Penélope Cruzová a Lluís Homar v hlavních rolích milostného příběhu o tvůrci, který při autonehodě ztratil zrak, ženu svého života i vlastní jméno, přesto však dostal od života druhou šanci. Režisér Mateo Blanco jedné tragické noci před čtrnácti lety přišel o vše. Osudná autonehoda mu vyrvala z objetí Lenu, herečku, která byla jeho múzou a kterou si vyvzdoroval i za cenu nedokončeného filmu. Po nehodě Mateo oslepne a spolu s kariérou režiséra se vzdá i svého občanského jména. Začíná žít a pracovat jako scenárista pod pseudonymem Harry Caine a na minulost se snaží nemyslet. Se smrtí jeho někdejšího úhlavního nepřítele a soka v lásce se ale otevírají staré rány a zdá se, že příběh lásky, žárlivosti a zrady bude mít ještě pokračování... Tři roky po úspěchu filmu Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své osudové herečce Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese však samozřejmě pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí thriller a červená knihovna, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět. (Česká televize)

zona

V kontextu současné kinematografie je Almodóvar stále mistr, ale vypadá to, že jeho posledním skvělým filmem zůstane na dlouhou dobu úchvatná Špatná výchova. Rozervaná objetí nejsou sice takové zklamání jako Mluv s ní nebo naprosto nudný Volver, ale opět jim chybí nejsilnější režisérovy zbraně, a sice jemný absurdní humor, vypravěčská lehkost, zdravá míra provokace. Hodnocení mezi tři a čtyři. ()

flu

Film je třeba dokončit, i kdyby to mělo být poslepu. Almodóvar umí a z víceméně banálního příběhu vytěžil maximum, u kterého jsem se nenudil ani navzdory poněkud přepálené stopáži. Není to tak silné, jako jeho starší filmy, ale pořád je to za 4*. ()

Uhura

Almodóvar si tříbí vkus a styl. Počítám ještě tak dva filmy a bude to dokonalé.. (a to je vtip jen z poloviny) ()

Ewík

Typický film od Almodóvara, barvitý, plný zápletek a zapeklitých vztahů, které je potřeba rozmotat. A samozřejmě smyslná Penélope Cruz. Nádhera. ()

Izz

Po Volver obrovské překvapení v podobě krystalicky čistého balancování na hraně čirého umění a červené knihovny.Mistrně rozvedeno do detailů,perfektně vygradováno,precizně zahráno.Nenacházím slova výtek. ()

DadysGirl

Láska tragická, láska zištná, láska přátelská, láska k rodině, láska k práci, láska k synovi a láska k moci... To a mnoho jiných podob lásky v krásném dramatu s krásnou Penelope... ()

dolin1

Celkem podařený film, balancující na pomezí dramatu a komedie (kdo tu přišel na thriller??wtf?). Pozvolnější rozjezd, celkem vtipný závěr (ale zase ne bůhvíjak). Prostě lehce nadprůměrný film, který byl rozhodně příjemný a fajn na shlédnutí, vracet se k němu už ale nebudu..75% **** MFF KV 2009 ()

Verunka84

Tak novy Almodovar me ponekud zklamal, i pres vynikajici Penelope (hlavne jeji scena v koupelne po sexu se starikem a naprosto dokonala promena, jak pak stoji ve dverich s uplne jinym vyrazem). Lluis Homar je dostatecne charismaticky ( i kdyz to neni typicky krasavcec typu Banderas nebo Bardem), ale nejak mi nejde do hlavy, kde se vzala ta "velka lovestory". Je to opet hezky barevne, jak spanelske filmy byvaji, opet to ma hezky soundtrack tentokrat s prvky elektroniky diky Diegove diskotece, ale proste to v mych ocich nema na podle me nejlepsi Pedruv film - Vse o moji matce. Zajimave napady (scenar k Daruj krev byl vtipny, stejne tak jako uryvky z fiktiviho filmu Divky a kufry.) Ale presto mi taky chybelo to prekvapeni, nejaka sokujici zapletka, na ktere jiz jsme zvykli z predchozich filmu (otec-transvestita, "mrtva" matka, toreadorka v komatu atp). ()

Vikinec

Brilantní španělova lovestory. Dynamicky vyprávěný příběh o lásce a posedlosti k ženě a lásky a posedlosti k filmu. Na začátku samoúčelná erotika, na konci trochu laciná hra na pravdu. Uprostřed však nervydrásající skorothriller s krásnou Penelope a dvěma filmy, které by asi každý chtěl vidět - Daruj krev a ještě jeden s kuframa(nevzpomenu si jak se jmenoval). Tento snímek je podán velmi civilně a působivě. Tak 90 % ()

miki68cz

Nějak jsem se v tomto filmu ztrácel. Marně jsem v něm až do konce hledal zalíbení a nebýt fyzické krásy Penélope asi bych nic dalšího nenašel. Snad zajímavý propletenec mezilidských vztahů, snad ještě zajímavý a přesvědčivý Lluis Homar. Snad teskná ale hezká doprovodná hudba. Ale nic navíc ()

george82

Musím říct, že na to, jak mě Almodóvar baví svým pojetím ve filmech, tak jsem měl trochu rozporuplné pocity. |V jednu chvíli jsem dokonce málem usnul, což mě naprosto zarazilo. Na můj vkus jsem strašně dlouho čekal až příjde něco, co mě chytí. Je to to jako kdybych byl na pouti na atrakci s výbornými světly a hudbou, ale celá ta jízda byla podprůměrná, protože mě v ní nic nepřekvapilo. S velkou lítostí za 2 hvězdy. ()

zdenik

Tleskám. Tradiční dynamické vyprávění, barevné, překvapivé, vtipné, předvádějící žánr melodramatu zcela originálně v stylově vytříbené mozaice skvělých záběrů. Almodóvar umí, a pokud v tom někdo vidí lacinou selanku, nechť porovná s tematicky podobnými filmy, které se na nás (většinou z televize, kterou také P. A. rád "využívá") tlačí! ()

PeterFLJilek

Typický film Pedra Almodóvara v štýle jeho deväťdesiatych rokov. Ale... niečo mi v ňom chýbalo. To bude tým, že sa mi zdal až príliš typický. ()

iz67

Tak je to nějak od začátku ke konci horší a hroší až je to nejhorší na celém světě. Myslím, že to je zlomový Almodovarův film,k de konečně ztratil soudnost a odebral se do filnového propadliště. Sbohem Pedro, věrni zůstaneme. ()

kubilov

Pozoruhodný snímek s obdivuhodně úžasnou Penélope Cruz, která snad nikdy nebyla na filmovém plátně krásnější. Zvláště její stylizace à la Audrey Hepburn byla neuvěřitelná nádherná. Vedle ní, slepý režisér, Lluís Homar alias španělský Robin Williams a nevyspytatelný a tajemný Rubén Ochandiano. V posledních letech jeden z těch nejlepších filmů od Pedra Almodóvara, který mě zde paradoxně nejvíce dostal odkazem na můj nejoblíbenější jeho film, Ženy na pokraji nervového zhroucení. ()

naranja

Almódovar snad stárne - už žádné postavy nejasného pohlaví nebo sexuální orientace, ale překvepivě "normální" rodinné drama. Sice je to pořád dobře odvedená práce, odkaz na Ženy na pokraji nervového zhroucení je roztomilý a Penélope Cruz samozřejmě taky, Pedro to ale umí i líp. ()

yatan

som velmi sklamany...velmi dobre herecke vykony zasadene do praveho europskeho prostredia s europskou vonou ale musim sa priznat ze bez Penelope by ma ten film asi az tak nebavil..ano klasicke prvky ktore uz pozname naspamat nie su tak uplne vycerpatelne ale ovela radsej by som si pozrel film o tych upiroch alebo zeny a kufry ako tuto zamaskovanu 130min telenovelu..5/10 ()

Lucie27

Almodovár je mistrem svého řemesla, a opět vytvořil dokonalou dějovou linku podobající se klasickému milostnému trojúhelníku. Ve filmu se prolíná současnost se vzpomínkami z minulosti. Láska, pomsta, zdrava, nenávist... vse ve 129 minutách. Nemohu říci, že se jedná o slabší film Almodovára, nikoliv. Spíš mi chybí u tohoto filmu hluboká psychologie postav, která je tak typická pro filmy Pedra Almodovára.... psychologie postav, jenž představuje podpis Almodovára na každém svém filmu. Herecké výkony hlavních postav jsou skvělé a Penelope Cruz opět předvedla úžasný výkon. Není divu, že právě tato herečka hraje ve většině A. filmů. Ne zcela jednoduchý příběh, výborné herecké výkony.... film určitě stojí za shlédnutí. ()

migsee

Je to první Almodovarův film, co jsem viděla, takže se nepřidám do diskuze o tom, jestli je to ten nejlepší nebo nejhorší, co kdy natočil. Oceňuju brilantní výkony a zajímavou, dobře zapletenou zápletku:) ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky