Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Thetomasek54

Jeden z mála povedených animáků, který má nápad, humor a akční scény. U toho dle animovaného snímku se zasmějí nejen malé děti, ale i dospělý. Podle mne je to povedený film. ()

tomkat

Těch nejobyčejnějších 5*, jaké jsem dosud dal. Pixar zase ukázal, jak spojit srandu, plno nápadů a precizní animaci s něčím, co vás chytne tam někde uvnitř. Osobně nevím, co víc by mohl animovaný film nabídnout. Chapeau! P.S.: Vhodné ke zhlédnutí s ěkým, koho máte moc, moc rádi. P.P.S.: Zkuste po původním znění dát i češtinu - pes v podání Pavla Lišky stojí za to. ()

Lambrija

Pravý rodinný film, při kterém se děcka se nevinně baví a dospělí se perou se svými emocemi. Úvodní pasáž je naprosto fantastická, celkově je první půle filmu plnější. Nikdy mne nenapadlo, že by mě animák mohl až tak zasáhnout. Nádherná hudba, hluboký příběh, originální nápady, krásné zpracování. ()

Frutisimo

Moje nejoblíbenější kreslená pohádka...Neobyčejný a hlavně naprosto originální příběh, který chytne za srdce a nepustí ho, dokud neběží závěrečné titulky...Slzy střídají smích. Prostě number one! ()

SunnyToby

Osobně na animáky moc nejsem, ale tenhle mě absolutně uchvátil. Rozkošný příběh s výraznými postavami a perfektní animací podtrhují vtipné scény aniž by nějak snížili dojemnost scén jiných. ()

yamaha

malo postav, mala ,,hracia plocha,, a predsa ten najuzastnejsi a najlepsi animak aky som kedy videl, ani sa vobec necudujem ze ziskal oskara, ja by som mu ich dal aspon 10, dojemny, putavy a krasny pribeh, ktory nema konkurenta... ()

Rider@

Mezi širokou veřejností neprávem opomíjený animák velkého amerického studia (z mého okolí skoro nikdo nezná). Zpracování bezchybné, příběh je zajímavý a rozvíjí dějovou linku, řada vtipných situací, reflexe na společenské stereotypy a tak bych mohl pokračovat. Přesto osloví i dětského diváka (pokud to tedy není úplný ignorant, co považuje za zábavné "Pet šhopáky"). Oproti jiným animákům americké produkce se rád podívám znovu. Dabovaná verze je povedená, dá se shlédnout i tu. ()

duch

Pro mě jednoznačně nejlepší animák! Nebylo to jenom o vtipu a poučení, ale také o pocitech a touze starého může, který chce za každou cenu splnit přání své zesnulé manželky... ()

Elmont

Jediný dojem, který ten film ve mě nechal byl zmatek. Zbytečně vyhozené peníze... Nebylo to tak hrozné, ale až moc smutné. Myslím si, že pro malé děti je to emocionálně silné až moc, tudíž to jednoduše NE-PO-CHO-PÍ! Přijde mi, že autoři vsázeli na to, že když udělají dojemný animák, tak to všechny dostane a budou se rozplývat nad procítěním tohoto filmu.. Když jsem na tom byla v kině, bylo mi osm. Takže to říkám z vlastní zkušenosti. ()

stuj

Pěkně udělané. Ale nejlepší je hlavně začátek. Třeba prvních 11 minut bylo fajn, mohl to být klidně samostatný mini filmek. Celek ale po polovině trochu ztratil na zajímavosti. Ale pro děti pohodička. ()

ferda12

Velmi povedená práce Pixaru. Jak jinak, že? Na druhou stranu tenhle animák potěší spíše dospělou část. Pro naše nejmenší je ale také postaráno. To z důvodu propracovaných gagů. ()

wiercza

„Pojď, kouknem se na nějakej animák“, říká přítel. Jo, to my rádi. Film dobře ohodnocen, komentáře si moc nečteme, ať si uděláme svůj obrázek. Začátek - ukápla nejedna slza, doslova jsem ani skoro nedutala a nedýchala. Přítel: „to ale není vůbec veselé. A už vůbec ne pro děti.“ :-D Ano, je to pravda, tento animovaný film je velmi specifický, „ze života“, spíš pro zralejšího diváka. Líbil se mi, moc. Vše k tomu umocňuje soundtrack. Jako dítě bych ocenila vtipné a roztomilé scénky. A poučení pro mě? Když si člověk jde za svým snem a cílem, občas se mu do cesty připlete někdo, díky komu pochopí – zas tak moc to nežer, někdy tě i jiný výsledek může obohatit. ()

andydufrsn

Animák který se nesnaží být za každou cenu vtipný je jako příjemné zjevení. Film je v podstatě dost vážnou a krásnou oslavou lásky a věrnosti. Navíc nám připomene, že naši dětští hrdinové můžou ve skutečnosti stát za starou belu! ()

io.

Moc hezky udělaný film. Neokoukané téma, tvrdá realita života a současně bláznivá nadsázka lidského snění. Musím pochválit i výborný český dabing. Pustili jsme si to s dcerou "jen tak", chytlo nás to a koukali jsme bez přestávky až do konce. Film má skvělý děj, má to spád, má to nečekaný vývoj. Zkrátka tohle se opravdu povedlo a určitě to stojí za shlédnutí. ()

damapo

Jako hezké, ale myslel jsem, že to bude o životě Carla a Elis. Nakonec byl jejich život v 5ti prvních minutách a pak to bylo - no nic moc. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana