Informátor!

The Informant!

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 104 min

Film nehollywoodskýho střihu, spíš toho evropskýho, a hlavně originální kousek, u kterého nevíte, jestli ho brát vážně nebo převážně nevážně. Stejně tak postavu Marka Whitacreho, politovat, profackovat, pochopit... inu, kdo ví. Soderbergh je hračička, co si piluje každý jeden záběr, hotovej stylizátor. Každopádně vizuál krásně nanicovatý. Všichni lžou, vláda je svině a já mám chuť na kukuřičný škrob.(2.8.2016)

• WoWoW

Minimálně třikrát jsem to chtěl vypnout, ale neudělal jsem to a ten konec za to celkem stál. Je to málo, ale aspoň něco. Čekal jsem možná něco trochu jiného, asi víc temného, ale dostal jsem jen rádoby vtipnou kriminální zápletku se slušně hrajícím Damonem.(27.8.2010)

• mysiak

• lesumir

nenopsatelně mám chuť si kleknout na Matta Damona a začít mu sadit jeden granát po druhým do xichtu až bude celej od krve! Tohle vážně nemá obdoby, mega trash!(4.3.2010)

Hlavní postava filmu mi tak trochu připomíná režiséra Steven Soderbergha, nejdříve udává směr nebo jej po ostatních následuje, podporuje ho, aby pak v dalším okamžiku šel zcela proti proudu a zažitým konvencím (Soderberghova filmová kariéra a pracovní kariéra (lhaní) Mark Whitacrea). [==] Je velká škoda, že spousta potenciálních diváků dává od tohoto filmu ruce pryč při pouhém pohledu na hodnocení. Přitom se před projekcí stačí podívat na plakát, který vypovídá naprosto o všem, co film divákovi sděluje - stín, který Whitacre vrhá ho o mnohé převyšuje a především není pravdivý, protože to, co Whitacre říká vyšetřovatelům/manželce/vedení firmy může být/nemusí být/není pravda a co je nejdůležitější, už ani sám Whitacre neví, čemu věřit. Kolik pravd byste také chtěli slyšet od chlápka s naprosto nevkusným oblekem, obludnými kravatami, slizkým účesem a knírkem aneb ať žijí devadesátá léta :-).(29.5.2011)

• - Jako přípravu na roli obézního Marka Whitacra jedl Matt Damon úmyslně před začátkem natáčení filmu hodně hamburgerů, pizzy a pil černé pivo. To později v rozhovoru popsal jako ''opravdu, opravu, opravdu zábavné''. (CliffLee)

• - Spoiler: Když je odhaleno, že Whitacre (Matt Damon) zpronevěřoval peníze, mluví se o částce dvou milionů dolarů. Poté 2,5 mil., 5 mil., 7,7 mil. a 9 mil. Nakonec agent FBI mluví o částce 9,5 milionů a Whitacre vše uzavírá s 11,5 miliony dolarů. (Sony1994)

• - Film, na který se v kině dívá Mark Whitacre (Matt Damon), je Firma (1993). (CliffLee)