Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

Renie42

Bylo to pěkné, vtipné, i slza mi trošku ukápla při smutných scénách. Příběh byl zajímavý a jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. ()

kenny79

Nečekal jsem, že to bude až tak dobré. 70 procent Jen si nejsem jist jestli je to pro nejmenší děti. Animák plný akčnich scén. ()

Mooney21

Tento film, či skôr rozprávku som išla pozerať bez veľkých očakávaní, s tým, že to nie je bohviečo. Ale musím priznať milo ma prekvapil. :) Len tú úplne poslednú scénu si mohli odpustiť....inak celkom fajn pozeranie :) ()

jfaba

Bavilo mě to, i když jsem to neviděl od začátku. Akční, dětem se to možná líbí. Mě to neurazilo. ()

ModryPlamen

Jediné, čo sa mi tu naozaj nepáčilo, bola tá idiotská scéna s jednookým emzákom na úplnom konci, tú si vážne mohli odpustit vzhľadom k tomu, že sme mali už aj tak dosť zdemolované Metrocity a zrazu príde toto. Ale ani po 3 zhliadnutiach na Filmbox Premium ma nenapadá nič, čo by film zrazilo na 3 hviezdy či nedajbože menej. Animácie mi prišli až na tú trávu na malé štúdio celkom slušné. To, že mal Wall-E krajšie odpadky v žiadnom prípade neznamená automaticky animáciu Kozieho príbehu, od tohto zverstva je animák na svetelné roky vzdialený. U postáv sa nakoniec nestalo, že by som s nejakou začal vysoko sympatizovať, a že by mi nejaká liezla na nervy, to tiež nie. Postavy robotov slúžia prevažne na pobavenie detí, ale toto je animák a nie Shawshank, takže kritika nie je na mieste. Tie čistiace prostriedky aj spôsobili mierne pousmiatie. Čiže celkovo ide o priemer, ale je to zaujímavý priemer. Fekálny humor absentuje. Príbeh zaujal skôr v prvej polovici, také objavovanie schopností a svet pod Metrocity. Alebo vzťah medzi otcom a robotickým synom, aj keď nie je najlepšie spracovaný. Tá druhá je boj Astra s modrým jadrom proti robotovi s červeným jadrom, čiže typická superhrdinská šablóna. Inak tu vytvorený svet je celkom zaujímavý, tie dve jadrá tiež celkom zaujímavá téma. Len nie som moc fan do superhrdinskych filmov, aj keď sme tu mali “superrobota”, čo je oproti WW a ďalším lietajúcim pohromám príjemná zmena. Avšak animák na 60% toto fakt nie je. ()

spawnxp

Jak už tady bylo uvedeno, víc manga než pixar a určitě k dobru věci. Štěkající popelnice je skvělá (vzpoměl jsem si na lítajícího robůtka z The Black Hole). Celé velice příjemná zábava... ()

laurence

Na tomto jsem byl v kině, ne z vlastní vůle, ale nakonec jsem se bál zbytečně. Příjemná animace a tradiční příběh o dobru a zlu. Můj šestiletý bratr by tomu dal hvězdiček sedm. ()

FEAR99

Velmi milý animák určený spíše dětem. Avšak že se u něj můžou pobavit i dospělí je také potřeba zmínit. Prvních odhadem 20 minut mě moc nebavilo. Děj se naštěstí rozjede až později a já ocenil, že i menší rozpočet u animovaného filmu, které ke všemu dělá nezkušené studio, může směle konkurovat těm největším. A to je mi sympatické. Navíc příjemně vybrané hlasy v originálním znění a vyjde jedno z animovaných překvapení minulého roku. A že je to jen taková jednohubka, která do světa díru neudělá, mě nevadilo. Hlavní je, že po nezáživném začátku jsem se bavil dobře. Zasloužené a poctivé 3*. ()

popo666

trochu sklamanie, lebo animak je v poslednych rokoch takmer zaruka vynimocneho filmiku. Nestalo sa tak, je to priemerna rozpravka s priemernym dejom a zapletkou. ()

Wladimir78

Kvalita animace je mi šum a fuk - pokud je to aspoň trošku snesitelné - což je tu rozhodně dostatečně. Co se příběhu týče, neurazí, a naopak i občas pozitivně překvapí. Takže takový trošinku slabší tři. ()

kelet

Na prvý pohľad bol tento film pre mňa nie moc lákavý. Predstavoval som si len samú akciu a žiadny poriadny, zábavný animák. No opak bol pravdou. Je to veľmi milý, príjemný film s plno zaujímavými a vtipnými postavičkami, ktoré zaručene pobavia. Akcie je tiež dosť a navyše to má svoj vlastný príbeh. Jediné, čo mi trošku vadilo, bol grafický výzor astro boya. Ak to zhrniem, určite to nemá na iné mega tituly z ríše animovaných filmov, no je to odlišné a veľmi príjemné pozeranie. Hodnotenie: 60% ()

HiccupIII

Pěkný, roztomilý a na začátku trochu smutný. Jaké dítě by si neoblíbilo kluka s nagelovanými vlasy a raketovými boty. Chvílemi vám je na brečení a pak vám pohádka vyčaruje úsměv na tváři, a samozřejmě nechybí napínavý závěr kdy čekate co se stane a to rozhodne jestli se usmějete nebo rozbrečíte ale to vám neřeknu podívejte se sami. Ale jednu věc prozradím: po tom všem je scéna nad kterou trochu povytáhnete obočí a nevíte co si myslet. Film to byl pěkný. ()

WHMMD

Pre mňa iba priemerný animák. Možno je to tým, že som to videl iba 2D ale aj tak ma tento film neoslovil. ()

gizi

Pro mě to byla celkem pohodová zábava, kterou jako většinu snímků stačí vidět jednou a zapomenout. 65%. ()

pavont

Parada.Nasiel som tu toho dost. Od A. I. cez Laputu az po Zelezneho obra a nakolko su to moje srdcovky, nemam dovod nedat 100%. ()

snupko13

Ja neviem, seriál som síce nevidel, no vedel som o čo ide a mne to prišlo ako pekná, milá rozprávočka, z dobrým koncom, ktorá nikomu neuškodí. Ja som bol spokojný, minulého roku vyšlo oveľa viac horších animovaných bludov ako toto. Pekná rozprávka. 4 ()

teseth

Zajímavá senilní povídačka, která se snaží být moralizující ukázkou jak některý věci nedělat. Bohužel při nudném obsahu, této nijak moc zvlášť povedené animačky, člověk nezačnu přemýšlet nad tím o co se film snaží ale spíše nad tím proč se ksakru na to ještě dívá. ()