poster

Matilda

 • USA

  Matilda

 • Slovensko

  Matilda

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

Režie:

Danny DeVito

Předloha:

Roald Dahl (kniha)

Kamera:

Stefan Czapsky

Hudba:

David Newman

Producenti:

Stacey Sher

Kostýmy:

Jane Ruhm
(další profese)
 • Chrustyn
  ***

  Poměrně vydařený rodinný film i když je to docela blbost.(14.9.2007)

 • SeBig
  ****

  Tak pěkná pohádka s tak nízkým hodnocením docela se divím. Ta holčička je roztomilá a celý film srší takovým tim rodinným pohádkovým vtipem. Tý Trunchbuloví nebo jak se jmenovala jsem se fakt bál.(11.6.2012)

 • kinghome
  ***

  Náhodou to byla sranda. Paní Trunchbullová byla fakt nechutná. Výběr herečky na tuhle roli byl fakt správná. A u pár momentů jsem se i zasmál. Po příběhový stránce to neni nic extra, ale kdo by čekal nějakej extra příběh od takového filmu? Mě to bavilo a koukat se na to dalo. ***(12.1.2013)

 • Rocky62
  *

  ubohá břečka, která si tak kvalitního herce jako Danny DeVito opravdu nezaslouží(28.10.2009)

 • nash.
  ****

  Dokonalý mix stylů Dannyho DeVita a Roalda Dahla, který svým hyperkativním, divokým a výstředním pojetím asi není pro každého. Totálně ujetá, bizarní a svérázně poetická komedie, ve které se dokonale mísí nechutnosti a kýč, milé a okouzlující funguje a současně je dokonalou parodií milého a okouzlujícího. Svižně odsýpající zábava, kde Mara Wilson je coby Matilda stejně milá a laskavá jako poťouchlá, tornádo Pam Ferrisová coby Hromaska řádí jako černá ruka, skrček DeVito levou zadní zvládá režii i roli povrchního primitiva a Rhea Perlman má úžasné klapky na oči. A děti se u toho skvěle bavily.(12.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace