Informátor!

The Informant!

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 104 min

• Terva

Ačkoli je tento příběh založený na skutečnosti, situace, postavy a dialogy byly zdramatizovány. Asi tak nějak. Když Whitaker ( Matt Damon ) mluví ve třetí osobě tak to asi má vyvolávat smích, bohužel ve mě to vyvolávalo spíš smutek a nudu. Čekal jsem jen až to skončí.(8.5.2010)

• Marek1991

Jeden z najpošahanejších filmov, aké som kedy videl. Nebol dobrý po žiadnej stránke. Nepáčil sa mi a dosť som pri ňom trpel nudou a pocitmi trápnosti. Nedivím sa, že dodnes tu na ČSFD nemá žiadneho fanúšika. Príbeh bol zvláštny, ale napokon aj dosť pošahaný. Nemôžem inak, klamal by som sám seba.(5.1.2012)

Trailer bol ovela lepsi(26.3.2010)

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že aj napriek tomu, že Informant pod taktovkou Soderbergha je technicky zvládnutý, taktiež atmosféra daných rokov pôsobí realisticky a celkovo vyzerá byť réžiou patrične prevedený... aj napriek tomu všetkému sa niekde stala chyba, pretože tomuto niečo chýba... Netrúfam si povedať, že by Informátor nemal myšlienku tak ako väčšina Soderberghových snímkov, avšak aj keď ide o námety, ktoré to svoje čaro majú pod jeho rukami mi pripadajú ako bez "ducha"... Inak Matt Damon v úlohe, tak otrávného človeka... myslím, že to zvládol skvele... do polovice filmu som presne nevedel o čo vlastne ide no a Matt miestami sympaťák, miestami úplne iný človek... formou a herecky fajn, ale ako vravím niečo mi tu chýba 6/10(24.1.2010)

"Marc Whitacre, tajný agent FBI číslo 0014.." - "Proč 0014 ??" - "Dvakrát lepší než 007 !!" ;)(9.3.2016)