Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

David Newman

Stacey Sher

Kostýmy:

Jane Ruhm

Poměrně vydařený rodinný film i když je to docela blbost.(14.9.2007)

Tak pěkná pohádka s tak nízkým hodnocením docela se divím. Ta holčička je roztomilá a celý film srší takovým tim rodinným pohádkovým vtipem. Tý Trunchbuloví nebo jak se jmenovala jsem se fakt bál.(11.6.2012)

Náhodou to byla sranda. Paní Trunchbullová byla fakt nechutná. Výběr herečky na tuhle roli byl fakt správná. A u pár momentů jsem se i zasmál. Po příběhový stránce to neni nic extra, ale kdo by čekal nějakej extra příběh od takového filmu? Mě to bavilo a koukat se na to dalo. ***(12.1.2013)

• Rocky62

ubohá břečka, která si tak kvalitního herce jako Danny DeVito opravdu nezaslouží(28.10.2009)

Dokonalý mix stylů Dannyho DeVita a Roalda Dahla, který svým hyperkativním, divokým a výstředním pojetím asi není pro každého. Totálně ujetá, bizarní a svérázně poetická komedie, ve které se dokonale mísí nechutnosti a kýč, milé a okouzlující funguje a současně je dokonalou parodií milého a okouzlujícího. Svižně odsýpající zábava, kde Mara Wilson je coby Matilda stejně milá a laskavá jako poťouchlá, tornádo Pam Ferrisová coby Hromaska řádí jako černá ruka, skrček DeVito levou zadní zvládá režii i roli povrchního primitiva a Rhea Perlman má úžasné klapky na oči. A děti se u toho skvěle bavily.(12.11.2011)