Práskač

Snitch

Práskač

Krimi / Thriller / Drama

USA / Spojené arabské emiráty, 2013, 112 min

Práskač se dá shrnout jako slušně natočený thriller o infiltraci do zločinecké organizace, obchodující s drogami. Připomínalo mi to trochu film Miami Vice. Jenom tu nebyla žádná milostná linie. Dwayne mě zde opět přesvědčil, že to není jenom hromada svalů, ale že umí i velmi dobře hrát. Zejména rozhovory tváří tvář s drogovými bossy byly velice věrohodně natočeny a u Rocka jsem cítil ten respekt z mafiánů až ke mě do obýváku. Závěrečná honička a pár akčních scén byly solidně natočeny. Na tom měla největší podíl kamera, tu měl pod taktovkou evidentně profík. V konečném součtu to dělá 75%.(22.6.2013)

• korbitch22

Zoufale nudný, patetický kýč, natočený podle stupidního scénáře, který je založen na skutečných událostech a to ho dělá ještě stupidnějším, směšnějším a zoufalejším a jen to potvrzuje imbecilní americké justiční zákony a stupiditu američanů vůbec.Rock je v roli medvídkovského taťuldy vod rodiny přesvědčivej asi jako kdyby Johny Galecki hrál Supermana.Patetické dialogy, rutinní herecké výkony, přepálená stopáž.Naprosto zbytečný film.Dwayne má drtit kosti, držet kulomet těžší než King Kongova raní stolice, cedit z úst suché hlášky a ne plakat u vokýnka, když jeho extrémně nesympatický syn poznal sílu ohejbání pro mýdlo v nejtěžším vězeňském bloku.Podobně zbytečné jako Faster, který měl aspoň trochu co říct.Tahle sterilní mrdka měla zůstat zapadlá v nejspodnějším šuplíku zaprášené Hallywůdské kanceláře.Nejvíc mě srala ta kreténská hudba, která se snažila si za každou cenu vynutit nějaké emoce, aby divák snad s těmi nesympatickými kretény ještě soucítil nebo co.66%?Naivita a omezenost dnešních uživatelů už mě rozesmívá dlouhý léta.1* pouze za výborného Barryho Peppera, kurva zase 112 minut v prdeli, co sem mohl cedit budvar a nemarnit čas takovou mrdkou.(24.6.2013)

Napumpovaný Dwayne Johnson, tentokrát jako rozlobený taťka, který se přidá k drogovým dealerům, aby zachránil svého neprávem odsouzeného syna. Rozhodně nečekejte akční jízdu, (Dwayne tentokrát více inkasuje než rozdá) ale spíše slušné, staromódní, ale řemeslně povedené akční béčko.(7.5.2013)

Príjemne "obyčajná" a vcelku realistická záležitosť v čele so sympaťákom The Rockom, ktorému však dosť pomáha Barry Pepper ako intenzívne bradato-vlasatý špičkový agent DEA, oproti ktorému The Rock (The Rock!) pôsobí ako neškodné neviniatko. Akcie je máličko, ale keď už sa niečo predsa len objaví, je to zručne nakrútené. Najobdivuhodnejšie je, že nám záleží na postavách, vzťahoch a dialógoch, takže vôbec nevadí, ak pár minút nevybuchne žiaden kamión.(15.1.2017)

Film je takový drama/triller, ve kterém se otec snaží pomoci federálům s drogovým kartelem a naoplátku má být jeho synovi zmírněn trest ve vězení. Ve filmu je akce opravdu málo a ta trocha není kdoví co dechberoucího. Celkově je film pomalu plynoucí od začátku až do konce. Rock jako zoufalý otec dokáže, že mu jsou i takovéto role a zbytek obsazení je taky v pořádku. Za mě 80% :)(31.3.2013)

• - V 54. minutě, kdy otevře John Matthews (Dwayne Johnson) zadní dveře kamionu, je v popředí vidět velká paleta obalená červeným plátnem, ale při dalším záběru jsou na paletě už jen kulaté bílé pytle. (Terva)

• - V akčních scénách spolu s agentem Cooperem (Barry Pepper) účinkuje 98 % reálných agentů DEA, jen 2 % z celkového počtu jsou herci. (Roman.Ticka)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)