Informátor!

The Informant!

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 104 min

Milý film, jehož chytře napsaný scénář nechává všemi mastmi mazaného Matta Damona, aby diváky vodil za nos stejně důmyslně jako vedení firmy, která ho zaměstnává, a bezradné agenty FBI. Informátor! sympaticky odsýpá, má skvělý soundtrack (Mark Hamlisch v některých momentech dokonce vtipně cituje svého Špiona, který mě miloval) a vyjma představitele titulní role je plný neokoukaných, velice dobře hrajících tváří, z nichž na plné čáře vede charismatický Scott Bakula coby agent Shepard.(14.12.2011)

• danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Matt Damon, Nejlepší hudba - Marvin Hamlisch(23.12.2009)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $33,316,821Tržby Celosvetovo $41,771,168▐ ║Tržby za predaj DVD v USA $6,678,652 //počet predaných kusov 417,311║ Chýba tomu jednoznačne lepšia svižnosť, toto by bola téma skôr pre Jasona Reitmana, Matt Damon je fajn ale to je asi tak všetko, tých pár sucho humorných scén to nezachráni. /40%/(5.7.2011)

Tak trochu jiná (skoro)biografie, která lehce plyne v tempu vynikající Hamlischovy hudby a která se na problematiku podvodů, podrazů a vydírání z prostředí velkých amerických firem dívá odlehčeným pohledem. Občas jsem měl na tváři stejný výraz jako na první pohled naivní a vykulený, přitom ale ďábelsky vychytralý Matt Damon.(27.7.2011)

• Chrustyn

Soderberghovi po oskarovém úspěchu s "Traffic" (kdo chce může si přihodit i Erin Brockovich) a komerčním s "Dannyho parťáky" narostli trochu ramena a myslí si, že může točit cokoliv. Tentokrát vzal pro normálního člověka naprosto nezajímavý námět, Damona namaskoval tak, že vypadá jak idiot, vše zabalil do nezajímavé a extrémně nudné režie a navrh to ozvučil hudbou jak z 60 let starého filmu a vznikl z toho "Informátor". Skutečný příběh o muži, který hraje na dvě strany s Mattem Damonem, který se chce vymanit ze škatulky akčního hrdiny (která mu narozdíl od tohoto seděla) tím, že vypadá jak debil a pronáší nesmyslný a pro film zbytečný monology. Film se snaží (jakoby) vážné téma zachytit, tak trochu hravým a vtipným způsobem ale vzešla z toho nepřehledná nuda k pos*ání. Jediným plusem, tak zůstává jen ten Damon, který i když mi zde neseděl hrál celkem slušně a od nižšího hodnocení film zachraňuje fakt, že už jsem viděl tak moc špatných filmů, že bych tento nerad zařadil na jejich úroveň, ačkoliv si o to říká. Je až s údivem co dokáže jinak slušný režisér natočit a velice dobrý herec zahrát.(25.4.2010)