Penélope Cruzová a Lluís Homar v hlavních rolích milostného příběhu o tvůrci, který při autonehodě ztratil zrak, ženu svého života i vlastní jméno, přesto však dostal od života druhou šanci. Režisér Mateo Blanco jedné tragické noci před čtrnácti lety přišel o vše. Osudná autonehoda mu vyrvala z objetí Lenu, herečku, která byla jeho múzou a kterou si vyvzdoroval i za cenu nedokončeného filmu. Po nehodě Mateo oslepne a spolu s kariérou režiséra se vzdá i svého občanského jména. Začíná žít a pracovat jako scenárista pod pseudonymem Harry Caine a na minulost se snaží nemyslet. Se smrtí jeho někdejšího úhlavního nepřítele a soka v lásce se ale otevírají staré rány a zdá se, že příběh lásky, žárlivosti a zrady bude mít ještě pokračování... Tři roky po úspěchu filmu Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své osudové herečce Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese však samozřejmě pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí thriller a červená knihovna, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět. (Česká televize)

Piškotka

Zklamání. Jako z lepší červené knihovny. Mateo Blanco se na začátku prezentoval jako nevidomý, ale já mu to vůbec nevěřila. Při svádění mladé blondýny se choval jako chlípník s ostřížím zrakem. Jeho oči zkrátka komunikovaly. Příběh, na který vzpomíná, není v ničem zvláštní. ()

Disease

Dějově i obrazově "klasický Almodovar", tentokrát navážno. Jen ta "pocta filmu" mi přišla jako pocta "Ženám na pokraji nervového zhroucení", milenec Ivan a gaspacho s prášky na spaní se mi vybavují celkem jasně. ()

KatRi

Po sledování této zapeklité historie jedné velké lásky se cítím unavenější než po celém dni na kole. Že by mému španělskému oblíbenci docházela inspirace? Co si jen počne, až si jeho sázka na jistotu - Penélope -záhy odskočí na mateřskou dovolenou... ()

Yaan

Kdo čeká typického Almodóvara, bude zklamán. Bylo by však nezpravedlivé dát tomuto hezkému příběhu méně než čtyři hvězdičky jen proto, že jsme naň šli s očekáváním jiného... ()

Sagara

kiddo: "Dívky a Kufry" si môžeš pozrieť, až na pár odchýlok je to totožné so starším Almodóvarovým filmom "Ženy na pokraji nervového zrútenia" ()

lareinna

Na tento film som bola v kine..očakávala som viac ako jednu veľkú kôpku nešťastia, ktorú znázornila Penelope, úbohú herečku, ktorá sa silou mocou snažila presadiť, prežívala nenaplnenú lásku a doma peklo. Otrasný pohľad, keď tak krásna mladá žena žije so starým dedom, ktorý je ešte k tomu žiarlivý despota a po milovaní s ním ide vyvrátiť obed.. Samozrejme miluje iného muža, s ktorým sa musí skrývať a podobne. Nielen o živote Matea, ale hlavne o živote naivnej krásnej ženy, ktorý sa skončil predčasne.. Smutné, deprimujúce a to ja nemusím. ()

Mikino00

Na Almodóvara dost slabé téma, jen obyčejný romantický příběh bez jakékoliv kontroverze, která je pro jeho filmy tak typická. Pochválil bych Penélope za její výkon, zbytek je jen průměrně vystavěný film. ()

kuckaAFC

V ostrém kontrastu jsou dvě části filmu - jedna s naprosto fantastickou Penélope a druhá, která je bez ní vzhledem k tempu a příběhu tuctová telenovela. Film je místy opravdu skvělý, scény mají náboj, avšak na druhou stranu celkový příběh není z nejsilnějších, čemuž sekundují mnohdy plytké dialogy... 60% ()

Ollie235

Moje první setkání s Almodóvarem. A byť jsou pocity smíšené, posledním zřejmě nebude. Rozervaná objetí v mých očích strašně moc stojí na Penélope Cruz. V její přítomnosti jsem se dokázal do filmu postupně dostávat, jakmile ale zmizela z obrazovky, přál jsem si jediné - ať děj utíká rychleji. Do příběhu jsem se tak úplně ponořit nedokázal, byť úplně nezajímavý rozhodně nebyl. Lepší 3. ()

ipapuchalk

Už mě to snad ani nezklamalo. Tuším, že Almodóvarovým osudem bude točit podobné limonády do konce kariéry, protože to je divácky atraktivní. Já si návštěvu dalšího počinu kdysi skvělého režiséra pořádně rozmyslím. ()

Vesecký

Trochu netradiční Almodóvar, i když ženy v něm také hrají značnou úlohu, jen těch úchylek je tu méně. Film řeší hned několik závažných problémů, ten, který napadne první - jak se vypořádat se slepotou. Ten další - jak lze změnit pohled na člověka, kterého jsme čtrnáct let nenáviděli, protože svou kamerou špehoval náš milenecký vztah k otcově ženě? Možná, že smrt Leny byla ve filmu trochu zbytečná nebo se mohla odehrát jinak, ale ona se vlastně k vyústění svého osudu nějak dobírala tím, že se nechala týrat svým manželem... Tak nevím, ale rozhodně to byl skvělýz film skvělého režiséra se skvělým hereckým obsazením včetně skutečně krásné Penelopy, která září ve svém domovském, španělském filmu rozhodně víc než v Hollywoodu. ()

TomasKotlant

Zajímavě poskládaný silný příběh, který se však tváří příliš pyšně na to, aby dokázal zaujmout některými detaily, takže střihačské a kameramanské vychytávky nemají efekt, jaký by si zasloužily. Výborná Penélope Cruz. *** Ve zkratce: Převedla mě přes silnici a pomohla mi přečíst noviny. (Letní kino 2010) ()

edie sedgwic

Almodovar nie je ani nahodou ochotny polavit zo svojej gycovitosti, a prave preto som mu uz nejaky ten cas verna a jeho filmove telenovely doslova zeriem. Tento jeho pocin by som rozhodne zaradila medzi tie lepsie, aj vdaka pritomnosti Penelope. Musela som vsak jednu hviezdicku strhnut za tu uplnu zbytocnu hlasku: Mateo je tvoj otec...len tak pri ranajkach a bez zbytocnych emocii. Almodovar to obcas prepiskne v nepatrnych detailoch, napriek tomu som si zgustla a ako vsetky jeho diela, aj toto ma potesilo. ()

jorgus

uf na me silene prekombinovane a to mam rad slozitejsi filmy:)nezajimave drama, ktere me vubec nedokazalo pohltit:( ()

blazenka

Stejně jako mé první setkání s Pedrem, prostřednictvím snímku Mluv s ní, i toto dopadlo nad míru dobře. Nebudu srovnávat, protože každý je vystavěn jinak. Rozervaná objetí jsou o kráse, moci, žárlivosti a lásce. Díky Penélope je film živý a nabitý energií. Lluís Homar na mě v roli Harryho Caina působil melancholicky a přesvědčivě (scéna u moře s malým Diegem). Tamar Novas mě zaujal v Hlasu moře rolí Javiho, v Rozervaných objetí jako Diego zmužněl a dospěl. Celkově 85%. ()

Rehooo

Začátek mě moc nenadchl a tak nějak jsem se v celém ději ztrácel. Až později mě film zaujal a začal jsem chápat souvislosti. Tak nevím jestli byl začátek opravdu tak nudný a nebo jsem se jen nedokázal soustředit. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky