Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 2

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (132)

LencaN 

všechny recenze uživatele

Z trilogie Fimfárum možná to nejlepší. Příběhy se mi líbily všechny tři. Loutky vypadali přívětivěji, tvůrci si víc vyhráli se střídáním různých kreseb, reálných záběrů a koláží. Sice se tady objevovalo až příliš moderních věcí, např. www.buďtekrálem.com už bylo trochu moc, ale na druhou stranu to víc zaujme mladší ročníky. Werichovo vyprávění bylo klasicky výborné. Hudba byla žánrově podle potřeby vkusná, hezky podkreslovala děj. ()

Balakriele 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho dobrého? Buď tvůrci sáhli po dost nezajímavých pohádkách nebo jsem vyrostla z loutkových animáků. Spíš to prvni... Taky mi pořád vrtá hlavou, proč se tvůrci tak nešťastně rozhodli dát nejméně povedený a nejnudnější příběh na začátek. U mě tedy rozhodně zafungoval Hallo-efekt, takže jsem se až do konce fimfárového maratonu nemohla zbavit dojmu, že jsem měla brášku vzít na něco jiného :( ze všech tří pohádek uritě nejpovedenější Rozum a štěstí. ()

Reklama

Hopkins 

všechny recenze uživatele

Ne Ne a ještě jedno NE. První fimfárum bylo nejlepší druhé se drželo ale už bylo slabší a třetí mě neoslovilo vůbec. Netvrdím špatné to nebylo oproti jiným příšernostem kterých je habakuk tohle špatné úplně není . ale pokud srovnám první fimfárum a toto jednoznačně je to někde jinde. Prostě a jasně všechny fimfára jsou koukatelná a vřele doporučuji ale kvalitně je to 1 STo procent druhé 75 procent a třetí už jen 50 % 4 už raději nedělat :o) ()

DaeGurth 

všechny recenze uživatele

Nějak mi uniká, co je na téhle pohádce špatného. Já osobně jsem se bavil a nenašel chybu, nebo důvod, proč to nechtít vidět znovu.. Vyprávění Jana Wericha, malé, mírně nostalgické, vtípky v každé druhé scénce mi přišly akorát.. Neviděl jsem 3D verzi a netuším, proč bych si měl zrovna něco takového pouštět v pseudo trojrozměrném podání. Přál bych si, aby čeští diváci mělo v sobě něco z nacionalismu (nebo, chcete-li anglicky: patriotismu), neplivali po všem, co se tu udělá a slepě nepokolonkovali všemu cizímu. ()

Psice 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dozvěděla, že má být Fimfárum provedeno ve 3D (zřejmě kvůli tomu, aby film natáhnul do kin více diváků), celkem jsem se zhrozila – jako, kdyby tím tvůrci popřeli smysl a tradici klasické loutkové tvorby. Neodolala jsem však a několik měsíců po premiéře jsem do kina zavítala i přesto, že se na filmu už tentokrát nepodílel můj oblíbený Aurel Klimt. Třetí díl Fimfára se ale bohužel nestal jakousi třešničkou na dortu celé pohádkové trilogie. Za výtvarnou stránkou filmu dost viditelně pokulhává námět (ne, že by nebylo z čeho vybírat) – oproti předchozím dvěma filmům se jedná o hodně slabé příběhy. Z naprosté nudy vytrhne diváka snad až příběh třetí o Rozumu a Štěstí (pokud do té doby divák neusne). Jako trn v oku působí jakási „reklamní kampaň“ na alkohol, která byla ve filmu velmi zřetelná (hlavně ve druhém příběhu) – až jsem začala trochu přemýšlet nad tím, kdo vlastně Fimfárum financoval a proč dětem masírovat mozek už od útlého věku reklamou na alkohol (jako, kdyby jí všude kolem nebylo málo). Po zhlédnutí tohoto dílu Fimfára jen doufám, že už nebude mít další pokračování! ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Snímek byl distribuován v počtu 50 filmových i digitálních kopií po celé Francii. Uvedení filmu bylo navíc doprovázeno výstavami filmových dekorací s loutkami. V zemi galského kohouta byl však film uveden bez první pohádky "Jak na Šumavě obři vyhynuli". Důvodem byla snaha zaujetí mladšího diváka, díky čemuž se objevila snaha zkrátit délku filmu, a přítomnost hospodských scén s náruživými kuřáky, které by se dětskému divákovi bez našeho domácího kontextu složitě vysvětlovaly. [Zdroj: MAUR film] (oje)
  • Jeden animátor natočil denně průměrně jeden cca 5vteřinový záběr. Natáčelo se současně se 3 až 4 animátory, celkem se na filmu podílelo 10 animátorů (ovšem bez počítačových animací a triků). Točilo se na 3 scénách současně. (POMO)
  • Jednu sekundu filmu tvoří 25 okének, tedy v tomto případě 25 fotografií. (hippyman)

Reklama

Reklama