G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2009, 85 min

A proč ne. Hlodavci krásně vykrádají a kopírují veškeré klišé současných akčních filmů a jde se na to koukat. Sice je většina vtipů založena právě na tom, že morče dělá to, co všichni ti Stathamové a spol , ale pro tentokrát jím to díky vymazlené (= sterilní ?) formě od strýčka Bruckheimera baštím. Příště chce ale už pořádný příběh. Takže suma sumárům naleštěná prázdná jednohubka za 70%.(9.9.2009)

Ničím výjimečná, ale poměrně dobře zvládnutá podívaná, jejímž cílem je pobavit děti i dospělé. Nevím jak děti, ale mě pobavit dokázala. Variace na klasická schémata akčních podívaných tvůrcům vyšla, digitální zvířecí špioni jsou uděláni velice pěkně a díky dabingu (Sam Rockwell a Penelope Cruz obzvlášť) působí i sympaticky, akční scény jsou natočeny s přehledem a například honičku s automobily FBI může G-Force leckdo závidět. Nechybí ani vcelku vtipné hlášky (spousta z nich jsou narážky na dospělácké filmy), které bohužel vyvažuje infantilní "prdící" humor, cool mluva jednoho z agentů (dabovaného Tracy Morganem, jak já ho nesnáším) a zrůdnosti typu závěrečného tance. Lidské herce nemá příliš cenu komentovat, jediný, kdo z nich vyčnívá, je Bill Nighy, a ten ještě vyčnívá jen díky tomu, že je Billem Nighym. Neurazilo to.(19.1.2012)

Překvapivá pecka roku o jedné rychlé morčí rotě. Kdyby mi jen bylo o pár let míň byl by to bezesporu film roku :)(4.10.2009)

Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +hudba, akce, animace, zábava, originální dabing -krátké, možná by tomu slušelo ještě víc akce a méně vykecávání/// Ty jo, kdybych věděl, že to je až taková jízda, tak bych nad návštěvou kina neváhal. Vlastně jsem to jen nějak nestihl. G-Force se sice na první pohled tváří, že je pro děcka, ale není tomu úplně tak. I starší divák se příjemně pobaví. Líbilo se mi jak spolu tahle parta "křečků" vychází a rovněž jak je skvěle sehraná. Kdysi jsme měli několik morčat, ale nějak postupně mizela a zase se vracela zpátky. Jsem si myslel, že je děda přemisťuje, ale kdo ví jestli to náhodou nebylo s nimi jinak .-) Jo a jsem zvědav koho filmaři vycvičí příště. Napadá vás co tu ještě nebylo? PS: Příště to jen udělejte trošku delší, dejte tam víc akce a víc vtipu a bude to za plný počet. I takhle je to ale slušná podívaná a ten záporák na konci, to jsem fakt nečekal./// Celkem 80%///(22.2.2010)

Já mám prostě pro mluvící zvířata slabost, i když se jedná o animovaná ve skutečném světě. Děj by sice mohl být lepší, ale vtipy jsou zde opravdu povedené. Morčata, křeček (fredka), myšky a krtek předvádí skvělý výkon a koho nedokáží pobavit, toho lituju. A co teprve super cool moucha... Jasně že je to hlavně pro děti, ale i normální dospělý člověk by si měl tento film i navzdory trapnému příběhu a konci užít. V těchto filmech oceňuji i český dabing, když se hlášky podaří, tak to stojí za to. --- Harley: "Áá miluju vůni napalmu po ránu. Jeho si nevšímejte, je to napůl fredka." Bucky: "Nemám z fredky ani chlup, Harley. Nemáš pro to jedinej důkaz!" Harley: "Tak proč jsi zlevněnej?" Bucky: "Jsem v akci. Každej se jednou dostane do akce." 60%(24.9.2010)