Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

Hapretor

Z animovaného to slabší. Animace je hezká - Ještě aby nebyla. Ale děj už tak hezký není. Patří mezi originálnější, to uznávám, ale nepatří mezi ty roztomilé, co chytnou za srdce, upřímně pobaví a tím vylepší např. smutnou náladu. Toto dílo tento efekt nemá. Dvě hvězdy neznamenají podprůměr, jen spíš nudu a málo dobrých nápadů, jak malého/velkého diváka potěšit. A proto se točí, ne? ()

Axident

Béčkový animák, s obstojnou animací a hromadou poslepovaných, okopčených nápadů. Mě to bavilo jen velmi málo, dle sedmileté dcery prý dobré... ()

PDcz

Udělujeme 2** body V tom vedru se nedá na ty filmy ani koukat.. budeme si muset najít nějaký se zimní tématikou. [X] Minus 1* bod Jen další v řadě animáků, nic extra, žádná převratná myšlenka.. prostě zapadne a příští týden nevím o čem byl.. počkat.. mám problém už teď. [X] Minus 1* bod místo koukání na film, jsme neustále hledali narážky na jiné filmy :-) Je to důvod pro odebrání bodu??? [X] Minus 1* bod A Jíťu to nezaujalo, bylo tam spousta narážek, ale ani nevíme jestli to bylo vtipné. [X] My všichni jsme mimozemšťani, nebo mimomarťani? ()

gumbo

Ale jo, je to celkem sranda ikdyž to je vykrádačka až běda, od Wall-e přes Aliena až třeba po Pomádu. Po vcelku pomalém začátku se to rozjede v průměrnou a v rámci cílové skupiny, lehce nadprůměnou hříčku. 65% ()

DHDV

Filmu uškodila dlouhá stopáž a kvůli tomu se občas objevila nudná místa ve filmu. Ale jinak námět a občasné parodování jiných filmů je hodně dobré. Přiznávám se, že sem opravdu občas zasmál ale na mě to bylo moc dlouhé. Možná být o něco mladší tak by mi to nevadilo! 3+ ()

Colleague odpad!

Po delší době jsem viděl méně kvalitní film a bylo to opravdu znát. Porovnávat tohle s WALL-E je asi jako porovnávat jadernou elektrárnu se solárním panelem na kalkulačce. Klasický tupý vykonstruovaný americký humor. 5% ()

char_t

Příjemné, nic víc. Potěší kupa narážek na klasiku, ať už sci-fi (Star Trek, Vetřelec, Star Wars...) či ne (Pomáda...). Ale když ten příběh je tak dětinsky prostinký... ()

Toka

Tak tohle mi hodně sedlo. Všechno už tu bylo řečeno, odkazy na filmy, 50. léta atd. Co mi ale poslední dobou přijde, že animáky postrádají tu správnou dávku komedie, která tady nechyběla. Podhodnocený film na úrovni Pixaru, a to myslím smrtelně vážně. ()

Ydrosten

Na celém filmu, bylo nejzajímavější to, že bylo všechno dokulata. Jinak mě nenapadá co bych na tom měl hledat za zázrak. Pobavila mě scéna prvních kroků astronauta po planetě, když na něj začal štěkat ten vetřelec :-) ()

towstit

Animovana tvorba je moja parketa a planeta 51 spada do tej lepsej kategorie. Vtipy su prijemne, niektore az excelentne, odkazov na zname sci-fi filmy je tu plno a velmi chvalim napad z druhej strany, ze my ludia sme mimozemstania na planete ako je ta nasa len tam neziju ludia ale shrekovia :D. Prijemne vam to odsype nenudi. 75 % ()

Mashak

Tenhle kousek je spíše pro nás starší. Pochybuji, že se sedmileté dítě pousměje nad tím, že domací mazlíčci na planetě 51 vypadaj jako vetřelci. Film obsahuje opravdu mnoho odkazů na své slavnější kolegy, ale co mě překvapilo bylo to, že to podle mého autoři dokázali udělat s citem a vtipem a v konečném důsledku vlastně skvěle! Užijte si to! ()

aR3Zz

Průměrný animák, který v ničem zásadním nevyniká, ani nepropadá. Nemalá reklamní kampaň jej vtěsnala do podvědomí, nicméně za návštěvu kina tento snímek nestojí. Leda s celou rodinou, ale to bych si raději počkal na 3D Toy Story 3, Zkroťte si svého draka nebo Soví strážce. 45% ()

Skleni

Ako jediné čo sa mi páčilo je narážka na našu neohľaduplnosť voči všetkému novému čo sa odrazilo na správaní "zelených" voči astronautovi... to bolo parádne ukázanie našej neschopnosti prijať nové veci a prostredie či jav... 60% ()

Redix

65%? Naprosto NEJLEPŠÍ animák jakej jsem kdy viděl! Animace postav a prostě všeho je naprosto dokonalé a scénář taky super. Taky mě potěšil malej Vetřelec na vodítku :) 100% minimálně. ()

pepa3rd

Nečekejte žádné dojemné scény. Tenhle animák má být primárně zábavný a to se mu celou dobu překvapivě dobře daří. Základem všeho je originální a velmi netradiční pohled na návštěvu mimozemšťanů (i když kořen slova země v tomhle kontextu není asi to pravé) na cizí planetě z pohledu jejich obyvatel. Je tu sice pár věcí, na které jsem si chvilku zvykal, ale na druhou stranu mi došlo, že pozemšťan je tak otravnej proto, že tak otravnej být má (střílej si tu tak nejen z Američanů), roli roztomilého stvoření tu hraje naivní pozemský robůtek a obyvatelé cizí planety řeší zcela stejné problémy jako jejich protějšky na Zemi v 50. létech. Jenže nic z toho překvapivě nevadí, když se na film díváte jako na parodii, kterou bezesporu je. Střeštěných 70 %. ()

cerbygerby

Pěknej animák kterej ale nezanechá žádnou stopu, tedy aspoň u mě... Člověk přiletí na planetu kde žijí ufouni a ty ufouni si zase myslí že ten člověk je ufoun..takže jak to dopadne? ()

IPajule

Ufónská komedie plná vtipných a povedených hlášek. Robot skaut, který ulítává na kameny, pes s močí, která funguje jako kyselina a vypadá jak naprostý mutant. Povedená animovaná komedie s trochou nadpřirozena. A pak, že UFONI neexistují. My jsme Ufoni. ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)