Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

Zombi

Příběh tohohle animáku je samozřejmě ohranej a neoriginální, až na ten zásadní veletoč, že za lidi jsou mimozemšťani a za emzáky člověk, ale o to tvůrcům šlo, natočit to co všichni znají, ale opačně. Vtípků je tu spousta, více či méně zábavných, popkulturních a filmových odkazů také. Animace není super dokonalá, ale rozhodně neurazí a filmu neškodí. Kdo se chce pobavit parodií na scifi 50tých let kombinovanou s klasickou love story linkou, myslím, že nebude vyloženě zklamán. Pro mě příjemnej, zábavnej a nenáročnej animák, lepší 3 hvězdy. PS: z komentáře Flippera mám pocit že ten film absolutně nepochopil, nic ve zlým. ()

evil_ryu

Šablonovitý film, pri ktorom sa nezbavíte pocitu, že ste ste niečo podobné už videli. Popkultúrne odkazy potešili. 3* Absolútny priemer. ()

Bucounit

Pohodový animák, ktorý po úvodnej polhodine nabitej vtipmi, nápadom a žánrovými odkazmi (pes v podobe Votrelca ktorý čúra kyselinu) už ku koncu len varí z vody. ()

berry.77

Tohle nemá chybu,jsem priznivej k anime produkci,ale za letošní rok nejlepší anime co jsem viděl tedy před ním je Jak vycvičit Draka. ()

Martin_W

Zajímavé pokoukání od úplně neznámého Studia. Žádný Pixar, ani Dreamworks a i přesto se dílo krásně vyvedlo. Je jasné, že se snímek nemůže rovnat takovým jako Ratatouille, nebo Vzhůru do oblak , ale i tak se vryje do paměti jako další z animáků, které stojí za zhlédnutí. Animace je výborná, ikdyž s obyvateli si mohli animátoři pohrát více. Za zmí'nku taky určitě stojí parodie na E.T.ho a povedený Dabing Vojty Ko(ko)tka a Lukáše Hlavicy. 85% ()

Sandeagle

Já se příjemně bavil a to jde, ne? Rover je skvělý, dubing postav se povedl a některé gegy mě málem stály bránici. Nápad o "útoku mimozemšťanů" naruby je ještě víc podkreslen všema narážkama na oblíbené kultovní sci-fi. Malý Alien jako psík je taky boží. ()

Illy

Výborný námět, spousta odkazů, slušné zpracování. Bohužel film jede příliš podle daných šablon a ničím moc nepřekvapí. Jenže já animáky prostě moc rád:-) 70% ()

waits

Pochybuji, že přítomné děti v sále ve věkovém rozmezí odhadem mezi čtyřmi a osmi lety ocenily to nejlepší, co film Planeta 51 nabízí, většina povedených fórků je totiž citovanou sci fi klasikou nebo je podaná pro něco málo dospělejší publikum. Schválně jsem se podíval, co s dětmi udělá scénka, kdy se holčička, jdoucí s maminkou k zubaři vyhne této nepříjemnosti výkřikem: "Pozor, zombie!" , přičemž ukáže kolem prochazející hlídce, hledající právě ta zombie, na maminku. Podle udiveného výrazu holčiček s popcornem se dalo usoudit, ze přemýšlí, jak to, že je maminka najednou zombie a ty nejmenší, co to vlastně zombie je. Psík-vetřelec je trefou do černého, ale odkazů je přirozeně víc (Vetřelec, Terminátor, Zpívání v dešsti, Pomáda, E.T., Hvězdné války, Číslo 5 žije, Dylanovo The times they are changin), jejich zakomponování přitom nepůsobí nikterak křečovitě. Nejveselejším momentem je i v traileru obsažená scéna, kdy si astronaut vyskakující z rakety s vlajkou v ruce spokojeně pobrukuje do slavné Also Sprach Zarathustra od Richarda Strausse a použité ve Vesmirné odysee (a následně pak v x dalších filmech). Příběh je prostý, proběhne pár slabších momentů, ale take mravních ponaučení, čímž se ospravedlní, proč jsme děti místo na sjezdovky vzali toto odpoledne do kina:) Suma sumárum, lepší průměr, slabší čtyři hvězdy. ()

embecka

Chvíľu milé, málo chvíľ smiešne a veľa chvíľ nudné. Beriem, že ako malej by sa mi to možno páčilo. Ale nebol by to film, ktorý by som si púšťala dookola. Iba tak... na chvíľu. ()

pirko7

Dobrý nápad, celkem obstojně podaný. Vtipy mě mnohokrát pobavily. Mělo to ale hlavní chybu, je to prostě dost uzavřený pro dětské diváky. :-) ()

merigieren

Sice nechápu proč si evropští tvůrci vybrali prostředí, z něhož dýchá na každém kroku období kolem roku 1960 v USA, ale animací moc neohromí. Do příběhu vložili dva hafany, jednoho robo a druhého lidského, ti se zde starají o roztomilou složku (něco jako walli). Pak by se našlo několik vtipných okamžiků, zejména z počátku, při objasňování té trochy zvláštností o proti našemu světu. Kamenný déšť. (moc dalších věcí si z prstů autoři nevycucali, fantazie někam utekla a zůstlo kopírování dobových kulis) Pak také může upoutat romantická složka, která je tak okrajová, že nevím zda se o ní zmiňovat. Ten zbytek je jen honička za spásným cílem, odletět domů, a bojovat přitom se strachem z neznámého. Docela nezáživný příběh s příliš obyčejným přístupem tuctových amerických animáků, s nimiž se roztrhl pytel. Docela nuda, ()

msroubek

Já jsem nic neočekával, a byl jsem příjemně překvapen. Můj názor: Na animák zajímavá myšlenka. Super zesměšnění amerického patriotismu. Nadprůměrně vtipné - smál jsem se několikrát za film (robot byl bezvadnej). A vůbec celé to zamyšlení nad mimozemským životem - zobrazení z toho "opačného" pohledu mimozemšťanů. ()

Illioplius

V tomto filme som nachádzal až príliš veľa podobností s Avatarom. Mimozemská planéta, na ktorej pristane (pre nich) mimozemšťan, teda vlastne (pre nás) pozemšťan. Rola diabolského plukovníka avšak tentoraz nepripadla votrelcom-pozemšťanom, ktorí sú v presile, ale ufónom-domorodcom, ktorí sú v presile. Živenie stereotypov o mimozemšťanoch ako o bytostiach veľmi podobných ľuďom, až na lietajúce autá, kupolovité budovy a zelené telá s anténkami (ktoré, mimochodom, celkom pripomínajú Shreka), ma tiež sklamala. Originalita tohoto snímku bola teda bohužiaľ veľmi veľmi malá, niektoré javy ostali úplne bez vysvetlenia (napr. rovnaký jazyk ľudí a ufónov). Podobnosť malého prieskumného robota-psa s Wall-em si všimne snáď každý, kto film Wall-e videl. Ako film pre deti toto avšak zabaviť celkom môže, no iba za predpokladu, že deti stále baví pozerať sa na to isté a smiať sa stále na tom istom. Napríklad mňa celkom pobavili pršiace kamene a s nimi spojené scénky: smutná scéna, zahrmí a vtom začnú padať z neba kamene, čo vyznie aj tak trochu ironicky. Pochváliť treba aj zopár referencií na známejšie filmy či iné fenomény. Takže aby som to zhrnul, pre mňa to bol dosť nudný film, avšak pozerateľný a pre deti iste celkom zaujímavý, hoci aj v tejto kategórii je to podpriemer. ()

Matthew01 odpad!

Hrůza hrůz, co k tomu dodat: Dialogy jsou na úrovni mateřský, aby následně přišlel rozhovor co pochopí jen dospělý (děti se v tom musí úplně ztratit). Vtipný to taky neni, zasmál jsem se asi 3x což na animák se stopáží 90 min neni zrovna moc. Spád filmu je nula, lehce po půlce jsem se nudil tak, že jsem chtěl kinosál opustit. Tentokrát nebudu dávat ani hvězdu za snahu, protože to bylo viditelně odfláklý. 15% ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)