Je to pták? Je to letadlo? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)

frashmaker

Když jsem viděl trailer, tak mi podle tech animací přišlo, že je to film pro děti do 10ti let. Hluboce jsem se však mýlil, když jsem viděl po pár minutách filmu hlavního hrdinu nenávratně zemřít. Celkově vzato je to velice inteligentní animovaný film, který sice není nějak výrazně zábavný z pohledu malých dětí, na druhou stranu je v něm více parafrází na vážné věci, než by se mohlo zdát. Komunismem zavánějící odklízení chytrých lidí pryč ze světa, zamořování cizích zemí odpadem (viz. rakouské kamiony, vozící odpad do České republiky ), předsudky z lidí žijících "tam dole" jakoby neoprávněný distanc od lidí, kteří potřebují naši pomoc. Tento snímek není dokonalý, je v něm dokonce i několik hluchých míst, na druhou stranu vysvětluje dětem na té nejzákladnější úrovni nebezpečí nedemokratických režimů a stejně tak je schopen tak nějak "dětsky" usměrňovat myšlenky, i když nic násilím nevnucuje. Možná s odstupem času své hodnocení snížím, ale momentální dojem je jasný. ()

MartinezZ

Ani jako pohádka pro děti. Jedno klišoidní klišé za druhým, plno WTF? momentů (Jaktože v té aréně byla "destruktivní kopule", ale ty tři trdlo-roboty mohli vykopnout do výšky a zase spadli dolů nezničení? "To" na konci se vzalo kde...?...). Náhodou, ta animace nebyla vůbec špatná, ale nestálo to za moc. Vlastně za nic - do týdne o tom filmu nebudu vědět, že jsem ho kdy viděl. Do týdne?... Viděl co?... ()

mysiak

Astro Boy je iná rozrávka ako väčšina tých, ktoré sa teraz točia..vracia sa ku starým koreňom, je tu dosť akcie, pomenej trápneho humoru...proste taká slušne odvedená priemerná rozprávka v dnešných časoch ()

ivishka

Opět to působí na city a bere si to strašně moc nápadů z jiných animovaných filmů...Nemůžu si pomoct, ale vidím v tom Loraxe a Wall-eho (možná i z jiných). Je to naprosto předvídatelné a až přespříliš z toho srší hrdinství a nedokážu se zbavit naivity příběhu související s prvky anime díky kterým vůbec Astro Boy vznikl. Opět další z hromady průměrných animáků...škoda těšila jsem se, že konečně změním názor na animované filmy a opět bez výsledku. ()

UncleG

Tak předně, než tady milýho Astro Cucáka surově skopu do kouta, poznamenám, že se mu nedají upřít určité kvality. Animace a design postav sice nedosahuje na Deamworksácké nebo Pixarovské pecky, ale pořád se jedná o víc než solidně zvládnutou práci. Situační humor a gagy fungujou (až na pár infantilních výjimek) dokonale, stejně jako hvězdné hlasy výborně sedí k jednotlivým typům. Tím ale bohužel výčet všech plusů končí. Co tenhle film nenávratně a tragicky poškozuje, je hodně - hodně - hodně - hÓÓdně zprasenej scénář (Ale fakt hodně, ehm). Postavy se chovají hloupě a nelogicky, někdo je zachráněn, aby se v zápětí mohl dobrovolně vrátit do situace před záchranou... A třeba takový Tatínek našeho hrdiny Astro Boye je kapitola sama pro sebe: tu synka bezdůvodně miluje, tu bezdůvodně zatracuje, aby jej mohl opět bezdůvodně milovat a zase zatratit a zase milovat. Stejně tak charaktery ostatních postav prochází neustálou nelogickou změnou v chování, až celé vyprávění připomíná sen splašenýho schizofrenika. V závěru nás pochopitelně čeká obligátní kýbl splašků s nápisem "falešná hra na city", záležitost tolikrát omletá a okopírovaná z milionu předešlých animáčů, až se člověku dělá mdlo. Dobrý - Astro Spratek dostal nakládačku a už chudák leží zmlácenej v koutě v kaluži vlastních syntetických biokapalin, ale ... když jsme u toho kopírování, nedokážu odolat abych ho ještě trošku nekopnul do žebírek. Tenhle film jakoby byl dokonalým produktem z příručky pro Japonce "Jak udělat animovaný trhák" - kromě již zmíněnýho "I´m so fucking happy" konce obsahuje všechny standardní blivajzy včetně otravného "zvířátka", vedlejších komických postav bez dalšího významu i toho tolik oblíbeného nemluvného siláka. Inu asiaté se snažili až do morku svých žlutých kostí, ale trhák se jim opravdu nepovedl. Teď sedí v tom svým studiu, porovnávají film s příručkou a nechápou kde udělali chybu... ()

gogos

Původní předlohu neznám, ale faktem je, že Astro Boy má naprosto peckózní námět. Mladý kluk zemře - jeho otec, uznávaný vědec, sestrojí jeho kopii s jeho duší do těla robota - z kluka se stane odpadlík - z odpadlíka superhrdina, jež zachraňuje svět... Začátek byl velice přijemnou podívanou, ale zhruba od třetiny filmu se autoři pouštějí tam, kam to nemá cenu v tomto stylu. Udělat z toho ultimátní akční pecku s lepšími efekty a coolovějšími dialogy, jedná se o luxusní animák plný vtipných hlodů a skvělé akce. Takhle se jedná o super námět zbabraný dětinskou druhou polovinou, špatnou animací a nepovedenou hudbou. Je to škoda, AstroBoy má stoprocentně na víc! ()

kaylin

Bohužel jsem japonskou mangu ještě nečetl, ale tak nějak předpokládám, že je podána jinak, nebo jsou zde jiné příběhy, protože to, co je prezentováno ve filmu, je tak nějak jen celkem obyčejný film, který se sem tam snaží cílit na emoce, ale není v tomhle směru nijak přesvědčivý. Hezké, ale nijak výjimečné. ()

ilemas

Ftákovina. Směs nejrůznějších vykrádaček, dá se to shlédnout, ale takové divné, nudné. Ani ve 3D mě to nebavilo a to už je co říct. ()

Fíla

Už od začátku je vám jasné, že se bude jednat o průměrný animovaný film. Postrádal jsem nějaký vtip, nebo dobrý nápad. Nemohl jsem se rozhodnout jestli udělím o jednu hvězdu lepší, a nebo o jednu hvězdu horší hodnocení. Na konec jsem zvolil tu horší variantu. Postrádal jsem příliš mnoho věcí. Tenhle animák si nejspíše na dlouhou dobu odpustím. 4/10 ()

honajz2

Nápad solidní, zpracování na prd. Začátek mě ještě upřímně bavil, ale jak se Astro dostal ze vzdušného města na zem, kde je skládka součástek robotů a obecně bordel z vrchu, jde to pak celé stále více do háje. Pořád jsem naivně čekal na to, že to víc prokreslí svůj svět a že tu postavy nebudou tak šablonovité, ale ne, celé to působí spíš jako sled náhodných scén, kde nic nemá svoje pravidla a kde každá postava (kromě Astra) jedná divně nebo dokonce stupidně (a to platí hlavně o Astrově tátovi, který strašně dlouho (jako fakt dlouho) věří tomu, že robotický kluk, který má úplně stejný charakter, vzpomínky i dobro v sobě jako jeho skutečný syn (který zemře hned na začátku (!) a on ho tak vzkřísil), ve skutečnosti jeho syn není, ale jenom stroj, i když vše odpovídá tomu, že to tak není) a když se někde objeví zajímavější konflikt, vyřeší se opět totálně nahodile, bez jakéhokoli vysvětlení (příběh holky z dola, která má ve vzdušném městě rodiče a marně se s nimi snaží spojit). A v závěru, SPOILER když porazí velkého robota poháněného negativní sílou, se hned poté objeví mimozemšťan s obřím okem a chapadly a Astro jde město zachraňovat svět dvě minuty poté, co ho zachránil před robotem KONEC SPOILERU. Sorry, ale tohle je příliš hloupé i na dětský film. A je to strašná škoda, rozjezd vůbec nebyl špatný, včetně toho nečekaného zvratu. 2* ()

M.i.k.e

nečekal sem nic a nakonec sem byl hodně příjemně překvapen.Animace sice není z nejůžasnějších,ale zároveň to není hnus stylu Hoodwinked.Musim uznat,že mě to nad očekávání pobavilo...65% ()

Figu

Moje dcera si tohodle překopanýho lítacího synátora celkem oblíbila, ale pravdou je to, že jí ta euforie rychle přešla a našla si pro ní daleko lepší pohádky. Což jsem rád, protože i na mě působí Astro Boy dost chladně! Možná zde trochu nadhodnocenej animák. 50% ()

C0r0ner

Díky Astro Boyovi jsem musel Elysiu ubrat jednu hvězdu, protože Blomkamp přesně zkopíroval děj z tohohle ne moc podařeného animáku. Příběh jako takový byl hodně tuctový a celkově jsme nenašel vůbec nic, co by snímek vyzvedlo nad průměr. Navíc mi nepřišlo úplně šťastně vyřešené to míchání kultur, to prostě fungovat nebude. 55% ()

tomeek

Nenudil jsem se, ale je to až moc viditelně pro menší diváky. No a ten rádoby akční závěr na konec, no nevim. ()

st.jim

Roztomilý klučina se srdcem na tom správným místě. Je to prostě frajer až do zadečku (i s těmi kulomety). Nenuceně pěkný animáček, který neurazí a pobaví. Zažijete švandy kopec a dobrodružství k tomu. Já se celý film příjemně bavil a ani chvilku nenudil. ()

Ryuuhei

Žádný zázrak. Tohle prostě není animovaný film pro všechny věkové kategorie, ale vším, co v sobě ukrývá, se soustředí výhradně na mladší publikum. On by námět samotný možná mluvil o mnoha emocích, ale ty byly leda tak plytké. Nelíbilo se mi, jak třeba v případě smrti Tobyho bylo pořád naznačováno, že ten starý byl nudný, zatímco Astro je mnohem lepší a není tedy čeho litovat. Chápu tuhle strategii, ale je hloupá. Rádoby vtipné vložky ve formě vedlejších postav vůbec neplnily svůj účel. Tedy, dobře, část děje i uznám, že měl něco do sebe, ale pořád nemohu říct, že bych byl nadšen. To ani v nejmenším. Zpracování taky žádné terno. Z původního Astro Boye jsem doteď neviděl nic, ačkoliv samozřejmě vím, o co se jedná (ještě, abych nevěděl). Docela mě to i nalákalo na zjištění a porovnání, jak moc se předloha a adaptace liší. Každopádně tohle jeho nejnovější filmové zpracování mě tedy ani jako nezasvěceného diváka nezaujalo. 50% ()

Maki89

ja osobne som sa vyborne bavil na tomto animaku, animacia dobra, hudba pekna, pribeh tak do 3/4 vpoho, potom sa to kazilo, malo to vtip.... davam 7/10 ()