Po své výbušném chování ve Fast Five se Dwayne Johnson předvede jako provinční otec, na kterého tvrdě dopadlo, když jeho dospívajícího syna nespravedlivě obžalují a odsoudí k deseti letům za mřížemi. Aby očistil jméno svého syna, začne otec pracovat v utajení a riskuje všechno, včetně vlastního života, aby zmírnil jeho rozsudek. (Filmbox)

harryy

V Práskačovy je civilná akcia a vážne premýšľanie Rocka kam zo šlamastiky ďalej dávajú aj divákovi príležitosť tipovať kam sa môže príbeh pohnúť a najmä uveriteľné momenty, keď sa zápletka naplno prejaví,film má zručného kameramana, čo neváha využívať veľa detailov. Ponuré lokácie prospievajú smutnému vyzneniu prvej polovice a aj hudba pasuje k filmu. Občas je príliš vážna a dialógy naťahované (filmu by bodlo o 10 minút menej vo finálnom strihu), ale vykresľovaná atmosféra vás pohltí. Potom vás neprekvapia iba dve akčné scény, viac ich tento film nepotrebuje. 80% ()

Maik22

Ne,ne,ne takhle NE! Všechno špatně. 45% - Drsňák Dwayne měl prostě jít do průměrného akčního filmu, postřílet a pobít půlku kokainové mafie a bylo by hotovo. Zábava, napětí, akce a možná i trochu srandy. Bohužel role šla úplně jiným směrem. Uplakaný a starostlivý otec, kvůli synovi, který jakože nechtíc obchodoval s drogami..?? Tohle tenhle vazbič nemůže myslet vážně. Sám přece musí vědět, že mu takové role nemohou prospívat a nikdy ani nebudou! A jestli už, tak scénář se mohl upínat jiným směrem a Dwayne alespoň mohl "milovaného syna" pomstít a sám postřílet půlku mafie, to by mne bavilo asi více a hodnotil bych určitě jinak. ()

drake31

Dwayne tak trochu v netradičnej polohe, v ktorej nikoho nebije, jeho napumpované svalstvo nie je až tak potrebné, a maximálne čo urobí je že oškrie pár áut. Musím však povedať, že tú polohu milujúceho otca ktorý pre záchranu svojho syna urobí čokoľvek, mu celkom žeriem. Snitch nie je perfektným filmom, ani najlepším, je jednoduchý, priamočiary, a chrbát mu kryje obstojný príbeh - a za to si získal moje sympatie. ()

JohnSmith

Moc fajn a příjemný thriller, který není plný nesmyslných akcí. Je pravda, že trochu pochybuju o tom, že by státní zástupce povolil něco takového, ale dnes je možné všechno. Jinak The Rock je příjemně civilní, ale bradka Barry Peppera mě trochu vyděsila. ()

zdenny

V rámci subžánru zdařilý snímek. Dwayne Johnson v poloze, v jaké jej ještě neznáme. Hned v úvodu nám film nabídne jedno velice důležité ponaučení - do vězení se člověk může dostat kdykoli. ()

Marrdaa

"Riskoval sem život, abych dostal syna z vězení, přitom sem odprásknul pár hispánců v Hondě a střelil pár kilo koksu...Nezapoměl sem na něco ? Jooo vlastně, díky, že jste mi vysvětlili jak to teda bylo s tou extází." ()

Kosmik 1

Celou dobu jsem čekal, kdy už to přijde. Kdy se v Dwaynovi probudí ten ďábel a začne všechno mlátit, řezat, střílet a ničit. Nedočkal jsem se bohužel, je to prostě hodnej tatík (alespoň dle skutečné předlohy). Tahle role mu moc nesedla no a slova "miluji tě" od něj zněla skutečně nezvykle a nepřirozeně. Ale ikdyž toho film moc neukázal a nic moc se v něm nedělo, tak mě nevím proč i vcelku bavil. 65% ()

zolo23

Svižná jednohubka na ktorú sa celkom dobre pozeralo. "The Rock" mi nikdy nevadil ako herec, pravdaže hral väčšinou vo filmoch ktoré mu sadali ako riťe na šerbel. Keď si predstavím iných "wrestlerov" ako sa snažia presadiť vo filmovom svete (John Cena) Dwayne Johnson je oproti nim Al Pacino. Vadili mi dialógy typu "mám ťa rád" , "aj ja teba" a pod. Bolo ich tu až nechutne dosť, ale keď si odmyslím tento malý fail, môžem byť docela spokojný. ()

Hugo01

Že by The Rock dostal na hubu? I to se někdy stane. Hlavně, že všechno dobře dopadne. Kdyby v tomhle filmu Dwayne nehrál, nejspíš bych o něj ani nezavadil, ale nenudil jsem se, takže jsem spokojený...65% ()

sedm.1

A když jsou ty vánoce, budu nadělovat i já a právě díky tomuto mému rozvernému rozpoložení získává hlavní výhru skvělý Práskač, který sice reálně asi na maximální hodnocení nemá, nicméně v tuto momentální chvíli jsem z něj natolik nadšený, že ho prostě dám a hotovo. Já jsem vlastně ani moc netušil, co od tohoto filmu mám čekat, a to především ze žánrového hlediska, jméno Dwayna Johnsona mohlo sice něco napovědět, což se ale nakonec stejně ukázalo jako zcela milný ukazatel, zkrátka jsem šel do Práskače naslepo, nicméně, to se ovšem ve výsledku ukázalo jako úžasný bonus. Od začátku mi totiž padla čelist z nekompromisně lavinového návalu působivých emocí, strhujícího děje, nesmírně napínavých momentů a dechberoucí atmosféry, prostě, od první minuty jsem byl vtažen do děje, který mě strhl a nepustil od první až do poslední minuty. Samozřejmě, aby tohle všechno ale tak perfektně fungovalo, muselo k tomu přispět mnoho faktorů a jedním z těch nejdůležitějších je, že tvůrci nepodlehli lákadlům, jako byla účast gigantického Johnsona, který by mohl celou tu chásku vymlátit během úvodních pár minut, nepodlehli prostředí nekompromisního obchodu s drogami, díky kterému by se také dali „vyvádět“ věci, nepodlehli, že i samotná zápletka nabízela udělat zcela jiný film, v úplně jiném zpracování a stylu, a prostě přes všechny tyto možnosti zůstali jednoduše pevně nohama na zemi a film zpracovali skutečně jako reálný příběh, kdy lze všem těm událostem a zvratům bez problému uvěřit a o to je to pak vše ještě působivější a emočně silnější. Dwayne Johnson je tu prostě obyčejný chlapík od rodiny, který se snaží pomoci svému synovi, má strach, musí dělat nesmírně těžká rozhodnutí, je zranitelný a dělá zkrátka vše, aby celou rodinu dostal z toho posranýho kolotoče, do kterého se dostali a je to celé nehorázně lidsky a civilně působivé. A ještě na konec musím dát jednu pochvalu, a to herci ve vedlejší roli, ve které mě hodně zaujal Jon Bernthal, zajímavý to chlapík. Každopádně, ikdyž Práskač ve výsledku vypadá jako poměrně hodně obyčejný filmový počin, tak právě v tom je paradoxně ta jeho největší síla, díky čemuž jde o nehorázně strhující, napínavou a působivou podívanou. MŮJ TIP JAK KRÁVA!!! ()

toffy

Konecne sa mi prvykrat zdalo, ze The Rock je celkom fasa herec a nie je len novodoby Chuck Norris, prijemny thriller na nedelne popoludnie. ()

herr_carter

Dwayne Johnson tu hraje !! Ano, slyšíte dobře, konečně přestal mlátit všechny kolem sebe a začal se naplno věnovat herectví !! Ne vážně, nečekaně napínavý krimi film s dobře propracovaným scénářem a vyvrcholením..........moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Spike23

"Inspired by true events." Když něco takového se objeví na začátku jakéhokoliv filmu, nepřináší to zpravidla vůbec nic dobrého, naštěstí hodnocení nebylo špatné, a jak jsem taky zjistil, měl to být Rockův nejlepší herecký výkon, podle toho, co o tom psali. Bohužel nikde o tom nepsali, jaká to je nepředstavitelná nuda. Kdyby mi bylo 13 a dávali to večer na HBO, asi bych to zkouknul, usnul v polovině a byl bych spokojený, že na to ty dvě hodiny koukat nemusím, ale pustit si to sám od sebe s nějakým očekáváním byla naprostá ztráta času. S hereckými výkony, jak jsem se taky dočetl, bylo všechno v pořádku, koho to ale zajímá, když jak postavy tak scénář nestály vůbec za nic. EDIT: Cože? Nechápu, jak jsem tomu mohl dát 2*, okamžitě musím snížit :D ()

DavidS.

Snitch není špatný film, ale jeho problémem jsou odlišná žánrová očekávání, ke kterým evokuje už jen samotné obsazení Dwayna...Bez této predestinace se jedná o velmi solidní drogovou krimi s lehkou výtkou k systému viny a trestu, kde má Barry Pepper takovu bradku, že by mu mohl závidět nejeden kung-fu mistr...Waugh už ve Felonu dokázal, že se na svět zločinu dokože dívat trochu jiným pohledem... ()

KoRner

Myslel som, že to bude akčný film, ale krimi drámu som od Dwaynea fakt nečakal. A mal som problém stotožniť si ho s takouto civilnou postavou. Trochu som ale očakával depresívnejší koniec, možno by som vtedy aj zvýšil hodnotenie. ()

TheNine

Dwayne umí i něco jiného, než jen mlátit a lámat krky! Ukazuje se v překvapivě vážné roli, dostane párkrát pěkně na držku a celý film je připosraný až za ušima. To samo o sobě už vzbuzuje zajímavost! Perfektně zvládnutá je hlavně atmosféra. V některých scénách ani nedýcháte, jak Dwayneovi držíte palce, aby nedostal další nakládačku nebo aby neskončil v sudu s kyselinou. Má to pár chyb, ale drží to perfektně pohromadě, i bez obrovských výbuchů a vizuálních efektů. Práskač hodně kritizuje a celkem drsně vám vnucuje svůj vlastní názor. Jakkoliv může být pravdivý, neukazuje však vhodné řešení problému a řeší jej, paradoxně, tím co kritizuje – donášením. Přesto poukazuje na neoddiskutovatelnou skutečnost – že zákon sám je nefunkční. Malé ryby chytí, velké nechá plavat. Dialog: "Když budeš pro nás pracovat, staneš se členem rodiny." Hodnocení: 80% ()

Lukoboss

To je asi poprvé, co jsem viděl ve filmu D. Johnsona alias The Rocka hrát. Za celej film nemá ani jednu bitku (!), prostě žádnou takovou scénu, která se u tohohle herce očekává. Dokonce předvede i nějaký ty emoce s ukápnutou slzou, když se jako hrdej a milující otec snaží pomoct svýmu synovi. Tohle pro mě bylo tak nečekaný, že mě to bavilo a neváhám tomu dát vyšší hodnocení. ()

Pavlík

31. 10. 2013 (249.); i za cenu možné likvidace sebe i rodiny, pan Matthews vydrží a syna Jasona dostane na svobodu ()

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

25.02.2012

Dokonce k té nejhrdinštější. Studio MGM se jej totiž snaží ukecat do role legendárního starořeckého siláka Herkula. Zapomeňte ale na rodinnou taškařici ve stylu Kevina Sorbo. Film Hercules: The… (více)