Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Thomassi

Novodobý pohled na jednu z nejznámějších verneovek. Bylo natočeno už spousty verzí, ale teď poprve můžeme sledovat nebezpečnou cestu do středu naší planety za pomocí digitální techniky. A to je jeden z důvodů, proč se mi to líbilo. Rozhodně to bylo něco nového a překvapivě celkem povedeného. Všichni totiž víme o předělávkách v dnešní době. Krásné barvičky, dinosauři a spousta dalších. Prostě to krásně do sebe zapadlo. Nesmím zapomenout na nějaké ty filmové pitomosti a nesmysly, ale to už k filmům patří. Brendan Fraser byl sympaťák a zbytek herců neurazil (bylo jich tam asi deset). Dám 65%, protože u takových blbůstek se člověk nejvíc pobaví. ()

reqiuem

ve tři-déčku by to mohlo vypadat docela dobře..jinak vůbec neřešim tuny hloupostí a malýho fracka, kterej v letadle vygoogluje nějaký informace(na PSP)(někdy se fakt člověk musí smát-i když možná že maj v letadlech amíci wifinu)..fantasy se tady stírá s úplnejma hovadinama..ale bohužel musim přiznat, že v nejdenom případě jsem se dost slušně nasmál .. "we are still falling" ()

FilmFan24

Převedení známého Verneova románu do dnešní doby v podobě dobrodružné rodinné podívané, kde to od začátku až do konce pořádně rychle odsýpá. Máme tady podivínského profesora Trevora Andersona v sympatickém podání Brendana Frasera, kterému role dobrodruhů sluší, jeho synovce Seana (Josh Hutcherson), kterého má deset dní na hlídání. No a že to nebude jenom tak, napovídá už název filmu. Náhodou totiž jeden z rozmístěných senzorů hlásí vulkanickou aktivitu a je třeba to prozkoumat. K dvojici se přidává sympatická horská průvodkyně (neokoukaná Anita Briem) a dobrodružství může začít. Na speciálních efektech je znát, že jsou vytvořené speciálně pro 3 D a zamrzí tak fakt, že film ani v kinech a následně ani na DVD není možnost u nás vidět ve 3 D. Ale i tak má film švih a spád, mezi hrdiny to jiskří a divák pokud v tom nehledá bůhvíco dostane slušnou formu zábavy. ()

dawe04

Ačkoli je Cesta do středu Země 3D zábavný počin, je plná ALE. Snaha o strašnou vědeckou realističnost na začátku pak zabije několik wtf survive scén, film má neúměrně dlouhý rozjezd, samotné dobrodružství ve středu Země je uspěchané a až na pár LED vrabčáků, děsivého (spíš svým CGI) tyrannosaura či zákeřné kopretiny je tam dole poměrně mrtvo. Dalším problémem jsou rušivé tzv. 3D záběry, tedy úhly kamery, které očividně slouží pro projekci v trojrozměrném kině. Kdyby se vykašlali na to 3D, mohlo jít o slušně zábavnou dobrodužárnu. ()

JohnMiller

Netvrdím, že tv film Cesta do stredu Zeme z roku 1999 bola nejaká výhra ani, že Brendan Fraser mal niekedy nejaký super kvalitný film ale toto je katastrofa nad katastrofami. Nič ma na tom nezaujalo, postavy hlavne to decko, ma hnevali a CGI efekty ani nebudem komentovať.... Hrôza. ()

Dexter1

Ako počítačová hra by to bola mierne nadpriemerné, ale ako film je točistý priemer. Slušné zábery pre IMAX, ale aj ako DVD sa to dalo i keď to nie vždy bolo ono. Ak prekusnete, že hlavný hrdinovia by po každom svojom kroku mali byť logický už dávno mŕtvy tak si užijete ich adrenalínovú jazdu. ()

kajas

Klasická oddychovka na víkendový večer s věčným sympaťákem Fraserem. Ve 3D to muselo být tuze fajn. ()

kinderman

Sympatická herecká trojice, přijatelná stopáž, neumdlévající akce ( a absence dabingu)...ideální film na pročištění hlavy, což jsem tuhle potřeboval jako sůl. ()

Dubro

Ehm, keďže nemáme doma 3D optiku, tak som si to pustil len takto, že pohoda, že 2D. Po hodine, ako si tak vo vodorovnej polohe škúlim na toho Frasera jedným okom, bolo z toho už len 1D a nakoniec ( to si pamätám úplne presne ), keď žena so mnou triasla ako s opilcom, aby som sa láskavo odtrepal spať do spálne, bolo z toho celého nula D. Budem to musieť skuknúť ešte raz, koľko vlastne D to má. ()

Efik_CZme

Anita Briem je kočka... tady 1 hvězdička. Brendan Fraser je zábavný... tady druhá. Jinak mě film neskonale zklamal. Humor slabší než příslovečně "záchodový". Prostředí nezajímavé... všechny scény a scenerie člověka nutí srovnávat je s původní filmovou předlohou z roku 1959, a gestem římských císařů je odsuzovat k zatracení:-(.... Holt americký filmový odpad "PRO CELOU RODINU"... Smutné. Přitom pro Frasera bych si vybrečel oči. Kam až to proboha klesnul. Abych nezapoměl, svítící ptáci jsou hezcí... ()

Lauri

Jako vtip dobré. Velmi dobré. Ovšem jako film, který chce být dobrým sci-fi snímkem, akorát tak laciná fraška. Zasmála jsem se jen tomu, že tisíce kilometrů pod zemí je normálně běžně signál :-) ()

Huntelaar

Co si myslet o filmu, který přistupuje k divákovi jako k totálnímu tupci a ignorantovi a od druhého záběru mu to dává poctivě vyžrat. Nejvyšším hereckým předpokladem Brendana Frasera bylo umění freneticky řvát a občas to bylo i k uvěření. Dvě hvězdy z milosti. ()

maverick10

Chudak Julius ted v hrobe asi trpi, protoze se nemuze ani obratit hruzou, kterou vyprodukoval clovek, ktery do dneska porad zije ve svete Lucy Lawlessove. ()

easaque

užasný film po 4pivech ... dobře jsem se nasmál. Ve střízlivosti však dejte od něj přehrávače dál. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

ve 3D by se dalo uvažovat ještě o hvězdě navíc...takto spousta scén nevynikne tak jak by měla a jedná se spíše o slabší průměr (40%) ()

Chen

Dokáži si představit, jak bych v kině s podporou 3D technologie uslintával po litrech. Ale zhlédl jsem film jen na DVD, takže hádám, že sem byl ochuzen zhruba o polovinu vizuální přitažlivosti, kterou Cesta do středu Země má. Viděl jsem tak jen lehce nadprůměrné, dobře zahrané dobrodružství s průměrnými triky. ()

HappySmile

Pěkný rodinný film určený na nedělní odpoledne. Cesta do středu Země byla zábavná, dobrodružná, snad i trochu akční. Co se mi ale už zdálo moc byl ten dinosaurus jako vystřižený z Jurského parku. Nutno uznat, že vypadal jako skutečný, ale zdálo se mi to už moc překombinované. Jako celek film ale rozhodně nenudil, pěkná oddychovna. ()

rakovnik

Celkem zajímavý dobrodružný film, který se ale podle mě až moc zhlédl ve 3D a děj je tomu také poněkud podřízen. Bohužel, viděl jsem pouze ve 2D, čili pro mě jeden z dalších filmů o cestování do středu naší planety. Ale povedený, už jen díky tomu, že má inteligentní předlohu v podobě románu Julese Vernea, kterou se nepodařilo proměnit v totální pitomost ani scénáristům tohoto filmu. ()

SallyZen

Tenhle film stojí vidět asi kvůli tomu imaxu no. Jinak to je obyčejnej příběh se vším úplně obyčejným. Akorát ty efekty v tý nejlepší podobě vidět je něco úžasnýho. 60% ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)