Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Akumulátor

Cílený útok na city diváka. Ovšem proč ne, když to perfektně funguje. A z Fresh Prince vyrostl velký pan herec, kterému věřím každé slovo, které na plátně vysloví. ()

Zdeňka

Opravdu moc pěkný film, od kterého jsem sice čekala něco víc, ale přesto mě svým způsobem vůbec nezklamal. Will se mě stále snaží přesvědčit, že přece jen patří k těm nejlepším, co nám dnešní Hollywood nabízí a já mu postupem času začnu asi přikyvovat. ()

_DAVE_

Příběh se snaží být maximálně dojemný, ale bohužel zde se to příliš nevede. Kromě toho, je celé vyvrcholení zápletky je poněkud nevěrohodné. Prostě tentokráte průměr. "Štěstí na dosah" se povedlo bez debat lépe. ()

Maki89

velmi dojemny pribeh utociaci na city, myslim, ze vo vacsine pripadov sa to aj dari... na mna to dolahlo az v poslednych 10 minutach ked sa vsetko vysvetlilo, inak to bola obycajna roztiahnuta drama s kopou nesuvisiacich obrazov a scen.. ale s perfektnym Smithom - musi sa nechat, ze od Fresh Princa z Bel Air ten herec presiel dlhu cestu... u mna osobne tak na 7/10 ()

mickyreed

Nechte se odradit nechápáním a táhnoucím se počátkem filmu. Na konci si Vás opravdu vychutná. Vždycky jsem věděl, že Will Smith je opravdový herec ;) ()

uiu

Nemám ráda filmy, co cíleně hrají na divákovy city už od samého začátku a předkládají nám hrdinu, hotového Káju Maříka, co udělal v životě nechtěně špatnou věc a díky svému přesvědčení za ni také musí zaplatit. Během přípravy na onu "splátku" se zamiluje do dívky a to mu celý život ještě víc zkomplikuje, ale nebojte se, všechno nakonec dobře dopadne (samozřejmě záleží na úhlu pohledu jak pro koho) a citlivý divák si má oči vyplakat. Will Smith se mi prostě do vážných rolí nehodí, ať zůstane u akčního žánru a sci-fi. ()

kurcatovium

Příliš laciné. Film se zbytečně utápí v sáhodlouhém ničem. Ano, je to tak. Tyto dvě hodiny byly jedny z nejdelších dvou hodin, které jsem zažil. Druhá věc, která mi vadila bylo záměrné ignorování diváka. Zpočátku (asi hodinu) totiž tak nějak vůbec není jasné o co jde a vážně jsem tou dobou přemýšlel, že raději zavřu oči a usnu. Později do sebe sice střípky začaly zapadat (některé i velice dobře), ale i po vypointování zbývá až příliš mnoho otazníků na to, abych film hodnotil lépe než průměrně. ()

uhlajz

Strááááááááášně zdlouhavý, některý scény mě naprosto iritovaly a byly tak divný, až jsem je chtěl přetáčet. Konec působí na city přesvědčivě, ale chtělo to podstatně zkrátit nebo pojmout o dost lépe... ()

tomxxx

Tentokrát jsem se hodnocením asi nechal ovlivnit, ale 4 si spíš nezaslouží. Will Smith odvedl dokonalou práci, ale příběhově jsem s ním viděl lepší kusy (např.: The Pursuit of Happyness). ()

Bobik9

Krásný a silný příběh, jehož jediným mínusem je prostředných 30 minut. Famózní výkon Willa Smitha a Rosario Dawson. Opravdu jsem po skončení zůstal sedět a bylo mi skoro do breku. Výjimečný filmový zážitek. ()

BoncheR

Pekný film o živote, so skvelým Willom Shmitom. Zo začiatku zaujímavý a nabudený, inak samá omáčka a naťahovanie, no a v posledných šiestich minútach veľa emotívnej hudby, sĺz a dojatia. Len kvôli tomu koncu dávam 4*. Film neodsudzujem ale zas ani tak veľmi nevyzdvihujem. Príjemná podívaná, aj keď by som podstatne znížil stopáž. ((70%)) ()

MikyAff

Zdánlivě průměrná romanťárna, která svým závěrečným vyuzlením nabrala úplně jiné grády. V půlce jsem si říkala, že to je příjemná slaďárna a čekala jsem víc. Je vidět, jak jsem povolila v ostražitosti. Sama se teď divím, že jsem neprokoukla, co se na mě chystá. Až moc jsem čekala nějaký převratný happy end. I když v jistém smyslu to happy endem skončilo. Po dlouhé době jsem viděla krásný první polibek, ze kterého jsem neobracela oči v sloup a s oběma si ho vychutnávala (zní to divně, ale nevadí). Krásný film, ale abych jen kvůli finálové ždímačce dala hned pět, když původně jsem přemýšlela nad třemi, to zase ne. ()

Antek

Je až s podivem kam se Will Smith za ta léta dostal. Z vychrtlého rádoby rappera se stal hereckou superstar (jejíž otvíráky se jen tak mimochodem pohybují okolo 40 miliónů), která se podle potřeby mění na výborného komika, nelítostného bijce či charakterního herce. Ovšem v takto čistě charakterní roli jsem Smithe ještě neviděl. Ano, vím, je to jeden z těch precizně vycizelovaných filmů, kteří možná až příliš okatě pokukují po oscarech (máte tu všechno -- trauma, deprese, postižení, smrt a lásku) -- filmů, které emocionálně ždímají diváka až na kraj sil -- filmů, které mě obyčejně nechávají naprosto chladným. Ovšem tuto návnadu jsem -- hlavně díky opravdu skvělému Smithovi -- zbaštil i s navijákem. ()

Tomesh

Jsem úplně mimo! Tohle jsem neustál, takhle sestřelenej jsem snad nikdy nebyl a pro ty, co tady hnojí něco o pitomoučkým filmečku, mám jeden vzkaz: "Fuck off"!! ()

sahe

Ze začátku jsem se ve filmu trochu ztrácela, ale postupně mi to opravdu docházelo... a musím říct, že scénka ve vaně s medúzou je opravdu dobrá... ()

Brandon

Rád si čas od času zarochním v patosu, ale co je moc, to je moc. Willda nehorázně přehrává, tlačí ze sebe emoce jak při přijímačkách na damu. A navíc, když na plátně postavy roní potoky slz a mé kanálky zůstávají stále vyprahlé, je někde chyba. ()

Timak

Sakra ... co na to říct? Je to citová ždímačka - ano. Už tady bylo něco podobného - ano. Ale Wille sakra - jsi dobrej! Rosario - jsi úžasná. Woody - chlape Ty máš ale charizma, akorát ty hnědý oči Ti vážně nesluší =) 90% ()

skretik

Ja som teda netušila, že to má až taký zmysel... Veľmi dobré herecké výkony... Na začiatku je človek zmätený, čo sa deje a má veľa otázok, postupne sa na všetky odpovedá, ale po pár minútach určite človek nevedel, čo presne sa na konci stane, tomu odmietam uveriť. Niečo síce bolo zrejmé, ale naozaj nie všetko a to bolo na konci. Možno to plynulo pomalšie, ale v tomto prípade mi to vôbec neprekážalo... Celkový dojem umocnila ešte aj fantastická hudba... ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi