Práskač

Snitch

Práskač

Krimi / Thriller / Drama

USA / Spojené arabské emiráty, 2013, 112 min

// Distribútor: Lionsgate,Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 2,511 // Otvárací Víkend v USA: $13,167,607 //(2.1.2014)

Kráčející skála si v životě prošla různými sračkami, ale že jeho synátor udělá průser a zapřísáhne se, že nikoho jiného nepráskne, to opravdu nečekal. O to horší to je, že jeho syna zachrání jenom on sám, a to ještě v případě když se infiltruje do jednoho drogového gangu. Dwayne Johnson tady moc nebitkaří. Vlastně v tom filmu není ani moc akce. Popravdě je to ale jedno, protože se jedná o skvělý napínák, kde The Rock předvádí další z naprosto skvělých postav. Pořád lepší, když se ve filmu sápe kolem dealerů, než když je v obležení dětí. On musí bejt viděn u těch šmejdů, co z tohodle světa dělají humus. Protože u něj mi stačí jeden jedinej pohled, abych naprosto s přehledem pochopil, co si o nich myslí a kolik sirek z nich během dalších pěti vteřin nadělá.(18.12.2013)

Jako taková spálená gólovka. Námět fajn, Dwayne Johnson umí slušně zahrát a přesně to tady předvádí, ale je divný sledovat zrovna jeho v roli s jednoznačným náběhem na pořádnou heroickou akci, ke které nedojde. Ale hlavně, ústřední drama/ krimi thrillerová složka bohužel sama o sobě neobstává, nemá čím oslnit. Tak jako tak tu není nic, co by vás vytrhlo ze židle anebo přímo dorazilo, po stránce akce a napětí, ale stejně tak emocí. A ten potenciál tam byl ve všem... Prostě mírně zdlouhavý průměr, kde naštěstí táhne charisma v hlavní, ale i vedlejších rolích (Bernthal, Pepper, Kenneth Williams).(26.5.2013)

D. Johnson sa snažil, ale hrať presvedčivo zraneného otca, to chce zamakať o čosi viac. Nebol dosť presvedčivý, aspoň v mojich očiach. Dobre však zapadli S. Sarandon a B. Pepper na nich sa už dá spoľahnúť. Príbeh atraktívny, v prvej polovici úplne bez akcie, navyše Johnson dostane poriadnu nakladačku, čo pri jeho postave pôsobí dosť divne, minimálne, že sa o nič nepokúsil. S blížiacim sa záverom film naberá obrátky a záver dopadne tak, ako to vo filmoch s Johnsonom býva. Slušný priemer, ktorý by v prípade, že by Johnsona vystriedal presvedčivejší herec mohol poskočiť aj na 4 hviezdy. Takto "len" 60%.(7.3.2016)

Jedno mi stále vrtá hlavou, jak je možný, že obsadili Dwayna Johnsona do role, která vůbec nevyžaduje (spíše naopak) muže takových proporcí, navíc ani nepředvede žádnou bitku, nic. Pochopil bych, že vypadá, jako by z prdele vypadl původnímu chlápkovi, který stojí za údajným dobrodružství. Naopak, civilní typ normálních proporcí a hlavně HEREC, by takovému filmu prospěl víc. Nicméně "Práskač" nenudí, svou realističností bere dech, a věřím, že ke konci slabší povahy uroní slzičku do svého bonga. Tedy, nezbývá, než doporučit film, který je jen napůl krimi, napůl drama a napůl akční (jak psal verbal, akce jak z Kobry 11), ale přesto kdejakého rodiče ve středu večer zabaví.(24.3.2014)