Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ředitel kybernetického výzkumného ústavu dr. Marshall Cahill zavraždí jednoho ze svých kolegů, stárnoucího vědce dr. Howarda Nicholsona. Ten totiž věděl o tom, že Cahillův syn Neil si přivlastnil teorii již zesnulého vědce a publikoval ji pod svým jménem. Cahill přejede Nicholsona autem a nastraží falešné stopy tak, aby vražda vypadala jako dílo neznámého narkomana. Přes svou genialitu však nepočítá s všetečnou všímavostí a pronikavým intelektem ušmudlaného poručíka Columba... (Česká televize)

(více)

Recenze (49)

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Chyběj hodinky a peněženka oběti. A taky heroin.“ Opravdu krásný díl s příběhem jako vystřiženým z nějaké antické tragédie. Postavy a jejich vztahy tu jsou mimořádně dobře psychologicky vykreslené, a přitom není děj nijak komplikovaný. Setkání poručíka s malým géniem a robotem je veselé a plné porozumění. Vůbec v tomto díle se Columbo trochu víc otevře a nechá diváka nahlédnout do svého nitra, ve kterém je mimořádně sympatický a chápající chlapík, který vrahy hledá, ale necítí k nim nenávist. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Predstava o vedeckom výskume po Columbovsky, o robotoch a o najvýkonnejšom počítači K44, ktorý sa používa na simulovanie vojenských operácií. Prípad nie je nič moc, ale stretnutie s mladým geniálnym vynálezcom Stevenom Spelbergom bolo zaujímavé. Hlavne scéna, ako sú všetci s robotom MM7, Columbom a jeho lenivým psom v riadiacom stredisku. –––– Já nepotřebuji opravit auto, je v bezvadným stavu! –––– Taky bych chtěl být polda, a moc. Ale nejde to. Jsem moc chytrý. ()

Reklama

Allan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Již zmíněná režie Alfa Kjellina je opět téměř bezvadná. Děj je zasazen do prostředí ústavu zvaného "Myslící tank", tedy plného mimořádných inťoušů, vymýšlejících plány pro 3. světovou válku. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že hlavní představitel vraha vypadá jako hubenější kopie Alfreda Hitchcocka. Nevím, zda to byl úmysl, ale herecký výkon tohoto pána byl velmi slušný. Navíc byl díl doslova prošpikován sarkastickými fórky na Columbovo inteligenční schopnosti a naštěstí se tvůrci protentokrát vzdali oblíbené humorné linky "blok-tužka-manželka-málem jsem zapomněl!" Obzvlášť pěkná je poslední scéna filmu, uvozená větou „Jste divný člověk, Columbo, a já nebudu riskovat. ()

Rudyamon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela průměrný díl se spoustou fakt úsměvných detailů, hlavně co se týče technologií (při pohledu na počítač, který řídil „třetí světovou válku“ jsem si poměl na jiný počítač z osmdesátých let, který nám chtěli předvést ve výpočetním středisku, a na otázku, kde je ten počítač, nám odpověděli, že jsme právě v něm... ). Padouch tohoto dílu byl docela vlažný (no jo, vědec... ), motiv spíš vhodný do seriálu ze studentského, či filosofického prostředí („Ukradl práci giganta, aby získal uznání tyrana!“), nicméně měl i své dobré stránky. Dozvěděli jsme se třeba, že pes Pes demoralizuje ostatní studenty psí školy... :-) No Columbo opět svou práci dělal skvěle, spousta drobností ho trápila a tak se ptal a „slídil“. A pořád bavil, jak celé ty roky. Takže dávám jasné 4 hvězdičky - 80%, a abych nezapomněl: „Třetí světovou válku odložíme na odpoledne!“... :-) ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U Colomba mě vždycky znova překvapí slaboduchost námětů. Zázračná mast, robot jako ze sci-fi filmu, víno zničené zahřátím nad 58 stupňů celsia. Všechno ostatní je pak vcelku propracované, ale samotný námět je hodně často hodně laciný. Tohle je přesně ten případ. Tvůrci už se pak mohou třeba stavět na hlavu a vymýšlet fóry s neposlušným psem, ale ono to je stejně vcelku pitomé, vhodné tak maximálně jako relaxace po hodně dlouhé pracovní šichtě, kdy už se člověku nechce moc myslet a jen tak sleduje běžící obrázky... Celkový dojem: 60% ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • V českém dabingu Dalimil Klapka kromě Columba (Peter Falk) nadaboval ještě jednu postavu. (Pepinec)
  • Robot použitý v epizodě je tentýž robot, který hrál ve filmu Zakázaná planeta (1956). Robotu byla pozměněna vizáž - původní pohyblivé nohy byly zaměněny za statický podstavec s kolečky. (LaSi)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno