Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

sir-dave

Po nějaké te době opět lehce nadprůměrný animák! Nabubřelej dědek, aktivní děcko, pár "vyšinutých" zvířat, džungle a je z toho příjemná srandovní podívána. Přesto mě druhá polovina filmu nebavila až tak, jak bych čekal a byl jsem mírně zklamán. Psi smečka přišla po čase otravná a z pomyslného výletu to byla už jenom zbytečně vyplněná naháněci bublina do konce filmu. Slabší 4* ()

3n3my

Pixarovky sa dajú hodnotiť väčšinou len dvoma spôsobmi: 4* alebo 5*. Up sa z môjho pohľadu hlavne po stránke príbehu radí k tej lepšej polovici. Netvrdím že ide o najlepší animák z dielne Pixaru, ale ten posun k ohúreniu nielen z hľadiska animácie a nápaditosti, ale aj príbehom, je najviditeľnejší práve u tohto. ()

LukeUp

Vtipný animák zároveň se silným příběhem, který hodně působí i na city a to jsem ještě u žádného animáku tak nepocítil. Vážně povedený kousek. ()

tom88

Jeden z vydarenejších animákov, nie však dokonalý po žiadnej stránke. Dej je kvalitný a za hodinku a pol sa nebudete ani na chvíľku nudiť. Postavy sú fajn no animácia nemusí každému sadnúť a za 175 miliónov mohla byť omnoho príťažlivejšia. 80% ()

otík

Tradičně povedený Pixarovský animák, který hravě strčí do kapsy cokoli, co vzniklo v daném roce v oblasti animovaných filmů. Tentokrát sice najdeme určitě slabší pasáže, možná si tolik neoblíbíme hlavní hrdiny, ale i tak se dočkáme zábavných i srdceryvných scén, které nepůsobí trapně a účelově. Hudba: Michael Giacchino. ()

stOKYi

Lepšie ako WALL-E, ktorý vedel povedať jedno slovo, aj to ako postihnutý, čím mi liezol neskutočne na nervy. čo by som mal vlastne napísať do komentáru k filmu WALL-E. :) ()

Los

Tohle má být oscarový snímek? Asi jsem už přeanimákovaná, ale tohle mě opravdu minulo. Mám ráda přírodu, zvířata, dokonce i ochranu přírody, ale tohle?? Ze psů se mi už ke konci dělalo špatně a ty rádoby vtipy, že pes je tak blbý, že si nechá od vetřelce hodit klacek a zapomene na vše, jsou opravdu trapné (tohle je vtipné akorát u Toma a Jerryho, odkud se určitě tvůrci inspirovali). Zkuste vlézt někomu do bytu s hlídacím pejskem a hoďte mu míček...další věc, která mě strašně štvala, byl létající dům, který si dělal to, co se mu zrovna zachtělo, a nějaká fyzika ho naprosto minula (mě sice taky, ale i takové základy, které dům a tvůrci filmu postrádají, naštěstí mám). No a co se týče té šlechetné myšlenky o záchraně chudáčka ptáčka...hrůza, nemám ráda, když se tohle cpe do filmů takhle okatě (dokumenty pokládám za něco jiného...). A tvůrci nemuseli vybírat jako hlavní postavu typického obézního Američana, dost špatně se na něj dívalo. No a klady...ani vlastně nevím, ale snad si to ty tři hvězdičky zaslouží....5/10 ()

czejny

Nelítejme hlavou v oblacích. Up nám tentokrát servíruje spíše než film, v němž by hrála podstatnou roli originalita, snímek, který už samotným námětem vybízí ke komedii. A světe se, Up mi přišla jako především komedie - zato povedená. Stejně jako v Době ledové i zde hrajou podstatnou "roli" veverky. Také mluvící psi ve mně evokovali trend poslední doby, kdy svět v dobrodružných filmech pro děti zachraňují krysy, kočky mají role superagentů a už chybí snad jen Ace Ventura. Jelikož nechválím často český dabing, tentokráte dávám palec hore (už za dabing Doga Pavlem Liškou, který se snad jako tenhle zblázněný pes narodil). Mezi oblaky se také doslova rozplývá na jazyku hudba Michaela Giacchina. O Pixaru stále platí, že dokáže vytvořit naprosto kouzelný svět, do něhož se rád vrátím. Ale kdybych se měl rozhodovat, do jakého Pixarsvěta se budu vracet častěji, Vzhůru do oblak by to nebylo. ()

reky

Úvod geniální, zbytek jen povedený. V mnoha okamžicích se Pixar snaží diváka dojmout, co to jde, já mu to ale celkem žral :). 75% ()

wendelin9

Skvělý animák! Narozdíl od jiných snímků, není až tak veselý, jak by se ze začátku mohlo zdát.. Ale to hodnotím jako obrovské plus.. Příběh vás chytne za srdce a postavičky, které jsou opravdu povedené (a musím říct, že i skvěle nadabované) se vám dostanou pod kůži velice rychle :)... Krásný příběh :) ()

panMartin

Nevím, zda vyloženě film pro děti, nicméně mě velmi potěšil. Jako vždy skvělý Pixar se zase předvedl. Hrozně se mi líbilo začáteční rychlé projetí manželství. Pixarův výlet do oblak byl zábavný a dojemný zároveň, prostě pěkný. Pixar válí dál, tentokrát mu k tomu stačí smečka hafanů, neidentifikovatelný počet balónků a tradiční porce detailní animace příběhu s vytříbeným humorem a hřejivým koncem. Po celou dobu filmu jsem měl příjemný úsměv na tváři. Mistři jsou zkrátka na vrcholu a doufejme, že tam ještě nějaký ten rok vydrží. ()

Radiq

Chtěl jsem napsat "všichni tak trochu cítíme, že tohle se Pixaru nepovedlo", ale zdejší hodnocení mluví jinak. Divali jsme se na jinej film asi. Koukat na hranatě zaoblenyho starocha, kterej je fyzicky nepříjemně nesympatickej navzdory tomu, že je animovanej a na vobtloustlyho napůl mongoloidního otravnyho caparta (všimněte si toho pohledu, těch očí - to je fakt dost mongoloidní, nemyslite?), kterej furt idiotsky řve nebo má blby kecy, to mě u srdíčka moc nezahřálo. Spíš mi to u srdíčka nechalo pytlíček hoven v žaludečních šťávách. Celkově je špatnej ten děj. Jsou tam totiž hodně blbé nápady - už jen ten ústřední nápad s létajícím domem na balónkách! Ale ani psi s mluvícíma obojkama, ani ten pávovitej ptákosaurus, ani ty neuvěřitelné akce s náhodami a dobrým koncem. Sice tady nechyběl element, kterej nechybí v žádným moderním animáku - vtipná ujetá postavička (pes Dug) - ale zas až tak vtipnej nebyl... a navíc měl nadváhu. Samo za sebe mluví i to, že jsem se na to díval na 4-krát, protože jsem vždy usnul. Prostě každej animák v kinech není dobrej animák. ()

martycross

UP je za 3, nedá se svítit. Nějak to do sebe tentokrát nezapadá, jsme holt od Pixaru zhýčkaný, tak je to. Nejdřív mě tam celoživotní retrospektivou s hořkým koncem rozesmutněj tak, že brečím jak želva, (což se u mě stáve jen u dramat za 5:D) a vzápětí se tvůrci rozpomenou, pro koho ten film je vlastně určený, a dědek s nepříliš sympatickým děckem rozehrávají standardní pohádku pro děti, s jen o něco lepší výtvarnou stránkou, než stovky jim podobných na novinových stáncích. To co u Úžasňáků a jim podobnejch animáků určených pro dospělé i děti funguje, tady tomu tak není. ()

Jackxx

Pixaru jako studiu velmi fandím, protože v podstatě všechny jejich filmy, které zatím natočily, byly velmi povedené. Tudíž na každou novou pixarovku chodím s napětím či obavou, jestli si jejich sérii, nedej bože nepokazí, protože v dnešním filmovém světě je něco takového, aby jedno studio mělo tolik povedených filmů, v podstatě nevídaného. Počáteční kraťas, dnes už klasicky doprovázející každou pixarovku, byl laděn v podobném duchu jako celý následující snímek. Dojemný a lidský. Celý film se mi zdál oproti ostatním pixarovkám o dost dojemnější s jemně vyváženými vtípky a celé to působilo jako pohlazení po duši. Tentokrát se film asi víc užijí dospělí než děti, ale i pro ně se najde dost okamžiků. Ale Pixar rozhodně nezklamal a až se budu chtít nechat někdy dojmout, vím po čem sáhnout. Hi there! ()

LeoH

(Viděna 2D verze; z 3D, i když je digitální, mám vždycky strašně unavené oči. Že by stáří? :-) ) Jak to ti Pixaři dělají, že dostanou do každého druhého animáče Život, Vesmír a vůbec všecko a že mají všechno tak dotažené (ano, dotažené – plky o nedostatečně zahuštěné fikci a nerealističnosti ve filmu, kde jako dopravní prostředek slouží dům zavěšený na balónkách, odmítám brát byť jen na vteřinu vážně a velice lituji každého, kdo křičí cosi o nedodržování pravidel čistě proto, že mu činí potíže přistoupit na trochu jinak definovanou hru), od rozpracování námětu až po závěrečné titulky? Že by ty filmy točili s láskou? — Jestli jste jako já za dosavadní pixarovský vrchol považovali Příšerky, Up se vám nejspíš bude líbit též (čti: ohňostroj fantazie, důraz na humanismus, hodně dojímací). Fanoušci mluvících aut a vařících myšáků (na můj vkus trochu moc superhrdinských a myšlenkově poněkud povrchních – podtrhávám „trochu“ a „poněkud“!) mohou být lehce zklamáni. — Děti (8 a 6) si rozhodně nestěžovaly – ba naopak, zdá se, že takovéhle filmy, mířené zdánlivě víc na dospělého diváka, jsou pro ně působivější (a rozhodně v nich zanechají hlubší stopu) než všechny ty rozjuchané Madagaskary. I když třeba všechno nepoberou, dokážou vycítit, že se jim tu při vší vymyšlenosti předkládá kus opravdového života, ve kterém většina snů nedojde naplnění, většina snílků může být ráda, když jim z touhy po jihoamerickém dobrodružství zbude aspoň krámek s cedulí Jižní Amerika, středostavovských prach utírajících párů je miliónkrát víc než těch, které něco s velkou slávou vynaleznou, napíšou, změní, a přece... přece má každý život svou hloubku a každý sen svůj smysl. ()

Hafran

Poctivá animátořina stojící spíše na příběhu, než na veselých figurkách. Scénář však není tak propracovaný jak bývá u Pixaru zvykem a snaha o stálé zvětšování podílu dospělého publika na úkor toho dětského vede k postupnému vymizení přímočarého lidského citu, který je pro mě u Pixarovek nejdůležitější. Solidní film, ale zdaleka nedosahující kvalit Pixarových vrcholů jako PŘÍŠEREK SRO, TOY STORY, či WALL-E ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana