Práskač

Snitch

Práskač

Krimi / Thriller / Drama

USA / Spojené arabské emiráty, 2013, 112 min

,,NENECHÁM NIKOHO, ABY ŘÍDIL NÁŠ OSUD....“ /// Když se mlaďas místo po krk v extázi ocitne po krk v průseru, nezbejvá fotříkovi nic jinýho, než udělat dohodu. Příběh moc překvapení neukrejvá a filmařina? Tož rutina. Zdokumentování rodinnýho dramatu statečnýho taťky, naštěstí přináší v závěrečný půlhoďce chvilky napětí (protože mě fakt zajímá, jak to nakonec udělá), potěší i finální akcička. Zodpovědnější taťkové možná uroněj kroupu, ti agresivnější se třeba naserou a festivalovej divák se zamyslí, jestli se ten Rock třeba jednou nevobjeví v nějakým artovým bijáku… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukám jen na filmy inspirovaný skutečnejma událostma. 2.) Přemejšlím, jak říct rodině, že jsme v programu na ochranu svědků. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(29.5.2013)

• Jordan

podpriemerný a pomerne nudný thriller, ktorý má jedinú zaujímavú vec (pre mňa): susan sarandom je prvá žena po šešťdesiatke, ktorá dokázala naštartovať moje erotické fantázie - ak moja žena bude takto vyzerať v takom veku, budem ten najšťastnejší muž na svete - aj keď to asi nebudem vedieť v tom veku patrične využiť... :((7.11.2014)

Vidieť Dwayna Johnsona neopätovať údery pôsobí skutočne proti srsti, ale na druhej strane ukázal, že sa dokáže vysporiadať aj s náročnejším hereckým obsadením. Naposledy som jeho náročnejšie vystúpenie okúsil vo filme Gang v útoku, v ktorom ho zmietali city k športovému týmu, kde prvý krát úplne vynechal akčné parády tipu Rambo. Film, nie je veľmi kreatívny, ale napriek tomu jednoduchší príbeh slušne naberá na dramatickosti. Režisér ponúka nenáročné prevedenie, ale o to vyzývavejšie a hlbšie odhaľuje realitu a obtiažnosť riešiť komplikované situácie v dnešnom bláznivom svete. Neviem či by som dokázal urobiť to všetko aj ja? Pre svojho syna, ak by sa dostal do podobnej situácie. Položili ste si túto otázku aj vy? Vlastné seba obetovanie, ktoré v tomto prípade bolo jedným z odkazov veľmi dobre doplnila aj perfektná scéna kolízie kamiónu snímaná z pozície šoféra. Kúsky rozmetanej trávy naražajúce na čelné sklo pôsobili veľmi originálne a tak som sa priklonil k 70%.(16.12.2013)

Film podľa skutočnosti (údajne) o chlapíkovi menom John, ktorý žije usporiadaným životom. Vlastní stavebnú firmu a všetko ide tak ako má až do dňa kedy federálny predstaviteľ vlády US neobviní jeho 20 ročného syna Jasona z predávania drog. Tú na neho našil najlepší priateľ, aby si tak zabezpečil nižší trest. Tento istý kolobeh však musí zopakovať aj Jason. Nakoľko odmieta a volí radšej krok za mreže prísnej väznice plnej drogových dealerov, zoberie "spravedlnosť" do vlastných rúk otec. Pod dohľadom polície vstupuje do drogového kartelu, ohrozí celú rodinu, aby zachránil synovi zbytok života. Celkom uveriteľné. Pozitívum, Dwayne Johnson hral konečne vo filme normálnu postavu. Konečne sám ako kôl v plote bez cudzej pomoci nezniesol všetkých zo sveta. Film, ktorý má hlavu a pätu, ale je to len priemer.(12.10.2013)

Práskač je slušivá kriminálka řízlá thrillerem,akci zde nečekejte,nedočkáte se ji, ale i přesto, že se zde nestřílí a nevybuchují auta se jedná o příjemnou zábavu s nápaditou zápletkou,které dodává štávu charismatický Dwayne Jonhson. Je super, že dal přednost filmům před Wrestlingem !(29.5.2013)