Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

VasaX

Moc pěkný film, dojemný, hezký. Bohužel místy pomalý a rozvláčný, postupný tah na divákovy city je trošku moc plánovitý, bez žádného výraznějšího zvratu, nemluvě na odkrývání pozadí událostí občas mírně zmatenými a nečekanými flashbacky (člověk si na ně ale po chvíli zvykne). Ale když divák k závěru filmu cítí dojetí, ale s pachutí toho, že to na něj bylo tak nějak ušito, trošku mu to ztrpkne... ()

Petr23

Jak už tady bylo v jiných komentářích, musím jen souhlasit že zpočátku je snímek hodně komplikovaný v tom že nikdo prostě neví proč to tam a zase támhle Smith dělá, ale v závěru se všechno zcela vyjasní a vám dojde že jde o vynikající psychologické drama, které na vás ve finálním závěru udělá obrovský dojem. ()

Aven

Hrozně roztahané, přitom těm bystřejším divákům musí být po 20ti minutách jasné, o co půjde. Hlavní problém filmu je, že tlačí na emocionální pilu až příliš, až tak, že je to otravné. V kombinaci s dvouhodinovou stopáží to pak celý potenciál filmu zadupává do země. ()

Trustme

V poslední době občas používám metodu, že si vyberu a zhlédnu film aniž bych cokoliv o něm věděl dopředu. Nemohu být tak ničím a hlavně nikým ovlivněn. Zde se to oplatilo i vymstilo. Při jakékoliv četbě recenze na tento film musí zákonitě vyjít najevo minimálně náznak pointy a tím by tento film byl okamžitě pohřben. Přistoupil jsem tedy ke zhlédnutí zcela netušící, snad s vědomím, že je to drama. A nastalo peklo: O co tu jde?! Kdo je tohle?! Proč se jim plete do života?! Nač má v pokoji smrtící medúzu??? A hlavně proč 1hodinu, 40 minut se nudím a mám to chuť vypnout! Byl jsem ale zvědavý a samozřejmě i ke konci začínal něco velkého tušit.... Tenhle film je z čeledi "neobvyklích podezřelích". Konec mě dostal, možná proto, že jsem si nečet žádnou recenzi předem.... ()

Tomatáš

Úžasný příběh s grandiózním závěrem..kdyby byl o něco kratší, nebylo by to naškodu..musím pochválit Willův herecký výkon...vřele doporučuji!:) ()

Jolinar

Ze začátku jsem moc nechápala co se děje, ale smysl všemu dá až posledních 20 minut. Opravdu silnej doják a hlavně depresivní (žádná sentimentální limonáda). Postava Ezry úchvatná. A krásná písnička od Bird York. ()

Hennesy

Life is short, beautiful and fragile and the best thing we can do is to live it like there is no tomorrow. We know all of this, but it´s good thing that there´re some movies which reminde us so. ()

Krustyburg

Charismatický Will Smith, nápaditá a napínavá první polovina, dojemný závěr, to jsou klady tohohole filmu. Drama kde v první polovině nevíte o čem ten film vlastně je a o co Willovi jde, pak vám to začne zapadat do sebe, ale naneštěstí se dostaví love story, kdy příběhu, který přímo sprintoval jako by někdo nastavil nohu. A závěr?.. ne, nevykecám to jako minule ()

Andreas83

Každý to vidí jinak a já tenhle film vidím jako opravdu povedené dílo, Will Smith zahrál Bena Thomase na jedničku, dějově se mě to taky líbí a za konec přidávám ještě jednu hvězdičku, pro mě skvostná podívaná! ()

zdenny

Velmi krásný a zajímavý film o člověku, který tak dramaticky cítil pocit viny, že se doslova a do písmene rozdal. A to celkem rafinovaným způsobem. Velmi dobrému Willu Smithovi skvěle sekundovali i ostatní herci. PS: S takový způsobem sebevraždy jsem byl seznámen naprosto poprvé a myslím si, že byl geniální. ()

Kicune

Dávám za 3*, i když Will Smith film povyšuje minimálně na 3,5 hvězdy. Ale nemůžu si pomoct, roztahanost děje a uplakanost, vnucující se lítost apod. citové projevy mi vadily. Will Smith je bezesporu výborný herec, Rosario Dawson a Woody Harrelson v malých rolích byli také k nepřehlednutí. Zápletka zajímavá, ale bohužel nevygradovaná. Pointa částečně předvídatelná. Přesto je to silný film, který člověka nenechá chladným a i po zhlédnutí ho nutí do přemýšlení o životě. ()

Unnamed

Nápad to nebyl špatný, ale provedení nebylo nejlepší. Ze sedmi lidí se soustředit na jednoho by nevadilo, kdyby to přinášelo něco víc, takhle se veškerý čas věnoval jedné ne tolik záživné linii, ostatní byly z většiny ingorovány, nebo se odbyly minutovou scénou. Potenciál to mělo velký a vážně to mohlo být o tolik lepší! Ve výsledku bohužel průměrný film. 3* ()

Sany33

Film je od samotného začiatku zahalený rúškou tajomna. Neviete kto, čo, prečo a kedy viete len to čo vám je ponúkané formou obrazu a zvuku. Niekedy v polke filmu začnete chápať o čo hlavnému hrdinovi asi ide. Ku ku koncu sú všetky záhady povedané a príbeh a každá jedna otázka s ním spojená nájde odpoveď. Jediným mínusom sú niektoré hluché miesta, ktoré nie celkom pochopiteľne boli do filmu nakoniec aj dané. 77% ()

jujec

Myšlenka dobrá, scénář taky, i když děj filmu je trochu rozvláčný. Ze začátku nevíte, o co kráčí, pak to tušíte, zejména když si hlavní hrdina do svého pokoje nastěhuje "nejjedovatějšího" živočicha na světě a oznámí, že hodlá umřít (což se mi, laicky, vylučuje s možností následné transplantace orgánů). Krátké hodnocení: lepší průměr ()

dANo

Aj keď je to v závere hra na city, tak väčšina filmu má dobrý spád a divák sa musí zamýšľať nad tým, prečo hlavný hrdina koná tak, ako koná. Samozrejme, veľa sa dá vytušiť, ale scenár je podľa mňa spravený najlepšie, ako sa len dalo, pri tomto type gradácie príbehu. Ja som rád, že som to videl. Pohladilo to moju dušu... ;o) ()

harryy

V scénach so smrteľne chorými pacientmi ide o až neuveritelné veľké klišé. Bohužiaľ, Sedem životov ich má oveľa viac. Okrem nite napätia z očakávaného odhalenia Benovho tajomstva, je Muccinova dráma neskutočne predvídateľná, typicky hollywoodska, s klasicky dobrým americkým opatrným herectvom, dostatočne explikujúca akékoľvek nejasno.Snáď úvodná nedokončená samovražedná scéna a následné intro do Benovho života, sú trochu mätúce, no divák sa neskôr ľahko zorientuje, sleduje všetky tie objatia, účastné pohľady, predčasne všadeprítomné slzy a čaká a čaká... Ktože to ten Ben vlastne je? 40% ()

Ceres

Will mě překvapil, jelikož tyto role nejsou jeho parketa, ale moc dobře věděl, do čeho se pustil, protože tento film mu sedl naprosto skvěle. I když je film malinko natáhlý a je ve filmu použita 2x skladba Crysis z The Legend of the Pianist on the Ocean, tak ten závěr je neskutečný, emocionálně velmi silný. Je mi líto těch pokrytců, kteří tu píší, že tohle je "kýčovitá hra na emoce" - rofl. Will to trefil, tohle je silný film a zároveň i jeho nejlepší. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi