných podobných filmoch. Ako rodinný film, hlavne pre deti iste uspokojí. Hlodavce zachránia svet, dostanú medaile za chrabrosť( kurva, vždy som takú chcel dostať) a nechýba tradičný tanec na záver. A krt "škuľko?" Ten nie je až taký škuľavý, ako by sa mohlo zdať...60%.(26.10.2012)

Hollywoodský magnát Jerry Bruckheimer se tentokrát podepsal pod rodinou akční podívanou, kde hrajou hlavní roli digitální morčata. Pokud divák přistoupí na fakt, že se jedná o rodinou záležitost vyhýbající se logickému chápání bude se slušně bavit. Vizuální stránka vypadá velice dobře, hudba má slušný náboj a akční scény mají překvapivě napětí i spád. Škoda pomalejší druhé třetiny, která trochu brzdí slušný rozjezd a nabušený konec. I tak překvapivě kvalitní zábava.(22.2.2010)

Z traileru se mi chtělo zvracet, což byl jeden z důvodů, proč jsem se na G-force zkrátka musel podívat. :P A překvapilo mě, že se nejedná o největší výmaz mozku, ale pár hlášek bylo i vtipných a celková trapnost se pohybovala na snesitelné úrovni. Tak proč ne..(30.10.2009)

Překvapivě zábavná, nadupaná a akční jednohubka s perfektní animací, nejrůznějšími popkulturními odkazy a plejádou známých herců-dabérů. Poctivé 4* pro Jerryho Bruckheimera, který viditelně nešetří ani na "dětských" filmech. Yippee-ki-yay, coffeemaker!(11.1.2010)

• imf

Rychlá rota naživo zkombinovaná s Transformery a G.I. Joem. Na co Hasbro potřebovalo několik let, to obšlehne Jerry Bruckheimer za jedno natáčení. Věčná škoda, že scénář je stejně infantilní jako v případě chipmunků (je to s podivem, tihle totiž nezpívají) a hlášky z kultovních filmů a pár ohňostrojů na závěr sice rozsvítí dětská očka, ale dospěláky nespasí. Radši stokrát znovu Gedžitku než rtěnkou upatlanou morčici s hlasem Penelope Cruz.(4.8.2009)

• - Původní skladatel hudby pro tento film Harry Gregson-Williams od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na hudbě pro film Prince of Persia: The Sands of Time. (Caszidy)

• - Pro záznam skutečného světa ze zvířecí perspektivy byla použita takzvaná „cvrlikací kamera“, pojmenovaná podle zvuku, který vydává. Tato kamera je schopná natáčet své okolí v úhlu tři sta šedesát stupňů. (Olík)

• - Hot Yetman chtěl původně natočit film, který by posouval hranice vizuálních efektů, pak ale jeho pětiletý syn přinesl domů ze školy morče a začal vyprávět o tom, jak by morčata vypadala jako vojáci, kdyby nosila uniformy a malé přilby. Odtud již nebylo daleko k hlodavčím tajným agentům. (Olík)