Penélope Cruzová a Lluís Homar v hlavních rolích milostného příběhu o tvůrci, který při autonehodě ztratil zrak, ženu svého života i vlastní jméno, přesto však dostal od života druhou šanci. Režisér Mateo Blanco jedné tragické noci před čtrnácti lety přišel o vše. Osudná autonehoda mu vyrvala z objetí Lenu, herečku, která byla jeho múzou a kterou si vyvzdoroval i za cenu nedokončeného filmu. Po nehodě Mateo oslepne a spolu s kariérou režiséra se vzdá i svého občanského jména. Začíná žít a pracovat jako scenárista pod pseudonymem Harry Caine a na minulost se snaží nemyslet. Se smrtí jeho někdejšího úhlavního nepřítele a soka v lásce se ale otevírají staré rány a zdá se, že příběh lásky, žárlivosti a zrady bude mít ještě pokračování... Tři roky po úspěchu filmu Volver se španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar vrátil se snímkem, ve kterém hlavní ženskou roli znovu nabídl své osudové herečce Penélope Cruzové. Snímek je natočen ve stylu hollywoodských filmů 50. let minulého století, nese však samozřejmě pečeť Almodóvarova stylu: barevnost a prolínání žánrů. V hlavním příběhu se tak mísí thriller a červená knihovna, v sekvencích nedokončeného Blancova filmu Dívky a kufry Almodóvar ovšem propašuje do filmu i crazy komedii, odkazující na jeho první divácky úspěšný film Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tento sebereflexivní odkaz z Rozervaných objetí dělá především poctu kinematografii, filmařům a touze vyprávět. (Česká televize)

Calvus77

Rozhodně zajímavý film, který vás vtáhne do děje. Ale zdál se mi takový, hm, takový povrchní?! Výprava je ovšem výborná! ()

abeauty

Trochu zahanbeně přiznávám, že zatím nejnovější počin tohoto španělského velikána je jedním z prvních filmů, které jsem od něj viděla, ale ještě před jeho shlédnutím jsem se stala Pedrovou velkou fanynkou a nyní už znám snad všechny jeho v ČR dostupné filmy. Až na podruhé jsem si tedy všimla otráveného Gaspacha, které v Dívkách a Kufrech připravuje Penelope Ivanovi, parafrázi na Pedrův dřívější počin. Penelope Cruz je jedna z mých nejoblíbenějších hereček a Pedro jí vždy připraví "roli na míru" přestože zde není nejhlavnější rolí. Zápletka propracována ve vážněji laděné lince, než jak známe z mnoha jeho předchozích snímků, činí z filmu rychle plynoucí drama s výborným obsazením a hereckými výkony na vysoké úrovni. Graficky si Pedro také vyhrál, filmové interiéry jsou opravdu pěkným obrázkem bytu 90. let. Těšila jsem se několik měsíců dopředu a Pedro ani tentokrát nezklamal. ()

scorpio777

U Pedra som si zvykol, že laťka je príliš vysoko. Tento krát viem dať 4 hviezdy len skvelej Penelope a 5 jej neskutočným prsiam. V každom prípade dostatočný dôvod pozrieť si to. -:) ()

Agora

Jsem poněkud rozpačitá, asi jsem měla příliš vysoké očekávání po režisérových předchozích filmech ale moc mě to nevzalo. Penélope Cruz je nádherná, ale jinak měla jsem pocit, že by to chtělo nějak víc scénaristicky a herecky psychologicky propracovat. ()

ciapok

vdaka bohu za taketo filmy. akurat tento Pedrovi az tak nevysiel. To, ze jeho filmy sa pozerat daju nie je potrebne riesit, to je fakt. Tu neviem aky bol message. Ze stari a bohati chlapi su odporni ? Ze rodina ma drzat pohromade ? Neviem fakt. ()

Sao Saoi

Pedro Almodovar... Rok 2009 a ďalší film. Tentokrát najmenej kontrovézny, a tím si podpísal svoj ortieľ. Kto chce vidieť nahú Penelope, tak nech sa díva, ale to bol asi najväčeí vrchol filmu. Herecké výkony celkom obstojné, ale už vďaka príbehu nemali ani poriadne čo ukázať. Mám rád Almadovara, ale tád si zachovám vlastný názor a za tento film nemôže dať viac ako 60%... ()

lineker

Pedro je prostě skvělý vypravěč neobyčejných příběhů. Příběhů, které by obstáli i u dychtivých čtenářek Rosamunde Pilcher. Jsou zde totiž obsaženy všechny tajemné artefakty laciného příběhu a lásce, vášni, bohatství, touze. Ano scénář by obstál i u německých producentů a ženy by měli v neděli popoledni zase u čeho žehlit. Díky, že se tak nestalo a příběh se dostal do těch správných rukou. A tak nás Almodóvar vede svým zpracováním filmu o lásce, vášní, bohatství a touze. A je to cesta vskutku okázalá, protože jen málokterý režisér dokáže poskládat všechno jmenované tak, aby nevznikl dopolední kýč, ale film, který vám ještě dlouho bude rezonovat v hlavě či srdci. ()

andy60

Tímhle mě Pedro nijak neoslovil, natož aby mě chytil za srdce. Příběh tak trochu o ničem a samotná pointa na závěr - natočit kvalitní film, poněkud banální. ()

Ruda.neck

Po delší době jsem viděl dalšího Pedra a opět skvělý zážitek. Červená knihovna se v jeho rukou mění na umění, smekám před jeho scenáristickými a režijními nápady. K tomu skvělá kamera, barvy, kompozice, herecké výkony, odkazy na předchozí režisérovy filmy i díla jiných autorů. Almodóvar již možná natočil lepší filmy, ale i tato oslava kinematografie je stále na pět hvězd. ()

Sejkorka

Můj čtvrtý film od Pedro Almodóvara . Výborně natočené, komediálním prvkem na závěr (ukázka z nově sestříhaného filmu, který natočil Mateo Blanko (Harry Caine), hlavní roli hrála Lena a produkoval paduch Ernesto Martel  Dívky a kufry. V zajímavostech se píše : "Jako bonus se na DVD nachází i krátký film Pedra Almodóvara s názvem La concejala antropófaga, jenž je částí fiktivního filmu Dívky a kufry". Jinak je to trochu červenoknihovní love story, s občas trochu drhnoucí logikou (Lena odchází, Ernesto do ní lehce strčí, ona se skutálí ze schodů, těžce se zraní, načež změní názor a (zatím) zůstane. Kromě krásné Penélope Cruz , se v počátku filmu objeví neméně atraktivní  Kira Miró (dívka, která převede slepého Matea) Harryho přes přechod pro chodce. On jí místo čtení novin tak trochu vojede, což mu jeho producentka (a jak se později ukáže, i matka jeho syna Diega, o čemž on neví, inu červená knihovna) vyčte slovy : "Nemůžeš se vyspat s každou, která ti pomůže přes přechod". PODRUHÉ 14-3-24 Almodovarů mám už 10, nejlepší dle mých hvězdiček jsou Volver a Mluv s ní. Tahle Rozervaná objetí by mohlo  znaměnat i rozervané oběti, či vojetí, jak píšu v první recenzi. To mě vede k tomu, že mi z filmu zústala nejsvětlejší vzpomínka na představitelku onoho, čili Kiru Miró. Moc se o ní člověk nedočte, převážně hraje ve filmech, které nemají zde žádné hodnocení. Ale je to superkost !! Abych nekřivdil Penelo pičce, taky suší paní, suší! ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky