Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

Webb

Docela slabota, lehce předvídatelné, jednoduchý příběh, málo vtipné a už mnohokrát viděno jinde i v lepším podání. ()

teutates

Oddychovka na sobotňajšie popoludie, proste len vypnúť a pozerať... chýba fantázia, hĺbšia myšlienka, niečo "new", v zmysle nielen kopírovať a bezducho lepiť... pomerne dosť hlúpe. 4/10 ()

nash.

Nápad obrátit klasickou béčkovou pádesátkovou sci-fi sliboval pořádnou porci zábavy. Výsledek je však přes hustou kadenci vtipů spíše mile úsměvný a pohodový než třeskutě zábavný a to i díky mnoha hláškám a odkazům na klasická díla žánru (od Vesmírné Odysey 2001 přes E.T. a Vetřelce po Hvězdné války) i jiné filmové klasiky (Zpívání v děšti). Sám se sice nestane žádnou nesmrtelnou a citovanou klasikou, rozhodně však jako příjmená filmová jednohubka nezklamal. ()

iamek

Průměrný animák, který nepřináší vůbec nic nového a zajímavého. Dokonce se u filmů nebudete ani smát, ale spíše pousmívat. Námět nevypadá špatně, ale režisérské trio si stím mohlo poradit lépe. ()

Lenny.M

Pěkná komedie, ale přiznejme si to, místy trochu nudná a absolutně ohraná..Celý film spravil jen maličký robot alá "Wall-E" :) ()

Flego

Planéta 51, mestečko Glipforg - krásne a pokľudné 50-te roky... Malomesto so všetkým, čo k tomu patrí. Domčeky s predzáhradkami, na ktorých sa konajú pikniky, deti milujú comicsy o mimozemských votrelcoch a do kín sa dostáva trojka úspešnej sci-fi "Humanacs". Táto idylka sa končí pristátim modulu s astronautom Chuckom. Jeho zdesenie nad obývanou planétou dokáže riešiť jedine bezhlavým groteskným pobehovaním po mestečku. Až stretnutie s mladým chlapcom Lemom mu dá nádej, že sa niekedy vráti na Zem. Film pracuje s množstvom gagov, na ktoré si prídu deti i dospelí... a budú to určite hlavne dospelí diváci, ktorí si prídu na svoje. Nielen pre ostrú satiru pomerov na planéte 51, ktoré sa nápadne podobajú zvyklostiam na našej modrej planéte ako je upodozrievanie, obviňovanie či manipulácia s verejnosťou, ale aj pre úžasné filmové odkazy či už vizuálne alebo verbálne ( ET, Apollo 13, Star Wars, Vesmírna Odyssea, Terminátor, Spievanie v daždi a mnoho ďaľších ). Planéta 51 disponuje hláškami, ktoré určite zľudovejú ( "Som na Facebooku." alebo "Nie je to zvláštne miesto pre anténu?" ). Bezpochyby je to veľmi vtipný, zábavný, akčný snímok, ktorý má všetky predpoklady stať sa tohtoročným animovaným zimným hitom. Prvé hodnotenie a komentár. ()

HellFire

Další z těch animáků, který neví, čím chce být. Chvíli rodinná podívaná (sonda, která ze sebe dělá psa), chvíli pouze pro dospělé (trapná snaha o jakýsi návod na lásku), plná odkazů a parodií na sci-fi filmy, které pochopí jen zasvěcení. Tenhle animák se snaží prodat převráceným příběhem v tom smyslu, že zelení mužíčci jsou "lidi" a lidé jsou "zelenými mužíky". A jako v případě lidí (tedy jednoho astronauta), kteří vidí mimozemšťany jako zlo, je to i tady. Když proto na planetě přistane lidský astronaut, rozpoutá se všeobecná hysterie. Aby to bylo jednodušší, umí lidé i mimozemšťané mluvit stejným jazykem. Svým pojetím mi tento animák často evokoval Monsters and Aliens. Tohle je ale takový krásný průměr, nezapamatovatelný. ()

duklak2

Mimozemšťané si poklidně žijí, než je vyruší návštěva člověka. Animák je to průměrný. Tvůrci to podle mě uspěchali. Neškodila by větší "barevnost". Chybí akční scény a jako celek to působí určené pro děti do 10 let. ()

MáŠa

Ale jo, v pohodě, ale takový nemastný neslaný, když se nad tím člověk po čase zamyslí. Jeden z těch filmů, na které brzo zapomenete, protože hlavní hrdinové nějak extra sympatičtí nebyli. ()

MeanWhile

Pixarovka todle bohužel není, ale ani to tak nevadí. Nápad docela dobrý, ufouni v padesátých letech, kdo by nechtěl vidět jak to tam u nich vypadalo/vypadá že? Ale bohužel na to nemůžeme koukat jako na klasický animák jako z dílem Pixaru nebo DreamWorksu. To prostě nejde. Nebyl jsem moc spokojen s Planetou 51, ale zase to nebylo tak úplně nejhorší. Dvě tři hvězdy by tomuto animáku naprosto stačili, já sám dávám dvě a stačilo mi se jednou podívat, víckrát už nemusím. ()

BigDeal

Planéta 51 ma milo prekvapila atmosférou 50. rokov a s ňou spojenými narážkami na všetko, čo je pre tú dobu typické (sci-fi, hudba, autá, reportéri s hlbokým hlasom a klobúkom,...). Toto by však samé osebe nebolo tak zábavné, keby nejde o 50. roky nenznámej mimozemskej civilizácie "napadnutej" mimozemšťanom- človekom. Vďaka tomuto originálnemu nápadu sa potom na plátne rodí množstvo vtipov a milióny odkazov na sci-fi filmy. Škoda len, že popri sympatických postavičkách a pozlátku (vtipne vymyslený mimozemský svet) sa divákovi nedostane žiadneho poriadneho deja, ktorého je aj na film pre deti málo. Kto sa chce ale pobaviť (ako ja), dej mu ani nebude treba, lebo film nenudí ani chvíľku...vážne neskutočne vtipná záležitosť. 70% ()

Terva

Ten domácí mazlíček, pejsek, který počůrá lampu, je úžasný. Jeho podoba z Vetřelcem je dokonalá. A ve filmu má docela dost prostoru. Planeta 51, jakýsi protipól Arei 51 přivítá kosmického návštěvníka se Země, svým způsobem...ne moc dobře a přátelsky. Udělají z něho štvanou zvěř. Jeho přílet je srandovní. První kroky na cizí planetě, zasazení vlajky a pak....bomba a úprk.....Spielbergovský let z pozadím planety s prstencema, co svítí jako měsíc, je legrační. CITÁT : Pokud jste viděli ufona, vytočte jedničku, pokud jste viděli létající talíř, vytočte dvojku..... Houstone, máme problém.... Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik.... Schwarzenegger ukázal ve filmu svaly a už je guvernér, já jsem pilot kosmický lodě a skončil jsem na týdle stupidní Planetě !!!! Spousta srandy, hezky animované, poučení, žádná nuda....http://www.planeta51.cz/ ()

liquido26

The Day the Earth Stood Still naruby. Americký astronaut příletá na Planetu 51, kde mají obyvatelé zrovna 50. léta a zažívají hysterii z vetřelců z vesmíru, kterou masírují sci-fi filmy. Parádní parodie na velké množství filmů. ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)