Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Gonzi

Jestliže se začnu dívat na ANIMÁK a po asi 5ti minutách mi slzí oči dojetím, tak je hodnocení téměř jisté... dál to pokračuje jako hodně kvalitní film a v rámci serioznějších animáků je to pro mě jasná jednička. Můžu jedině doporučit. ()

AntonG.

Po zklamání jménem Wall-E jsem se více méně rozhodl shlédnutí této Pixarovky odložit na dvd. Téměř po dvou letech jsem tomu tak učinil a možná trochu zalitoval, že jsem nakonec do toho kina nešel. Pixar je zpět a znovu ve formě! ()

filmmovier

Naprosto úchvatný animák. Originální,neuvěřitelně megavtipný, kouzelný, plný báječných postav, se skvělou animací i výborným scénářem, povedeným českým dabingem, prostě bmba... co si přát víc? Zamilujete si každý kousek, každou scénu, každou postavu... A ještě dlouho budete na Up! vzpomínat. Pixar prostě zase jednou ohromil. Nejlepší ale stejně byl ten úvod. 100%, to je absolutně jasná volba. ()

Lachtaan

První půlhodinka filmu na mě tlačila tak emotivně, že se mi mlží oči slzami při každé vzpomínce. Obzvlášť proto, že jsem Up poprvé viděl v době, kdy se v situaci hlavního hrdiny ocitl mně velmi blízký člověk. Z tragicky laděného posmutněného filmu se ale (rozhodně nemohu říct naštěstí) vyklubala po rozhodnutí ústředního hrdiny vyrazit za nesplněnými sny dobrodružná komedie obohacená o neskutečně vtipné a bizarní postavy a scénky. Podtrženo, sečteno - jeden z nejhezčích Pixaráků posledních deseti let. ()

T-enter

Až film uvidím v HD, tak snad ještě jednu hvězdu přidám :-) Ale docela souhlasím s Pája=), tento film je trochu jiný než ty ostatní, možná to bude režisérem, který se co se Pixaru týče zatím jen podílel na Příšerkách. A příběh mi přišel takový... nenaplněný, oproti předchozím filmům se toho moc neděje. ()

Karush

Animačné štúdio už veľakrát ohromilo divákov kvalitou svojich kreslených filmov, nie je tomu inak ani teraz, úžasný trošku uletený námet sa nedá ani pokaziť, objaví sa tu už, ale vážnejšia, inteligentná zábava, ktorú viac (d)ocenia dospelejší. Neviem ako vám, ale mne to pripomenulo Shreka (Carl) a oslíka (Russell). ()

4ct10n

Dojemný, nádherně zpracovaný příběh, ale méně humorné než předchozí snímky od Pixaru, příště očekávám více srandy a méně patosu, přesto sem se bavil výborně. Absolutní hodnocení si nechám pro Toy Story 3 nebo Příšerky s.r.o. 2. ()

capák

Up sice nedosahuje kvality předchozích pixarovek, ale to vzhledem k laťce, kterou dosavadní opusy nejlepší současné animátorské party nastavily velmi vysoko, neznamená, že jde o špatný film. Pořád jde o vysoce nadprůměrný animák, který pobaví diváka každé věkové kategorie a tentokrát dokonce někoho může i pohladit po duši a možná i donutit uronit slzu. Poprvé zde pixaři nevytvořili svůj vlastní svět, ale sledujeme příběh, jehož hlavními hrdiny jsou lidé. Přesto však i tady najdeme spoustu originálních nápadů (včetně již samotného námětu) a vtipných momentů typického pro animované filmy. A k tomu navíc stylové závěrečné titulky a nezapomenutelnou bitku staříků, při níž se ozívají údery francouzských holí a vzduchem létají umělé zuby. O naprosto perfektní animaci se snad ani není třeba zmiňovat. ()

Samuel7

Není to úplně čistých pět hvězd, je to přesně tak, jaké tu je hodnocení, tedy 85%. A i když už jsem viděl lepší Pixarovky, moje nejoblíbenější studio, které si drží vysoký standard u všech (!) svých filmů, opět nezklamalo. Carlovy vzpomínky na dětství, mládí, a samozřejmě i na úžasnou Ellie jsou velmi silné a některé z těchto scén jsou vrcholnými momenty filmu. A konec měl opravdu skvělé tempo a nepostrádal to správné napětí. V Up si každý najde něco svého, ať už je to láska, napětí nebo vtip. ()

st.jim

Těžko se popisují pocity, které jsem měl při sledování dalšího pixarovského dílka. Nijak extra zábavná "Veverko-VALL-I" show to rozhodně není. Zato je to ale nádherný příběh, který chytne za srdíčko snad každého, kdo ho nemá z kamene. Při sledování filmu jsem hledal ten kapesní nožík a chtěl se vydat na cestu taky. Nádherné grafické vymazlení do posledního chloupku jenom umocňuje zážitek. Chtělo by to více srandy a dal bych pět hvězdiček. ()

Týnkaa

A mě se to teda moc nelíbilo... srandy v tom kdoví jak nebylo, ani postavičky nebyly pěkný, námět taky nic moc... podle mě celé postavené na podivné dojemnosti (kniha dobrodružství, smrt Ellie, "odsun" do domova důchodců, táta, který nemá čas na syna, pes, který je looserem smečky) na můj vkus je tam toho až moc... a nemám ráda takové podbízivé filmy... ()

SG_ever

Váhal jsem, jesli udělit čtyři nebo pět hvězdiček, ale na konec jsem se rozhodl pro ty 4. Up je film, který se nedá úplně zařadit mezi klasické animáky, které na nás USA chrlí ve velkém. Film se odvíjí podle poněkud odlišné dějové osnovy, kloubí hořko-sladké prvky a nevyhne se ani nudnějším částem (např. 5-minutová část, kde se dohaduje smečka psů se svým psím "gurem", které mluví héliovým hlasem). Asi se nejedná o klasickou komedii, protože hned na začátku je film smutný a smutnější, ale časem se přehoupne k pohodovému a především zábavnému vyprávění u něhož zůstane až do konce. Up je rozhodně zajímavý oddechový film, který vám zpříjemní večer v přijatelné délce. (85%) ()

markuc

Film jsem ani nedokoukal, hodnoceni zde mi prijde nadnesene - v podstate film o dedeckovi a chlapci, nic prevratneho, nic noveho, nic originalniho (az na dum letici diky spouste balonku). Jakmile se tam objevili mluvici psi, tak jsem radeji usnul. Postupem casu me iritovala i ignorace zakladnich pravidel fyziky (coz bych fantazijnimu filmu odpustil, ale ne v takoveto mire). ()

Mrkvič

Několikrát jsem se skoro rozbrečel. Jednou jsem dokonce zachrochtal, když jsme se smál - to se mi nikdy nestává.Vzhůru do oblak toho přináší spoustu. Od úžasně originálního námětu po krásný a jednoduše působící humor. Navíc v češtině je to díky Pavlu Liškovi fakt prdel. ()

JimmyII

Už je to skoro klišé, ale Pixar zatím prostě dělá ty nejlepší animáky (ano, občas se jim někdo vyrovná, ale jsou to výjimky). A ani tady, v bůhví kolikáté pixarovce, se nesekli. Opět ideální mix filmu pro děti a filmu pro dospělé, akurátní poměr humoru, napětí a sentimentu, sympatické postavy, které se umí chovat, skvělé psisko Pavla Lišky (asi se mi nikdy nepodaří doopravdy vlastnit psa, který by mluvil jeho hlasem, co?) a žádné proslovy s moralitami. Ač už na nové pixarovky neběžím do kina hned, jak do něj vlezou, ale počkám si klidně i rok (to se mi stalo už s Wall-Em a teď i s Up), nikdy mě nezklamou. Tleskám. ()

A.L.E.S.

Co bych tady měl psát, když všichni své pocity vyjádřili za mě? Já myslím, že pět hvězdiček není třeba nijak komentovat. Ale musím tady vzpomenout jednu postavu - lépe řečeno zvíře. Ano, jde o psa Doga, kterého excelentně namluvil Pavel Liška. Jeho dabing se mi líbil vážně ze všeho nejvíc, i když mluvící zvířátka se do filmu jaksi nehodila, nebo byla navíc. Ale co, i přesto se jedná o solidní zábavu od Pixaru. ()

LordSnape

Proboha! Při vší úctě k Pixaru, tohle bylo vážně slabé. A ten malej skautskej otrapa je snad nejhorší postava, jakou jsem kdy v animáku viděl. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana