Práskač

Snitch

Práskač

Krimi / Thriller / Drama

USA / Spojené arabské emiráty, 2013, 112 min

Z tohtoročných neblockbusterových akčňákov The Last Stand, Parker či Bullet to the Head ma po dejovej stránke práve Snitch príjemne prekvapil. Je ťažké si predstaviť “Herculesa” Dwaynea v solídnej úlohe milujúceho otca ale práve Stitch dokazuje že to ide a Johnson na to má. K tomu dobré obsadenie a nemôže vadiť ani to, že hlavný šéf obávaného drogového kartelu má prezývku “Krtko”.(31.5.2013)

Ze začátku jak jsem viděl, že to je film dle skutečných událostí, jsem se bál, že to dopadne stejně debilně jako Empire state, nebo že to bude zklamání jako Pot a krev. Naštěstí zápletka byla celkem originální a napětí vůbec nechybělo. Sice je akce jen na konci filmu. ale celý film je napínavý a vtáhne vás to do děje. S herců mě tu nikdo moc nezaujal, Johnson je teď skoro všude..snad jen ten Barry Pepper a Shane z Walking dead mě zaujali svou rolí, soundtrack mohl být taky lepší, ty housle mě docela srali. Jinak film hodnotím spíše kladně, bavilo mě to, bylo to napínavý a ke konci ta honička a přestřelky neměli chybu!(20.4.2014)

• Xmilden

Práskač funguje pouze první půlhodinku, pak se projeví dvě podstatné věci. Rejža je břídil a Dwaynovi podobné role nesluší. Trošku nám pan Skála připraví šok, protože za celý film nikoho nezmaluje ani nezastřelí, což u něj opravdu není obvyklé. Ale abych mu nekřivdil, rozhodně podává poměrně zajímavý a přesvědčivý herecký výkon.(7.6.2013)

• - Natáčení filmu trvalo pouhých 35 dní. (Roman.Ticka)

• - Jon Bernthal (Daniel) mal mať vo filme pôvodne dlhé vlasy. Plán však zničilo rozhodnutie Franka Darabonta, ktorý chcel, aby mala jeho postava Shane Walsh v seriáli Walking Dead (od r. 2010) krátke vlasy. (Sexy_Beast)

• - Partner filmu Participant Media se specializuje na závažná sociální témata dneška. (Roman.Ticka)