Informátor!

The Informant!

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 104 min

Tak trochu jiná (skoro)biografie, která lehce plyne v tempu vynikající Hamlischovy hudby a která se na problematiku podvodů, podrazů a vydírání z prostředí velkých amerických firem dívá odlehčeným pohledem. Občas jsem měl na tváři stejný výraz jako na první pohled naivní a vykulený, přitom ale ďábelsky vychytralý Matt Damon.(27.7.2011)

Milý film, jehož chytře napsaný scénář nechává všemi mastmi mazaného Matta Damona, aby diváky vodil za nos stejně důmyslně jako vedení firmy, která ho zaměstnává, a bezradné agenty FBI. Informátor! sympaticky odsýpá, má skvělý soundtrack (Mark Hamlisch v některých momentech dokonce vtipně cituje svého Špiona, který mě miloval) a vyjma představitele titulní role je plný neokoukaných, velice dobře hrajících tváří, z nichž na plné čáře vede charismatický Scott Bakula coby agent Shepard.(14.12.2011)

• Marek1991

Jeden z najpošahanejších filmov, aké som kedy videl. Nebol dobrý po žiadnej stránke. Nepáčil sa mi a dosť som pri ňom trpel nudou a pocitmi trápnosti. Nedivím sa, že dodnes tu na ČSFD nemá žiadneho fanúšika. Príbeh bol zvláštny, ale napokon aj dosť pošahaný. Nemôžem inak, klamal by som sám seba.(5.1.2012)

Každý v této zemi je obětí zločinu velkých firem od chvíle, kdy se nasnídá….. (Naštěstí se jedná o Ameriku !) M. Damon s vizáží R. Crowe. Nebo mám dojem, že by mi ho ta role mohla připomínat. Je to totiž role pro velkého hráče a i když příběh spěje od lži ke lži, M.Damon je dokonalej. Nebudeme si nic nalhávat. Největší slabinu vidím v příběhu. Nejedná se o podvod století a takovýchto machrů je u nás plná Praha. Plzeň. Tábor. No vždyť víte! (Ano, Ostrava taky!) PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(26.3.2010)

Zmatený rozjezd, ze kterého se vymotá vcelku povedený kolotoč lží. Nijak úplně k popukání to není (i když hudební doprovod se vás neustále cirkusovými melodiemi snaží přesvědčit o opaku), ale úplna nuda taky ne. A Matt Damon je v roli je v roli manažera, který lže nejvíc ze všeho sám sobě, vynikající.(24.1.2010)

• - Jako přípravu na roli obézního Marka Whitacra jedl Matt Damon úmyslně před začátkem natáčení filmu hodně hamburgerů, pizzy a pil černé pivo. To později v rozhovoru popsal jako ''opravdu, opravu, opravdu zábavné''. (CliffLee)

• - Ginger Whitacerová (Melanie Lynskey) říká psychiatrovi, že mají osm aut a tři z nich nebyla nikdy použita. Whitacre během filmu skutečně řídí pět aut - Porche 911 Carrera S, Ferrari 348, BMW řady 8, Mercedes-Benz SL a Lincoln Town Car. (Sony1994)

• - Film, na který se v kině dívá Mark Whitacre (Matt Damon), je Firma (1993). (CliffLee)