Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

JJ.Gibson

Opravdu bych nechtěl mít Samuela L. Jacksona za souseda :) Podal skvělý výkon!!! A celý film defacto stojí jen na něm! Ty psychopati mu prostě jdou! ()

MATADOR

Tohle není špatný film, nízké hodnocení dostává ale proto, že se snaží být strašně uvěřitelný, což se mu moc nedaří. Divák snadno podlehne a čeká, že se bude něco dít, ale neděje. Celou dobu očekáváte, že s něčím vyrukuje a ono nic. Tomuhle se říká podpásovka. ()

FilmFan24

Ideální sousedy si člověk nevybere. Zjistí to smíšený mladý manželský pár Chris Mattson (Patrick Wilson) a Lisa Mattson (Kerry Washington) poté, co se nastěhují do svého vysněného domu. Zjišťují, že mají za souseda černošského policistu Abela Turnera (Samuel L. Jackson), který sám vychovává svoje dvě děti a nijak nezastírá svoje rasistické názory. Mladí manželé jsou ze strany souseda vystaveni psychickému nátlaku a situace se neustálými naschvály vyhrocuje k tragickému finále, které navíc ještě podtrhuje blížící se požár...Civilní herectví Patricka Wilsona a Samuela L. Jacksona drží film malinko nad průměrem. Nebýt scénaristické nedotaženosti či rovnou bezradnosti s koncem, který je na psychologické drama, kterým "Dům na špatné adrese" zbytečným, byl by film možná trochu lepší. ()

Dubro

Ledva som to trápenie dopozeral. Chudáka Samuela som chápal po celý čas, veď Kerry Washington by som za susedu nechcel ani ja. Nielen že hrala ako komparzistka, ale ani výzorom si moje sympatie nezískala. Skazila mi predvedeným tiežherectvom celý video film. Normálne tá ženská nemá hanby. Triangel za dobrého eS eL Jé. ()

OG_Swifty

Když jsem se včera díval na film s Kerry Washington a obdivoval její krásy, zaujal mě další její film se Samuelem Jacksonem v roli zlýho souseda. Nebejt tam on, asi bych se na to nepodíval... nicméně film je dobrý svojí myšlenkou posilovat integritu mezirasových párů, koneckonců to tam zazní moc hezky - když černej mrdá bělošku, tak je hustej. Ale když běloch šuká černošku, tak ona čelí otázkám "what's wrong with you sister" atd.. To bylo celkem trefný. I přes tenhle vznešený cíl tvůrců filmu si ale nemůžu pomoct, podle mě tam toho bělocha vykreslili jako úplnýho debila. Jasně, hlavní záporák je Jackson, ale ten běloch se celou dobu chová retardovaně a kde by mohl udělat něco rozumnýho, tak ještě tu rozepři podporuje blbýma kecama. Do toho ignoruje svojí ženu (Washington), dissuje jí a její rodinu atd., mno prostě se chová jako píčus, takže ve finále to víc odrazuje než obhajuje. ()

maverick10

Tenhle pribeh uz jsme nekolikrat videli a obavam se ze jeste uvidime. Neil LaBute nam do toho neprinesl nic noveho. Otrepanejsi konec jsem jeste nevidel, chybi tomu napad, neco originalniho coby film pozvedlo vys. Tohle je jen sablonovita kopie jinych filmu. Snad jen kvuli Jacksonovi je to koukatelny. ()

SonG

Jsem na pochybách.....Docela mne tento kousek bavil, ale cítil jsem, že nebýt Jakcsona, bylo by to o hoodně hodně míň zábavné...Jackson zase dokazuje, že hrát umí, a dokáže vytáhnout i takto průměrný thriller do vyšších řad... ()

ilemas

Ztráta času, film držel Samuel Jackson, divák se prokousává k závěrečnýmu finále, kde se celkem také nic moc neděje. ()

Martin741

Priemerny, o to vsak inteligentnejsi fryler o samozvanom strazcovi poriadku Samuelovi L. Jacksonovi /Pulp Fiction/, ktoreho maniere coraz horsie znasaju susedia. L. Jackson rozhodne vie hrat, pribeh ma co -to do reality a LaBute predviedol slusnu rezisersku pracu. Pochopitelne, hranice siveho priemeru film v ziadnom pripade neopusti. 69 % ()

Wormboy

Zaver, zaver, ach,...zas ten zaver, ktory filmu dava uplne inu vyslednu melodiu, oproti tonom, ktore pocas celeho filmu zneli a vytvarali vybornu atmosferu priklincovanu skvelym S.L.Jacksonom, hoc o jeho motivacii by som sa radsej nezmienoval. To ale nie je problem herca, ale najma scenaristu. Prevelika skoda, pretoze tento "susedsky" thriller mohol byt skutocne nadpriemerny, avsak idiotsky zaver ho degraduje niekam, kam by v rukach niekoho ineho, patrit nemusel. Ked som si teraz precital slovensky distribucny nazov, tak som sa fajne pobavil...ludom, co to vymyslaju urcite nechyba ani stipka invencie ;) ()

Maty85

Režisér N. LaBute má sice k dispozici výborný herce jako tomu bylo třeba u Rituálu(N. Cage), ale příliš toho nevyužívá. Nepoučil se a konkrétně s S.L. Jacksonem z toho mohl vytáhnout rozhodně víc, než jen tendle předvídatelný jednoduchý thriller. Dvě * + S.L. Jackson = slabší 3* ()

TomPrusik1

Nebýt tak jednoduchého příběhu, nebo někdy tak hloupých dialogů, uvažoval bych o 4 hvězdičkách. Ale právě tyto věci film zazdí, že s toho vznikne průměrný americký thriller. Film má spád, to jo. Ani Samuel L. Jackson nehraje vůbec špatně. Své role černého, agresivního a rasistického policisty se chopil skvěle. I mu ta postava sedí dobře. I když někdy se díky scénáři najdou scénky, nad kterýma jen kroutím hlavou, jak jsou tak stupidní a nedomyšlené (hlavně ke konci). Závěr filmu je opravdu zoufalý a doráží celý film. A přitom na začátku mě film docela i bavil a chtěl jsem tomu dát vážně čtyři hvězdičky. Ale konci se všechno úplně zkazí dementní scénář a konečné vyvrcholení filmu. 50% ()

tom88

Thrillerík a drámička v jednom, ale ani jedno ani druhé nie je nijak výrazné. Samuela by som za suseda asi vážne nechcel a spory sa vyhrotili do záveru, ktorý bol troška nedotiahnutý a neprešpekulovaný. Prvá trištvrťka filmu je vlastne jeden dlhý rozbeh pred niečim čo vlastne neprišlo, ale plávalo to nad vodou takže sa na to celkom príjemne dívalo. Neviem aké hodnotenie si film zaslúži, môžu to byť veľmi silné 4*, ale aj veľmi slabé 2*. Takže dávam priemer vďaka prekvapivo dobrým hercom, téme zo života a peknému vizuálu spolu s kamerou. 60% ()

Radiq

Ten LaButí režisér mě překvapil svým pro mě nejlepším filmem. Thriller se z toho stává pomalu a nenápadně, napětí graduje, stejně jako potyčky mezi sousedy. Scénář obohacený o požár běsnící v okolí, nemá žádnou trhlinu a psychologie postav už v žádném filmu nebyla dlouho takhle propracovaná. Mám radost, že se po tragické Posedlosti a ještě tragičtějším Rituálu dokázal režisér takhle vzmužit... Patrick Wilson je celkem sympaťák, Kerry Washington jedna z nerozeznatelnejch hezkejch černošek a Samuel L., to už je klasika a tady zářil víc, než v jakémkoliv jeho filmu z poslední doby. ()

bartias

Slibný začátek takřka psychologického dramatu zkombinovaného s poctivým thrillerem se brzy rozplizne v dlouhou přehlídku vzájemných sousedských naschválů. Samuel L. Jackson je zlej hajzl, kterému na mladém přistěhovaném páru vadí úplně všechno. Když to ti dva konečně pochopí, snaží se mu poctivě oplácet. Napětí se brzy rozplyne, zvědavost jak to asi dopadne ale visí ve vzduchu až do konce. ()