Jeden z těch filmů, kde divák je zároveň vedlejší postavou filmu. Jsme na to už u Soderbergha přece zvyklý. Jenže u Dannyho parťáků jsme byli svědky a fanoušky hlavních hrdinů, kteří vochcávali naivní pracháče nebo poldy a i přes to, že nám Danny neprozradil všechno (ale ani některým jeho filmovým parťákům, což sloužilo jako omluva), necítili jsme se býti ti okradení. Informátor funguje jinak. Je to stále kouzelnický představení, jenže nejsme sexy asistentka, ale hloupí děcko v publiku. Soderbergh schválně uvolňuje atmosféru šedesátkovým retro stylem (byť jsme v 90. letech), zdánlivou hloupostí Matta Damona a celkovou nevážností vážnýho. Snaží se v nás zbudit soucit a lítost nad hlavním hrdinou (vydělávajícím 350 tisíc dolarů ročně, s přáteli, s fungující a milující rodinou). Záměrně nám jeho ústy ve formě mimoobrazových komentářů servíruje zdánlivě nepodstatné informace "vo hovně". Po několika desítkách minut padne ve filmu dotaz: "Proč to dělá?" Je třeba se takhle ale ptát téměř stále a dát si pozor čemu věřit.(9.2.2010)

Podsaditý Matt Damon hraje neuvěřitelně prolhaný kus hovna a ač se to na první pohled nezdá, je to vynikající zábava. Celé to má devadesátkový look a v každém záběru je vidět preciznost. Když Whitacre (Damon) lže přímo do očí agenta Sheparda (Bakula), že jej praštil aktovkou, šel jsem už do kolen. Soderbergh opět nezklamal.(15.2.2010)

• BoPo

Informujem Vás o tom, že tento film nie je nadpriemerný, nie je dobrý, ale ani špatný. Zostáva v akomsi vzduchoprázdne, medzi tým čo je a čo nie je stratou času. Matt Damon pribral, no a čo? Soderbergh vie natočiť dobrý film, no a čo? Ja práve pozerám ich spoločnú cestu po stopách skutočného príbehu a nemám chuť si ju niekedy zopakovať. A to je známka toho, že potenciál príbehu nedokázali nevyužiť naplno.(24.8.2010)

Film nehollywoodskýho střihu, spíš toho evropskýho, a hlavně originální kousek, u kterého nevíte, jestli ho brát vážně nebo převážně nevážně. Stejně tak postavu Marka Whitacreho, politovat, profackovat, pochopit... inu, kdo ví. Soderbergh je hračička, co si piluje každý jeden záběr, hotovej stylizátor. Každopádně vizuál krásně nanicovatý. Všichni lžou, vláda je svině a já mám chuť na kukuřičný škrob.(2.8.2016)

• Webb

Soderbergh nepřekvapil, nudná podívaná s minimálním vztahem pro danou tématiku, bez špetky jiskry v sobě. Jelikož poutavost snímku chybí a mé zaujetí se rovná lhostejnosti, zpracování je jen průměrné, scénář pouze základní, nepropracovaný, svůj účel rozhodně nesplňuje. Matt Damon svojí roli zahrál jak měl, ničím mě nenadchl, ostatní herci také zrovna neoslnili a tak byl Informátor determinován nedostat se do nadprůměrných výšin.(1.4.2010)

• - Film vznikl podle knižní předlohy Kurta Eichenwalda. (Teodorik)

• - Stejný případ se objevil i v americké sérii The American Life, díl č. 168. (CliffLee)

• - Spoiler: Když je odhaleno, že Whitacre (Matt Damon) zpronevěřoval peníze, mluví se o částce dvou milionů dolarů. Poté 2,5 mil., 5 mil., 7,7 mil. a 9 mil. Nakonec agent FBI mluví o částce 9,5 milionů a Whitacre vše uzavírá s 11,5 miliony dolarů. (Sony1994)