Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

GrooveJump

Zklamání. Film byl svm dějovým postupem předurčen k jasnému konci, avšak pořád sem čekal co tenhle "laskavý" příběh okoření. Kromě "antikočárkářů" to vlastně nezpepřilo, neosladilo, ani jinak nezvýraznilo tařka vůbec nic.... ()

marvan

Kapitoly PHOENIX a MADISON byly pro mě strašnější než Texaský masakr motorovou pilou. Ve PHOENIXu to byla ukázka psychopatů, jaké si našinec představuje pod pojmem "typický Američan". Zato rodinka z MADISONu byla pro mě tou nejstrašnější ukázkou "nonkonformního intelektuála". Závidím každému, kdo tento film vnímal jako pohlazení po duši. ()

LadyDevil

Ha, zase po delší době film, co mi krásně sedl do vkusu :-) Nen tam snad jediná věc, co by mi neseděla - příběh o nádherným vztahu dvou lidí, co hledají to pravý místo pro život zažívající spoustu pošetilých příhod, není to nijak přehnaně vážný, ani přiblblá romantická komedie, ale příjemně odlehčený film s tématikou vztahu a životních hodnot, což já velice ráda. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých příhod, co páreček během svých cest zažil, přesně jsem si říkala, že je život některých lidí naprosto pošahanej, až se tomu nechce věřit, ale připomnělo i moje vlastní zážitky :-D Je tam spousta krásných momentů, ze kterých plyne jednoduchá ještě krásnější myšlenka, a to, že není až tak podstatný, kde se člověk nachází a co má okolo sebe za věci, ale že je vedle něj člověk, co ho vždycky podpoří a může se na něj spolehnout, do toho navíc zakomponovaný očekávání novýho tvorečka, kterým se ze vztahu stane rodina... až mě to dojímalo :-) Mám tyhle filmy ráda.. ()

Tomesh

Bez jakýchkoliv očekání jsem objevil pětihvězdičkový líbezný klenot. Tak zvláštní a jiný film, a přesto tak odzbrojující. Nechal jsem se unášet pozitivní hudbou a sledovat nezlomnou lásku. Zážitek! ()

Brain-D

Film je takový, jak to chodí v životě. Sam Mendes už v Americké kráse dokázal, že z takovými tématy si umí hravě poradit. Tohle je sice slabší, ale díky vtipné vložce dobře koukatelné :) ()

Brandon

Je fajn, že v dnešním světě superhrdinů, megapříšer, ultradojaků a hyperakcí se objeví i jeden neobyčejný film o obyčejném páru, pochybujícího o svém bytí, toho kam směřuje, majícího jen jedinou jistotu, toho druhého. Away We Go je hřejivým vyprávěním o hledání pevného bodu v životě, domova. 3,5* ()

Aven

No nevím, mě to přišlo jako obyčejné popojíždění odnikud nikam a navštěvování jakýchsi podivných figurek. Řeči těch, kteří tvrdí, že v těch lidech viděli své sousedy, neberu vážně (nebo mám ukrutné štěstí a v mém okolí se nachází samý obyčejný a nudný patron). Nebýt fajn folkové hudby a pěkného konce, šel bych s hodnocením ještě níž a to mám Mendese rád. ()

jolanek

Pribeh Burta a Verony je ukazkou ze aj pomaly plynuci film moze zaujat a byt kvalitny. Pribehom je hladanie ich noveho domova pre ich este nenarodene dieta .ich cesta je miestami zabavna a miestami smutna- asi taka, aky je zivot. ()

Krosmen

Pro mě velice milé překvapení. Čekal jsem něco špatného po zkušenosti s nouzovým východem, který mi fakt nesedl. Ale tohle je vtipná roadmovie komedie. Hrdinové mi byli sympatičtí, snad proto, že mi připomněli pár lidí z mého okolí. Soundtrack se povedl taky, takže není, co řešit - doporučuju ()

svobik

Uf, uf. Koukám, že většina vidí na postu režie Sama Mendese a automaticky už se pohybuje v intencích kolem 80%. Já si ale ťukám na čelo, poněvadž tahle záležitost o dvojci hledající sebe sama a potkávající povětšinou divné lidi, je přesně taková, jaká by z takového popisu mohla být - nudná. Nesouhlasím s tím, že Mendes v tomto případě nějak skvěle režíruje, scénář je dost slaboulinký a tak zůstává pouze výborná ústřední dvojce, soundtrack a řemeslná stránka. Prvních 40 minut jsem usínal, celou část s Maggie Gyllenhaal jsem těžce protrpěl (vyjma závěru), až potom se to lehce zvedlo. Velikánské zklamání a Mendesův suverénně nejslabší film. ()

blackJag

Asi to jednou muselo přijít a ano, je to tu. Mendes natočil film, který je dokonale průměrný. Chvílemi byl velmi příjemný, neříkám, ale v dalších momentech nudný, že by si u toho jeden dal s chutí dvacet za Masaryka. Příběh je cestou, jejímiž cíli jsou zastavení, která mají kolísavou úroveň. Návštěvu Gyllenhaalové bych vystřihl jako celek a osobně bych přeobsadil Danielse, protože ten když má předvést přirozenou komiku (nic prvoplánového, jen přímou reakci), zoufale mu to nejde. Jinak nejsou postavy napsány špatně (ty hlavní), režie je podle mého z technického hlediska dokonalá (naši filmaři by si film mohli pouštět do zblbnutí a přesto by nedokázali natočit nic alespoň této úrovně), ale pocitově tentokrát tu přízemní poctivost nežeru. 60% ()

horacko

Opäť výborný Sam Mendes, ktorý si opäť vybral úplne odlišnú tému. Téma, ktorá ma nielen zasiahla, ale seriózne som sa nad ňou dlho zamýšľal. Koniec koncov, čo je v živote dôležitejšie ako správne si vybrať miesto, kde ho budeme celý prežívať s osobou, ktorú milujeme. Miesto, kde budú vyrastať naše deti...Záver filmu ma dostal, bol vskutku nádherný. ()

toyrider

Ten film je pravdivý, ten film je chytrý a rozhodně poslouží i jako dobrá příručka pro nastávající rodiče, ale já jsem se prostě nudil. ()

mcleod

Parádní film o "postmateriální" dvojici, která hledá vhodné místo pro založení rodiny. Během cesty po Spojených státech a Kanadě potkává svoje přátelé a příbuzné, kteří představují karikatury různých "ujetých" typů (nejen) americké společnosti. Komediální rozměr těchto postav je přesně to, co chybělo jinak velmi povedenému zobrazení nejhorších osobnostních "typů" ve filmu Americká krása. Nejen tento pohled ale vytváří z filmu výbornou komedii. Přispívají k tomu také výborné dialogy a herecký um sympatických hlavních postav. Konec filmu byl trochu moc dojímavý, ale rozhodně ne hloupý. Celkově vzato zábavný, inteligentní a pohodový film. ()

Kurikmoon

Na môj vkus to bolo dosť rozťahané. Prvé návštevy u známych sa mi zdali slabšie, divné? Ale na druhej strane to vyvážila rovnováha a šťastie hlavnej dvojice. Atmosféra medzi nimi... NICE... ()

jitrnic

Lehkou rukou vedená mírně ujetá komedie plná báječně střelených vedlejších postav, přirozených neokoukaných herců a nádherné hudby. Sam Mendes předvádí skvělý výkon (film působí oním blahodárným dojmem, že je točen pro radost), všechno je na svém místě, žádné gesto ani slovo není zbytečné. Přesto, když si děj filmu promítnu v hlavě ještě jednou, nedrží to jako celek podle mě úplně pohromadě, nedokážu přesně říct proč. I tak vřele doporučuju. Velice, velice příjemný film. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)