Forenzní psychiatrička Dr. Cara Jessupová postavila svou kariéru na definování rozpolcených osobností schizofreniků. V soudní síni často svědčí coby expert a její názory a poznatky ohledně schizofrenie pomohly k trestu smrti více než půl tuctu vrahů. Cara je sice oddaná vědě, ale věří také v boha a svou víru neztratila ani poté, když byl její manžel brutálně zavražděn. Její dcera Samantha na rozdíl od své matky věřící není. Po jednom zvláště znepokojujícím soudním řízení představí Caře její otec Dr. Harding svého nového pacienta Adama. Čím více se toho Cara o Adamovi dozvídá, tím více je její život i životy jejích blízkých v ohrožení. Když se doktorka seznámí s pacientovou minulostí, její svět se začíná hroutit a ona začne pochybovat o bohu i o vědě. Cara však musí co nejrychleji odhalit závoj tajemství kolem Adama a především neztratit svou víru, jinak bude celá její rodina v nebezpečí. (oficiální text distributora)

ostravak30

Skrýš je horor, který staví na faktu, že pokud nevěříte na nadpřirozeno, můžete si za celým problémem představit třeba nějaký dosud neobjevený virus. Ten se může objevit kdykoli v ledu, když ho vědci nevědomky uvolní nebo objeví poctivě zakopanou mrtvolu, desítky i stovky let starou... Dr. Cara Jessup se k nadpřirozenu musí teprve propracovat, ale téměř na konci se též dozvídá o jednom starém záznamu, na němž je natočeno něco, co by mohlo být vysvětleno různými způsoby. Vědecké chápání se ocitá v úzkých. Jde o poměrně dobré drama, když člověk pomine několik ne moc logických událostí a způsobu chování. A jak už to tak u amerických filmů bývá, koncem to nekončí. ()

Monicka24

Jelikož mám ráda filmy na podobné téma,tak jsem ze Shelteru zklamaná. Z počátku filmu musím říct,že jsem se bavila,napjatě jsem čekala co bude dál a těšila se na pořádnou dávku mysteryozního thrilleru,ale pak se z toho stala taková nevyrovnaná patlanina a bylo po nadšení..Chvilkama celkem slušná atmosféra,chvilkama nuda,nedotažený příběh mě taky zrovna nezaujal,lekačky na mě neplatily a tím závěrem si Shelter u mě podepsal ortel. Dvě hvězdičky za Šamanku a Davidovu matku..z těch šel vážně strach :-) 45%. ()

BVA

Jeden bod navyše len pre Julianne Moore... Sľubný začiatok sa prelomí do schémy zatratenia neveriacich. Len mi nie je jasné, že ak nechcem dostať chrípku, tak musím byť katolík, alebo protestant...? ()

Cechyno4

Pro mě byl Shelter obrovským zklamáním. Po ohlasech, které jsem na film slyšel, jsem čekal opravdovou pecku. Nechci snad psát, že film byl děsný. To ne, proto ty tři hvězdy. Ale jestli se chce Shelter dostat mezi top horory, musel by zapracovat skoro na všem. Atmosféra nic moc, lekací scény - tak to bylo úplně nedostatkové zboží. Délka filmu by mi ani tak moc nevadila, kdyby děj nebyl tak moc přeplácaný. Proč něco dělat jednoduše, když to jde i složitě, že ?! A náboženská tématika, tento nápad byl taky hodně přestřelený. Musíte věřit v boha, abyste mohli přežít ! Celý film se jen skloňoval bůh a víra v něj. Proč ? Film byl spíše taková mysteriózní detektivka (se zajímavým příběhem) než horor. ()

rolly

To stále hľadania tajomstva pôvodu, čo stojí za celým sledom udalostí, ktorý sa zrazu z ničoho nič spustí ako reťazová reakcia a k tomu Shelter disponuje aj dosť chabou celkovou pointou, pri ktorej ma ani záver neprekvapil, viac ako za 2 hviezdy to nie je. ()

PoNoruška

** A asi je to tím, že nedokáži plně docenit tento žánr.Nemohla jsem se po celou dobu zbavit pocitu, že sleduji jednu z episod Akt X (které mimochodem nesnáším) a volba rudovlasé Julianne Moore to ještě umocňovala. Kdo má rád "lekací" filmové slepence tak si asi přijde na své.U mě nic moc... ()

natalie15

Zaujímavý horor, pri ktorom vás bude naozaj mraziť. Na začiatku je to psychologický thriller o doktorke Care, ktorej otec dohodí jedného zo svojich pacientov. Na Davidovi by nebolo nič zvláštne keby... sa po zazvonení telefónu nepremenil na Adama - úplne inú osobnosť. Doktorka Cara pátra po tom, kto je vlastne David a kto je Adam a ktorá osobnosť je vlastne tá pravá a ktorá len alter ego. Julianne Moore je akovždy úžasná a Jonathan Rhys Meyers hrá svoju postave naozaj brilantne. V druhej polovici sa film prehupne do nadprirodzeného hororu, kde si nie ste vôbec na istom. Kto je David, Leslie, Adam, Charles??? Film doprevádza tajomná, krásna hudba a nakoniec je toto psychologický thriller/ horor s veľmi slušnou atmosférou, hoci nie s príliš originálnou zápletkou, super hercami a mrazivou hudbou Johna Frizzella. ()

kenny79

Po úvodních cca 20 minutach jsem si říkal, jak tato slátanina může zde mít tak vysoké hodnocení, ale postupem času jsem tomuto dílku přicházel na chuť a ten závěr: To byla mňamka. Nebýt pomalejšího začátku mé hodnocení by bylo vyšší. ()

honzic

Zvláštní film, který má něco do sebe, ale není to až takový trhák, chvílemi docela nudí. Hodnocení: 60 % ()

CrazymanM

Velmi kvalitní film,téma možná není z nejoriginálnějších,ale výborně zpracováno,kvalitní herci a temná atmosféra,opravdu zdařilý kousek!!! ()

george16

Julianne Moore zde hraje dobře, ostatně jako téměř vždy, ale možná by si zasloužila v tomto případě i lépe zpracovaný scénář. Film se s psychologického dramatu přenáší do hororové stránky, která má však hodně děr a nesmyslností a konec tomu tak nějak dává korunu. Nebýt toho dal bych i vyšší hodnocení, protože temná stránka je zpracovaná dobře, stejně jako hudba, jen těch rozporů v ději vážně škoda. Nechci to rozepisovat, protože bych spoiloval ()

Uragan

Nevím jestli to bylo tou pokročenou hodinou, ale celkem mi trvalo než jsem přišel na ten děj... :-D Ale každopádně děj neuvěřitelně zajímavý... hltal jsem každý kousek filmu, který opravdu stál za to... Psycholožka a její pacient, který pohlcuje nevěřící duše (úžasné)... Konec mě teda osobně velice překvapil, když už se zdálo, že bude ,,happy end,, tak se to zlomilo k záludnému konci :-) ()

PamelaJJK odpad!

A to jako bylo co? Tahle slátanina bez hlavy a paty si nezaslouží ani jedinou hvězdu. Všechno špatně a nezachrání to ani Julianne Moore či Jonathan Rhys Meyers. Jestli tohle měl být horor, tak já se dobrovolně vzdám svéprávnosti. Takovou trotlovinu, aby sám rada Vacátko pohledal. Začátek, kdy se Skrýš tvářila jako psychologický thriller, byl OK. Všechno ostatní je průser. Včetně hudebního doprovodu, atmosféry a celkového vyznění. Zhruba od 30. minuty jsem pomalu počítal vteřiny a modlil se, ať už je toho utrpení konec. Nezáživné, neatmosférické, nudné, přeplácané NIC!!! U Skrýše je i odpad silné nadhodnocení!!! ()

mikessc

Scenar napisal Michael Cooney, ktory napisal scenar k filmu Identita a musim sa priznat ,ze sa mi tento film ovela viac pacil. Mne to ani neprislo tak strasidelne ako zaujimave. ()

jkpj22

3 hvězdy s odřenýma ušima... nejedná se o horor, ale spíše o mysteriózní triller. Pointa zajímavá, postupně se rozvíjí, diváka vtáhne do děje.... ale místy to bylo hluché a stopáž mohla být kratší. Výkony herců dobré, škoda že to nepřešlo do exorcismu nebo paranormal tematiky. ()

Mamutol

Na začátku se těšíte na psycho filmík, v půlce se to zlomí a zničehonic tu máme celkem hloupý příběh, na jehož konci došel scénáristovi a režisérům matroš. Dva body za Juliannu Moore. ()

Djmacik

uuuu toto sa mi dosť, aleže dosť ľúbilo. Vôbec som nevnímal ako to skončí, proste pozeral som vždy postupne so žiadnym predčasom čo ako dopadne :) Len stále vždy mi vŕta hlavou, kto vlastne Mayers bol v skutočnosti ()

sAreOn

Prvních dvacet minut vypadá velmi nadějně. Příběh se rozjíždí pomalu (ale nenudí) a je zde tolik otatníků, že ani nevíte, co byste chtěli vědět jako první. Postupem času se však do příběhu přidávají nadpřirozené prvky, a to navíc velmi ohrané. Film začíná padat do pozice klišovitosti a tam bohužel zůstane až do konce. Osobně mi přišlo, že kdyby zůstal pouze v rovině psychologického thrilleru dopadlo by to určitě lépe, ale takto máme něco mezi thrillerem a béčkovitým hororem, který navíc ani diváka (alespoň v mém případě) nevystraší. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)