Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

Scénografie:

Bill Brzeski

Kostýmy:

Jane Ruhm

Matildu jsem jako malá měla docela ráda. Jakmile jsem vyrostla, nadšení opadlo, přesto stará láska nerezaví. (Silná slova, ale hlavní je podstata)(1.1.2008)

• Seejey8

1. hvězda za překrásnou učitelku Honey a 2. za tuhle pozitivní věc http://www.youtube.com/watch?v=xN_7zkOKr8c(2.10.2011)

Nemohla by som dať Matilde nižšie hodnotenie už len z princípu, že je to jeden z tých filmov, na ktorých som vyrastala.(26.7.2010)

Holka s kouzelnými schopnostmi baví. Příběh je opět vytvořen pro menší publikum. Já s tím problém nemám. Hodnocení: 50%(19.8.2008)

• Mahalik

"Hoplá, hupity, hop...všichni žáci, nechť se dostaví do auly! A to okamžitě!" Já se dostavím na psychiatrii. Jako malej skunk (jak by řekla Mgr. Trunchbullová), jsem měl Matildu poměrně rád. Holka, která je šikanovaná a svět zná jenom z knih, je prostě vděčným tématem pro děti, kteří žijí ve vlastním světě. Ovšem nějeké tu gumy už jsem projel a teď se nacházím v té části, života, kdy vám všechny ty věci přišli trapný a strašně zveličovaný. I Matilda. Najednou je z toho kýč velký jako Moravská vinice, hlavní představitelka vám připadá jako zfetovaná čtyřicítka a celkové vyznění filmu je úplně divný (závěr v podobě happy-endu je největší blbost v kariéře DeVita). Možná se někdy zasměju, jak jsem byl naivní (proto i ty dvě hvězdy), ale protože už jsem přeci jen někde jinde, nebudu nějak vzpomínat a rekapitulovat, takže to nechám, jak to leží běží. A děkuju bohu, že mám za češtináře člověka, který nehází děti z oken a ví, co je smysl pro humor. Narozdíl od Trunchbullové!(13.5.2007)

• - Na jedné krabici na obědy si můžeme všimnout nápisu "Greeting from Asbury Park, New Jersey (Pozdrav z Asbury Park, New Jersey)", což je odkaz na místo, kde se narodil Danny DeVito. (mi-ib)

• - Keď Matilda v triede trestá magickými schopnosťami riaditeľku Trunchbullovú, na konci jej odkazu na tabuli sú dva veľké biele kríže. Hneď v ďalších scénach, keď sa Trunchbullová točí na glóbuse a deti ju pozorujú, si môžeme všimnúť, že kríže na tabuli chýbajú... (martin1m2)

• - Mariska Hargitay odmítla roli slečny Krásné. (mi-ib)