poster

Matilda

 • USA

  Matilda

 • Slovensko

  Matilda

 • Velká Británie

  Matilda

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

Režie:

Danny DeVito

Předloha:

Roald Dahl (kniha)

Kamera:

Stefan Czapsky

Hudba:

David Newman

Producenti:

Stacey Sher

Scénografie:

Bill Brzeski

Kostýmy:

Jane Ruhm
(další profese)
 • Hrabka
  **

  Celkem hloupost. Možná tak před 6-8 lety, teď už ani omylem. 35%(8.1.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $36miliónovTržby USA $33,459,416Tržby Celosvetovo $54,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $16,770,908 //počet predaných kusov 2,257,466║ v celku príjemná fantasy komédia s pochmurnými prvkami ako od Burtona /60%/(23.11.2009)

 • kingik
  odpad!

  Rodinné komedie Danny DeVitovi opravdu nejdou. Chaotický scénář, kdy se všechno od tohoto žánru odklání někam do neurčita, a pak se to vytrapní na pár scénách s protivnou holčičkou. Sice asi bylo v záměru jít proti stereotypům rodinných filmů, ale ani cesta přes inovační prvky v tomto případě nevede ke kýženému konci. Slabě se film potýká snad se vším a když nenudí, tak se v něm děje jen shluk čehosi co má do dobrého filmu daleko. Žánrově nevím kam to zařadit. Bylo to tak mizerné až nemám co bych vyzdvihnul nebo pochválil. 0%(13.6.2012)

 • Mahalik
  **

  "Hoplá, hupity, hop...všichni žáci, nechť se dostaví do auly! A to okamžitě!" Já se dostavím na psychiatrii. Jako malej skunk (jak by řekla Mgr. Trunchbullová), jsem měl Matildu poměrně rád. Holka, která je šikanovaná a svět zná jenom z knih, je prostě vděčným tématem pro děti, kteří žijí ve vlastním světě. Ovšem nějeké tu gumy už jsem projel a teď se nacházím v té části, života, kdy vám všechny ty věci přišli trapný a strašně zveličovaný. I Matilda. Najednou je z toho kýč velký jako Moravská vinice, hlavní představitelka vám připadá jako zfetovaná čtyřicítka a celkové vyznění filmu je úplně divný (závěr v podobě happy-endu je největší blbost v kariéře DeVita). Možná se někdy zasměju, jak jsem byl naivní (proto i ty dvě hvězdy), ale protože už jsem přeci jen někde jinde, nebudu nějak vzpomínat a rekapitulovat, takže to nechám, jak to leží běží. A děkuju bohu, že mám za češtináře člověka, který nehází děti z oken a ví, co je smysl pro humor. Narozdíl od Trunchbullové!(13.5.2007)

 • swamp
  **

  V neděli ráno po akci a s pořádnou kocovinou - dalo se na to dívat. :P Dahl to ale určitě napsal mnohem líp, než DeVito zrežíroval.(2.10.2011)

 • - Vůz, který Harry (Danny DeVitto) prodal slečně Trunchbullové (Pam Ferris), je 1970 Buick Electra 225 sedan. (mi-ib)

 • - V době natáčení filmu zemřela matka Mary Wilsonové, představitelky hlavní role. Ta však statečně pokračovala v natáčení a tím si vysloužila obdiv jejích hereckých kolegů. (mi-ib)

 • - Obrázek otce slečny Krásné je ve skutečnosti portrét Roalda Dahla, autora knihy Matilda, která sloužila jako předloha k tomuto filmu. (mi-ib)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace