Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

BoXBe

Away We Go připomene Bokovku. Čili prostředí, ve kterém je klid, ve kterém hlavními postavami jsou obyčejní průměrní lidé, jejichž peripetie vyplývají z obyčejných životních otázek o tom, kdo jsme a kam jdeme. Stejně jako Bokovka, i Away We Go pracuje s laskavým humorem, který nenásilně vyplývá z velmi jednoduchého děje, ale nikoliv z potřeby udělat gag. Sam Mendes pracuje s tichou líbezností lidského hlasu a neprofláklými herci, se kterými je na plátně dobře. Jako dobrý čaj, voňavá káva nebo krémový zákusek s trochou ovoce, tak působí Away We Go. Jako dobrý a milý film. ()

messiah

Film stojí na dialogách a postavách. A to je v tomhle případě šílenej průšvih, protože dialogy i postavy se nepovedli. Tak zaprvé postavy. Ať dělám co dělám, nemůžu se do nich vcítit. Ploché, nepropracované, těžko uvěřitelné "osobnosti" které prožívají jakýsi obyčejný příběh, zatížený obyčejnými lidskými problémy a řeší ho svím těžko uvěřitelným způsobem. Zadruhé dialogy - spoustu sraček o ničem, víc netřeba dodávat. Nuda, nuda, šeď šeď. Semtam ze skloubení těch postav a dialogů něco vyleze, ale přesto pro mne bylo dokoukání tohohle díla málem nadlidský výkon. Přijde mi že Mendes s každým dalším filmem víc a víc tápe. ()

dr.fish

Tyto typy filmů jsou můj oblíbený žánr. Lidé tápající, hledající, nacházející. Zkrátka "Americké nezávislé léto". Mladý pár se rozhodne usadit, ale neví kde, tak objíždí kámoše, u některých že se tedy rozhodnou zůstat. Jelikož hrdinové jsou podivíni, mají taky podivné přátele. Takže by mělo být o zábavu postaráno. Jenže jejich problémy neznám, jejich dialogy nevedu, pár střelených kámošů sice mám, ale rozhodně bych neuvažoval o jejich přítomnosti při zakládání rodiny. Každý rozumný člověk by to vyřešil za pět minut. Oni ne a tak se v tom plácají a já se k smrti nudím. Směju se při scéně s kočárkem, za tu jsou ty dvě hvězdičky. Hloubku to nemá. Jestli film o hledání životní cesty, tak jedině Dálnice 60!!! ()

Loki81

Pro me velmi mile prekvapeni! Putovani dvou mladych lidi Amerikou a hledani mista pro vybudovani rodinneho hnizdecka... 90 minut odpocinkove, prijemne a podivane, pri ktere se clovek nevyhne zamysleni nad sebou samym. Az klubovy nadech snimku jen pridava na mem hodnoceni - 4,4* ()

andrii

Něžné zkoušky mladého páru na rozcestí. Vinuté hledání "ideálních návodů" jak na to, prahnutí po slastných cestách domů, přístavu srdce a šťastné kolébce žití. ()

Susinnon

Pomalé, nevystatujúce sa dielo, ktoré svojou jednoduchosťou a uveriteľnosťou poteší oko aj dušu. Scéna s Maggie ma veľmi potešila a záver ma pohladil po duši :) ()

Hafran

Příjemný film, který neurazí, ale ani nenadchne. Už v Americké kráse se balancovalo na hraně emotivního kýče, ale tam byl perfektně zvládnutý - tady jsou nudné pasáže vykompenzované silně citovými scénami, kvůli kterým vám vyhrknou slzy, ale nemáte dojem že je to vynikající režií, ale spíše biologickou reakcí, jako když kouknete do košíku plného koťátek. Oba hlavní herci jsou ale příjemní a hudba je sice nenápaditá, ale folk a country nemůže urazit. První půlku filmu hodnotím jako silný nadprůměr, ale pak se to sveze do tuctové romantiky a moralistické kritiky sice s výbornými vsuvkami, které ale film od prostého průměru nezachrání. Hlavně určitě nečekejte žádný underground..! ;) ()

peteq

krásný film,o touze jít někam dál,něco hledat,poznávat....ale vlastně vědět že TO co je v životě nejdůležitější už máš a na všechno se můžeš vys*at.... ()

peky913

Za pár let se na tenhle film asi podívám znova, jestli/až tohle budu řešit. Zatím nad tím sice jenom občas přemýšlím, ale i tak se to do mě trefilo. Hezky upřímné. ()

Lachtaan

Nemám u něj sice vždy za 5*, ale i tak je Sam Mendes režisérem, jehož filmografie by neměla nikomu utéct a dohnáním tohodle procítěného dramedy jej mám (až na novinku Empire of Light) skompletovaného. Away We Go těží z naprosto lidských výkonů ústřední dvojice, co řeší nejbanálnější, přesto nejdůležitější otázky života a vedle pár velmi vtipných situací několikrát skoro až dojme k slzám. Těhle vztahových kousků víc prosím. [viděno na SkyShowtime 5.3.2023] ()

markuc

Sam toci porad vyborne filmy a pro me jiz kultovni reziser, ktery me dokaze vzdy prekvapit a pri volbe jeho filmu nikdy neprohloupim. ()

Sonnik

Meet the family. Můj favorit opět potvrdil, že by zabodoval, i kdyby natočil porno. Tak upřímý, jednoduchý, nevtíravý a docela reálný příběh podepřený výborným soundtrackem se jen tak nevidí. Přidejme parádně vybranou ústřední dvojici a Samovu tentokrát trochu minimalistickou (co by tady mělo být jiného) režii, tak mi vychází opravdu špička žánru, kterou jsem neviděl naposledy. Už jenom kdyby to bylo kvůli Burtovým lekačkám nebo karikatuře hipisačky LN. Paráda. "I don´t think we´re fuckups" ()

st.jim

Tento film šel nějak mimo mě, tak se omlouvám všem, kterým se to líbilo. Šmarjá, to byla ale nuda. Vidět to ještě jednou, tak si radši strčím deštník do zadku a otevřu ho. :)) Oba herci absolutně bez šťávy, příšerný scénář s nudnými dialogy. Mělo to být komediální drama, které se mi proměnilo v horor. ()

bubun

Je ostuda, a zároveň mě to baví, že to jediné, co si lidi vezmou z celkem průměrného filmu, který není nijak skvělý a vlastně je docela nudný, je to, že je o "ošklivých lidech". V tomhle filmu hraje konečně pár "normálních", průměrných lidí, které byste mohli potkat na ulici(co se týče zjevu), a protože nemají úžasný mejkap nebo vyžehlený vlasy, tak je to "film o ošklivých lidech". Většina lidí je už zjevně tak zdegenerovaná hollywoodskou "dokonalostí", že na obyčejnou průměrnost není místo... ()

JimmyII

Od Mendese jsem čekal trochu víc, přesto je Away We Go filmem, který potěší a nijak výrazně nezklame - sympatická road movie o jednom zamilovaném páru, to je vždycky hezké vidět:-) ()

Cushing

Na jedno vidění to bohatě stačí. Ne že by to nebylo zábavné. Ale konec je nedotažený, příliš se nabízí, a jít o krok dál a celé to ještě trochu zproblematizovat, to bychom to s uzlíky na pupeční šňůře mohli nedejbože přehnat... Vrátit se domů, který na nás celou dobu čekal, ale my volili okliku přes celý světadíl... Jak velmi literární! Jenom je škoda, že to POCIT z návratu se na diváka přenáší poněkud neochotně... ()

neoBlast

Jo, jo, Mendes je opravdu Bůh. Je jistotou jako Pixar mezi animáky. Dnes netočí žádný režisér tak moc odlišně každý svůj nový film a přesto dokonale. Opravdu jsem do titulků přemýšlel, jestli jeho jméno v recenzích není sofistikovaný kolektivní vtip novinářů. Opět předvedl skvělý casting herců - Krasinski je již "kancelářská" komediální jistota, ale i mně neznámá Maya Rudolph je opravdu skvělá. Sympatičtí hrdinové nás provedou tak elegantně, tak jednoduchým scénářem, až kroutím hlavou jak to má Sam Mendes v té své srovnané. 90 % ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)